Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

noooo, ja On Ci laske robi przy obsłudze, to ja bym jeszcze pomyslała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A Ty Gosiu byś jeszcze pomyślała :o :o ? No nie :wink: :wink: .

Jasne :lol: :oops: lubie dodatkowe gratisy przy zakupie :lol: :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

noooo, ja On Ci laske robi przy obsłudze, to ja bym jeszcze pomyslała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A Ty Gosiu byś jeszcze pomyślała :o :o ? No nie :wink: :wink: .

Jasne :lol: :oops: lubie dodatkowe gratisy przy zakupie :lol: :D :D

Ja też ale wolę ... upusty lub obniżki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

 

Witam

 

Banda normalnie niestety po tym jak Hurtownie w Trojmiescie moja osoba zaszczycilem stwierdzam ze wiekszosc hurtowni na prawo od obwodnicy jest tansza niz w 3miescie .

Nawet pomiedzy BATem byly roznice Porothem BAT Gdansk 3,85 dalej od 3miasta 3,35 a w kierunku Wa-w 2,45

Generalnie rzecz biorac teraz jest gra na nerwy ,jesien sie zbliza i bardz malo ludzi zaczyna budowe a co za tym idzie ceny powiny zmalec .

Odwiedzilem naprawde kilkanascie Hurtowni i wypracowale sobie metode

najpierw

-co chcem kupic

-nastepnie wchodze na Allegro.pl i http://www.informatorbudowlany.pl/02towary/index.php?page=wyszukiwarka_branze

-ceny i nr.tel. zapisywalem

-wybieralem Hurtownie ktora mi odpowiadala cenowo

i wtedy zaczynal sie CYRK

wchodzoc do Hurtowni ONI uwazaja ze i tak COS u nich kupisz a po zatym nie masz o niczym pojecia i jestes BAMBUS

Ubaw mialem jak zaczela sie konkretna rozmowa i mowie ze po kilo gwozdzi nie przyjechalem i nie mam zamiaru 100zl wydac tylko 30.000 a moze i wiecej a nastepna Hurtownia jest 10 Km stad i mi jest obojetnie komu dam zarobic tylko ceny maja byc Ok! a jak nie to nawet nakretki tu nie kupie .

Tutaj byl pierwszy przesiew.

Potem bylo mniej wesolo zaczynala sie rozmowa o ceny.

ja mialem juz ceny wyszukane, ONI mowia ale gzie tam tak tanio to nikt nie sprzedaje TO JA ZA TELEFON I DZWONIE A PANIENKA Z INEJ HURTOWNI MOWI TAKA I TAKA CENE Facet zbaranial nastepnie powiedzialem ze z sczeniakiem nie ma do czynienia itp itd.

Stanelo na tym ze dostaje w mojej prywatnej :lol: Hurtowni ceny

zblizone do najtanszych z z BAT a do tego w zaleznosci na jaki material rabat od 3 do 22% .

Ale i tak wszyscy ONI sa bandyci i pijawki .

Duzo szczescia i Pamietaj jak masz Siano to TY DECYDUJESZ

 

sp greganna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

noooo, ja On Ci laske robi przy obsłudze, to ja bym jeszcze pomyslała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A gdzie jest ten Mach??? :o :oops: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

 

 

Wakmen - ja mam podłogówkę i nie mam piwnicy. Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem to pytanie :( . Wprawdzie nie rozważałam nigdy technicznych aspektów funkcjonowania instalacji c.o. (zaufanie do wykonawcy), ale po przeczytaniu Twojego pytania zaczęłam się zastanawiać kiedy właściwie zachodzi potrzeba opróżniania instalacji? Wtedy kiedy trzeba zdemontować kaloryfer? Te nowe mają przecież takie specjalne zaworki, które się zakręca i tyle. A z podłogówki - kiedy?

Jeśli jednak istnieją jakieś przyczyny dla których jest to konieczne, to może tak: przy skrzynce rozdzielaczowej są "rurki", którymi woda wpływa i którymi wypływa z instalacji. Może wystarczy obie, po zamknięciu wpływu obie odkręcić - wylotową skierować do jakiegoś zbiornika, a do drugiej pod ciśnieniem wtłaczać powietrze (pompka, płuca :D ).

Ale to tylko takie teoretyczne rozważania. :D

Oj dość szczegółowo to opisałeś i chyba każdy zrozumiał. Pytanie było spowodowane moją nieprzeciętną dociekliwością i wnikliwością.

Ale dzięki.

 

Wakmen - ja jestem raczej płci żeńskiej... :oops:

A na technice to się wogóle nie znzm :D . Tylko tak się domagałeś odpowiedzi od tych co "mają podłogówkę i nie mają piwnic" (a to przecież ja też), że poczułam się postawiona do raportu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

 

Witam

 

Banda normalnie niestety po tym jak Hurtownie w Trojmiescie moja osoba zaszczycilem stwierdzam ze wiekszosc hurtowni na prawo od obwodnicy jest tansza niz w 3miescie .

Nawet pomiedzy BATem byly roznice Porothem BAT Gdansk 3,85 dalej od 3miasta 3,35 a w kierunku Wa-w 2,45

Generalnie rzecz biorac teraz jest gra na nerwy ,jesien sie zbliza i bardz malo ludzi zaczyna budowe a co za tym idzie ceny powiny zmalec .

Odwiedzilem naprawde kilkanascie Hurtowni i wypracowale sobie metode

najpierw

-co chcem kupic

-nastepnie wchodze na Allegro.pl i http://www.informatorbudowlany.pl/02towary/index.php?page=wyszukiwarka_branze

-ceny i nr.tel. zapisywalem

-wybieralem Hurtownie ktora mi odpowiadala cenowo

i wtedy zaczynal sie CYRK

wchodzoc do Hurtowni ONI uwazaja ze i tak COS u nich kupisz a po zatym nie masz o niczym pojecia i jestes BAMBUS

Ubaw mialem jak zaczela sie konkretna rozmowa i mowie ze po kilo gwozdzi nie przyjechalem i nie mam zamiaru 100zl wydac tylko 30.000 a moze i wiecej a nastepna Hurtownia jest 10 Km stad i mi jest obojetnie komu dam zarobic tylko ceny maja byc Ok! a jak nie to nawet nakretki tu nie kupie .

Tutaj byl pierwszy przesiew.

Potem bylo mniej wesolo zaczynala sie rozmowa o ceny.

ja mialem juz ceny wyszukane, ONI mowia ale gzie tam tak tanio to nikt nie sprzedaje TO JA ZA TELEFON I DZWONIE A PANIENKA Z INEJ HURTOWNI MOWI TAKA I TAKA CENE Facet zbaranial nastepnie powiedzialem ze z sczeniakiem nie ma do czynienia itp itd.

Stanelo na tym ze dostaje w mojej prywatnej :lol: Hurtowni ceny

zblizone do najtanszych z z BAT a do tego w zaleznosci na jaki material rabat od 3 do 22% .

Ale i tak wszyscy ONI sa bandyci i pijawki .

Duzo szczescia i Pamietaj jak masz Siano to TY DECYDUJESZ

 

sp greganna

 

 

greganna - ja większość zakupów budowlanych robię w hurtowni PATOKA w Lublewie prowadzonej przez kobiety i jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i cen. Zwykle są najlepsze, a jak znajdę coś taniej to i większy upust też zwykle się znajdzie. Poza tym transport mam gratis. A BAT w Kokoszkach na wszystko co sprawdzałam miał dużo wyższe ceny i niechętnie daje rabaty dla pojedynczego inwestora :(

 

Poza tym jeżeli od początku kupujesz w jednej hurtowni to nie zostawisz tam 30 kawałków, tylko o wiele więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim Pomocnym Dłoniom :-)

Sprawa juz zalatwiona z Wykonawca, ufff.. ale ciężkie są takie przejścia :-)

Teraz życzę spokojnego wieczorku i do "przeczytania" niedługo ...

A.. moze już od razu pytanko - czy ktos z Was miał do czynienia z firmą Sun Energy z Gdańska i "ich" pompami ciepła? Można je "zobaczyć" u kogoś w domku, może?

Pozdrowionka

Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim Pomocnym Dłoniom :-)

Sprawa juz zalatwiona z Wykonawca, ufff.. ale ciężkie są takie przejścia :-)

Teraz życzę spokojnego wieczorku i do "przeczytania" niedługo ...

A.. moze już od razu pytanko - czy ktos z Was miał do czynienia z firmą Sun Energy z Gdańska i "ich" pompami ciepła? Można je "zobaczyć" u kogoś w domku, może?

Pozdrowionka

Jeziorko

Pompe, ma chyba tylko Markus :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

 

 

Chcemy, chcemy, ino nie możemy... :D

Raczej nie planujemy opróżniania obiegu zamkniętego CO, bo i po co ? Wszystkie złącza są na wierzchu, więc nie ma co cieknąć, kuć podłogi nie chcemy, zostawiać na mrozie też... Więc po kiego ?

W ostateczności pozostaje zawsze możliwość przedmuchania rurek sprężonym powietrzem. :o Albo metodą naczyń połączonych (jak paliwo z baku samochodu kiedyś...) :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do tych co mają lub planują podłogówkę a nie mają piwnic. Czy planujecie możliwość opróżniania instalacji CO z wody? Jak to rozwiązujecie? Mam kilka pomysłów ale chciałbym posłuchać tych co to już przerobili.

Pytanie do Markusa, Wlowików i innych. Może nie chcecie się wypowiadać? Tylko dlaczego?

 

 

Chcemy, chcemy, ino nie możemy... :D

Raczej nie planujemy opróżniania obiegu zamkniętego CO, bo i po co ? Wszystkie złącza są na wierzchu, więc nie ma co cieknąć, kuć podłogi nie chcemy, zostawiać na mrozie też... Więc po kiego ?

W ostateczności pozostaje zawsze możliwość przedmuchania rurek sprężonym powietrzem. :o Albo metodą naczyń połączonych (jak paliwo z baku samochodu kiedyś...) :-?

Już chyba wyluzowałem z tymi pytaniami ale serdecznie dzięki za odpowiedz. Nie będę przesadzał z podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

noooo, ja On Ci laske robi przy obsłudze, to ja bym jeszcze pomyslała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A gdzie jest ten Mach??? :o :oops: :D

 

W pruszczu Gdanskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greganna

wielkie dzieki, bede probowal. Niestety u Mach'a bylem i nawet z tym ich rabatem nie sa konkurencyjni, a do tego facet laske mi robi przy obsludze. Koncowe stwierdzenie "no to kupujesz pan czy nie .. " juz do konca mnie rozbroilo

noooo, ja On Ci laske robi przy obsłudze, to ja bym jeszcze pomyslała :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A gdzie jest ten Mach??? :o :oops: :D

 

W pruszczu Gdanskim

:lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podchodzę do ludzi jak do złodziei, ale Jazbud mnie nauczył i niestety nikomu nie można wierzyć i zanim wypakujesz czy rozpakujesz przywieziony materiał wszystko obejrzeć i policzyć i sprawdzić z wcześniej ustalonym z dostawcą kosztorysem cen materiału i rabatami nawet jakby kierowca miał się pieklić godzinę pozdr :D Ewa

 

Dzieki Ewa, bede uwazal, bo w sumie myslem o jazbud'zie, bo sa najtanski w pruszcz. Jak widze jednak trzeb bedzie zatoczyc szersz kolo, bo transport nie jest taki drogi jak sie spodziewalem i moze sie to kalkulowac.

 

Jak moglby mi ktos jeszcze polecic dobre hurtownie mat. budowlanych to prosze. Wiem ze o tym sie duzo pisalo, nawet bardzo :oops: , ale wiecie jak to jest przebrnac ponownie przez, jakby nie bylo, 158 stron jest nie lada wyczynem.

 

Z drugiej strony moze faktycznie jest to niezly pomysl pogadac z wykonawca, oni czesto maja uklady w hurtowniach.

 

szukam dalej

 

 

kiedy przygotowywałem sie do budowy odwiedziłem całą masę hurtowni ze ślepym kosztorysem prosząc je o dobrą ofertę cenową. ico? i nic :evil:

albo mi nikt nie odpowidzial, albo powiedzieli mi wprost, ze moje 80 000 (stan surowy otwart) to dla nich żadna atrakcja bo takich jak ja mają dziesiątki i jeżeli ja nie kupie to kupią inni :-?

i co zrobiłem? znalazłem wykonawce, kóry kupuje materiały w zaprzyjaźnionej hurtowni w której ma odroczony termin płatności (płace mu przy odbiorze każdego etapu po wbudowaniu materiału). oczywiście płace 7% vatu ( w praktyce ok. 10%). transport jest oczywiście po stronie wykonawcy.

Jeżeli wykonawca nie ma jakiegoś materiał wówczas jeżdże po hurtowniach, zbieram ceny konkretnego produktu i na koniec negocjuje w hurtowniach pokazując najtańszą ofertę, jeżeli ktoś zejdzie niżej biorę od niego jeżeli nie to wracam do najtańszego. trochę to czaso i paliwo chłonne ale na szczęście niewiele mam takich sytuacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też wre praca na całego. W sobotę wylaliśmy prawie całe schody przed domkiem. A od dzisiaj ocieplamy :)

 

Właśnie ostatnio będąc w okolicy Waszego domku widziałem dużą ilość styropianu wewnątrz i wieść gminna niesie, że sami to ocieplenie robicie :o . Podziwiam! Ja po walce ze ściankami działowymi mięknę na myśl o pracach wykonywanych samodzielnie.

 

Ano sami sami :) My takie samusie -pracusie :) Wczoraj wylewaliśmy taras - na szczęscie sąsiad ulitował się nad naszą wanienką 90 litrową w której rozrabialiśmy beton i pożyczył betoniare 380 l - robota szła jak z płatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos Bertranda to syn właściciela ściągał ode mnie na kolokwiach ciekawe czy jak tak śledzą to se skojarzy hehe
Zapewne nie,sciagał od wielu :lol: :lol: :lol:

 

może Gosia studiowaliśmy na tej samej uczelni? hihi, w każdym razie ostatnio się dowiedziałem że mamy wspólnych znajomych Sopotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...