Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Tak prosiliscie a tu nic, zero odpowiedzi. No moze przesadzilem. Ktos prosil o zdjecia. Ja sie do tego dostosowalem i wkleilem do podpisu. Ale widocznie naprawde nie macie czasu aby obejzec. spoko. Przeciez budujecie domy

Pozdrowko

 

No i co się dziwisz 8) Ostatnio jak byłeś na Grupie Trójmiasto to wszystko było w teorii, a tymczasem okazuje się, ze za chwilę będziesz się wprowadzał. Przyznaję z podziwem, że to kawał przedsięwzięcia. Gratuluję tempa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dołożyłem nowe zdjęcia do mojego albumu na stronie:

http://wakmen.w.interia.pl

Link przyda się napewno osobom które chciałyby zobaczyć jak robi się strop monolityczny oraz szczegóły troszeczkę innego wykonania tradycyjnego dachu.

 

Chciałam pooglądać i okazało się że limit transferu został przekroczony :o i tyle było oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie pogoniłem kafelkarza. Normalnie będę się wstydził gości wprowadzić do garażu, bo tak położył gres na podłodze. Miał robić jeszcze taras i całe szczęście, że dokładnie spojrzałem na jego pracę, bo skuwałbym kafle, które i tak mocno nadwyrężyły nasz budżet.

Rozstanie było cokolwiek burzliwe i skończyło się wizytą policji z Żukowa (do rękoczynów na szczęście nie doszło).

Tak dla spokoju mojego sumienia powiedzcie, czy jak była między nami umowa ustna (bez świadków), to facet ma jakieś szanse w sądzie (groził, że mnie poda :lol: )? Oczywiście obfotografowałem wszystkie moje zastrzeżenia i spisałem je póki pamiętam.

Najlepsze było stwierdzenie - nie kładzie się kafelek tak, jak się panu podoba, tylko jak mówią normy budowlane (sic!) i co mi pan będzie mówił, że są źle ułożone :lol:

Umowa ustna jest umowa wiazaca według prawa, ale.......udowodnienie ze została zawarta jest bardzo trudne i bedzie sie ciagneło latami.Dodatkowo pozywajacy juz na dzien dobry ponosi koszty sadowe plus procentowo od wartosci sporu, tak ze spoko.Nie ma sznas, by Cie pozwał i wygrał, ale to moje prywatne zdanie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś do polecenia kogoś kto wykona projekt przyłącza gazowego i przyłącze? sprawnie szybko, tanio i dobrze ;)?

dzięki z góry

Zapomniałem nazwiska (Kubacki ?) tel. 0501031930 - szef firmy Amet, Oliwa ul. Droszyńskiego. One poleci Ci osobę do projektu (taka pani z Wrzeszcza, ale jej namiarów już nie mam), a sam wykona przyłącze wraz z całą potrzebną dokumentacją (tak, że idziesz tylko podpisać umowę z gazownią)

Tak, tak- Kubacki. Też miałam do czynienia z firmą "Amet" i muszę powiedzieć, że panowie spisali się na 6-tkę.

Sorki za pomyłkę-nie Kubacki tylko Kubawski Edward-reszta się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ gdzie ta wystawa, na hipodromie? I czy idziesz ze swoją piesuską :D
Joolu, wystawa była w Gdyni i.....na nia nie zdazyłam :evil: a moja psina bedzie wystawiana w Sopocie w sierpniu.Zapraszam :D Jeszcze raz dzieki za namiary :lol:

Oj Gosia@, jak będzie wystawa, to daj znać plizzz-ja zawsze chcę pójść i...zawsze zapominam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ gdzie ta wystawa, na hipodromie? I czy idziesz ze swoją piesuską :D
Joolu, wystawa była w Gdyni i.....na nia nie zdazyłam :evil: a moja psina bedzie wystawiana w Sopocie w sierpniu.Zapraszam :D Jeszcze raz dzieki za namiary :lol:

Oj Gosia@, jak będzie wystawa, to daj znać plizzz-ja zawsze chcę pójść i...zawsze zapominam :cry:

Dam na pewno, bo to nasz debiut wystawowy bedzie :D na poczatku sierpnia tez jest wystawa kotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ gdzie ta wystawa, na hipodromie? I czy idziesz ze swoją piesuską :D
Joolu, wystawa była w Gdyni i.....na nia nie zdazyłam :evil: a moja psina bedzie wystawiana w Sopocie w sierpniu.Zapraszam :D Jeszcze raz dzieki za namiary :lol:

Oj Gosia@, jak będzie wystawa, to daj znać plizzz-ja zawsze chcę pójść i...zawsze zapominam :cry:

Dam na pewno, bo to nasz debiut wystawowy bedzie :D na poczatku sierpnia tez jest wystawa kotów

No, to będę trzymać kciukasy, bo piesusa śliczniasta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie juz slepa jestem od patrzenia w monitor :evil: powiedzcie, co sie robi dalej?Mam połozny dach i co????chodzi mi oto co musze miec zrobione pzred montazem okien

 

 

:o :o :o Ty masz już dach położony ?!?!?!?!

Markus, az taka szyba, to ja nie jestem :lol: :lol: :lol: Dopytuje sie bo prace chce sobie zaplanowac i przymierzam sie do zamówienia okien.Na razie mam sciany i kominy, a w sobote strop lany, az sie boje bo mam lany :cry: znowu popłyne z kasa, zamawianie betonu o drgawki mnie przyprawia.Chcielismy wpasc do Ciebie w niedziele, ale głupio było bez zapowiedzi.Nalot u Wlowików sie nie udał, bo gdzie chyba polezli, o ile dobrze trafilismy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSI@ - ale odpowiadając na Twoje pytanie - sztuka budowlana i "Murator" mówią, że jeżeli planujesz okna drewniane, to tynki wewnętrzne powinny zostać wykonane przed ich wstawieniem. W przypadku okien plastikowych tynki wykonuje się po wstawieniu. Tynkarze bez względu na okna będą Cie przekonywać, żeby prace wykonywać po ich wstawieniu. Głównym powodem jest to, że przy oknach unika się zbyt szybkiego wysuszania tynków (niedawne 30C). Przed tynkowaniem powinnaś mieć również wylany chudziak na gruncie. W odwrotnej kolejności zafajdasz chudziakiem tynki. A skoro chudziak to dobrze by było miec już rozprowadzoną kanalizę i wodę oraz ewentualnie rury od odkurzacza centralnego plus doprowadzenie powietrza do kominka.

No dobra skończę juz bo jeszcze w deprechę wpadniesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielismy wpasc do Ciebie w niedziele, ale głupio było bez zapowiedzi.Nalot u Wlowików sie nie udał, bo gdzie chyba polezli, o ile dobrze trafilismy

 

A trzeba było. Na drugi raz wal śmiało. Dla spragnionych mam zawsze wodę mineralną, dla bardzo spragnionych też mam wodę .... :wink: Gorzej z głodnymi bo dla jednego nie opłaca sie gotować, ale zupka chińska zawsze się znajdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@, tak jak Ci mówiłam tynki miałam przed oknami. Kup chłopakom folię (grubszą i w miarę przeźroczystą) a oni już sobie poradzą, zabiją otwory deskami z naciągniętą folią dokładnie żeby im nie wiało a Tobie przy okazji tynki tak szybko nie wyschną. Najlepiej też jakbyś zgrała elektryka z tynkarzami, tzn zaraz za nim niech wchodzą tynkarze, to może uchroni Cię to przed kradzieżą instalacji :-? W ostateczności zawsze można spędzić parę nocek pod namiotem-oczywiście z piesusem :wink: (jeśli pogoda dopisze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...