Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak jest grubość tej podłogi? I gdzie mniej więcej jest ul. Goszczyńskiego :o
24mm nadaje sie do cyklinowania.Ul Goszczynskiego jest to równoległa do Kartuskiej blizej zjazdu na Suchanino.

Gosia@ i Ty taką grubaśną podłogę będziesz miałą na podłogówce :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest grubość tej podłogi? I gdzie mniej więcej jest ul. Goszczyńskiego :o
24mm nadaje sie do cyklinowania.Ul Goszczynskiego jest to równoległa do Kartuskiej blizej zjazdu na Suchanino.

Gosia@ i Ty taką grubaśną podłogę będziesz miałą na podłogówce :o

O, jezuuu, machnełam sie, taka gruba, to była ta moja wczesniejsza :lol: a ta dokładnie nie wiem, ale moja znajomi i jest bardzo ciepło w salonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola powiedz jak sie sprawuje ten tynk silikatowy (chyba dobrze pamietam), bo musze szybko wybrać i własnie nie wiem jaki rodzaj tynku jest najlepszy. A z deskami, wylewka, grubościa desek, i drzwiami baklonowymi to prawda :( własnei u mnie za mało miejsca na deski i musze kombinować.

 

Tynk silikatowy, inaczej zwany krzemianowym, sprawuje sie bardzo dobrze :D Mam go na ścianach od wrzesnia zeszłego roku i jest gites. U JOOLI też wygląda świetnie, wczoraj naocznie mogłem sie przekonać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz chce wiedzieć wszystko :D Ja też mam w planach gaz. Jaki kocioł, jakie rurki, i co bys zmienił :D

Kociol Junekrs Cerapur (kondensacyjny) z pelna automatyka, rurki miedziane. Wszystko chodzi w jednym obiegu (podlogowka przez zawor miesza)jacy)

Co bym zmienil? Nasz dom bardzo dobrze akumuluje cieplo, wiec podlogowka grzeje raczej symbolicznie. Nie ma w kazdym razie efektu cieplej podlogi, co jest plusem jesli chodzi o rachunki za gaz, ale minusem, jesli chodzi o podloge w lazience. Zdarza sie, ze wychodzac z wanny staje na zimnych kaflach, co jest niezbyt przyjemne. A wystarczylo petle grzewcza z lazienki podlaczyc do powrotu z grzejnikow. Moze jeszcze kiedys to zrobie (da sie to zrobic bez rujnowania domu). Poza tym, jesli masz duzo pomieszczen w czesci ogrzewanej podlogowka, to polecam sterowniki w kazdym pomieszczeniu, ktore steruja praca zaworow w rozdzielaczu podlogowki. Na piecu mozesz sobie ustawic temperature dla calej podlogowki, a tymi sterownikami zroznicowac ja dla poszczegolnych pomieszczen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze mam pytanko o to suszenie pomieszczeń przed położeniem tej drewnianej podłogi. Kto to robi? jakiś namiar poproszę :D

Doswiadczenia innych osob z forum mowia o okresie conajmniej rocznym od wprowadzenia sie i grzania domu do polozenia parkietu, tak by wylewka uzyskala wilgotnosc na poziomie 8-9 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałam o kotłach kondensacyjnych z zamknietą komorą spalania to grzejniki do takich kotłów muszą być większe niż do kotłów z otwartą komorą spalania ( i to tak ze 2 razy), bo inaczej może być zimno ze względu na niższą temperatutrę wody. Czy rzeczywiście musiałeś dawać większe grzejniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałam o kotłach kondensacyjnych z zamknietą komorą spalania to grzejniki do takich kotłów muszą być większe niż do kotłów z otwartą komorą spalania ( i to tak ze 2 razy), bo inaczej może być zimno ze względu na niższą temperatutrę wody. Czy rzeczywiście musiałeś dawać większe grzejniki?

Dalem troche wieksze, ale teraz zaluje. Grzejniki mam tylko na poddaszu, a tam i tak z reguly jest tak goraco, ze trudno wytrzymac. Mozna spokojnie wybrac te z projektu. Dodatkowo mamy rozprowadzenie ciepla z kominka, ktore dogrzewa poddasze, a ze w zimie lubimy patrzec sie w iskry, to kaloryfery sa i tak z reguly skrecone na 0. Nie wiem jednak na ile zim starczy nam zapalu na palenie w nim :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałam o kotłach kondensacyjnych z zamknietą komorą spalania to grzejniki do takich kotłów muszą być większe niż do kotłów z otwartą komorą spalania ( i to tak ze 2 razy), bo inaczej może być zimno ze względu na niższą temperatutrę wody. Czy rzeczywiście musiałeś dawać większe grzejniki?

 

To nie jest kwestia jakiego używasz pieca. Problem, a raczej sposób rozwiązania wynika z czego innego.

Należy pamiętać, żę ogrzewanie podłogowe jest tzw. ogrzewaniem "niskotemperaturowym" gdyż woda w podłogówce ma temperaturę w przedziale 30-40C, natomiast grzejniki pracują w tzw. układzie "wysokotemperaturowym" gdyz woda je zasilająca ma zwykle temperature w granicach 70-80C. Dlatego przy łączeniu ogrzewania podłogowego z ogrzewaniem grzejnikami stosuje się dwie metody:

1) całość zasila się "niskotemperaturowo" i wtedy grzejniki należy "przewymiarować" czyli dać średnio 2x większe niz normalnie, gdyz przy niższej temperaturze należy zapewnić większą powierzchnię oddawania ciepła

2) aby zapewnić różne, właściwe dla każdego rodzaju ogrzewania temperatury wody zasilającej stosuje się "mieszacze", których zadaniem jest zmieszanie wody powracającej po oddaniu ciepła w grzejnikach z wodą przychodzącą z pieca.

 

Do ogrzewania podłogowego zaleca się piece kondensacyjne ze względu na lepszą sprawność przy współpracy z ogrzewaniem podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest tak źle jak myślałam, bo miałam już czarne wizje wielkich grzejników na poddaszu, no może jeszcze w salonie (tu jeszcze nie zdecydowałam, a to wszystko przez deski) i to mnie odstraszało.

Dzięki za wszystkie informacje i to w jakim tempie :)

Ostatecznie nie musisz zwiekszac rozmiarow grzejnikow, ale ich grubosc. Kwestia gustu co wyglada lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...