Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Zwracam się jeszcze raz z prośbą o namiary na sprawdzonego kominkarza (wkład + obudowa) oraz brukarza. Help pls.

Rafalg, ja polecam A. Kuczwalskiego z Redy (na przeciwko kościoła, jadąc z Gdyni do Redy po lewej stronie-ma nowy salon). Kupowałam u niego wkład, robił mi rozprowadzenie, obudową też się zajmuje. Ja naprawdę byłam zadowolona, gość jest słowny i ma solidna ekipę.

Co do brukarza, to ja jestem zadowolona z firmy "Baobab", znajdują się na rondzie w Osowej koło Castoramy(z tyłu auto-handlu).Cenowo chyba przystępni, robią kompleksowo i mają anielską cierpliwośc do klienta 8) :wink:

 

Dziękuję joola za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zwracam się jeszcze raz z prośbą o namiary na sprawdzonego kominkarza (wkład + obudowa) oraz brukarza. Help pls.

 

O kominkach pisali tu kolejno (choc juz dosc dawno):

Jaca_V40 A

Pan Witkowski Tomasz; tel. 501 048 553; kominkarz jest ciekawy zawodnik, specyficzny, taki artysta, ale uczciwy i sumienny.

 

rispetto

tel. 602300114; mogę polecić ekipę wspópracującą ze sklepem z kominkami na ul. Kartuskiej w Gdańsku (obok skrzyżowania na Morenę i Cmentarz na Łostowicach w ciągu pawilonów). Zrobili szybko, czysto i co najważniejsze - działa. Facet ma fajny katalog z projektami kominków. Praktycznie całą obudowę wykonują u siebie, a na budowę przyjeżdżają z praktycznie gotowymi elementami.

 

Benicio

tel.: 608 451 458

U mnie robił gość o nazwisku Mrozowski (chyba Andrzej)

Zrobił bardzo ok, z tym, że nietanio (chyba).

Polecany jest przez kominkarza z Kartuskiej, przy skręcie w strone Moreny (nie tego o którym pisze Rispetto, tylko tego po drugiej stronie ulicy).

 

gosia@

Pan Krysik tel tel. 0501548239 albo firma 303 99 66 , Gdansk ul Żródlana 5 , w firmie odbiera jego zona tez zorientowana babeczka. rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się jeszcze raz z prośbą o namiary na sprawdzonego kominkarza (wkład + obudowa) oraz brukarza. Help pls.

 

O kominkach pisali tu kolejno (choc juz dosc dawno):

Jaca_V40 A

Pan Witkowski Tomasz; tel. 501 048 553; kominkarz jest ciekawy zawodnik, specyficzny, taki artysta, ale uczciwy i sumienny.

 

rispetto

tel. 602300114; mogę polecić ekipę wspópracującą ze sklepem z kominkami na ul. Kartuskiej w Gdańsku (obok skrzyżowania na Morenę i Cmentarz na Łostowicach w ciągu pawilonów). Zrobili szybko, czysto i co najważniejsze - działa. Facet ma fajny katalog z projektami kominków. Praktycznie całą obudowę wykonują u siebie, a na budowę przyjeżdżają z praktycznie gotowymi elementami.

 

Benicio

tel.: 608 451 458

U mnie robił gość o nazwisku Mrozowski (chyba Andrzej)

Zrobił bardzo ok, z tym, że nietanio (chyba).

Polecany jest przez kominkarza z Kartuskiej, przy skręcie w strone Moreny (nie tego o którym pisze Rispetto, tylko tego po drugiej stronie ulicy).

 

gosia@

Pan Krysik tel tel. 0501548239 albo firma 303 99 66 , Gdansk ul Żródlana 5 , w firmie odbiera jego zona tez zorientowana babeczka. rewelacyjny

 

Dzięki bratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="bratkigosia@

Pan Krysik tel tel. 0501548239 albo firma 303 99 66 , Gdansk ul Żródlana 5 , w firmie odbiera jego zona tez zorientowana babeczka. rewelacyjny[/quote]Nadal go polecam, chociaz Jooli nie podpasował :wink: Ja jestem jednak zachwycona.Rozsadny, ma ogromna wiedze, no moze troszeczke sie madrzy :wink: u mnie zaczyna robic 04.09 wkłąd z rozprowadzeniem, jezeli ktos jest chetny, to zapraszam mozna obejrzec i pogadac przy robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="bratkigosia@

Pan Krysik tel tel. 0501548239 albo firma 303 99 66 , Gdansk ul Żródlana 5 , w firmie odbiera jego zona tez zorientowana babeczka. rewelacyjny[/quote]Nadal go polecam, chociaz Jooli nie podpasował :wink: Ja jestem jednak zachwycona.Rozsadny, ma ogromna wiedze, no moze troszeczke sie madrzy :wink: u mnie zaczyna robic 04.09 wkłąd z rozprowadzeniem, jezeli ktos jest chetny, to zapraszam mozna obejrzec i pogadac przy robocie

 

Możesz napisac / przesłać na priva jak się ceni pan Krysik. Bardzo chętnie odwiedzę Cię podczas pracy pana Krysika. Jak do Ciebie trafić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo mi nie podpasował po pierwsze: dlatego, że się mądrzył strasznie :wink: , po drugie baaardzo obgadywał wszelką konkurencję (ja nie cierpię tego..), po trzecie jest przeraźliwie drogi (róznica między panem z Redy a panem z Gdańska ok.2 tys.zł na obudowie wkładu wg. tego samego projektu i materiału), po czwarte jego biuro i styl podejścia do klienta pozostawia (ło?) wiele do życzenia...Ale, to widocznie tylko moje wrażenie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Markus ma racje - wytwórca bloczków: czy jest to duża firma czy też nie, musi mieć odpowiednie atesty na ich wytwarzanie. I takie świadectwo atestu powinni ci wydać przy zakupie bloczków. A tak przy okazji. Bez odpowiednich atestów nawet w szopie nie mogą wytwarzać i sprzedawać bloczków.

No wlasnie, czy wytworca moze wykonywac bloczki bez atestu???? i jak mozna zweryfikowac czy ww. atest nie jest lipa bo klient sie domagal???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@ Jak ty mozesz polecac goscia, ktory jeszcze nie zaczal pracy u Ciebie (kominkarz)?
A mógł pracowac w innym moim mieszkaniu?A mógł pracowac u moich znajomych?Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie.W koncu nikt nie kaze Ci korzystac z usług faceta którego ja polecam.Pseudo fachowców, w swoim zyciu spotkałam juz paru i nie wielu takich, do ktorych nie mam zadnych zastrzezen.Pan Krysik do nich zalezy, i daj boze by kazdy kominiarz taki był, a nie taki co zaczyna sie miotac jak ma odpowiedziec na pytanie odnoscie zaparwy do murowania komina.Nie jest TANI, ale ja juz dawno sie pogodziłam z prosta prawda, jak cos ma byc dobre nie moze byc tanie.Z malucha mercedesa nie zrobisz.Oki, to tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was niedawno kupował dachówkę Robena miedzianą, niestety nie pamiętam kto, a chciałam sie dowiedzieć gdzie ten ktoś kupował. Poproszę jeszcze raz o ujawnienie się :p

Ujawniam się :wink: to ja kupowałam.

Obecnie promocja na tę dachówkę jest pewnie we wszystkich składach budowlanych.

Ja kupiłam w Artbudzie w Wejherowie, tam dostałam najlepszą cenę.

Dachówki jeszcze nie mam położonej, bo nie mam jeszcze więźby 8) ale cieśla wchodzi pod koniec tygodnia, więc może dachówka będzie już pod koniec września na dachu.

 

Ja właśnie chciałam pooglądać na dachu, to jeszcze poszukam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolia

Co do zwiru to moja zonka mowila ze byla w tej zwirowni w Warczu, ja bede potrzebowal sporo i facet powiedzial jej ze wowczas 6 pln/t prosto z urobiska, 7 pln/t jednokrotnie przesiany, 8 pln/t dwukrotnie przesiany (podobno do murowania. Jest jednak podobny problem, nie maja transportu.

A jak tam Twoje poszukiwania???

 

Właśnie podobne ceny mają w Mirowie, ale też nie mają transportu. Na razie mam troche żwiru na działce po poprzednim właścicielu i murarz powiedział, że najpierw to wyrobi, co jego zdaniem powinno wystarczyć na kondygnację i oklapłam troszkę w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam w planach postawienie kilku scianke z pustakow szklanych. Asortyment jaki jest w sklepach typu Castorama nie za bardzo mi odpowiada, wiec zastanawiam sie czy nie ma w Trojmiescie jakiegos sklepu tylko poweidzmy z tego typu asortymentem. Moze ktos stawial takie scianki i moze doradzic na co zwracac uwage i jakiech ustrzec sie bledow, moze tez jakies namiary na dobrego i niedrogiego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makus,

czy "Kombud" jest w Gdyni? Pamiętasz może, jaka była cena bloczków u nich?Wcześniej wspominany przez mnie "Broker" proponuje mi własnie bloczki z B-Complex. Jeśli jakość jest porównywalna a nawet lepsza to może warto wybrać tańszy wariant.

Alunek

 

KOMBUD jest w Gdyni przy ulicy Opata Hackiego. Drobne sprostowanie - bloczki betonowe kupowałem w OLTRANSIE Mrzezino. W Kombudzie rzucili mi cenę katalogową i chcieli jeszcze za transport. Te same bloczki w hurtowni budowlanej A&Z w Koleczkowie zaoferowano mi 10% taniej plus transport na budowę w cenie. Jednak gdy pojechałem do Oltransu zamówić beton na ławy, sprzedawca zapytał czy przypadkiem nie potrzebuje bloczków betonowych na ściany fundamentowe. Powiedziałem że i owszem. A potrzebowałem 1500 sztuk bo musiałem kłaść bloczki w poprzek. Facet podał cenę, ja stwierdziłem że w Koleczkowie mam raptem 5 groszy drożej to za kilka złoty nie opłaca mi się "przechodzić do konkurencji", gość złozył kontr-ofertę i tak dobiliśmy targu. Wówczas była to cena 3,15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam w planach postawienie kilku scianke z pustakow szklanych. Asortyment jaki jest w sklepach typu Castorama nie za bardzo mi odpowiada, wiec zastanawiam sie czy nie ma w Trojmiescie jakiegos sklepu tylko poweidzmy z tego typu asortymentem. Moze ktos stawial takie scianki i moze doradzic na co zwracac uwage i jakiech ustrzec sie bledow, moze tez jakies namiary na dobrego i niedrogiego fachowca.

 

Tylko z takim asortymentem to raczej nie. Dość spory wybór jest w Raab Karcher, Gdynia, ul: Północna (chyba muszę w końcu do nich pojechać i upomnieć sie o jakiś drobny souvenir, tyle razy juz ich tutaj wymieniałem :wink: ). Chyba w Wemie też widziałem ten wynalazek. Jakiegoś specjalnego fachowca nie mam do polecenia. U mnie okna w garażu z pustaków szklanych wykonywali ci sami co murowali dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola masz piekna podbitke, co to za drewno ?, ja chcialm wziąśc z pobliskiego tartaku i zaimpregnowac, ale... no wlasnioe oglądając twoją to nie wiem czy to dobry pomysł, a robotnicy od tynków, podnitki i klinkieru zwiali, więc co ja sie zatsanawiam, :roll:

OLA.J. dziękuję :oops: , ta podbitka, to duma mojego męża-chociaż sam jej nie robił :wink: . W rzeczywistości jest troszkę jaśniejsza niż na zdjęciu, drewno, to o ile dobrze pamiętam, to jakaś błazeria (szwedzka czy jakaś tam, nie pamiętam :oops: ). Pomysł na podbitkę podkradliśmy Beniciowi (potem się okazało, że nie jemu tylko komuś innemu ale to inna historia 8) ) i to od niego dostałam namiary na to drewno. Kupowaliśmy je w TAR-MALu koło Auchan. Malowaliśmy je o ile dobrze pamiętam Sidolinem z woskiem. Jak na razie nie wypacza się i nie pęcznieje (ale mamy porobione takie nawiewniki z plastikowych tulejek wentylacyjnych do drzwi, fajnie to wygląda bo...prawie ich nie widać a podbitka ma jednak jakąś wentylację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...