Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

JACA, DOMEK - moja działka jest po lewej stronie za Algidą, nie zauważyłem, aby było tam głośno z powodu fabryki - bardziej chyba uciążliwe będą samoloty - chociaż tubylcy twierdzą, że ich wcale nie słychać. Jeśli chodzi o moje warunki zabudowy to będą rozpatrywane w trybie indywidualnym, ponieważ złożyłem wniosek do gminy 06.01.2003 r. czyli wcześniej niż inni i o 2 tyg za późno aby je dostać w normalnym terminie. Teraz tylko wypada czekać, aż gmina ogłosi przetarg i w uzgodnieni z urbanistą stworzy nowy miejscowy plan zagospodarowania - obiecują, że do końca maja powinienem mieć już warunki zabudowy. Może ktoś wie jakby można było trochę przyspieszyć całą procedurę - chętnie bym to uczynił, gdyż chciałbym jak najszybciej rozpocząć budowę? CZEKAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrawiam po weekendzie. Oj trochę sie narobiłę. Sobotę i niedzielę walczę ze schodami. Zresztą Domek /pozdrawiam Ciebie i żonkę/ był u mnie i widział tą robotę. Sporo pracy, nie sądziłem że tak długo to można robić. Z drugiej strony w pojedynkę to tak wałaśnie się robi. Schody sa trójzabiegowe i to wszystko wymierzyć i sprawić, aby stopnie były równe to trzeba cierpliwości.

Inna sprawa jest taka, że mój kierownik mówi, że nie wybudowano jeszcze takich schodów żelbetowych, których nie trzeba by było poprawiać. Bardzo pocieszające.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kodi

Dzięki za pozdrowienia. Jesteśmy (razem z żoną) pod wrażeniem twojej chłupki i wkładu pracy.

A swoją drogą to cię kolega kierownik "pocieszył" z tymi schodami. Powiedz mu, żeby nie zapeszał bo jak źle wyjdzie to będzie musiał sam poprawiać :grin:.

Pozdrawiam

 

PS

Nie było problemów z wyjazdem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, choć w porównaniu z innymi chałupkami ta moja jest skromniutka na maksa. Schody się robią i jak dobrze pójdzie to w niedzielę je zaleję.

 

Z wyjazdem spoko. Lepiej niż w południe. Wyjeżdżałem ok. 18.00 i widać że słoneczko i wiaterek zrobiło swoje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou,

przepraszam za moj niebyt w piatek - widze, ze bylem potrzebny :sad: Udalo mi sie wziac jeden dzien urlopu, wiec zalatwialismy z zonka na maksa. Bertrand (drzwi wew. i zew.), Stolarz - podlogi i schody, elektrycy, drewno kominkowe, itp. Oj dzieje sie - acha no i zakupki na roczek mlodszego synka...

 

W Baninie jest cicho, Algidy nie slychac, a samoloty nie przeszkadzaja dopoki nie laduja na Twoim szajerku/szopie/ganku czy domu :wink:

 

Jakby co to juz jestem dostepny (chodz wezme jeszcze urlop w czw i pt). Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEBO - tez mam mokre drewno, i koszmarne problemy z paleniem. Niestety nie jestem na miejscu i trudno mi 'czuwac' nad ogniem. Jak nie napale na maksa - tak z godzinke - i nie zbierze sie wiecej zaru to dolozenie drewienka konczy sprawe :sad: Wlasciwie nie moge na tym drewnie zamknac doplywu powietrza i cieszyc sie energia z kominka. Zaznaczam, ze metodologie palenia mam w miare obcykana i przez tydzien/dwa wszystko dzialalo jak zloto - mialem dwuletnie drewno od tesciow. Teraz - makabra.

 

Ponoc pomoc moze zastosowanie brykietow - kto wie gdzie kupic (wiem ze sa na pewno w Jotulu, bo mi polecali jako dopal wlasnie do niewysezonowanego drewna). Jakies pomysly?

 

Pozdrawiam drewnianie - Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było w przypadku Waszych instalacji (centralnego, wodno-kanalizacyjnego) - czy wykorzystaliście/tacie w praktyce projekty tych instalacji dostarczone wraz z projektem domu czy też zlecaliście/cie do wykonania?

 

Jeżeli te drugie - to jakie są koszty i dlaczego nie wykorzystaliście/cie gotowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo w projekcie nie miałem żadnego projektu instalacji i powiem szczerze, że i tak po naszych przeróbkach były by nie do wykorzystania. Albo robisz to na czuja /tak jak ja/ albo płacisz np. 1000zł za projekt CO i wykonujesz zgodnie z projektem. Mi np. Hepworth zrobił taki projekcik za friko pod warunkiem, ze wezmę ich materiały. Przysłali mi wczoraj taką zajawkę i jeśli zgłoszę się do przedstawiciela i podam numer referencyjny to za zakupiony towar dostanę projekt, dobor grzejników za totalną darmochę. Jasny układ.

Pozdrawiam

 

 

 

DZISIAJ ZALEWALEM SCHODY. WRESZCIE WEJDĘ NA PIĘTRO JAK BIAŁY CZŁOWIEK. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamiary co do wyboru projektu D12a legly w gruzach. W gminie Puck nie mozna budowac dachow czterospadowych, a "znajomosci" nie pomogly. Jak w gminie stwierdzili "uparli sie i juz". Wracam zatem do pierwszego pomyslu, czyli do D21. Lecz chce wprowadzic zmiany, w szczegolnosci zwiekszyc wymiary bryly budynku i dostawic garaz z boku. W zwiazku z tym szukam dobrego architekta co nie zedrze ze mnie skory. Macie jakies namiary?

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - gratulacje za wykonanie schodów !. Jak widać trzymasz sie planu budowy, a że pogoda coraz lepsza to chyba opóźnienia Ci nie zagrożą.

 

Jaca - byłem w sobotę ok 16.30 w Baninie i chyba namierzyłem twój domek. Przejeżdżałem ul. Księżycową (ale nazwa)i rzucił mi się w oczy domek podobny jak na zamieszczonym na yahoo zdjęciu. Zatrzymałem się na chwilę żeby popatrzeć i muszę przyznać, że ładnie wszystko wygląda. Podoba mi się zwłaszcza kolor dachówki i stolarki okiennej.

 

Pagin - jeśli musisz mieć dach dwuspadowy i chcesz mieć większy d21 z garażem to może Ci będzie pasował Bemol 3 z MTM Styl (http://www.mtmstyl.pl/projekt.asp?id=19). Mi się osobiście podoba, ale to oczywiście subiektywne poczucie.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i nie budujących też :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...