Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:( gosia@ a mnie się zdazyło, mają mi zrobic parapety, klinkier i tynki zewnętrzene, gonili mnie w zeszły czwartek żebym wszystko szybko dostarczyła bo juz juz muszą robić, w piatek dzwonilam i okazłąo się ze mają cos do dokończenia i będą w sobotę, w sobotę dzwoniłam i mówili ze będą w poniedziałek ale po 12 godzin robić, od poniedziałku komórka wylączona, a w dodatku dzwonie do znajomego który ich polecil i on ciagle staje w ich obonie i mói ze to dobrzy fachowcy i na pewno przyjda i zrobią, a mnie juz rece opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( gosia@ a mnie się zdazyło, mają mi zrobic parapety, klinkier i tynki zewnętrzene, gonili mnie w zeszły czwartek żebym wszystko szybko dostarczyła bo juz juz muszą robić, w piatek dzwonilam i okazłąo się ze mają cos do dokończenia i będą w sobotę, w sobotę dzwoniłam i mówili ze będą w poniedziałek ale po 12 godzin robić, od poniedziałku komórka wylączona, a w dodatku dzwonie do znajomego który ich polecil i on ciagle staje w ich obonie i mói ze to dobrzy fachowcy i na pewno przyjda i zrobią, a mnie juz rece opadają

 

Tradycja. Strasznie mnie to wq.... ale juz jestem bezsilny.

Dwa tygodnie temu przyjechał stolarz zabrać (w ramach gwarancji) dolny bieg moich schodów do wymiany. Miał być z nowymi w sobotę. Nikt się nie zjawił, nikt nie zadzwonił. Dzwonię wczoraj z bluzgami, a on ze stoickim spokojem pyta o której będę w piątek po pracy, bo oni przyjeżdżają zamontować bieg z powrotem. Czyli tydzień w plecy i nikt nie poczuwa sie do winy.

To samo z elektrykiem. Fajny chłop, niby rzetelny, ale .... Zostały drobiazgi do zrobienia - wymiana bezpiecznika na tablicy na mocniejszy, podanie zasilania do gniazd, wyprowadzenie kabli zewnętrznych. Rozmawiamy "face to face", facet obiecuje że w następnym tygodniu przychodzi do mnie tego i tego dnia dokończyć. Minęło półtora miesiąca. Wczoraj dzwonię i obiecał, ze będzie w poniedziałek - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. A jak ktoś chce zobaczyc ładnie wykonany domek (surówka) to polecam domek Arco w Rębiechowie. Osobiście podobało mi sie wykonanie - jeden z naprawdę niewielu budowanych wg sztuki budowlanej.

 

a gdzie to jest? chętnie się wybiorę, to w sumie niedaleko

Sorki o Ciebie mi chodziło... :oops: tyle Was na "a"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. A jak ktoś chce zobaczyc ładnie wykonany domek (surówka) to polecam domek Arco w Rębiechowie. Osobiście podobało mi sie wykonanie - jeden z naprawdę niewielu budowanych wg sztuki budowlanej.

 

a gdzie to jest? chętnie się wybiorę, to w sumie niedaleko

Sorki o Ciebie mi chodziło... :oops: tyle Was na "a"...

 

a to miło mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fachowców - to też nie spotkałam takich co by wszystko grało na cacy:) I zawsze ta sama wymówka - nie wiem jak u Was, jak nie przyjeżdżają na czas to mówią, że albo auto sie zepsuło, albo maszyna nawaliła. Trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość i moce nerwy.

 

A u mnie posadzki już wylane - i to byli (mam nadzieje) ostatni specjaliści - fachurzy, którym zleciłam wykonanie. Dalej to już samodzielna robota...:)

 

W sobotę wylewamy schody i taras a za tydzień ocieplamy :)

 

ps. Markus - Jarek do Ciebie wpadnie w sobotę oddać poziomice :) Przepraszam, ze tak długo , bije pokłony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu przyjechał stolarz zabrać (w ramach gwarancji) dolny bieg moich schodów do wymiany. Miał być z nowymi w sobotę. Nikt się nie zjawił, nikt nie zadzwonił. Dzwonię wczoraj z bluzgami, a on ze stoickim spokojem pyta o której będę w piątek po pracy, bo oni przyjeżdżają zamontować bieg z powrotem. Czyli tydzień w plecy i nikt nie poczuwa sie do winy.

To samo z elektrykiem. Fajny chłop, niby rzetelny, ale .... Zostały drobiazgi do zrobienia - wymiana bezpiecznika na tablicy na mocniejszy, podanie zasilania do gniazd, wyprowadzenie kabli zewnętrznych. Rozmawiamy "face to face", facet obiecuje że w następnym tygodniu przychodzi do mnie tego i tego dnia dokończyć. Minęło półtora miesiąca. Wczoraj dzwonię i obiecał, ze będzie w poniedziałek - zobaczymy.

Ja też dopisze się, że to tradycja. Tymi ich gwarancjami to można sobie tyłek podetrzeć, bo jak się ich nie op...doli, to można czekać w nieskończoność. Czasami wolę samemu coś naprawić, niż czekać tygodniami na takiego fachowca. U mnie dla przykładu półtora miesiąca przyjeżdżał przykręcić obluzowaną poręcz do schodów, a na elektryka czekam już drugi miesiąc i chyba też sam się za to wezmę, bo już mi szkoda kasy na telefon.

Jak już wezmą kasę, to trzeba mieć fuksa, żeby coś wydębić. Z dotychczasowych reklamacji jedynie fachowcy od kominka jako tako reagowali na wezwanie do poprawek :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcus - przeczytałam w innym wątku, że masz wokół domu obsypkę żwirową. Możesz mi powiedzieć, jak głęboka i jak szeroka powinna być taka obsypka?

 

To taki jeden z tańszych wariantów zrobienia opaski. Dookoła domu poprowadziłem krawężniki w odległości 35-40 cm od ściany. Jeszcze tańsze jest włożenie plastikowych obrzezży trawnikowych. Wyrównałem w opasce teren, tam gdzie trzeba było dosypałem ziemię i na to poszła warstwa (circa 15 cm) drobnego kamienia 8-12 mm, który został mi z oczyszczalni i studni chłonnych. Sztuka budowlana mówi że pod kamień powinno położyć się geowłókninę (w kręgach krawieckich znana jako flizelina) żeby chwasty nie przerastały przez kamień. Ja nie mam, chwastów może wyrosło 10 na krzyż i łatwo je się z tego kamienia wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcus - przeczytałam w innym wątku, że masz wokół domu obsypkę żwirową. Możesz mi powiedzieć, jak głęboka i jak szeroka powinna być taka obsypka?

 

To taki jeden z tańszych wariantów zrobienia opaski. Dookoła domu poprowadziłem krawężniki w odległości 35-40 cm od ściany. Jeszcze tańsze jest włożenie plastikowych obrzezży trawnikowych. Wyrównałem w opasce teren, tam gdzie trzeba było dosypałem ziemię i na to poszła warstwa (circa 15 cm) drobnego kamienia 8-12 mm, który został mi z oczyszczalni i studni chłonnych. Sztuka budowlana mówi że pod kamień powinno położyć się geowłókninę (w kręgach krawieckich znana jako flizelina) żeby chwasty nie przerastały przez kamień. Ja nie mam, chwastów może wyrosło 10 na krzyż i łatwo je się z tego kamienia wyciąga.

 

Dzięki markus :D

 

Ja planuję zrobić taką obsypkę, a za nią bruczek, po którym można chodzić wokół domu. I też się zastanawiam, jakiej szerokości powinna być taka dróżka, żeby było wygodnie.

 

joola - a u ciebie tam za domem to jakiej szerokości są te ścieżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem nowe zdjęcia do mojego albumu na stronie:

http://wakmen.w.interia.pl

Link przyda się napewno osobom które chciałyby zobaczyć jak robi się strop monolityczny oraz szczegóły troszeczkę innego wykonania tradycyjnego dachu.

 

Chciałam pooglądać i okazało się że limit transferu został przekroczony :o i tyle było oglądania

Widocznie zbyt wiele osób ogląda moje "wypociny" :wink: i w ten sposób przekraczają transfer tych darmowych stron interentowych.

Warto w takim przypadku wejść na stronę od nowej godziny zegarowej a chyba warto zobaczyć bo niektóre zdjęcia mogą być przydatne dla tych co zaczynają budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

Czy tak ok. 40 zł / m2 - za oklejenie komina płytkami klienkierowymi to dużo czy mało? Ile płaciliście za tą pracę za robociznę?

pozdrawiam

Darek

Ja nad oklejeniem mojego dość dużego komina płytkami klinkierowymi dość długo się wachchałem ale jednak podjąłem tę decyzję i mam już skończony ten etap. Dla wprawnego oka fachowca widać, że to jednak płytki ale na pierwszy rzut oka na komin i ... komin wykonany z cegieł klinkierowych. Powyższe rozwiązanie ma wiele zalet znajdą się i wady) a najważniejszą to o wiele mniejszy ciążar mojego komin przy zastosowaniu kształtek kominowych.

Przy okazji zrobię zdjęcia i umieszczę w mojej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie okien mogę polecić firmę OKLAND, co prawda mieści się pod Tczewem ale przyjada zmierzą, doradzą, nie wiem jak inni, ale ja jestem bardzo zadowolona.
i zabija cena :lol: :lol: :lol: Najdrozsza moja wycena z Oklandu i na dodatek niesłowni :evil:

 

No to skopaliśmy wszystkich :D :D :D Która firma chętna jako następna do poddania sie weryfikacji ???

Ja sobie posłucham - już nie długo idę po wycenę moich okien i wyciągnę wnioski z Waszych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie powiedzieć, gdzie jest jakiś wybór dachówek (ceramicznych i betonowych - bo jeszcze się nie zdecydowałam :roll: )

Wszędzie gdzie pojadę to mają tylko po jednym przykładzie betonowych i ceramicznych.

Możecie też powiedzieć, które są ok - chodzi o firmy (wiem, że lepsze są ceramiczne ale ta cena :wink:)

Matelbud, Gdynia, ul. Hutnicza na wysokosci Chyloni

Właśnie na Hutniczej jest chyba największy wybór w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie pare tygodni na forum i znowu musialem sie przebijac przez kilkanascie stron. Tempo niektorych mnie zadziwia, ale moze juz tak jest jak sie zacznie. Ja caly czas walcze z papierkologia

 

Gosia czy moglabys mi wyslac namiar na twojego wykonawce, bo juz mam swiatelko w tunelu. I jesli nie jest to jakas tajemnica co za ile.

 

Pozdrowionka

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie pare tygodni na forum i znowu musialem sie przebijac przez kilkanascie stron. Tempo niektorych mnie zadziwia, ale moze juz tak jest jak sie zacznie. Ja caly czas walcze z papierkologia

 

Gosia czy moglabys mi wyslac namiar na twojego wykonawce, bo juz mam swiatelko w tunelu. I jesli nie jest to jakas tajemnica co za ile.

 

Pozdrowionka

Piotr

Podaje jeszcze raz, bo chyba juz Ci podawałam :roll: p.Wenta dom 6816523, kom 0601964523, nadal jestem z nich bardzo zadowolona.W sumie dzieki mojej ekipie, na dzien dzisiejszy mam

 

- ocieplony komin(archi, zapomniał)

- powiekszone okno w sypialni( miałam 80)

- zbrojone schody wejsciowe( archi, uwaza ze sie schodow nie zbroi)

- wykrycie dziury, chyba czarnej, bo koncza sie schody, a podest zaczyna za 20 cm :evil:

-i cała reszte, o której az nie chce mi sie pisac :evil:

 

Cena 26000 chyba, ale jeszcze sprawdze, bez ciesli.Ciesle tez mam bardzo dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie pare tygodni na forum i znowu musialem sie przebijac przez kilkanascie stron. Tempo niektorych mnie zadziwia, ale moze juz tak jest jak sie zacznie. Ja caly czas walcze z papierkologia

 

Gosia czy moglabys mi wyslac namiar na twojego wykonawce, bo juz mam swiatelko w tunelu. I jesli nie jest to jakas tajemnica co za ile.

 

Pozdrowionka

Piotr

Podaje jeszcze raz, bo chyba juz Ci podawałam :roll: p.Wenta dom 6816523, kom 0601964523, nadal jestem z nich bardzo zadowolona.W sumie dzieki mojej ekipie, na dzien dzisiejszy mam

 

- ocieplony komin(archi, zapomniał)

- powiekszone okno w sypialni( miałam 80)

- zbrojone schody wejsciowe( archi, uwaza ze sie schodow nie zbroi)

- wykrycie dziury, chyba czarnej, bo koncza sie schody, a podest zaczyna za 20 cm :evil:

-i cała reszte, o której az nie chce mi sie pisac :evil:

 

Cena 26000 chyba, ale jeszcze sprawdze, bez ciesli.Ciesle tez mam bardzo dobrego

 

Dzieki wielkie, tak wiem ze podawalas, ale w moich notatkach nie zapisalem kto u Ciebie robi, a jak widze chwalisz ta ekipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie powiedzieć, gdzie jest jakiś wybór dachówek (ceramicznych i betonowych - bo jeszcze się nie zdecydowałam :roll: )

Wszędzie gdzie pojadę to mają tylko po jednym przykładzie betonowych i ceramicznych.

Możecie też powiedzieć, które są ok - chodzi o firmy (wiem, że lepsze są ceramiczne ale ta cena :wink:)

Matelbud, Gdynia, ul. Hutnicza na wysokosci Chyloni

Właśnie na Hutniczej jest chyba największy wybór w Trójmieście.

Dachówki już obejrzałam, faktycznie duży wybór i trudno się zdecydować - ale już wybrałam :D Roben aktualnie ma promocję na angobę miedzianą, dachówka w cenie blachodachówki czyli 2,16 zł/szt (27,43 zł/m2) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...