Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

 

Sorry, ale jestem na urlopie od środy i moja aktywność na Forum spadła :D :D :D

Nie rozważałem problemu opróżniania wody z podłogówki do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hmmm... wychodzi, ze jestesmy zmienni...

my po prostu jestesmy na poczatku tej calej zabawy i ciezko nam sie rozmawia z ludzmi, ktorzy wybudowali juz nie wiadomo ile domow i znaja sie na tym lepiej niz my. Zapewne im dalej w las tym bedziemy twardsi :)

dzieki za pierwsze rady!

Jeziorko

 

Naucz się na samym początku swojej drogi budowlanej pierwszej zasady - każdy, powtarzam każdy Wykonawca chce robić nie tak jak jest najlepiej, ale jak jest mu najwygodniej.Miałem tylko dwa wyjątki od tej zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podchodzę do ludzi jak do złodziei, ale Jazbud mnie nauczył i niestety nikomu nie można wierzyć i zanim wypakujesz czy rozpakujesz przywieziony materiał wszystko obejrzeć i policzyć i sprawdzić z wcześniej ustalonym z dostawcą kosztorysem cen materiału i rabatami nawet jakby kierowca miał się pieklić godzinę pozdr :D Ewa

 

Dzieki Ewa, bede uwazal, bo w sumie myslem o jazbud'zie, bo sa najtanski w pruszcz. Jak widze jednak trzeb bedzie zatoczyc szersz kolo, bo transport nie jest taki drogi jak sie spodziewalem i moze sie to kalkulowac.

 

Jak moglby mi ktos jeszcze polecic dobre hurtownie mat. budowlanych to prosze. Wiem ze o tym sie duzo pisalo, nawet bardzo :oops: , ale wiecie jak to jest przebrnac ponownie przez, jakby nie bylo, 158 stron jest nie lada wyczynem.

 

Z drugiej strony moze faktycznie jest to niezly pomysl pogadac z wykonawca, oni czesto maja uklady w hurtowniach.

 

szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaclisćie za chydraulike i ogrzewanie, mam trzy geberity , 3 zlwey, z 25 m podłogówki , i około 8 kaloryferów, sama robocizna + rury bo mnie dzis zabili ceną, jakoś tam mocno mi się wydaje ze umawiał sie na inną, a ci znalexli jescze kilka prac nie wiliczonych i teraz chca ode mnie jakąs bajońską sume, budować mi sie odechcewa, :roll:

 

Ja jeszcze nie na tym etapie, a jedyna oferta jaką mam jest od Małego i nie ma tam podziału co za ile, tylko całościowa kwota za rurki, kaloryfery, zawory i piec.

Piękna dziewczyno - ta kwota którą podałem nie oznacza kosztów materiałów, tylko to że po moim wyjściu Waszym zadaniem będzie ustawić sobie temperaturę na działającym układzie kpl.(myślę ,że nie warto rozpisywać się co do każdego kolanka , bo budowa weryfikuje takie drobiazgi bardzo skutecznie). Oraz wykonac biały montaż(armaturę).

Ja zostawiam układ sprawdzony i działający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podchodzę do ludzi jak do złodziei, ale Jazbud mnie nauczył i niestety nikomu nie można wierzyć i zanim wypakujesz czy rozpakujesz przywieziony materiał wszystko obejrzeć i policzyć i sprawdzić z wcześniej ustalonym z dostawcą kosztorysem cen materiału i rabatami nawet jakby kierowca miał się pieklić godzinę pozdr :D Ewa

 

Dzieki Ewa, bede uwazal, bo w sumie myslem o jazbud'zie, bo sa najtanski w pruszcz. Jak widze jednak trzeb bedzie zatoczyc szersz kolo, bo transport nie jest taki drogi jak sie spodziewalem i moze sie to kalkulowac.

 

Jak moglby mi ktos jeszcze polecic dobre hurtownie mat. budowlanych to prosze. Wiem ze o tym sie duzo pisalo, nawet bardzo :oops: , ale wiecie jak to jest przebrnac ponownie przez, jakby nie bylo, 158 stron jest nie lada wyczynem.

 

Z drugiej strony moze faktycznie jest to niezly pomysl pogadac z wykonawca, oni czesto maja uklady w hurtowniach.

 

szukam dalej

 

Witam

Ale te wszystkie strony nadrobic :roll:

 

Bloczki betonowe 38x24x14 Stezycy Tel.6843434 od 2,00 do 2,40 zalezy czy jestescie upirdliwi (handlujecie z kaszubami 8) )

 

w Osowie Cementownia dokladnie nie wiem gdzie znajomy bral przed 2 tyg po 2,40 ale co i jak nie pytaj.

 

W Prusz.Gd. kierunek Tczew przed Torami 100 m w lewo Hurtownia

- Mach -

jak wejdziesz to ich o....ze drodzy itp idt. to dostaniesz 10 % rabat na wszystko .

Wracajac do Stezycy to Obok Hurtowni jest Tartak-Formela- Deski 380 zl/m3 Wiezba 580 zl/m3 transport 80 zl jak sie z szefem dogadacie bez doplaty potrzyma drewno w wannie nawet cala noc.

Maly TIP jak bedziesz cos W prywatnej Hurtowni zamawiac powiedz ze u BAT dostaniesz taniej normalnie miekna.

A jezeli masz wykonawce dogadaj sie z nim Oni maja rabaty ALE BARDZO NIECHETNIE dziela szie nimi .

sp greganna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 00.01 rozpocząłem mój zasłuzony urlop. Normalnie sielana bum, bum :D 8) :lol: :p

 

Gratulacje! Ja właśnie skończyłem :-(

 

No ale w urlopie pojawiły się tynki (grupa Lademana - polecam szybko i dokładnie, a wszelkie uwagi i zastrzeżenia poprawione), ścianki działowe (własna robota :D ) i sufit w trakcie pracy.

 

Również po przejściach z oknami i drzwiami - firma Bertrand stanęła na wysokości zadania, dokonali poprawek, odpuścili jeszcze z ceny w ramach zadośuczynienia i generalnie chyba jednak jestem w stanie ich polecać.

 

Powiem Ci jedną rzecz. Wiem, że Panowie z Bertranda dokłądnie śledzą naszą stronę Forum 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu gadu gadu

a tu 7 tydz. budowy mija :lol: sciany sa,strop wczoraj zalany,za tydzien sciana kolankowa i oslona wienca , a za 3 tyg dach .Wszystko w planie a nawet jeszcze lepiej,a zeby chlopaki sie nie nudzili robimy taras ,wiercimy studnie NIE ZYCZE TEGO NIKOMU a na ta czesc dzialki gdzie juz nikt nie bedzie sie krecil czarnoziem nawieziony .Powoli TO wszystko na COS wyglada.

Polecam goscia od Alarmow prostych po sterowanie online i telefoni,zetelny i uczciwy cholipka az nienormalne M.Kalinowski tel 0600312320 ---058-3046037.

no to nara niech sczescie i moneta bedzie z wami.

sp greganna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak sie tak juz rozpedzilem

mam jescze goscia od okien ,parapet. rollet ,bram garaz.drzwi antywlamaniowych praktycznie wszystko co zwazane jest z oknem i drzwiami .Co najleprze gosciu przychodzi do domu i mozna bez zobawiazania dac sobie wycenic okna i drzwi a nastepnie cenny mozna porownac .W kazdym razie znalazlem u niego drzwi antywlam. z wszystkimi atestami i B , CE znaczkami i numerami a okna jeszcze porownuje T.Supel Tel. 0604289904 .

no ale teraz to juz nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

noooo, ja On Ci laske robi przy obsłudze, to ja bym jeszcze pomyslała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

 

 

Wakmen - ja mam podłogówkę i nie mam piwnicy. Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem to pytanie :( . Wprawdzie nie rozważałam nigdy technicznych aspektów funkcjonowania instalacji c.o. (zaufanie do wykonawcy), ale po przeczytaniu Twojego pytania zaczęłam się zastanawiać kiedy właściwie zachodzi potrzeba opróżniania instalacji? Wtedy kiedy trzeba zdemontować kaloryfer? Te nowe mają przecież takie specjalne zaworki, które się zakręca i tyle. A z podłogówki - kiedy?

Jeśli jednak istnieją jakieś przyczyny dla których jest to konieczne, to może tak: przy skrzynce rozdzielaczowej są "rurki", którymi woda wpływa i którymi wypływa z instalacji. Może wystarczy obie, po zamknięciu wpływu obie odkręcić - wylotową skierować do jakiegoś zbiornika, a do drugiej pod ciśnieniem wtłaczać powietrze (pompka, płuca :D ).

Ale to tylko takie teoretyczne rozważania. :D

Oj dość szczegółowo to opisałeś i chyba każdy zrozumiał. Pytanie było spowodowane moją nieprzeciętną dociekliwością i wnikliwością.

Ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogle to co to jest MAX?

 

MAXy to pustaki ceramiczne z czasów przed porothermowych :lol:

Podstawowe różnica polega na wymiarach a szczególnie kłopotliwa jest szerokość - tylko 19cm a nie 25cm jak w Porothermie (różnica w szerokości będzie miała największy wpływ na konieczność zmian w projekcie). Obawiam sie ze wykonawca nie poradzi sobie z inna szerokoscia sciany niz ta ktora zostala przewidziana w projekcie - musialby skorygowac wszystkie wymiary na rysunkach, a to moze mu nie wyjsc :-?

Porotherm ma jednak pewne zalety - ma wpust i pióro więc szybciej sie go muruje i bez spoiny pionowej (oszczedniej).

Poza tym jest robiony z ceramiki porotyzowanej czyli ma lepsze parametry izoloacyjnosci termicznej, ale jezeli nie robi sie scian jednowarstwowych to nie ma to takiego znaczenia.

Reasumujac - budujcie zgodnie z projektem, zmiana wymiarów moze oznaczac wiele błedów.

 

Dzisiaj już drugi post tak ślicznie opisujący Wasze (czyt. nasze) problemy. BRAVO dla pomocnych dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

 

Sorry, ale jestem na urlopie od środy i moja aktywność na Forum spadła :D :D :D

Nie rozważałem problemu opróżniania wody z podłogówki do tej pory.

A może za dużo wymagam od pojego Orzeszka? Już wiele osób mi to mówiło. Chyba będę popuszczał ... ostrogi i pasa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

noooo, ja On Ci laske robi przy obsłudze, to ja bym jeszcze pomyslała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A Ty Gosiu byś jeszcze pomyślała :o :o ? No nie :wink: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...