Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

[quote name="Franciszektynki krzemianowe (sylikatowe) tez maja dobra opinie, sa tylko troche trudniejsze w ukladaniu od akryli

pozdrowki[/quote]

 

a to "trudniejsze" to o co chodzi ? czy łatwo je spartolić :D ?

 

Z tego co słyszałem to są bardziej wrażliwe na pogodę podczas układania - nie wolno ich układać w deszczu, samo schnięcie a co za tym wrażliwość tynków trwa dłużej, ale nie przejmuj się tym tak bardzo.

Niech poradzą Ci fachowcy:

Paweł Poniewierski - 602 220 890 - CAPAROL

Jeżeli chodzi o zaprawę Schiedel to poproszę Cię abyś zadzwoniła do doradcy technicznego - Dariusz Zaorski 602 745 222 - Twoje zastosowanie jest tak specyficzne, że lepiej aby doradził Ci fachowiec.

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ania i Piotr odnośnie bloczków to na forum kilkakrotnie był polecany producent z Miłowa, dzwoniłem tam 2 tyg. temu i usłyszałem 2.20 brutto za bloczek, co do transportu to nie powinno być do Was problemu skoro do mnie się zgodzili,

 

Ad. Franciszek chętnie skorzystam z oferty poznania Twojej ekipy, jakna razie nie jestem do końca przekonany kogo wziąć ( cena przekroczyła moje oczekiwania) jeśli możesz to podaj swój numer tel. na priv.

 

pytanie do wszystkich: czy ktoś miał do czynienia z firmą SAR-BUD z Wejherowa -jeśli tak to jaka opinia, dzięki

Pozdrawiam

Ireneusz,

przesłałem Ci na priva namiary ale nie wiem czy doszło, miałem problemy z komputerem (jak zawsze) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag - dziękuję za informacje

Andrzej100 - też się najprawdodpobniej zdecyduje na Rockwool'a. A kórą brałeś?. Zdaje się że jest jej kilka gatunków. I gdzie dostałeś najlepszą cenę ?

 

 

Rockmin. Chyba tak sie nazywa. wspol;czynnik przew. ciepla 0.039.

Wybralem ta, bo chyba najekonomiczniejsza ( alternatywa to Toprock- ale drozsza). Mialem tez troche Domrock'u ale tej nie polecam- jakas taka rzadka, duzo lzejsza od Rockminu, jednym slowem wizualnie nieciekawa.

Rockmin to plyty i jezeli sam zamierzasz ukladac, to zdecydowanie plyty. Nie trzeba zadnych sznurkow. W 90% sama trzyma sie miedzy krokwiami, nie pyli (jak Domrock) i lepiej sie tnie (twardsza, a raczej bardziej sprasowana).

 

Dziękuję wszystkim za tak szczegółowe i profesjonalne porady.

 

Słyszałem też dużo dobrego o Uni-Macie Isovera, ale chyba jest droższa :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz mnie zastrzeliles z tymi nazwami ulic, nie wiem na jakiej ulicy mam dzialke, cos mi swita z lesna. W kazdym razie od Hallman'a zaraz przy torach, jest tam pas dzialek z droga z jednej i drugiej strony.

- dzieki

 

jeżeli masz od Hallmana to na 100% ulica Sosnowa a ta wyżej ulica to ul. Dębowa.

 

Mi podobają sie te działki przy lesie ale to chyba nie na sprzedaż.

 

Oglądałem też te powyżej (ul. Dębowa) ale tak jak już pisałem tam jest straszny spad i boję się tego trochę.

Szukam dalej. Jutro raz jeszcze się przejadę do Juszkowa "powęszyć"

 

A Wy na jakim etapie jesteście? Macie już pozwolenie, rozpoczynacie budowę?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) co słyszeliście na temat tynków silikatowych firmy Caparol (może pisownia nie ta :) ) - taki mi zaoferowano, bo nie trzymają się glony i "sam" się oczyszcza i trzyma kolor i... i... i pewnie drogi - czekam na ofertę cenową a w międzyczasie chętnie posłucham czegokolwiek na ten temat nie tylko od sprzedających :roll: pozdr Ewa

Całą elewację ma otynkowaną Caparolem (sylikat barwiony w masie) i jak na razie jestem baaardzo zadowlona z wyboru. Tynkowaliśmy w niezły upał (ale chłopaki przyjeżdżali o 6 rano :wink: ) i jak na razie nic nie popękało ani nie odpadło (tfu, tfu :wink: ) Mieliśmy też już okazję zobaczyć jak pięknie się z niego spłukuje brud, ponieważ następnego dnia, świeżo po otynkowaniu ostatniej ściany, pani od ogrodu wpadła z glebogryzarką i ...myślałam, że mój mąż zawału dostanie jak zobaczył nowiuśką elewację całą w kurzu i piachu. Ale na szczęście okazało się prawdą, że tynk super się zmywa :D Ja szczerze polecam. (zresztą wybrałam go, bo moi sąsiedzi mają ten tynk od ponad dwóch lat i bardzo sobie go chwalą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miła jeslo można wiedzieć, to gdzie sie pytałas o wycene, bo ja juzl lada dzień bede musial sie zaopatrzeć w tynki, a jak sie pytałam w jakiejs hurtowni to cene podali zabójczą

 

Nie wiem jaka cena to ta "zabójcza" - być może moja też taka będzie :D

Na razie miło ze mną rozmawiano, pomimo, że Pan zrozumiał , że mam do otynkowania 8 mkw. zamiast 80 .

Firma nazywa się Traffic Corp (wchodzi w grupę Polskich składó budowlanych

Gdańsk ul. Szczecińska 41-49

z tyłu za PRAKTIKERem

tel 761 88 54

fax 556 74 65

 

pozdr

 

Ewa

Dziewczyny, ja mój tynk kupowałam w Bat-cie. 500 metrów elewacji (nie 8, 80 czy 350 :wink: ) wyniosło mnie coś ok 3.600 po rabatach z fakturą. U mnie na budowie też pojawił się przedstawiciel z jakiejś firmy, ale delikatnie mówiąc myślał, że jelenia (jelonkę :-? ) znalazł, bo jego "propozycja bez vat-u" była droższa niż w Bat-cie z vat-em i bez rabatu :evil: Zróbcie sobie wycenę w kilku miejscach i targujcie się, targujcie... 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześ 3-miejszczanie!

Próbuję do Was dołączyć i jakoś nie trafiam tam gdzie trzeba. Może tym razem to będzie to forum i ta grupa.

Będę budować na gdańskich Łostowicach /nie mylić z cmentarzem/.

Budować to zbyt dużo powiedziane - ma to zrobić firma /tzw. generalny wykonawca/ Ale jak takiego znaleźć bez Waszej pomocy?

Pomóżcie i poradźcie! Chodzi o stan "pod klucz" lub jeśli nie wydolę finansowo - "surowy zamknięty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz mnie zastrzeliles z tymi nazwami ulic, nie wiem na jakiej ulicy mam dzialke, cos mi swita z lesna. W kazdym razie od Hallman'a zaraz przy torach, jest tam pas dzialek z droga z jednej i drugiej strony.

- dzieki

 

jeżeli masz od Hallmana to na 100% ulica Sosnowa a ta wyżej ulica to ul. Dębowa.

 

Mi podobają sie te działki przy lesie ale to chyba nie na sprzedaż.

 

Oglądałem też te powyżej (ul. Dębowa) ale tak jak już pisałem tam jest straszny spad i boję się tego trochę.

Szukam dalej. Jutro raz jeszcze się przejadę do Juszkowa "powęszyć"

 

A Wy na jakim etapie jesteście? Macie już pozwolenie, rozpoczynacie budowę?

 

Pozdrawiam,

 

Czekamy na pozwolenie na budowe, po zwrotach i wielkich perypetiach. Z ostatnich informacji to kwestia dni, ale juz to slyszalem nieraz. Jestem dobrej mysli, bo juz raz stracilem wykonawce tego roku. Z kolejna grupa uderzeniowa jestem umowiony na druga polowe wrzesnia i chce zrobic cokolwiek w tym roku, bo do tej pory kase wydaje a dzialka wyglada od momentu zakupu tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola dzięki rzeczywiście za cenę -

właśnie za Caparol za silicat wyszło mi ok 11,0 zł za m2 :evil: i się dowiedziałam , że na styropian to nie bardzo kolor jaki wybrałam, bo jak się nagrzeje do wysokiej temperatury to popęka lub stopi styropian (a ponoć w słońcu ten kolor - ceglasty - nagrzać się może do ca 100 st. C)

:o Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to na faxie od przedstawiciela firmy Caparol do hurtowni :(

 

Tak, zbyt ciemne kolory nie nadają się gdyż mają niski współczynnik odbicia światła (mówiąc prościej nagrzewają się w słońcu) i może dojść do spękania tynku. Biorąc próbnik Caparol Color każda nazwa kolory z indeksem powyżej stopnia 13 nadaje się na system docieplenia ze styropianem. Np. Madeira 0 się nie nadaje ale Madeira 14 już tak.

Oczywiście o porzaże nie ma mowy :lol: Chodzi tylko o ewentualne spękania. Słońce potrafi rozgrzać ciemne kolory 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...