Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Markus co do owej ceny to uderz do Wojtekkkk - wiem że znajoma w "brzozie patynowanej" zmieściła sie wraz ze sprzętem w 10 tys spokojnie. mebelki :ulala! Pikne,pikne.Byłem ,widziałem.

 

To jest cenna informacja dla ANEKRI.

Ja jestem posiadaczem kuchni juz od ponad pół roku

Chyba jest na mnie trochę zła... :oops:

a co jej zrobiłes :o :o :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W piątek otrzymałem zamówiony dla moich warunków działki "projekt techniczny ekologicznej oczyszczalni ścieków", którą mam zamiar posadowić na mojej działeczce.

Dzisiaj jadę do starostwa aby zatwierdzili niczego sobie projekt i wtedy będę kopał (no koparka będzie kopać) POŚ.

Zainteresowanych będę informował jak LEGALNIE ale przez męki można mieć przydomową oczyszczalnię ścieków na własnej działce.

O, daj koniecznie znac, bo ja wymiekłam i jednak zrobiłam sobie szambo, a teraz sie łamie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus co do owej ceny to uderz do Wojtekkkk - wiem że znajoma w "brzozie patynowanej" zmieściła sie wraz ze sprzętem w 10 tys spokojnie. mebelki :ulala! Pikne,pikne.Byłem ,widziałem.

 

Czy Wojtekkkk jest z 3-miasta? Jak się z Nim skontaktować? Bo ja właśnie cały czas kombinuję jak dać mniej niż 10 tys. za kuchnię... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus co do owej ceny to uderz do Wojtekkkk - wiem że znajoma w "brzozie patynowanej" zmieściła sie wraz ze sprzętem w 10 tys spokojnie. mebelki :ulala! Pikne,pikne.Byłem ,widziałem.

 

To jest cenna informacja dla ANEKRI.

Ja jestem posiadaczem kuchni juz od ponad pół roku

Chyba jest na mnie trochę zła... :oops:

 

... no no co ja słyszę :o

nieprawda nie jestem zła I proszę o namiary na stolarza :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Jestem z trojmiasta, mam małą działkę za Kolbudami i chciałabym w niedalekiej przyszłości rozpocząć budowę, ale jestem laikiem w tej dziedzinie :wink: Czy moglibyście polecić mi jakieś dobre (sprawdzone) oraz niedrogie firmy budujące domy z okolic 3miasta...

Być moze już o tym bylo napisane w tym temacie, ale narazie nie dalam rady przebrnąć przez 172 str :roll: :wink:

Bedę bardzo wdzięczna za pomoc...

Chyba bedzie ciezko, bo tutaj wszysycy sami zakasali rekawy i buduja :lol: :wink:

Witaj Taysha, wysłałam Ci maila z namiarami na różne ekipy budowlane. Otrzymałam je od Rafalg (mam nadzieję, ze nie popełniłam żadnego faux pas :oops: ) Może znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek otrzymałem zamówiony dla moich warunków działki "projekt techniczny ekologicznej oczyszczalni ścieków", którą mam zamiar posadowić na mojej działeczce.

Dzisiaj jadę do starostwa aby zatwierdzili niczego sobie projekt i wtedy będę kopał (no koparka będzie kopać) POŚ.

Zainteresowanych będę informował jak LEGALNIE ale przez męki można mieć przydomową oczyszczalnię ścieków na własnej działce.

O, daj koniecznie znac, bo ja wymiekłam i jednak zrobiłam sobie szambo, a teraz sie łamie :(

Ja też poproszę o instrukcje step by step, bo też chcę mieć oczyszczalnię, a gmina Gdańsk ma inne na ten temat zdanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Rębiechowa pan Koparka bierze 70 zł za godzine bez negocjacji ale do was to troche daleko to by sobie policzyl dojazd. A co do kosztów biorą też od rodzaju roboty czy zdjęcie humusu czy wykopanie, piwnicy czy też szamba. Pytając się mów o co chodzi żebyś sie potem nie zdziwił!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest?

Mam działkę wśród 48 działek o przeznaczeniu budowlanym wg pzpm.

Z tego jedna zasiedlona, dwie budowy w toku, sześć kupionych ale nic się nie dzieje. W odległości 100 m przebiega linia energ. A Energa straszy, że nie podpiszą umowy a zatem nie dostaniemy pozwolenia na budowę.

Jakiś czas temu jakiś Pan-Fachowiec, który przyjmował wniosek o warunki techniczne powiedział: "spoko, jak nie przyłącze stałe to prowizorka, spoko". No i łyknęliśmy. Nie rozumiem! Czy to prawda, że słup, z którego można ciągnąć musi mieć 4 nitki? Jak to jest z tymi warunkami i umowami - co jest konieczne do pozwolenia na budowę i kiedy? Co robić i z kim rozmawiać - poradźcie!

 

Do uzyskania pozwolenia na budowę potrzebna jest decyzja o warynkach zabudowy lub aktualny plan miejscowy I właśnie aby uzyskać decyzje o warunkach zabudowy potrzebne są pozytywne warynki o włączeniu do sieci wodociągowej i energetycznej. Jeżeli macie takowe to pozwolenia na budowe może obejmować sam dom (bez przyłączy). Przyłacza nie wymagają pozwolenia na budowę a jedynie zawiadomienia urzędu. Poza przyłączem gazowym oczywiście.

 

 

Na budowę przyłącza wod-kan też potrzebne jest pozwolenie na budowę, przynajmniej tak było zeszłej jesieni :( . Ale można oczywiście załatwiać to w trakcie budowy budynku, bo tak jak napisałeś pozwolenie na budowę, można dostać bez pozwolenia na budowę przyłączy :)

teraz wystarczy zgłoszenie

 

zgłoszenie (ale i tak trzeba mieć uzgodniony projekt) owszem wystarczy, ale przyłączem jest to co jest do granicy działki, na terenie działki jest instalacja "wewnątrzbudynkowa" i na nią trzeba mieć pozwolenie, ja je właśnie załatwiam w zakresie dojścia gazu od granicy do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Rębiechowa pan Koparka bierze 70 zł za godzine bez negocjacji ale do was to troche daleko to by sobie policzyl dojazd. A co do kosztów biorą też od rodzaju roboty czy zdjęcie humusu czy wykopanie, piwnicy czy też szamba. Pytając się mów o co chodzi żebyś sie potem nie zdziwił!

 

no i dodałbym żeby nie decydować się na rozliczenie za m3 bo wychodzi znacznie drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...