Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a więc tak :)

firma STO-ispo sp z o.o.

ul. Chwaszczyńska 172

tel. 629-96-07

 

pracują NIESTETY od godz. 08-1600 a w soboty wcale - ewentualnie można się umówić indywidualnie

Nie dowiedziałam się nawet przedziału cenowego .

Jako osoba pracująca raczej z firmą STO nie zrobię interesu chyba, że ma konkurencyjne ceny, ale tego jeszcze nie wiem :( pozdr Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak :)

firma STO-ispo sp z o.o.

ul. Chwaszczyńska 172

tel. 629-96-07

 

pracują NIESTETY od godz. 08-1600 a w soboty wcale - ewentualnie można się umówić indywidualnie

Nie dowiedziałam się nawet przedziału cenowego .

Jako osoba pracująca raczej z firmą STO nie zrobię interesu chyba, że ma konkurencyjne ceny, ale tego jeszcze nie wiem :( pozdr Ewa

 

Dzięki za namiary. Napewno się do nich odezwę.

Moja wiedza o firmie STO pochodzi ze współpracy na dużych obiektach mieszkalnych i biurowych - może się okazać, że firma jest nastawiona na tego typu obiekty (czyt. duże) i taki drobny inwestor jak ja nie znajduje się w jej kręgu zainteresowań :cry: Dowodem na to byłby brak cennika (ceny ustalane za każdym razem dla konkretnej inwestycji w zależności od tego jak duża jest to inwestycja). Poza tym z moich dotychczasowych doświadczeń firma nie jest tania ale naprawde ma dobre produkty.

Kiedy będę na tym etapie dam Ci zanć co udało mi się ustalić, choć myślę, że skoro Ty już jesteś na tym etapie to napewno będziesz wiedziała więcej szybciej niż ja :)

 

Kiedyś pisałem, że bardzo dobrą opinie ma również firma Caparol - handlują nimi różne hurtownie, między i nnymi WKT.

Oto namiary na przedstawiciela technicznego tej firmy: Paweł Poniewierski +48 602 220 890 - powinien udzielić wszelkich porad technicznych (jaki tynk na jakie podłoze, jak go wykonać, a takze powinien doradzić gdzie w dobrej cenie można go dostać)

 

Innną firmą jest Weber Terranova - ma ona gorszą opinie niz Caparol, ale wydaje się być tańsza, oto namiary na przedstawiciela handlowego - Mariusz Gibas +48 602 420 881

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) Franciszek :D

Dziękuję za kolejne namiary . Wiedzy nigdy nie za wiele :)

Raab Karcher handluje Terranovą - ale drogo wychodzi ponad ca 3.000,- ew. jakiś rabat 15 % . Ja mam do tynkowania ok 100 m2 i musi być kolor cegły i to trochę ;) podraża (przynajmniej tak mówią) . Swego czasu byłam w WKT w Gdańsku, może uda mi się w sobotę dojechać (za dużo na głowie jak na jeden dzień do załatwiania :) ).

Byłam wczoraj w Castoramie - też mają różne tynki - nawet Atlasu . Jestem ciekawa jak one się sprawdzają. Mają też Terranovę i na oko wydawało mi się, że wychodzi taniej niż u Raab Karchera . Ale to "na oko" :D

Ale z tego wszystkiego to powinnam zadzwonić do faceta, który będzie mi kładł tynk i się poradzić. Ma jakieś namiary na dobre tynki ale mineralne - to na razie wiedza od mojego murarza. Muszę szybko ją zweryfikować :D

pozdr Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu byłem w Z.Energetycznym i dowiedziałem się że

nie długo będę miał przyłącze,a dokładniej już zaaaaaaaaaaaaaaaaaa

8-9 miesięcy.Byłem pewny że to żart ,ale zapewniono mnie że nie.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Nie będę pisał co o tym myślę.

Wojtek podejdź do mojej łajw i zapytaj o sąsiada z Kubusia Puchatka,który tam pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola :) ja niestety mam tynk i kolor narzucony przez konserwatora - kolor musi być ceglasty (taki mniej więcej , jak dom) a architekt wymyślił tynk akrylowy typu "dryvit" :(

Akrylowe to chyba najdroższe tynki , a Dryvit to też firma nie tania wrrr....

Faktura ma być gładka - ale co to oznacza to się wolę nie pytać, bo kto mi to zrobi, albo mówiąc inaczej za ile?? :D :D :D pozdr Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola :) ja niestety mam tynk i kolor narzucony przez konserwatora - kolor musi być ceglasty (taki mniej więcej , jak dom) a architekt wymyślił tynk akrylowy typu "dryvit" :(

Akrylowe to chyba najdroższe tynki , a Dryvit to też firma nie tania wrrr....

Faktura ma być gładka - ale co to oznacza to się wolę nie pytać, bo kto mi to zrobi, albo mówiąc inaczej za ile?? :D :D :D pozdr Ewa

 

Proponuję abyś zastosowała tynk mineralny i pomalowała go farbą sylikatową (ja przynajmniej tak uczynie). W zeszłym tygodniu prowadziliśmy krótką dyskusje na ten temat na forum. Droższym i lepszym rozwiązanie jest zastosowanie tynku sylikatowego barwionego w masie. Akryle są ostatnio nie modne :lol:

Koniec końców uważam, że ważniejsze od rodzaju tynku (czy akrylowy, czy minerarlny lub sylikatowy) jest to abyś pamiętała o wszystkich elementach systemu jak listwa startowa, kołki ,dodatkowe zbrojenie naroży okien i narożników budynku itp, itd. Dobrze jest (choć znacznie drożej) zrobić to wszystko w systemie jednego producenta wtedy mozna zarządać od niego pisemnej gwarancji na elewacje.

 

Co do murarzy to proszę daj mi namiary. Ja niestety ze swoich nie jestem zadowolony a zostały im jeszcze do zrobienia ścianki działowe, poza tym według umowy mają skończyć do 20 sierpnia i jeżeli się nie wyrobią to zaczne im naliczać 2,5% kary za dzień opóźnienia i może być nieprzyjemnie, więc wole mieć jakąś alternatywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

Cześć Wakmen!

Przeczytałem Wasz dziennik budowy i chyle czoło! Ja niestety mam dwie lewe ręce i lepiej abym niczego samemu nie robił :wink: Podziwiam Twoja pracowitość i determinacje. Niestety, nie znam się na ogrzewaniu podogowym, więc nie mogę Ci pomóc, ale na tym etapie wszystkie swoje problemy konsultuje z bardzo miłym sprzedawcą w sklepie, który znajduje się na Beniowskiego w stałej wystawie budownictwa przy targach gdańskich. Pierwszy sklep po prawej stronie po wejściu (niestety nie pamiętam nazwy - "Kursor" albo coś w tym stylu. Sprzedawcy tam mają duża praktyczną wiedzę - takie przynajmniej na mnie zrobili wrażenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...