Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

 

 

Wakmen - ja mam podłogówkę i nie mam piwnicy. Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem to pytanie :( . Wprawdzie nie rozważałam nigdy technicznych aspektów funkcjonowania instalacji c.o. (zaufanie do wykonawcy), ale po przeczytaniu Twojego pytania zaczęłam się zastanawiać kiedy właściwie zachodzi potrzeba opróżniania instalacji? Wtedy kiedy trzeba zdemontować kaloryfer? Te nowe mają przecież takie specjalne zaworki, które się zakręca i tyle. A z podłogówki - kiedy?

Jeśli jednak istnieją jakieś przyczyny dla których jest to konieczne, to może tak: przy skrzynce rozdzielaczowej są "rurki", którymi woda wpływa i którymi wypływa z instalacji. Może wystarczy obie, po zamknięciu wpływu obie odkręcić - wylotową skierować do jakiegoś zbiornika, a do drugiej pod ciśnieniem wtłaczać powietrze (pompka, płuca :D ).

Ale to tylko takie teoretyczne rozważania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A mi zarabali dzisiaj drewno na budowe wiezby :evil: :evil: :evil: Pieprzone złodzieje.Łapy bym im poucinała :evil: :evil: :evil:

 

gosia@ - kurcze - całe drewno na więźbę Ci ukradli?! :evil: :evil: :evil:

Przecież to kupa kasy :evil:

Zgłoś na policję. Taką ilość ciężko ukryć. Na niektórych moich krokwiach były jeszcze takie tabliczki z numerkami, po których pewnie można dojść, z którego tartaku były. Jak masz rachunki to może jak się coś znajdzie to można sprawdzić skąd pochodzą i kiedy mniej więcej zostały wydane. Może jeszcze się uda je odzyskać. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zarabali dzisiaj drewno na budowe wiezby :evil: :evil: :evil: Pieprzone złodzieje.Łapy bym im poucinała :evil: :evil: :evil:

 

gosia@ - kurcze - całe drewno na więźbę Ci ukradli?! :evil: :evil: :evil:

Przecież to kupa kasy :evil:

Zgłoś na policję. Taką ilość ciężko ukryć. Na niektórych moich krokwiach były jeszcze takie tabliczki z numerkami, po których pewnie można dojść, z którego tartaku były. Jak masz rachunki to może jak się coś znajdzie to można sprawdzić skąd pochodzą i kiedy mniej więcej zostały wydane. Może jeszcze się uda je odzyskać. :-?

Nie rabneli dwa metry, pewnie dzisiaj planuja przyjsc po reszte :evil: :evil: :evil: tez miałam numerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczke dałam, ale jek im teraz powiem ze za kazdy dzień zwłoki dam im mniej to wcale nie przydą a zaliczkę skonfiskują, moge poczekac i wyłączyć telefon swój jak już skończą i bedą chcieli resztę

 

Ola - szczerze współczuję :( . Może jedz do nich i odbierz zaliczkę?

Bardzo Wam się spieszy z robotami? Kiedy planujecie przeprowadzkę? Może jest jeszcze czas na poszukanie kogoś innego? Kogoś kto nie bierze zaliczek. Bo niby na co wykonawcom zaliczka, czy oni kupują też jakieś materiały? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zarabali dzisiaj drewno na budowe wiezby :evil: :evil: :evil: Pieprzone złodzieje.Łapy bym im poucinała :evil: :evil: :evil:

 

gosia@ - kurcze - całe drewno na więźbę Ci ukradli?! :evil: :evil: :evil:

Przecież to kupa kasy :evil:

Zgłoś na policję. Taką ilość ciężko ukryć. Na niektórych moich krokwiach były jeszcze takie tabliczki z numerkami, po których pewnie można dojść, z którego tartaku były. Jak masz rachunki to może jak się coś znajdzie to można sprawdzić skąd pochodzą i kiedy mniej więcej zostały wydane. Może jeszcze się uda je odzyskać. :-?

Nie rabneli dwa metry, pewnie dzisiaj planuja przyjsc po reszte :evil: :evil: :evil: tez miałam numerki

 

Zgłoś na policję tak czy inaczej. Miejscowa policja zwykle ma dobre rozeznanie w ludziach z okolic, może jeśli nie uda się odzyskać, to chociaż ich postraszą i więcej nie zwiną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska, a już myślałam że lepiej się dzieje, bo nic ostatnio nie było słychać o kradzieżach. Też bym poucinała co nieco jakbym takich znalazła. Starsznie mi przykro, ale może teraz bedziesz miała lepsze, wiem słaba pociecha ale ciężko w takiej sytuacji coś dobrego powiedzieć.
A, du..pa blada, miałam bardzo dobre, wywalczone w tartaku.Mam wieche w sobote, na która zreszta zapraszam :p :p :p forumowiczów trójmiejskich :wink: a tu masz Ci los.Gnoje :evil: musieli byc okoliczni, bo kto by z dechami latał :roll:

 

Oczywiście, że miejscowi, w końcu to parę metrów ma a chyba nie ma jakiś zorganizowanych szajek objezdzających budowy i szukajacych co można ukraść - w każdym razie taką mam nadzieję :roll: Chamstwo i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaclisćie za chydraulike i ogrzewanie, mam trzy geberity , 3 zlwey, z 25 m podłogówki , i około 8 kaloryferów, sama robocizna + rury bo mnie dzis zabili ceną, jakoś tam mocno mi się wydaje ze umawiał sie na inną, a ci znalexli jescze kilka prac nie wiliczonych i teraz chca ode mnie jakąs bajońską sume, budować mi sie odechcewa, :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaclisćie za chydraulike i ogrzewanie, mam trzy geberity , 3 zlwey, z 25 m podłogówki , i około 8 kaloryferów, sama robocizna + rury bo mnie dzis zabili ceną, jakoś tam mocno mi się wydaje ze umawiał sie na inną, a ci znalexli jescze kilka prac nie wiliczonych i teraz chca ode mnie jakąs bajońską sume, budować mi sie odechcewa, :roll:

 

Ja jeszcze nie na tym etapie, a jedyna oferta jaką mam jest od Małego i nie ma tam podziału co za ile, tylko całościowa kwota za rurki, kaloryfery, zawory i piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil:

Gosiu,wiem że to Cię nie pocieszy,ale co tam,napiszę

W zeszłym roku kupiłam działkę i posadziłam choinki,przetrwały rok,no to posadziłam w maju 2 jabłonki,myśleliśmy z mężem,nie budujemy jeszcze niech chociaż drzewka będą sobie rosły. I co? Po tygodniu nie było śladu ani po jabłonkach ani choinkach(została1).Niestety tak bywa-głupio!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 00.01 rozpocząłem mój zasłuzony urlop. Normalnie sielana bum, bum :D 8) :lol: :p

 

Gratulacje! Ja właśnie skończyłem :-(

 

No ale w urlopie pojawiły się tynki (grupa Lademana - polecam szybko i dokładnie, a wszelkie uwagi i zastrzeżenia poprawione), ścianki działowe (własna robota :D ) i sufit w trakcie pracy.

 

Również po przejściach z oknami i drzwiami - firma Bertrand stanęła na wysokości zadania, dokonali poprawek, odpuścili jeszcze z ceny w ramach zadośuczynienia i generalnie chyba jednak jestem w stanie ich polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też wre praca na całego. W sobotę wylaliśmy prawie całe schody przed domkiem. A od dzisiaj ocieplamy :)

 

Właśnie ostatnio będąc w okolicy Waszego domku widziałem dużą ilość styropianu wewnątrz i wieść gminna niesie, że sami to ocieplenie robicie :o . Podziwiam! Ja po walce ze ściankami działowymi mięknę na myśl o pracach wykonywanych samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...