Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Moi drodzy! Dzisiaj polecany przez Markusa- stolarz Zbigniew Czerwionke zamontował mi kuchnię :D Jest dokładnie taka jaka miała być :D Wszystko pasuje i chodzi, kolor się zgadza (to do Markusa :wink: ), panowie niczego nie uszkodzili, posprzątali po sobie, na papieroska wychodzili na dwór (ja nie palę i nawet nasi goście wiedzą, że w domu się nie pali i "rozumiom" to-żeby nie było, że ja zła kobieta jestem, to w butach gościom pozwalam chodzić :wink: ) Nawet się nie burzyli jak zauważyłam, że płyta kuchenna jest lekuchno krzywo (3mm-słownie trzy milimetry 8) ) i szybciutko porawili. Jednym słowem- polecam!

 

Joola - Twoja kuchnia to chyba pierwszy przypadek gdy wykonawca czeka aż właściciel pozwoli mu dokończyc jego pracę :D

Markus, każdy musi znać swoje miejsce (np. w samochodzie 8) ):wink: A tak poważnie, to nie było tak źle, bo za kuchnię miałam w 3/4 zapłacone, meble stały prawie w całości u mnie w domu i czekały na "swój dzień" :wink: Potem grzecznie zadzwoniłam w sobotę, że MUSZĘ mieć zamontowaną kuchnię w czwartek, bo przywożą mi sprzęt i jak mi go ukradną to... :wink: No! Pan Czerwionke i jego pracownicy są baaardzo cierpliwi i chyba wyznają zasadę: klient nasz pan! (a ja nie jestem upierdliwa tylko wymagająca-to ich słowa :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prace u mnie postępują szybko - konstrukcja dachu zrobiona , układają dachówkę. Konstrukcja jest dość nietypowa - jest zrobiona z wiązarów dachowych (kratownice) z suszonego drena . Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają duże rozpiętości ścian nośnych i małe nachylenie dachu, częste rozwiązanie w przypadku budynków parterowych.

Szukam teraz dostawcy okien i firmy która może zrobić elewacje - docieplenie, tynki, podbitki, będę wdzięczny za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! :cry:

Umówiłam sie niesięc temu z polecanym przez Markusa panem kafelkarzem, dzwonię taraz coby się spotkać i dograć szczegóły, a tu okazuje się, że...mieszkam za daleko! :cry: Ciężko byłoby mu dojeżdżać (ok. 70 km w jedna stronę). Czy ktoś może polecić naprawdę porządnego kafelkarza z okolic Pruszcza, i oczywiście przystępnego cenowo? Proszę, jesienią chcemy się wprowadzić... :cry:

 

Czy mogę prosić o namiary na tego mistrza kafelkowania? Ja ten etap mam w przyszłym roku ale skoro jest taki dobry to będę próbował sie z nim dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joola - czy u Ciebie już skończyli?

Marta-prawie skończyli. Zostało im już naprawdę niewiele-pomalowanie jednej ściany i pokoju, w którym chwilowo "mieszkają" meble kuchenne :D Położą jeszcze gdzie niegdzie podłogi i już. Potem będą jeszcze robili płot, ale najpierw muszę kupić jakieś dechy na niego a ponieważ chwilowo jestem słomiana wdowa :wink: , to nie zanosi się żeby to było szybko :roll: Także będą mogli spokojnie robić u Ciebie i nie zamorduję ich za to :wink:

Jak wynika z powyższych postów szukam ludzi do wykończeniówki, dla mnie prawdopodobnie to przyszły rok (więc nikomu nie ukradne ekipy :wink: ). Proszę, prześlijcie namiary na te złote rączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszek, mogę szczerze polecić swojego wykończeniowca. Robi elewacje, podbitki, ociepla poddasza, GK, maluje, szpachluje...(krawaty wiąże, usuwa... no dobra, tego nie robi :wink: ) kafelkarza też da od siebie. Jest młodym, człowiekiem, ale jak już pisałam zna się na robocie i lubi to co robi. Może też zająć się załatwieniem niektórych materiałów. Krzysztof Hinca tel.509-836-578

ps. Jakby co do jego pracę możesz obejrzeć u mnie na własne oczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Markus ma racje - wytwórca bloczków: czy jest to duża firma czy też nie, musi mieć odpowiednie atesty na ich wytwarzanie. I takie świadectwo atestu powinni ci wydać przy zakupie bloczków. A tak przy okazji. Bez odpowiednich atestów nawet w szopie nie mogą wytwarzać i sprzedawać bloczków.

No wlasnie, czy wytworca moze wykonywac bloczki bez atestu???? i jak mozna zweryfikowac czy ww. atest nie jest lipa bo klient sie domagal???

 

 

Te paierki wywołują wiele zamieszania,

aprobaty techniczne mają swoje okresy wazności (sa one podane na stronach tytułowych aprobat), aprobaty wydaje się testujac konkretną partię materiału, potem producent musi wydawac deklaracje zgodności lub certyfikat zgodności materiału z materiałem przebadanym na etapie uzyskiwania aprobaty.

 

Wnioski: szukajcie znak "B" lub "CE" na opakowaniu, lub innych dokumentach dostarczanych z produktem.

 

Możecie też zapytać o aprobate techniczna i deklaracje lub certytfikat zgodności.

 

I uwaga ostatnia: producent wykonujacy bloczki w szopie prawdopodobnie nie posiada wystarczjących środków na wykonanie wszystkich badań i procedur, które umożliwią mu uzyskanie aprobat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszek, mogę szczerze polecić swojego wykończeniowca. Robi elewacje, podbitki, ociepla poddasza, GK, maluje, szpachluje...(krawaty wiąże, usuwa... no dobra, tego nie robi :wink: ) kafelkarza też da od siebie. Jest młodym, człowiekiem, ale jak już pisałam zna się na robocie i lubi to co robi. Może też zająć się załatwieniem niektórych materiałów. Krzysztof Hinca tel.509-836-578

ps. Jakby co do jego pracę możesz obejrzeć u mnie na własne oczy :wink:

 

Hej Joola,

miło że nie jestem sam przy kompie o tej porze :lol:

Namiary na te ekipę mam już od Ciebie, myślałem, że chłopaki uciekły do Szwecji, ale na szczęście nie.

Dzięki serdeczne za namiary i miłej nocy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszek, chłopaki uciekły tylko na chwilę :wink: i już są na miejscu ciężko pracując u mnie (no, chwilowo byli u Martag :wink: ), z tego co wiem, to w październiku czy w listopadzie mają zacząć u Gosi@ a potem nie wiem. "Zagramanicę" chyba się już nie wybierają, więc śmiało możesz dzwonić i zaklepywać ich sobie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszek

Czy w temacie atestow do bloczkow betonowych powinienem naciskac faceta na atest czy zdac sie na stary atest badz opinie wykonacy?? Ciagle jeszcze sie z nim nie widzialem i nie iwdzialem produktu, bo cos nie moge dotrzec do domu, powinienem byc w poniedzialek wieczorem juz mam zabukowany bilecik i bede biegal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle jeszcze nie mam pozwolenia, ale moja zonka twierdzi ze juz prawie je mamy bo lezy u pani naczelnik na biurku. Niestety pani naczelnik wrocila dopiero przed tygodniem z urlopu i nie ma sily dzwignac dlugopisu :-? , moze lepiej zeby ci urzednicy nie jezdzili na urlopy, bo to takie wykanczajace, ale jak wroce bede mial troche wolnego to juz to wychodze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominke i obudowa wybrane! Dla "potomnych" zamieszczam krótkie podsumowanie moich poszukiwań :)

 

1. Co wbrałem:

- wybrałem wkład Sparterm Ambiente (ze względu na duże przeszklenie) oraz obudowę rustykalną z elementami drewnianymi (belki "postarzanego" drewna) na dwóch poziomach. Wykonawca: Haginz z Żukowa

 

2. Z kogo wybierałem (wszędzie podawałem te same wymagania -wręcz to samo zdjęcie obudowy):

 

2.1. Interior (Reda, na przeciw kościoła) - tel: 678-83-22

- Duży wybór wkładów i obudów, termin realizacji do 3 m-cy w przód. - Generalnie są drodzy, chyba spłacają ten nowy salon w Redzie [wkład: 4900, obudowa +montaż: 8100].

- mimo wysokiej ceny wogóle nie są elastyczni na rabaty.

- niczego nie robią sami, mają samych podwykonawców (może stąd te terminy realizacji). Robią na rynku chyba ok 10 lat. Najlepsze, że inne salony komnków są ich podwykonawcami, także tani być nie moga biorąc pod uwagę, że muszę też mieć swoją marżę.

 

2.2 Salon "Kur" Państwa Damps (ul. Morska w Gdyni, tel: 698-643-448)

- Obudowy robią sami

- Specjalizują się w wykonywaniu kominów z elementami kafli piecowych, robią/robili jako podwykonawca dla Interiora. Na rynku robią ponad 9 lat.

- Rozmawialiśmy z Panią Damps. idać że zna się na rzeczy, zrobiła nam wycenę - bardzo atrakcyjna. Generalnie mieliśmy problem: czy wybrać ich czy Haginza. Różnica w cenie ok 500 PLN [Wkład: 4800, obudowa +montaż : 5998PLN)

-Problem z terinem realizacji - początek grudnia. Może dlatego, że robią sami.

 

2.3 Kominki, obudowy 9 ul. Kadetów 1 (Tomasz Szalewski, tel: 888-24-42-63)

- grupa młodych ludzi realizujaca usługi wykonania obudówkominka,

- Widać, że niedawno zaczęli robić w interesie

- Wycena wysoka, mówią że wszystko da się zrobić - ja niestety takim nie ufam [ wkład: 4900, obudowa + montaż: 8000]

 

2.4 Haginz - Żukowo, ul. Gdyńska 17 (Hubert Hinc, tel: 501 036 721)

- Posiadają podwykonawców, ściśle z nimi współpracują,

- Specjalizują się ( jak Kur z Morskiej) w kominkach z elementami kaflowymi, robia na rynku 9 lat.

- Najlepsza oferta cenowa i termin realizacji [wkład: 4000, obudowa: 6000]. Termin realizacji ok 1,5 m-ca.

 

Wszyscy z powyższej listy oprócz nr 2.3 byli polecani przez Was. Nie zdążyłem zlustrować wykonawcę Gosia@ oraz salonów z ul. Kartuskiej w Gdańsku. Podobno są dobrzy, ale niestety też się dobrze cenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralalg - dziekuje raz jeszcze na namiary na ekipy. Jestesmy po wstepnych rozmowach z p. Wandtke - rzeczywiscie wydaje sie miec duze doswiadczenie (tylko straszny gadula). Dla naszej chalupy - szacuje koszt fundamentow (stan zero) na : 5 tys robocizna + 10 materialy ( fundamenty - prostokat 12 x 8 + garaz)- Stan surowy otwarty : okolo 60 tys robocizna + material.

 

Z tego co Pan W mowi to wybudowal pol Koleczkowa i Bojana - czy u Kogos z

Was budowal ? Czy 5 tys - fundamenty (robocizna ) to jest ok ?

Wszystko w cenie - swoje maszyny i wykop robia sami..

 

dzieki, pozdrawiam - Zoska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominke i obudowa wybrane! Dla "potomnych" zamieszczam krótkie podsumowanie moich poszukiwań :)

 

1. Co wbrałem:

- wybrałem wkład Sparterm Ambiente (ze względu na duże przeszklenie) oraz obudowę rustykalną z elementami drewnianymi (belki "postarzanego" drewna) na dwóch poziomach. Wykonawca: Haginz z Żukowa

 

2. Z kogo wybierałem (wszędzie podawałem te same wymagania -wręcz to samo zdjęcie obudowy):

 

2.1. Interior (Reda, na przeciw kościoła) - tel: 678-83-22

- Duży wybór wkładów i obudów, termin realizacji do 3 m-cy w przód. - Generalnie są drodzy, chyba spłacają ten nowy salon w Redzie [wkład: 4900, obudowa +montaż: 8100].

- mimo wysokiej ceny wogóle nie są elastyczni na rabaty.

- niczego nie robią sami, mają samych podwykonawców (może stąd te terminy realizacji). Robią na rynku chyba ok 10 lat. Najlepsze, że inne salony komnków są ich podwykonawcami, także tani być nie moga biorąc pod uwagę, że muszę też mieć swoją marżę.

 

2.2 Salon "Kur" Państwa Damps (ul. Morska w Gdyni, tel: 698-643-448)

- Obudowy robią sami

- Specjalizują się w wykonywaniu kominów z elementami kafli piecowych, robią/robili jako podwykonawca dla Interiora. Na rynku robią ponad 9 lat.

- Rozmawialiśmy z Panią Damps. idać że zna się na rzeczy, zrobiła nam wycenę - bardzo atrakcyjna. Generalnie mieliśmy problem: czy wybrać ich czy Haginza. Różnica w cenie ok 500 PLN [Wkład: 4800, obudowa +montaż : 5998PLN)

-Problem z terinem realizacji - początek grudnia. Może dlatego, że robią sami.

 

2.3 Kominki, obudowy 9 ul. Kadetów 1 (Tomasz Szalewski, tel: 888-24-42-63)

- grupa młodych ludzi realizujaca usługi wykonania obudówkominka,

- Widać, że niedawno zaczęli robić w interesie

- Wycena wysoka, mówią że wszystko da się zrobić - ja niestety takim nie ufam [ wkład: 4900, obudowa + montaż: 8000]

 

2.4 Haginz - Żukowo, ul. Gdyńska 17 (Hubert Hinc, tel: 501 036 721)

- Posiadają podwykonawców, ściśle z nimi współpracują,

- Specjalizują się ( jak Kur z Morskiej) w kominkach z elementami kaflowymi, robia na rynku 9 lat.

- Najlepsza oferta cenowa i termin realizacji [wkład: 4000, obudowa: 6000]. Termin realizacji ok 1,5 m-ca.

 

Wszyscy z powyższej listy oprócz nr 2.3 byli polecani przez Was. Nie zdążyłem zlustrować wykonawcę Gosia@ oraz salonów z ul. Kartuskiej w Gdańsku. Podobno są dobrzy, ale niestety też się dobrze cenią.

Nie, nie, nie.Ratunku.Pan HInc ma SPRAWE W SAdzie I KUPE ZAWALONYCH ROBÓT.pLIZZZZ WSTRZYMAJS IE, TO cIE SKONTAKTUJE Z MOJA ZNAJOMA CO JEJ SPIEPRZYL 5 KOMINKÓW!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralalg - dziekuje raz jeszcze na namiary na ekipy. Jestesmy po wstepnych rozmowach z p. Wandtke - rzeczywiscie wydaje sie miec duze doswiadczenie (tylko straszny gadula). Dla naszej chalupy - szacuje koszt fundamentow (stan zero) na : 5 tys robocizna + 10 materialy ( fundamenty - prostokat 12 x 8 + garaz)- Stan surowy otwarty : okolo 60 tys robocizna + material.

 

Z tego co Pan W mowi to wybudowal pol Koleczkowa i Bojana - czy u Kogos z

Was budowal ? Czy 5 tys - fundamenty (robocizna ) to jest ok ?

Wszystko w cenie - swoje maszyny i wykop robia sami..

 

dzieki, pozdrawiam - Zoska

hEJ, Ja dopiero wróciła, tak ze brne przez posty :wink: Ja miałam pana Wente, to ten?Wpadaj na wióra :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...