Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

gosia@ - jutro jestem dostępna i w miarę mobilna, jeżeli stemple nadal aktualne to dzwoń.
Martagwłąsnie miałam dzwonic, ale zakrecona jestem przez te stemple,Murarze sobie poradzili, nie mogli czekac :wink: Moja kara za nieterminowe wykonanie prac, jest bardzo mobilizujaca :wink: :p Odezwe sie. bo chetnie sie do Ciebie wprosimy w odwiedziny na budowie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tym śniegiem to nie będzie tak źle. Moi murarze przychodzą 22 sierpnia, czyli prawie wrzesień i twierdzą że skończą w 2 miesiące (razem z dachem), więc ABD też powinien zdążyć przed śniegami.

 

Kolia - oczywiście, że nie będzie tak źle. Moja ekipa skonczyła praca murarsko - ciesielsko - dekarskie pod koniec stycznia (nie przerywając prac od sierpnia.

 

Rafał - I o to mi właśnie chodzi. Mam nadzieję, że zima będzie lekka, albo chociaż późna. Ty - zdaje się - budowałeś z silikatów. Co powiesz o swojej ekipie? Masz na nich namiary? Można zobaczyć, jak pracowali?

 

Kolia, Franciszek, M@rek - dzięki za dobre rady

 

Ja ze swojej ekipy nie jestem zadowolony bo... u mnie ekperymentowali z silikatami. Nie jest najgorzej, ale ... Zapraszam sedecznie w sobotę, najlepiej rano. Tylko, że ekipa od tynków weszła i może być porblem z ogadaniem cegły - ale zapraszam.

 

spróbuję zajrzeć. jak rano mógłbym być? (w sobotę się wyprowadzam z mieszkania, które spieniężamy na poczet budowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w sobotę będą wylewać podłogi :)...w końcu...

a ja troszkę mam czasu - bo aż 2 tygodnie urlopu youhuu :)

 

 

Mam jeszcze do Was pytanie nie wiecie, gdzie można kupić w przystępnej cenie parapety wewnętrzne ???

 

Pytanie retoryczne. Co rozumiesz przez przystepną cenę ? Z moich poszukiwań wyszło na to że najtaniej mi wyszły parapety granitowe. Brzmi jak absurd, ale wszelkie drewniane, PCV (ohyda) i z aglomarmuru wychodziły drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po przejściach z listwami wykończeniowymi do kuchni. Niestety moja seria kafli ich nie miała więc kombinowałam ile wlezie.

Jeśli ktoś szuka kafli do kuchni (10x10) to polecam sklep Opoczna na Przymorzu (gdzieś na wysokości Castoramy ale po drugiej stronie)

Mają tam kafle różnych firm. Niestety trzeba je zamawiać. Ale niektóre są już następnego dnia.

Jeśli chodzi o większe kafle to polecam Wemę. Zmienili wystawkę. Teraz mają bardzo duży wybór i ciężko się zdecydować. No i tam dostałam w końcu listwy do mojej kuchni :)

 

Dachówki-ja mam cementowe Braasa. Polecam. Po kilku latach nie zmieniły koloru. U rodziców są ciemniejsze i podobnie jak u nas nie ma zastrzeżeń. Kupowaliśmy w Wemie koło Praktikera. Mają punkt w Chwaszczynie (po prawej jak się jedzie na Gdynię jest taki drewniany domek). Chcieliśmy wycenę Euronitu ale w składzie głównym nas olali. I dobrze :)

W Wemie dostaliśmy też ciekawą ofertę okien połaciowych. Są to okna Fakro ale robione dla Braasa (z ich znaczkiem). Różnią się drobiazgami i ceną. Polecam.

A "normalne" okna mam Ferno. Drewniane machoniowe, ze szprosami. Moje cuda :) Mogłyby być szczelniejsze bo nie potrzebuję wentylacji ale poza tym jestem zadowolona. Kupowane na Beniowskiego. Obsługa też w porządku.

Uff. Aż sobie przypomniałam ten etap budowy :) I wspaniałe uczucie kiedy zobaczy się dom z dachem i oknami :)))) Później już chyba nie ma takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w sobotę będą wylewać podłogi :)...w końcu...

a ja troszkę mam czasu - bo aż 2 tygodnie urlopu youhuu :)

 

 

Mam jeszcze do Was pytanie nie wiecie, gdzie można kupić w przystępnej cenie parapety wewnętrzne ???

 

Pytanie retoryczne. Co rozumiesz przez przystepną cenę ? Z moich poszukiwań wyszło na to że najtaniej mi wyszły parapety granitowe. Brzmi jak absurd, ale wszelkie drewniane, PCV (ohyda) i z aglomarmuru wychodziły drożej.

 

Przystępna - dla mnie znaczy tanio :)) Markus a gdzie kupowałeś granitowe ? Plastiki też mi się nie widzą, moi rodzice mają takie coś w bloku to feee..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga napisał:

Mam jeszcze do Was pytanie nie wiecie, gdzie można kupić w przystępnej cenie parapety wewnętrzne ???

 

Zależy jakie chcesz. Ja kupowałam surowe drewniane w Elblągu. Potem je lakierowaliśmy. Drzwi tak samo. Teraz szukam podobnej firmy w 3City ale nie mogę znaleźć :( Jeszcze nie byłam w Praktycznym Panu którego ktoś mi na forum polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wemie dostaliśmy też ciekawą ofertę okien połaciowych. Są to okna Fakro ale robione dla Braasa (z ich znaczkiem). Różnią się drobiazgami i ceną. Polecam.

A "normalne" okna mam Ferno. Drewniane machoniowe, ze szprosami. Moje cuda :) Mogłyby być szczelniejsze bo nie potrzebuję wentylacji ale poza tym jestem zadowolona. Kupowane na Beniowskiego. Obsługa też w porządku.

Uff. Aż sobie przypomniałam ten etap budowy :) I wspaniałe uczucie kiedy zobaczy się dom z dachem i oknami :)))) Później już chyba nie ma takiego efektu.

Ewaa ile płaciłas za kokna fakro, nie fakro? ja wlasnie szukam, jaka cena?i jakie to drobiazgi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, orientujecie sie jaka jest cena za wypożyczenie rusztowań ? i może przy okazji jakieś namiary, jeżeli ktoś korzystał.

 

Chcielibyśmy sami zrobić ocieplenie zewnętrzne, ale niestety rusztowania, które mieliśmy zaklepane u znajomego, ktoś świsnął :(

Łapy ucinac, jak nic złodziejom :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ceny nie pamiętam. Ale różnica była zauważalna.

Okna różniły się klamką. W tych co mam jest to taka "rolka". W tamtych była trochę delikatniejsza. Mi to nie przeszkadza.

Najlepiej przejedź się tam osobiście. Możesz się na nas polecić (Ewa i Sebastian z Dobrzewina). Jest tam taki przyjemny facet (mały, przy sobie). On będzie nas pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierga napisał:

Mam jeszcze do Was pytanie nie wiecie, gdzie można kupić w przystępnej cenie parapety wewnętrzne ???

 

Zależy jakie chcesz. Ja kupowałam surowe drewniane w Elblągu. Potem je lakierowaliśmy. Drzwi tak samo. Teraz szukam podobnej firmy w 3City ale nie mogę znaleźć :( Jeszcze nie byłam w Praktycznym Panu którego ktoś mi na forum polecił.

 

W Praktycznym Panu rzeczywiście wszelkie drewniane cuda można znaleźć i z tego co pamietam to ceny nie były specjalnie wygórowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ceny nie pamiętam. Ale różnica była zauważalna.

Okna różniły się klamką. W tych co mam jest to taka "rolka". W tamtych była trochę delikatniejsza. Mi to nie przeszkadza.

Najlepiej przejedź się tam osobiście. Możesz się na nas polecić (Ewa i Sebastian z Dobrzewina). Jest tam taki przyjemny facet (mały, przy sobie). On będzie nas pamiętał.

Ale nie podpadliscie mu :lol: :lol: :lol: ?Wema, ta w Chwaszczynie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@, joola - czy mogę dostać te namiary na "elewacjonistów"?

Może być na priwa albo na mejla.

 

 

ja też bym poprosiła bo bardzo potrzebuje :)

 

Wiele osób pyta, więc pozwolę sobie zacytować:

 

martag napisał:

gosia@, joola - czy mogę dostać te namiary na "elewacjonistów"?

Może być na priwa albo na mejla.

 

Cytat:

Elewację robili mi moi wykończeniowcy i jestem z nich baardzo zadowolona. Chwilowo co prawda są w Szwecji, ale za trzy tygodnie wracają, potem robią przez jakieś dwa tyg. u mnie i może potem będą wolni Podaję namiary Krzysztof Hinca 0-509-836-578.(tylko przez najbliższe 3tyg. to raczej nie będzie odbierać tel., bo go rachunki zjedzą )

 

_________________

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...