Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

ulcia!

mój kolega budował w Gdyni mieszkanie z Margo, to jest duża firma, która zatrudnia podwykonawców... różnych tak więc na kogo wypadnie na tego bęc. Chłopak ma głowę na karku i negocjował każdy szczegół umowę gruntownie przeczytał i zmienił połowę punktów, na początku nie chcieli się zgodzić ale łaski nie robią, no i dobrze zrobił. Potem jeszcze przez pół roku przychodzili robić poprawki. Niestety taki "dom pod klucz" nie daje szansy od ucieczki przed stresem związanym z prowadzeniem inwestycji, którą jes budowa własnego kąta.

 

Matys

Stres jest zawsze taki sam, ale czas na pewno mniej trawiony przez zgrywanie terminów, dostawców, materiałów, organizowanie całego tego zamętu. I to mnie motywuje do takiego, choć ryzykownego rozwiązania.

Dziękuję za ostrzeżenia. To są wszysto bardzo ważne dla mnie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

joola - czy u Ciebie już skończyli?

Marta-prawie skończyli. Zostało im już naprawdę niewiele-pomalowanie jednej ściany i pokoju, w którym chwilowo "mieszkają" meble kuchenne :D Położą jeszcze gdzie niegdzie podłogi i już. Potem będą jeszcze robili płot, ale najpierw muszę kupić jakieś dechy na niego a ponieważ chwilowo jestem słomiana wdowa :wink: , to nie zanosi się żeby to było szybko :roll: Także będą mogli spokojnie robić u Ciebie i nie zamorduję ich za to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalg - mogę polecić brukarza - wczoraj u mnie skończyli i jestem zadowolona. To wspominany na forum pan Krauze 607 68 97 99- bierze 20 zł za m2 plus dolicza sobie za taras, osadzenie rynny itp

Co do kominka to Art-kom Artur Chrzanowski w Gdańsku na Trakcie Św. Wojciecha - dobrze ale drogo :(

 

Byłem dzisiaj w salonie w Redzie - Interior. To pierwszy salon który odwiedziłem, więc trudno mi oceniać, ale:

1. Mała elastyczność cenowa - max upust - 5%

2. Moim zdaniem wysokie ceny wkładów kominkowych.

3. Podobają mi się kominki rustykalne, chciałbym mieć taki z rozszerzenymi bokami. Z miejsca Pan przeliczył i powiedział: ok 10tyś - +/- 15% :o

Podsumowując: nie wiem, ale czy tak kaształtują się ceny kominków? Ja nie biorę żadnych marmurów!

Acha, najbliśzy termin montażu - połowa listopada :o

Niestety nie zrobili na mnie najlepszego wrażenia. Jezeli oni sa super, to boję się dzwonić do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"KOMBUD jest w Gdyni przy ulicy Opata Hackiego. Drobne sprostowanie - bloczki betonowe kupowałem w OLTRANSIE Mrzezino. W Kombudzie rzucili mi cenę katalogową i chcieli jeszcze za transport. Te same bloczki w hurtowni budowlanej A&Z w Koleczkowie zaoferowano mi 10% taniej plus transport na budowę w cenie. Jednak gdy pojechałem do Oltransu zamówić beton na ławy, sprzedawca zapytał czy przypadkiem nie potrzebuje bloczków betonowych na ściany fundamentowe. Powiedziałem że i owszem. A potrzebowałem 1500 sztuk bo musiałem kłaść bloczki w poprzek. Facet podał cenę, ja stwierdziłem że w Koleczkowie mam raptem 5 groszy drożej to za kilka złoty nie opłaca mi się "przechodzić do konkurencji", gość złozył kontr-ofertę i tak dobiliśmy targu. Wówczas była to cena 3,15.

"

 

Markus,

dzięki za info :) . Podzwoniłam dzisiaj w kilka miejsc i wiem, że w Małkowie za cenę 2.30 dają bloczki i ładne oczy zamiast atestu. Znalazłam innego producenta, który daje wstępnie (przed rabatem) -2.95 i do tego atest ,transport wg potrzeb. A na dodatek mieści się prawie "za płotem". Spróbujemy jeszcze ponegocjować jutro z głównym naszym dostawcą firmą "Broker.

 

A tak zmieniając temat, (PYTANIE DO WSZYSTKICH!!!) jak najlepiej i z czego wykonać izolację i ocieplenie ław i ścian fundamentowych?

 

Markus,

widziałam na fotkach, że masz pompę ciepła z kolektorem gruntowym. Po pierwsze , czy jest ona połączona z kominkiem , czyteż innym źródłem ogrzewania? Po drugie z jakiej firmy jest ta pompa, co z montażem (we własnym zakresie)? Planujemy u nas pompę ciepla plus kominek z płaszczem wodnym do ogrzewania domu i wody.Szukam firmy , która przygotuje projekt tej instalacji , a następnie ją wykona.Jeśli możesz coś podpowiedzieć to będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...

Idz do Krysika,naprawde.Ja z rozprowazdzeniem i kominkiem za 10.000 płace 16.000

 

gosia@ - To jeszcze większa kwota :o

ale ja mam sam kominek za 10.000 tzn sam wkład tyle kosztuje, no ja mam podobno mercedesa :lol: :wink: i mam rozprowadzenie z 2 silnikami i całe mnóstwo innych rzeczy.Bez tego wkładu i rozprowadzenia na bank by było mniej niz 10.000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...

Idz do Krysika,naprawde.Ja z rozprowazdzeniem i kominkiem za 10.000 płace 16.000

 

gosia@ - To jeszcze większa kwota :o

ale ja mam sam kominek za 10.000 tzn sam wkład tyle kosztuje, no ja mam podobno mercedesa :lol: :wink: i mam rozprowadzenie z 2 silnikami i całe mnóstwo innych rzeczy.Bez tego wkładu i rozprowadzenia na bank by było mniej niz 10.000.

 

Czyżby Jotul ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena obejmuje wkład, obudowę i montaż? Mi się wydaję, że cena nie jest najgorsza ale można znaleść taniej (tylko co z jakością)
Podaje jeszcze raz 05017861101 p.Gussmann i p.Nalewajko 0601 590 731

 

Są to namiary na kominkowców -może tańszych ?

Nie, niestety :( na facetów od schodów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...

Idz do Krysika,naprawde.Ja z rozprowazdzeniem i kominkiem za 10.000 płace 16.000

 

gosia@ - To jeszcze większa kwota :o

ale ja mam sam kominek za 10.000 tzn sam wkład tyle kosztuje, no ja mam podobno mercedesa :lol: :wink: i mam rozprowadzenie z 2 silnikami i całe mnóstwo innych rzeczy.Bez tego wkładu i rozprowadzenia na bank by było mniej niz 10.000.

 

Czyżby Jotul ?

Nie, jakis na F, chyba Fondis.Ma doskonałe parametry, jest lany z jednego kawałka, ma samoszyszczaca w całosci szybe i w srodku z szamotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki joola, naprawde ładnie to wyglada, u mnie wszyscy z budowy zwiali, klinkierarz (czy ja on sie zwie) nawet telefonu nie odbiera, koparka wykopala poł dołu po wymiennik się zepsuła, szambo lezy nie zakopane w dole, no dosłownie klapa, teraz szukam kogoś kto dokończy mi zaczętą podmurówke i parapety zewnetrzne, może znaczie kogos kto by zrobil taka malą i szybką pracę :roll: bo ja tarfiam na samych "fachowców", którzy w dodadku zwiewają po ppewnym czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...