Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

 

Słuchajcie szukam ucziwego osobnika który ppilnuje mi chałupy od 0k 17-8 rano za 700 zł miesiecznie.U mnie na wsi, chetnych niet :evil: :evil: :evil:

 

A podobno bezrobocie w tym kraju, a jak przychodzi co do czego to nie ma chętnych. Niestety nie znam nikogo takiego :cry:

własnie o tym samym sobie pomyslałam, ze bezrobocie, to FIKCJA,Banda nierobów i tyle.....Powiedz co z Twoim BK?

 

Czekam na ofertę z PATOKI, ale będę brała ten do zwykłej zaprawy. W Castoramie mi powiedzieli, że żadnych rabatów nie dają mają najniższą cenę i tyle. Fakt nie było tego gościa z którym Ty rozmawiałaś tylko ktoś inny. Nie wiem czy zmienili taktykę czy po prostu odstrzelili mnie na wstępie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Słuchajcie szukam ucziwego osobnika który ppilnuje mi chałupy od 0k 17-8 rano za 700 zł miesiecznie.U mnie na wsi, chetnych niet :evil: :evil: :evil:

 

A podobno bezrobocie w tym kraju, a jak przychodzi co do czego to nie ma chętnych. Niestety nie znam nikogo takiego :cry:

własnie o tym samym sobie pomyslałam, ze bezrobocie, to FIKCJA,Banda nierobów i tyle.....Powiedz co z Twoim BK?

 

Czekam na ofertę z PATOKI, ale będę brała ten do zwykłej zaprawy. W Castoramie mi powiedzieli, że żadnych rabatów nie dają mają najniższą cenę i tyle. Fakt nie było tego gościa z którym Ty rozmawiałaś tylko ktoś inny. Nie wiem czy zmienili taktykę czy po prostu odstrzelili mnie na wstępie i tyle.

aaa, ale jak Ci za duzo zostanie, to zabiora?bo mi w hurtowniach nie chcieli i tym pobiła ich Castorama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabiorą całe palety, pojedynczych sztuk niestety nie.

 

Jak dotąd nie miałem problemu z oddaniem materiału w jakiejkolwiek hurtowni. oczywiście ilość zwracana to min 1 opakowanie (np. paleta, worek, pudełko). O ile nic nie bralem z danej hurtowni musiałem zapłacić im za transport. Jeżeli akurat przywieźli coś innego, transport powrotny był gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie - PILNE - potrzebuję na gwałt :oops: (już dziś!!!) elektryka. Robota na "godzinkę" :D . Mój elektryk wyjechał, a muszę podłączyć instalację odgromową do bednarek (wszystko na wierzchu) i wyciągnąć kable z puszki. Może ktoś pożyczy mi swojego elektryka, bo elewacja już się robi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie szukam 60 sz BK o podwyzszonej dokładnosci.Zabrakło moim murarzom i ja nie wiem czy mi dowioza taka mała ilosc :roll:

 

Mam jeszcze pytanie.Do jakich pieców sie przymierzacie, lub macie? chodzi mi o piece gazowe, nie bardzo wiemjak to ugryzc, a wolałabym wiedziec jaka jest mniej wiecej cena takiego cuda

 

zależy czy kondensacyjny, czy dwu fukcyjny czy jednofunkcyjny z zasobnikiem, jestem po czterech wycenach całej hydrauliki (CO, ogrzewanie, woda) i rozbieżność kwot jest niezła, u nas polecili nam jednofukcyjny z zasobnikiem (ale nie pamiętam uzasadnienia) na wode, z tym że sam kocioł to tylko część kosztu ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie szukam 60 sz BK o podwyzszonej dokładnosci.Zabrakło moim murarzom i ja nie wiem czy mi dowioza taka mała ilosc :roll:

 

zależy czy kondensacyjny, czy dwu fukcyjny czy jednofunkcyjny z zasobnikiem, jestem po czterech wycenach całej hydrauliki (CO, ogrzewanie, woda) i rozbieżność kwot jest niezła, u nas polecili nam jednofukcyjny z zasobnikiem (ale nie pamiętam uzasadnienia) na wode, z tym że sam kocioł to tylko część kosztu ogrzewania

Uzasadnienie jest takie, ze zawsze bedziesz miał ciepła wode :lol: chodzi mi o jednofunkcyjny z zasobnikiem ok 200l najlepiej kondensacyjny.A jaka jest mniej wiecej Twoja wycena jezeli mozna zapytac?bo ja jakos tak mgliscie mam pojeciem ile to kasy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie szukam 60 sz BK o podwyzszonej dokładnosci.Zabrakło moim murarzom i ja nie wiem czy mi dowioza taka mała ilosc :roll:

 

zależy czy kondensacyjny, czy dwu fukcyjny czy jednofunkcyjny z zasobnikiem, jestem po czterech wycenach całej hydrauliki (CO, ogrzewanie, woda) i rozbieżność kwot jest niezła, u nas polecili nam jednofukcyjny z zasobnikiem (ale nie pamiętam uzasadnienia) na wode, z tym że sam kocioł to tylko część kosztu ogrzewania

Uzasadnienie jest takie, ze zawsze bedziesz miał ciepła wode :lol: chodzi mi o jednofunkcyjny z zasobnikiem ok 200l najlepiej kondensacyjny.A jaka jest mniej wiecej Twoja wycena jezeli mozna zapytac?bo ja jakos tak mgliscie mam pojeciem ile to kasy :roll:

 

to jasne chodziło mi o bardziej szczegółowe technicznie uzasadnienie, wyceny na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie szukam 60 sz BK o podwyzszonej dokładnosci.Zabrakło moim murarzom i ja nie wiem czy mi dowioza taka mała ilosc :roll:

 

zależy czy kondensacyjny, czy dwu fukcyjny czy jednofunkcyjny z zasobnikiem, jestem po czterech wycenach całej hydrauliki (CO, ogrzewanie, woda) i rozbieżność kwot jest niezła, u nas polecili nam jednofukcyjny z zasobnikiem (ale nie pamiętam uzasadnienia) na wode, z tym że sam kocioł to tylko część kosztu ogrzewania

Uzasadnienie jest takie, ze zawsze bedziesz miał ciepła wode :lol: chodzi mi o jednofunkcyjny z zasobnikiem ok 200l najlepiej kondensacyjny.A jaka jest mniej wiecej Twoja wycena jezeli mozna zapytac?bo ja jakos tak mgliscie mam pojeciem ile to kasy :roll:

 

to jasne chodziło mi o bardziej szczegółowe technicznie uzasadnienie, wyceny na priva

dzieki piekne :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszek napisał

A tak nawiasem mówiąc podejrzewam, że wiele osób czytuje forum i nigdy się nie ujawniają, korzystając więc z okazji wszystkich "tajnych" forumowiczów pozdrawiam

 

Słusznie podejrzewasz, witam grupę 3miejską, własnie od 4 dni jestem posiadaczem pozwolenia na budowę, i myślę niedługo zaczynąć budowę. Na razie szukam cen i dostawcę materiałów ( chciałbym aby to był jeden- co daje mi atut w negocjacjach), ekipy itd, szczerze mówić to czerpię całymi garściami z tego co piszecie, śledzę wasze postępy od roku, bardzo cenię sobie informacje na temat cen i wykonawców, z tego co widzę i zaczynam doświadczać na własnej skórze, a potwierdza się to w Waszych doświadczeniach to wiedza na temat "co ile kosztuje" jest bezcenna i pomaga rozsądnie wydawać w końcu niemałe pieniądze. Działkę mamy w Pręgowie dolnym, pozdrawiam moją przyszłą sąsiadkę Matrag, będę budował "dom pod jarząbem" Archonu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie szukam cen i dostawcę materiałów ( chciałbym aby to był jeden- co daje mi atut w negocjacjach), ekipy itd,

 

Materiały polecam mimo wszystko szukać w kilku hurtowniach. Zdarzylo mi sie dostać ofertę w jednej w cenie niższej niz druga kupowała od dostawcy. Wszystko zależy ile obrotu dana hurtownia robi z danym dostawcą.

 

Wykowcy szukasz ... na teraz ... ciężko będzie. W tym roku wszyscy znani już są zajeżdżeni. ale może na jesień, albo wiosnę ... spróbuj murarz Jan Sikora 603 363 699 - od tego musisz zacząć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe przyjęcie do grona, ad. OLA.J oczywiście że wiem, piękne miejsce, ad. MarciU własnie rozmawiałem z Panem Sikorą, niestety jest zajęty.

Co do hurtowni w Lublewie to podpadli u mnie na samym wstępie- nawet sie nie zająkneli że jest promocja na Porotherm, i jak dotychczas nie przedstawili swojej oferty cenowej, natomiast bardzo dobrą ofertę dała mi hurtownia w Kolbudach np. Porotherm 25 PW 3,60 PLN brutto za sztukę, stal 1930 za kg. mam zamiar rozmawiać jeszcze z Brokerem ponieważ w Kolbudach nie maja pokryć dachowych, a chciałbym skorzystać z oferty Robena,

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hurtowni w Lublewie to podpadli u mnie na samym wstępie- nawet sie nie zająkneli że jest promocja na Porotherm, i jak dotychczas nie przedstawili swojej oferty cenowej, natomiast bardzo dobrą ofertę dała mi hurtownia w Kolbudach np. Porotherm 25 PW 3,60 PLN brutto za sztukę, stal 1930 za kg. mam zamiar rozmawiać jeszcze z Brokerem ponieważ w Kolbudach nie maja pokryć dachowych, a chciałbym skorzystać z oferty Robena,

Pozdrowienia

No popatrz a na mnie zrobili takie dobre wrażenie, zresztą cenowe też. Za to Broker nie bardzo, ale może u Ciebie będzie lepiej.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! :) widzieliście może gdzieś przy okazji biegania po hurtowniach płytki klinkierowe parapetowe ale koloru ceglanego lub jakiś taki rudawy ? płytki są ale niestety trudno mi znaleźć kolor :( pozdr Ewa
Ja widziałam chyba w Prestolu na Chwaszczynskiej

 

Oprócz prestolu duży wybór ceramiki ma hurtownia znajdująca się przy wyjeździe z Selgrosu (wyjazd w prawo a nie w lewo, a potem zaraz trzeba skręcić w brame po lewej), niestety nie pamiętam nazwy :cry:

 

nazywają się Broker, ale nie jestem pewien czy aby mają takie super ceny, wyceniałem u nich dachówkę i w porównaniu do innych słabo wypadli

 

 

Nie chodzi o Brokera, ta hurtownia znajduje się bliżej Selgrosa, ale wciąż nie pamiętam nazwy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania i Piotr - zdecydowaliśmy się na hurtownie Patoka, tę samą która polecała martag (przy okazji wielkie dzięki!). Transport gratis, zamówienia na telefon, dowóz małych ilości a nie jak chciał Broker prawie wszystko za jednym zamachem. Na razie kupiliśmy stal za 1,90 kg, bo to było nam potrzebne od zaraz.

 

Dzieki Kolia, bede pamital zeby tam pojechac i sprawdzic, niestety w tej chwili jestem poza domem i nie moge sie zajmowac sprawami materialow i budowy. Mojej zonie szkoda na to czasu bo sa wakacje i wyjechala z dziecmi. W sumie i tak duzo zalatwila.

 

Co do tej oczyszczalni sciekow to gdzie ona jest dokladnie. Mam nadzieje, ze mnie nie obejmie swoimi zapachami. Chetnie tez bym to sprawdzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszek napisał

A tak nawiasem mówiąc podejrzewam, że wiele osób czytuje forum i nigdy się nie ujawniają, korzystając więc z okazji wszystkich "tajnych" forumowiczów pozdrawiam

 

Słusznie podejrzewasz, witam grupę 3miejską, własnie od 4 dni jestem posiadaczem pozwolenia na budowę, i myślę niedługo zaczynąć budowę. Na razie szukam cen i dostawcę materiałów ( chciałbym aby to był jeden- co daje mi atut w negocjacjach), ekipy itd, szczerze mówić to czerpię całymi garściami z tego co piszecie, śledzę wasze postępy od roku, bardzo cenię sobie informacje na temat cen i wykonawców, z tego co widzę i zaczynam doświadczać na własnej skórze, a potwierdza się to w Waszych doświadczeniach to wiedza na temat "co ile kosztuje" jest bezcenna i pomaga rozsądnie wydawać w końcu niemałe pieniądze. Działkę mamy w Pręgowie dolnym, pozdrawiam moją przyszłą sąsiadkę Matrag, będę budował "dom pod jarząbem" Archonu.

Pozdrawiam

 

 

Pozdrowienia dla "sasiada" z Pruszcza Gdanskiego

 

Chetnie podalbym ci namiary wykonawcow, lae zajela sie tym moja zona i wszystkie dane jej zostawilem. Jezeli bedziesz jeszcze szukal wykonawcow za jakis tydzien moze dwa to postaram sie po powrocie przeslac to co przesiala moja zona, ale niestety tak jak mowia wszyscy, nie jest to dobry okres na szykanie ekipy. Sprawdzilem to na wlasnej skorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...