Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Markus - mam pytanie odnośnie stropu filigran jaki robiłeś u siebie - kto był dostawcą, czy miałeś rozrysowane w projekcie ilość i kształt płyt czy też robił to dostawca, jaki dzwig (? ton) przy montażu, ile nadbetonu?

 

Pozdrawiam

 

Pozwolę sie wtrącić :wink: Proponowałbym jeszcze przemyślenie sprawy filigranu. My zrobiliśmy, ale już drugi raz nie. Miał byc ciut droższy, a potem tylko pomalowanie bez tynkowania czyli niby oszczędność. W efekcie był bardzo drogi:

strop uni gran 4740,81

transport stropu 330,75

siatki zbrojeniowe do stropu 1730,54

usługa transportowa (strop) 41,5

płyty stropowe uni gran 1299,74

strop robocizna 3600

beton na strop 3135

stal fi 10 240 kg (strop) 672

 

RAZEM: 15550,34 zł :evil: :o

 

a potem i tak tynkowaliśmy bo: mnóstwo dziureczek, całe kawałki ubytków (zwłaszcza przy przewiercaniu sie przez elektryków - lampy górne). Aha, i oczywiście wielki błąd: wylali nam na tym samym poziomie razem z balkonem nad wykuszem (1) a powinno być 15-20 cm niżej żby zmieścić sie za całą izolacja i ociepleniem. Przez to mieliśmy straszne kłopoty z porządna izolacją.

Strop załatwialiśmy przez majstra. Wiem, że to firma z Kokoszek. Dostarcza im sie projekt, a oni na jego podstawie robią już projekt "pod siebie".

 

To tyle do przemyślenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1. poszukuje ekipy która kompleksowo wykona instalacje wewnętrzną wod-kan i gaz. Chcę zrobić kominek z płaszczem wodnym - czy ktoś ma jakieś doświadczenia? A najbardziej proszę o namiary na ekipy, które wykonywały Wam instalacje :roll:

2. gdzie kupiliście drzwi wejściowe i bramę garażową - potrzebuje białe drzwi i białą bramę

 

Prosze o pomoc i namiary :D

 

 

 

Polecam moją ekipę wod-kan - Stanisław Dul z Wejherowa [607 216 499]. U mnie kładli wod-kan. RObia bardzo dobrze, terminowo. Ja jestem zadowolony.

 

Bramę kupowałem w Krispolu - właśnie jutro będą mi je zakłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko o drzwi i ekipy do instalacji wod-kani c.o.

może ktoś ma jeszcze jakieś namiary?

 

Firma A-TOM z Lublewa 691-70-11, 0-600-260-820 pAnia Mulica

Firma sprawdzona na forum i polecana. U mnie skończyli 2 tygodnie temu- został jeszcze drugi etap instalacji kotłowni.

 

 

Bramy Wiśniowskiego kupowałam w Miszewku (Amer-Pol) - można wziąć z montażem i wtedy doliczają tylko 7% na wszystko (nie wszędzie tak można). Prowadzą też sprzedaz innych art. (m.in. drzwi) - im więcej bierzesz tym większe rabaty.

Ale drzwi wejściowe kupowałam u Dziadka (na Grunwaldzkiej, prawie vis a vis hali Oliwii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - mam pytanie odnośnie stropu filigran jaki robiłeś u siebie - kto był dostawcą, czy miałeś rozrysowane w projekcie ilość i kształt płyt czy też robił to dostawca, jaki dzwig (? ton) przy montażu, ile nadbetonu?

 

Pozdrawiam

 

Strop wykonywała mi firma NORDCOOP z Gdyni na Hutniczej. Projekt stropu wykonał konstruktor który maczał palce w moim projekcie. Dźwig zwykły kołowy na podwoziu Jelcza (patrz w albumie).

W sumie płyta 5 cm i do tego 13 cm nadbetonu

 

Szczegóły poniżej:

 

6. Strop FILIGRAN

6.1 Prefabrykat 5 cm 77,18m2 48,15 3716,22

6.2 Siatka zbrojąca 423,00kg 4,07 1721,61

6.3 Warstwa 13 cm betonu B-20 13,50m3 170,00 2295,00

6.4 Transport + dźwig 850,00 850,00

Suma 8582,83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop wykonywała mi firma NORDCOOP z Gdyni na Hutniczej. Projekt stropu wykonał konstruktor który maczał palce w moim projekcie. Dźwig zwykły kołowy na podwoziu Jelcza (patrz w albumie).

W sumie płyta 5 cm i do tego 13 cm nadbetonu

 

U mnie filigran nad garażem tez wykoanła firma NORDCOOP. Polecam, a siatki brałem z BUD-Stalu w zajezdni SKM po 2,45 netto za kilogram. Trasnport tylko 200PLN bo do Rumi blisko, dźwig 150 PLN. prefabrykat 5 cm i 13 cm betonu B-20.

 

Projekt miałem swój ale wykonawca daje go do swojej zaprzyjaźnionej pracowni i wlicza go w cenę - nie trzeba sie o nic martwić.

 

Pytanie ode mnie. Gdzie można dostac duzy wybór cegły klinkierowej do obudowania Schiedla? Czy ktoś z Was obudowywal klinkierem Schiedla i czy sami robiliście podmurówkę czy kupowaliście gotowy prefabrykat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę szczęśliwą palaczką w kominku.

Jakim drzewem powinnam palić? Gdzie mogę tanio kupić drzewo do kominka? Poszukam coś w poprzednich postach ale na pewno macie już przerobiony ten temat :wink:

 

Powinnaś palić drewnem z drzew liściastych. Polecam namiar 509 218 947.

 

Dzięki zaraz sprawdzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - mam pytanie odnośnie stropu filigran jaki robiłeś u siebie - kto był dostawcą, czy miałeś rozrysowane w projekcie ilość i kształt płyt czy też robił to dostawca, jaki dzwig (? ton) przy montażu, ile nadbetonu?

 

Pozdrawiam

 

Strop wykonywała mi firma NORDCOOP z Gdyni na Hutniczej. Projekt stropu wykonał konstruktor który maczał palce w moim projekcie. Dźwig zwykły kołowy na podwoziu Jelcza (patrz w albumie).

W sumie płyta 5 cm i do tego 13 cm nadbetonu

 

Szczegóły poniżej:

 

6. Strop FILIGRAN

6.1 Prefabrykat 5 cm 77,18m2 48,15 3716,22

6.2 Siatka zbrojąca 423,00kg 4,07 1721,61

6.3 Warstwa 13 cm betonu B-20 13,50m3 170,00 2295,00

6.4 Transport + dźwig 850,00 850,00

Suma 8582,83

 

No to mnie dobiłeś :-? Ale przepłaciliśmy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus - mam pytanie odnośnie stropu filigran jaki robiłeś u siebie - kto był dostawcą, czy miałeś rozrysowane w projekcie ilość i kształt płyt czy też robił to dostawca, jaki dzwig (? ton) przy montażu, ile nadbetonu?

 

Pozdrawiam

 

Pozwolę sie wtrącić :wink: Proponowałbym jeszcze przemyślenie sprawy filigranu.(...)

 

To tyle do przemyślenia :wink:

 

Przedsiębiorstwo Budowlane Kokoszki - oni są dostawcą filigranów tel.349 40 61. Technologia idealna na duże budowy, raczej za droga na domek jednorodzinny (patrz post wcześniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop wykonywała mi firma NORDCOOP z Gdyni na Hutniczej. Projekt stropu wykonał konstruktor który maczał palce w moim projekcie. Dźwig zwykły kołowy na podwoziu Jelcza (patrz w albumie).

W sumie płyta 5 cm i do tego 13 cm nadbetonu

 

U mnie filigran nad garażem tez wykoanła firma NORDCOOP. Polecam, a siatki brałem z BUD-Stalu w zajezdni SKM po 2,45 netto za kilogram. Trasnport tylko 200PLN bo do Rumi blisko, dźwig 150 PLN. prefabrykat 5 cm i 13 cm betonu B-20.

 

Projekt miałem swój ale wykonawca daje go do swojej zaprzyjaźnionej pracowni i wlicza go w cenę - nie trzeba sie o nic martwić.

 

Pytanie ode mnie. Gdzie można dostac duzy wybór cegły klinkierowej do obudowania Schiedla? Czy ktoś z Was obudowywal klinkierem Schiedla i czy sami robiliście podmurówkę czy kupowaliście gotowy prefabrykat?

 

U mnie są kominy Schiedla z obmurówką z cegły pełnej, cegłe szukałem w Prestolu, Brokerze i Bacie, koniec końców kupiłem w drodze negocjacji w Brokerze. Powyżej połaci dachu cegła klinkierowa pełna Kosmo firmy Winenberger (CRH jest tańsza w Bacie ale żadna fakturka mi nie odpowiadała a odpowiednika Kosmo akurat nie było).

Zrobiłem tez jeden błąd - zrobiłem za nisko trójnik do czopucha od kominka :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Proszę o pomoc. Kilka dni temu mój majster miał wypadek i zrezygnował z mojej budowy. Potrzebuję od zaraz ekipy do wylania fundamentów, muru fundamentowego i izolacji pion, poziom. Mam już wykopane rowy pod fundament i nie mogę czekać do wiosny. Jeżeli może ktoś polecić "dobra", " tanią" ekipę proszę o namiar. Z góry dziekuję za pomoc!!!

 

Spróbuj zdzwonić do Tadeusza Maszoty 608 833 822. Budowali mi cały dom i ekipa jest OK, jedt ich 6 wiec robota szybko idzie. Niedawno skończyli jakąś budowę wiec mogą mieć wolne terminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę o namiary na kogoś, kto juz robił ogrodzenia (chodzi o szalunki, zbrojenie itp.) tak żeby mógł współpracować z moim "zielonym" w tej kwestii mężem :wink: Pomyśleliśmy, że w ten sposób trochę zaoszczędzimy, ale aby nie tracić czasu na uczenie się, ew. błędy itp. zrobic to z fachowcem. Przychodzi Wam ktoś taki do głowy? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinU trochę to daleko do Pruszcza. I jeżeli wziełabym z 10m3 to ok ale jak mniej to się chyba nie opłaca- zwłaszcza, że gościu mówi, iż drewno jest lekko świeże i dodatkowo nie wyrabia się z transportem więc myślę, że przywiózłby mi w ciągu miesiąca ( a jeszcze musiałoby przeschnąć)

Więc nadal szukam namiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś zamierzał się budować w Gdyni Wiczlinie i nie dostał pozwolenia.

Pomino planu zagospodarowania przestrzennego miasto nie wydaje pozwoleń bo twierdzi, że budynek musi być podłączonyh do kanalizacji i wodociągów (termin ich realizacji to 2008), nie ma mowy o przejściowym szambie.

Wiem, że jest wiele osób w takiej sytuacji jak moja.

Szukam kontaktu - w grupie nasza siła.

[email protected]

 

Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMYK napisał:

ktos zna jakiegos geologa z polecenia potrzebna mi ekspertyza zageszczenia gruntu

CMyK

 

 

Witam

 

W zeszłym tygodniu robiłem badania geologiczne gruntu. Niestety mam problem bo muszę wymieniać część gruntu pod ławy. Namiar jest sprawdzony Zygmunt Kola 601-680-726, koszt 600zl netto. Ja miałem zrobionych, aż 5 odwiertów. Z regóły nie chcą robić wiecej niż trzy.

Też miałem teraz robione badanie geologiczne gruntu u mnie zrobili dwa odwierty (ponoć - znalazłem tylko jeden) i zinkasowali 500zł firma Geodom z Moreny tel. 348-52-83

Pan Zygmunt Kola robil mi badania geologiczne na dzialce i proponowal mi badanie zageszczenia gruntu za 500 zl ale znalazlem geologa za odwiert bierze 50 zl a za badanie zageszczenia (3 pomiary) bierze 100 zl razem z dojazdem do Pruszcza takze rewelka 400 zl w suchym

Pozdrawiam

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz plan zagospodarownia dzialki to sam namaluj ta oczyszczalnie i zkseruj zeby bylo w jednym odcieniu i bedzie ok oni sie nie dopatrza roznicy

CMyK

Ten numer w wejherowskim starostwie nie przejdzie. O wiele więcej zrobiłem ale bez podpisu uprawnionej osoby dla nich to jest nic nie warte. Sami również nie chcieli zrobić bo robiłem i w tę stronę podchody.

No to w Pruszczu nie ma problemu poprawiam kseruje i maluje plan kredkami moich corek i nikt nawet nosem nie zakreci ze cos nie tak

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...