Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Mam jeszcze pytanko! Czy do pozwolenia na budowe potrzebne są badania geologiczne gruntu - Sprawy papierkowe załatwia dla mnie firma (ja niestety nie mam tyle czasu aby samemu jeździć) i powiedziała że urząd gminy w Żukwie nie wyda pozwolenia bez tych badań. Oczywiście oni dysponują taką osobą która to wykona koszt 400zł + Vat. Czy ja jestem robiony w jajo i z biednej owieczki znowu prubują troche wełny ustrzyc czy to standard. Acha buduje sie w Baninie. Dzięki za odpowiedź.

 

W przypadku tak prostego obiektu jak dom jednoreodzinny to projektant podejmuje decyzje o wykonaniu badań.

Moja rada: badania zrób! Lepiej teraz dowiedzieć się czy grunt jest nośny czy nie. Gdy odkryjesz to w trakcie wykonywania wykopu może być za późno. Oczywiście nie nośny grunt to rzadki przypadek ale....lepiej sprawdź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:( czy w taka pogodę można tynkować ?, juz znalazłam pana od tynków i ma zaczynac w tym tygodniu a tu deszcz siąpi, zgroza jak nie fachowcy to pogoda, zawsze coś

 

Można, można.

Sprawdź tylko czy ekipa od elewacji posiada płachty do zasłonięcia ścian na wypadek ulewnych deszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję gotowego szamba ok. 7m3. Gdzie można za w miarę rozsądne pieniądze coś takiego nabyć?

Znalazłem firmę koło Radomia ale wiadomo chcą za transport. Gdyby znalazłoby sie jeszcze 2 klientów w okolicy to było by dużo taniej.

Ja kupowałem szambo w Jodłownie k/Kolbud. Jest stalowe, zrobione ze zbiornika do przewozu cieczy czy z czegoś podobnego. Ktoś kiedyś na forum podawał namiary i chwalił. Ale nie wiem czy będą mieli takie małe. Najmniejsze to chyba 10 (takie ja brałem) i 12m3.

Pozdrawiam.

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

poniewaz nie moglam sie dostac do mojego wczesniejszego albumu - oto nowy - zapraszam http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=43643&q=Rancho&k=3 . I od razu pytanie. W najblizszym czasie musimy zamowic drewniane okna i drzwi zewnetrzne (lacznie z garazowymi). Wszystko w sumie okolo 20 sztuk. Szukam sprawdzonych wykonawcow - przede wszystkim jakosc, terminowosc (musza byc gotowe do grudnia i nic pozniej) no i cena :). Jesli macie jakies sprawdzone namiary to prosze na forum albo na maila.

Dzieki wielie z gory!

Jeziorko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc to znowu ja poczatkujacy z Pruszcza

kupilem na gieldzie dachow w Kokoszkach pierwsze elementy do mojego przyszlego domu sa to okna dachowe sztuk 6 firmy Fakro 78x160 oraz 78x140 wydalem na nie 7100 czyli ceny producenta - 27% promocji, byc moze ktos powie ze gdzies jest taniej itd mozliwe wole sie nie wkurzac ale okienka byly ladne i w porownaniu z firma Roto to mucha nie siada; na kazdym dostalem 350 zl rabatu zawsze cos.

Ogolnie bylo milo ale spodziewalem sie wiecej firm

Mam teraz pierwsze pytanka o tanie elementy

1. Deskowanie na szalunki gdzie tanio mam za 340 zl za m3

2. Ogrodzenie oczywiscie tanie czyli slupki metalowe+siatka

3. Pustaki z betonu komorkowego

4. Beton na fundamenty z grucha mam za 150 za m3 moze ktos ma taniej

Z biegiem czasu pewnie bede potrzebowal wiecej informacji postaram przewertowac forum jak znajde czas.

Dziekuje za przyszle odpowiedzi i pozdrawiam

CMyK

ps a moze ktos ma zbedne plyty betonowe drogowe zeby docaignac do mojej dzialki bo sasiadka nastraszyla mnie tragicznymi warunkami jak przyjdzie jesien potrzebne mi z 7-8 takich plyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

poniewaz nie moglam sie dostac do mojego wczesniejszego albumu - oto nowy - zapraszam http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=43643&q=Rancho&k=3 . I od razu pytanie. W najblizszym czasie musimy zamowic drewniane okna i drzwi zewnetrzne (lacznie z garazowymi). Wszystko w sumie okolo 20 sztuk. Szukam sprawdzonych wykonawcow - przede wszystkim jakosc, terminowosc (musza byc gotowe do grudnia i nic pozniej) no i cena :). Jesli macie jakies sprawdzone namiary to prosze na forum albo na maila.

Dzieki wielie z gory!

Jeziorko

 

Mam pewną i dobra firme od drewnianej stolarki - Jerzy Prościński 600 210 700, niestety okna nie sa tanie więc ja chyba zdecyduje się na plastiki :cry: Pozdrawiam

Franciszek z Osowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko :)

 

Gdzie w okolicy można się przyjrzeć jakimś panelom prysznicowym?

Hydraulicy naciskają, żeby się zdecydować bo robią podejście.

 

Pozdrawiam

 

W samej Rumii:

- Harimex Bis

- Wema

- Castorama

wymieniłem w kolejności jazdy od Redy do Rumia PKP. Wszystkie po tej samej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takowe pytanko, czy ktoś orientuje się, gdzie mógłbym dostać okienko w kształcie bulaja do drzwi. Chcemy, żeby drzwi do WC miało bulaj zamiast normalnej szyby, są takie w ofercie na przykład Interdooru. Jedyne co udało mi się znaleźć to firma z Radomia Jal-met, ale nie za bardzo nam się podobają ich wyroby. Może ktoś widział coś takiego w jakimś sklepie z akcesoriami do drzwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie przez chwile, ale jestem diabelnie zalatany.

dostalem w koncu pozwolenie na budowe

dzisiaj zdejmowalem humus, podpisalem umowe z kierownikiem, dogadalem sie co do szczegolow z wykonawca, czekam na deski szalukowe, , stal, beton, bloczki. Oj duzo sie dzieje, czy tak caly czas ...??

 

Juz dzisiaj mialem przedsmak termonowosci budowlancow, dwie godziny czekalem na koparke, telefon nie odpowiadal - nie pojawila sie. Wrocilem do domu szukalem przez 2 godziny innej w koncu udalo sie.

Jutro geodeta i przylaczyc wode.

 

Tu pytanko gdzie sa tanie materialy do przylacza wodnego, moze jakies namiary. zasowy, wodomierze, zawory, itp.

 

A i jeszcze jedno pytanko czy hydraulicy musza zglaszac przylaczanie do wodociagu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcz Ci ze odebrales pozwolenie ja skladam dopiero w piatek jak sie architekt wyrobi na razie kompletuje informacje gdzie najtaniej aby zaczac z kopyta na razie pruszcz mnie rozczarowal psiocza na Jazbud i macha moze z nich zrezygnuje moze ktos powie gdzie dokladnie ta hurtownia Patoka w Lublewie ktora tak reklamujecie i jaki namiar telefoniczny

Mam juz dzis dosyc przegladania listy i spisywania telfeonow do fachowcow roznej masci ale jestem zadowolony zawsze bez latania

Dzieki i pozdrawiam

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, sory, że nie zadzwoniłam dzisiaj w sprawie choinek ale właśnie mi się przypomniało :oops: :oops: :oops: W środę przeprowadzka a ja mam tyle rzeczy do zrobienia :roll: :o . Jeśli sprawa jest jeszcze aktualna, to jutro dryndnę do południa, popytam sąsiadów czy też by reflektowali na trochę "zieleninki". :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, sory, że nie zadzwoniłam dzisiaj w sprawie choinek ale właśnie mi się przypomniało :oops: :oops: :oops: W środę przeprowadzka a ja mam tyle rzeczy do zrobienia :roll: :o . Jeśli sprawa jest jeszcze aktualna, to jutro dryndnę do południa, popytam sąsiadów czy też by reflektowali na trochę "zieleninki". :wink:

 

Qurcze - duchy się na forum pojawiły.

Wstępnie zamówiłem dwie dla Ciebie 8) ale w każdej chwili możemy zrobic aktualizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, sory, że nie zadzwoniłam dzisiaj w sprawie choinek ale właśnie mi się przypomniało :oops: :oops: :oops: W środę przeprowadzka a ja mam tyle rzeczy do zrobienia :roll: :o . Jeśli sprawa jest jeszcze aktualna, to jutro dryndnę do południa, popytam sąsiadów czy też by reflektowali na trochę "zieleninki". :wink:

 

Qurcze - duchy się na forum pojawiły.

Wstępnie zamówiłem dwie dla Ciebie 8) ale w każdej chwili możemy zrobic aktualizację

To super! Dwie biorę na bank plus jutro dam znać ile jeszcze. Dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...