Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

tak a propos Bertranda to syn właściciela ściągał ode mnie na kolokwiach ciekawe czy jak tak śledzą to se skojarzy hehe
Zapewne nie,sciagał od wielu :lol: :lol: :lol:

 

może Gosia studiowaliśmy na tej samej uczelni? hihi, w każdym razie ostatnio się dowiedziałem że mamy wspólnych znajomych Sopotu ;)

Kogo :o :o :o Ja studiowałam w Szczecinie :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kolia czy moglabys mi powiedziec w ktorej hurtowni sie zaopatrujesz, czy znasz jakas tania w naszym rejonie, bo za bloczek betonowy 3,00-3,30 to mnie troche zdziwilo, tymbardziej, ze jak sie dowiadywalem w polowie lipca w jednej z hurtowni przy okazji kupowania pierdulek metalowych, babka mi powiedziala, ze beton i bloczki potanialy bo cement potanial. Niestety bylo to daleko kolo Przywidza, tam pomagalem bratu w robieniu drobiazgow do ogrodu.

 

dzieki

 

Na razie rozmawiam z Brokerem w Straszynie. Jak dojdziemy do porozumienia to dam znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolia byłaś może przypadkiem w niedzielę w Malborku? Bo jeśli to nie Ty to chyba bym sie wygłupił podchodząc i mówiąc "cześć" - jeśli nie szukałbym mojej starszej pociechy... :)

 

Nie było mnie tam, ale podobno każdy ma swojego sobowtóra, może znalazłeś mojego :)

Łoj patrz - a miałas widzieć kiedyś jak mój sobowtór szedł z koleżanką mojej żony objęty kiedyś...ale się musiałem tłumaczyć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również po przejściach z oknami i drzwiami - firma Bertrand stanęła na wysokości zadania, dokonali poprawek, odpuścili jeszcze z ceny w ramach zadośuczynienia i generalnie chyba jednak jestem w stanie ich polecać.

 

Powiem Ci jedną rzecz. Wiem, że Panowie z Bertranda dokłądnie śledzą naszą stronę Forum 8)

 

To mogłoby troche tłumaczyć 8) Wobec tego pozdrawiam! :wink:

 

Jak Rafale Twoje doświadczenia ze wspólnymi wykonawcami? Jesteś zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić hurtownię gdzie mozna nabyć kominy systemowe Leiera? Czy jest możliwość żeby ktoś z hurtowni przyjechał na budowę i wyjasnił budowlańcom co i jak?

 

Nie wiem jak z Leiera, ale ja brałem z Schiedla i szkolenie na budowie zrobił doradca techniczny z Schiedla (sam się wprosił :o i strasznie o to naciskał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach biblijnych żyło sobie dwóch facetów. Jeden nazywał się Annasz a drugi Kajfasz. Obecnie jeden z nich mieszka w Wejherowie a drugi w Szemudzie. I zajmują się sprawą wybudowania oczyszczalni przydomowej w Bojanie.

 

Ktoś zna patent z kim należy rozmawiać aby zgodę właściwą uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach biblijnych żyło sobie dwóch facetów. Jeden nazywał się Annasz a drugi Kajfasz. Obecnie jeden z nich mieszka w Wejherowie a drugi w Szemudzie. I zajmują się sprawą wybudowania oczyszczalni przydomowej w Bojanie.

 

Ktoś zna patent z kim należy rozmawiać aby zgodę właściwą uzyskać?

Ja już prawie przez to przebrnąłem i załatwiłem to w ten sposób, że:

W Gminie wyciągnąłem ksero Miejscowego Planu Zagospodarowania Gminy i z tym pojechałem do Starostwa do Wejherowa aby czarno na białym pokazać, że mogę postawić POŚ. Oczywiście muszę zrobić poprawkę do pozwolenia na budowę w formie nowego zagospodarowania działki. To wszystko w 4 egzemplarzach wykonane (niestety!!!!!!!) przez uprawnioną osobę a nie jak w Prawie Budowlanym jest napisane szkice lub rysunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach biblijnych żyło sobie dwóch facetów. Jeden nazywał się Annasz a drugi Kajfasz. Obecnie jeden z nich mieszka w Wejherowie a drugi w Szemudzie. I zajmują się sprawą wybudowania oczyszczalni przydomowej w Bojanie.

 

Ktoś zna patent z kim należy rozmawiać aby zgodę właściwą uzyskać?

Ja już prawie przez to przebrnąłem i załatwiłem to w ten sposób, że:

W Gminie wyciągnąłem ksero Miejscowego Planu Zagospodarowania Gminy i z tym pojechałem do Starostwa do Wejherowa aby czarno na białym pokazać, że mogę postawić POŚ. Oczywiście muszę zrobić poprawkę do pozwolenia na budowę w formie nowego zagospodarowania działki. To wszystko w 4 egzemplarzach wykonane (niestety!!!!!!!) przez uprawnioną osobę a nie jak w Prawie Budowlanym jest napisane szkice lub rysunki.

 

He! A jak z planu wynika możliwość postawienia POŚ? Z dzisiejszej rozmowy w Szemudzie wynika, że gmina nie zgadza się na oczyszczalnie z uwagi na planowaną inwestycję w budowę kanalizacji i dużej oczyszczalni w Koleczkowie. I niestety to w planach jest. Pytanie czy to może być podstawą do zabronienia budowy POŚ? Niestety nie wiem jak ty, ale ja mam zapis w warunkach zabudowy "Odprowadzenie nieczystości płynnych do czasu budowy sieci kanalizacji sanitarnej do szczelnego zbiornika nieczystości płynnych, opróżnianego okresowo przez specjalistyczne przedsiębiorstwo, w momencie wybudowania kanalizacji zbiornik należy zlikwidować a wszystkie obiekty podłączyć do kanalizacji sanitarnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArcin - ja w WZiZT mam tak samo więc za pierwszą wizytą w Gminie wyszedłem zrezygnowany bo mnie poprostu spławili. Przespałem sprawę, przemyślałem i ... pojechałem jeszcze ras ale już zawitałem do takiej miłej, młodej pani i życząc miłego dnia i wszystkiego ... już nie pamiętam czego jeszcze poprosiłem o pomoc w mojej sprawie. Pani choć bardzo zajęta wszystko inne pozostawiła i powiedziała, że mi pomoże. Wyciągneła Miejscowy plan i zaczeliśmy porównywać i interpretować słowa "ścieki odprowadzać do lokalnej oczyszczalni ścieków" oraz "ogrzewanie z lokalnej kotłowni". Nastawiony na możliwe pytania w Starostwie zgodzili się na rozpoczęcie wytwarzania dokumentów i obiecali pozytywnie i bez żadnych dodatkowych problemów napisać TAK na zgłoszeniu robót POŚ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArcin - ja w WZiZT mam tak samo więc za pierwszą wizytą w Gminie wyszedłem zrezygnowany bo mnie poprostu spławili. Przespałem sprawę, przemyślałem i ... pojechałem jeszcze ras ale już zawitałem do takiej miłej, młodej pani i życząc miłego dnia i wszystkiego ... już nie pamiętam czego jeszcze poprosiłem o pomoc w mojej sprawie. Pani choć bardzo zajęta wszystko inne pozostawiła i powiedziała, że mi pomoże. Wyciągneła Miejscowy plan i zaczeliśmy porównywać i interpretować słowa "ścieki odprowadzać do lokalnej oczyszczalni ścieków" oraz "ogrzewanie z lokalnej kotłowni". Nastawiony na możliwe pytania w Starostwie zgodzili się na rozpoczęcie wytwarzania dokumentów i obiecali pozytywnie i bez żadnych dodatkowych problemów napisać TAK na zgłoszeniu robót POŚ.

 

Hmmmm.... Znaczy w Starostwie zgłosiłeś budowę POŚ powołując się na zapis z planu miejscowego: "ścieki odprowadzać do lokalnej oczyszczalni ścieków", czy tak? Jest to metoda. Masz może jeszcze kopie tego zapisu? Ja jak na razie wystąpiłem z zapytaniem i czekam na pisemną odpowiedź czemu się nie zgadzają. To pozwoli mi na dalsze kroki.

 

A czy Twoje pozwolenie na budowę zawiera również pozwolenie na budowę szcelnego zbiornika na nieczystości płynne? Obawiam się o problem z odbiorem potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozwoleniu na budowę mam - ścieki do szczelnego zbiiornika bezodpływowego. Teraz mam zrobić zmianę do pozwolenia na budowę w formie nowego zagospodarowania terenu - zlikwiduję planowane szambo a postawię POŚ.

Ksero Miejscowego Planu mam w domu (opieczętowane na czerwono, że orginał) i mam je dostarczyć wraz z 4 egz. poprawki do pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Leiera, ale ja brałem z Schiedla i szkolenie na budowie zrobił doradca techniczny z Schiedla (sam się wprosił i strasznie o to naciskał).

 

Masz moze jakiś namiar na tego "natręta"? :p

 

Janusz Stasiak 608 649 520

 

Do mnie z firmy Schidel trafił na budowę pan Zaorski, również bardzo miły i uczynny, tel. +48 602 745 222. Kupiłem w Izobudzie w Osowej bo to trzysta metrów od mojego placu budowy i Izobud sąsiaduje z placem magazynowym Schidla. Kupiłem przewód fi 20 Rondo do kominka wysoki na 6m i fi 14 Rondo Plus do kotła gazowego wysoki na 5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...