Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Sa dobre ekipy, a juz na pewno murarzy :lol: Ja jestem zywym dowodem na to :p Zochaa, kto jeszcze oprocz nas buduje w Koleczkowie :roll:

 

Raczej kto oprocz Ciebie Gosia buduje - bo ja NIE buduje w Koleczkowie z powodu braku ekipy :evil:

Ciagle jeszcze mam nadzieje, moze glupią, ze chwilowego braku...

W każdym razie w temacie "ekipy" jestem obstukana na blache - wiem kto i dlaczego nie moze ;). Rozszerzam krag poszukiwan o wojewodztwa oscienne.

Howgh.

No Kto tam jeszcze oprocz Gosi w Koleczkowie buduje ?

A dzwoniąs do moich?

 

No pewno. Zajete sa. Moze sobie odpuszcze i poczekam az mnie sami beda prosic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

... w Gdyni Wiczlinie i nie dostał pozwolenia.

Pomino planu zagospodarowania przestrzennego miasto nie wydaje pozwoleń bo twierdzi, że budynek musi być podłączonyh do kanalizacji i wodociągów (termin ich realizacji to 2008), nie ma mowy o przejściowym szambie.

...

W podoblej sytuacji jest również _MiLuS_ z Kielna ale jemu się udało i będzie już za chwilkę zaczynać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na mojej dzialeczce byl geolog z polecenia zbadal zageszczenie gruntu po wymianie i byl milo zdziwiony glownie przezornoscia zony ze dala z kazdej strony o 2,5 m wiecej ziemi do wybrania; zadowolony byl tez ze stopnia zageszczenia dokladne dane przysle na moj adres. Moje zadowolenie tez bylo wielkie bo mam z glowy jedna rzecz moim zdaniem najwazniejsza. Ciesze sie ze zostalo to porzadnie wykonane (byl moment ze trzeba bylo firme wybierajaca na koncu pilnowac zeby dokladnie wyciagnela torf). Kasa tez za badanie byla zadziwiajaco niska umawialismy sie na 100 zl a zaplacilem 50 zl to chyba cud. Moze to poranne slonce mi pomoglo. Inny geolog chcial 500 zl i powiedzial ze mniej nikt nie wezmie dlatego mówie cud, moze pielgrzymki zaczna przybywac na moja dzialeczke. Kilkanascie takich kontaktow i za uzbierane pieniadze wybuduje drugi dom.

Pozdrawiam z rana

CMyK

ps za badanie grubości torfu tez bierze 50 zl (punktualny i słowny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na mojej dzialeczce byl geolog z polecenia zbadal zageszczenie gruntu po wymianie i byl milo zdziwiony glownie przezornoscia zony ze dala z kazdej strony o 2,5 m wiecej ziemi do wybrania; zadowolony byl tez ze stopnia zageszczenia dokladne dane przysle na moj adres. Moje zadowolenie tez bylo wielkie bo mam z glowy jedna rzecz moim zdaniem najwazniejsza. Ciesze sie ze zostalo to porzadnie wykonane (byl moment ze trzeba bylo firme wybierajaca na koncu pilnowac zeby dokladnie wyciagnela torf). Kasa tez za badanie byla zadziwiajaco niska umawialismy sie na 100 zl a zaplacilem 50 zl to chyba cud. Moze to poranne slonce mi pomoglo. Inny geolog chcial 500 zl i powiedzial ze mniej nikt nie wezmie dlatego mówie cud, moze pielgrzymki zaczna przybywac na moja dzialeczke. Kilkanascie takich kontaktow i za uzbierane pieniadze wybuduje drugi dom.

Pozdrawiam z rana

CMyK

ps za badanie grubości torfu tez bierze 50 zl (punktualny i słowny)

A ja ponawiam pytanie - czy mogłabym uzyskać namiary na tego cudownie taniego geologa :oops: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiar na Geologa wyslalem juz w piatek na skrzynke podana przez Ciebie widocznie cos nie doszlo teraz wyslalem na priv muratora

CMyK

Tym razem doszło. Bardzo serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję szamba atestowanego w "normalnej" cenie.

I pytanko do tych co szambo wykonywali- powiedzcie jakie papiery musieliście składać aby dostać pozwolenie- kto powinien robić projekt szamba???? Jestem zakręcona :roll:

Szamba jeszcze nie mam, ale wcześniej tutaj polecane było Szambo metalowe - można kupić w Jodłownie za Kolbudami - koszt 1.600 zł. + transport. kontakt - Pan Wons 691 50 26, 691 83 16 57. Cena jest z 2003 roku.

a projekt na szambo mam wykonany przez projektanta razem z projektem domu i był dołączany do papierów potrzebnych na wydanie pozwolenia na budowę i w tym pozwoleniu mam już wpisane szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na mojej dzialeczce byl geolog z polecenia zbadal zageszczenie gruntu po wymianie i byl milo zdziwiony glownie przezornoscia zony ze dala z kazdej strony o 2,5 m wiecej ziemi do wybrania; zadowolony byl tez ze stopnia zageszczenia dokladne dane przysle na moj adres. Moje zadowolenie tez bylo wielkie bo mam z glowy jedna rzecz moim zdaniem najwazniejsza. Ciesze sie ze zostalo to porzadnie wykonane (byl moment ze trzeba bylo firme wybierajaca na koncu pilnowac zeby dokladnie wyciagnela torf). Kasa tez za badanie byla zadziwiajaco niska umawialismy sie na 100 zl a zaplacilem 50 zl to chyba cud. Moze to poranne slonce mi pomoglo. Inny geolog chcial 500 zl i powiedzial ze mniej nikt nie wezmie dlatego mówie cud, moze pielgrzymki zaczna przybywac na moja dzialeczke. Kilkanascie takich kontaktow i za uzbierane pieniadze wybuduje drugi dom.

Pozdrawiam z rana

CMyK

ps za badanie grubości torfu tez bierze 50 zl (punktualny i słowny)

A ja ponawiam pytanie - czy mogłabym uzyskać namiary na tego cudownie taniego geologa :oops: [email protected]

 

 

Ja tez poproszę namiar na geologa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję szamba atestowanego w "normalnej" cenie.

I pytanko do tych co szambo wykonywali- powiedzcie jakie papiery musieliście składać aby dostać pozwolenie- kto powinien robić projekt szamba???? Jestem zakręcona :roll:

Szamba jeszcze nie mam, ale wcześniej tutaj polecane było Szambo metalowe - można kupić w Jodłownie za Kolbudami - koszt 1.600 zł. + transport. kontakt - Pan Wons 691 50 26, 691 83 16 57. Cena jest z 2003 roku.

a projekt na szambo mam wykonany przez projektanta razem z projektem domu i był dołączany do papierów potrzebnych na wydanie pozwolenia na budowę i w tym pozwoleniu mam już wpisane szambo.

Niestety :( pan Wons już się nie zajmuje sprzedażą szamb

podał mi nazwisko pana Andrzeja Szmuda ale bez telefonu i adresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - Znalazłam coś jeszcze, też z poprzednich postów

:

po prostu Jodłowno - trudno nie trafić - kiedyś były tam dwie firmy robiące szamba - jedna padła z powodu złej jakości wyrobów - pozostała druga - bardziej solidniejsz - własciciel nazywa się Żmuda - tel. 607-819-642 - ale niestety trudno się do niego dodzwonić - mieszka w kampingu przy interesie więc co wieczór jest do złapania.

 

Podejrzewam że ten Szmuda to ten Żmuda, o którym to Benicio pisał:-), w każdym razie warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: dzięki kolia chyba masz rację z tym Żmudą :wink:

zadzwoniłam i nagrałam się na skrzynkę bo oczywiście nie odebrał, ale będę próbowała

jestem załamana tymi cenami szamb z tworzyw sztucznych - 5 000 zł za 7,5m3 Jak na tymczasowe rozwiązanie to trochę drogo, pomysleć, że za to mogłabym kupić sporo do domu :(

najgorsze, że koło Radomia szamba betonowe atestowane z montażem kosztują 1 525,- brutto - tylko transport wychodzi ok 2 250,- a to już razem 3 775,- :roll: muszę pomyśleć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - Znalazłam coś jeszcze, też z poprzednich postów

:

po prostu Jodłowno - trudno nie trafić - kiedyś były tam dwie firmy robiące szamba - jedna padła z powodu złej jakości wyrobów - pozostała druga - bardziej solidniejsz - własciciel nazywa się Żmuda - tel. 607-819-642 - ale niestety trudno się do niego dodzwonić - mieszka w kampingu przy interesie więc co wieczór jest do złapania.

 

Podejrzewam że ten Szmuda to ten Żmuda, o którym to Benicio pisał:-), w każdym razie warto spróbować

 

Pan Żmuda. Dogadałem się z nim na etapie załatwiania pozwolenia na budowę, dostałem "zaświadczenie" o budowie i szczelności szamba. Problem, że to co przyjechało dalece odbiegało od tego co z nim ustalałem i niestety szambo pojechało z powrotem. Rozstalismy się w pokoju, zaliczkę mi zwrócił. Warto obejrzeć szambo zanim Wam przywiozą i potwierdzić, że Wam odpowiada takie coś. Mi nie odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: dzięki kolia chyba masz rację z tym Żmudą :wink:

zadzwoniłam i nagrałam się na skrzynkę bo oczywiście nie odebrał, ale będę próbowała

jestem załamana tymi cenami szamb z tworzyw sztucznych - 5 000 zł za 7,5m3 Jak na tymczasowe rozwiązanie to trochę drogo, pomysleć, że za to mogłabym kupić sporo do domu :(

najgorsze, że koło Radomia szamba betonowe atestowane z montażem kosztują 1 525,- brutto - tylko transport wychodzi ok 2 250,- a to już razem 3 775,- :roll: muszę pomyśleć :roll:

 

A sprawdzałaś szamba betonowe na Hutnniczej w Gdyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

własnie zamontowali mi dwie bramy garażowe - Krispol z napędami Hormanna. Bardzo fajnie "chodzą" :D

 

Dzisiaj dostałem próbki płytek i cegieł do obudowy kominka. Musze przyznać, że znaleźli bardzo podobne do tych ze zdjęć (Kominek robię na podstawie zdjęcia z jakiejś francuskiej wystawy z 95 roku). Jak na razie OK.

 

Od dzisiaj działa u mnie również stolarz a jutro wchodzi alarmiarz

ALE BĘDZIE TŁOK :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

własnie zamontowali mi dwie bramy garażowe - Krispol z napędami Hormanna. Bardzo fajnie "chodzą" :D

 

Dzisiaj dostałem próbki płytek i cegieł do obudowy kominka. Musze przyznać, że znaleźli bardzo podobne do tych ze zdjęć (Kominek robię na podstawie zdjęcia z jakiejś francuskiej wystawy z 95 roku). Jak na razie OK.

 

Od dzisiaj działa u mnie również stolarz a jutro wchodzi alarmiarz

ALE BĘDZIE TŁOK :o

Na kogo zdecydowałeś się w temacie kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam oczyszczalnie, ale widzialem u moich sasiadow szambo zrobione z betonowych kregow. Wydaje mi sie, ze to ekonomiczne rozwiazanie i bardziej sensowne niz sciaganie z drugiego konca Polski. Na czterech sasiadow (u ktorych wiem co maja zakopane) dwoch ma w/w kregi i na tej podstawie nie sadze aby byly jakies klopoty z odbiorem. Co do zezwolenia na budowe szamba to ja mialem okreslone w pozwoleniu na budowe domu (pozniej zmienilem na oczyszczalnie) i nic wiecej nie bylo potrzebne poza lokalizacja na mapce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do zezwolenia na budowe szamba to ja mialem okreslone w pozwoleniu na budowe domu (pozniej zmienilem na oczyszczalnie) i nic wiecej nie bylo potrzebne poza lokalizacja na mapce.

Teraz się zmieniło na gorsze choć ustawowo powinno być łatwiej (w sprawie oczyszczalni). Wczoraj dzwoniłem do starostwa i znam inspektora nadzoru mojej sprawy i prosił abym zadzwonił w piątek - wtedy dokładnie się wypowie na ten temat czy mogę zacząć szybciej jak ustawowe 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałaś szamba betonowe na Hutnniczej w Gdyni ?

 

Dzwoniłam i to co oni proponują to prefabrykaty- koszt to 3 800,- plus transport (który muszę sama zorganizować)

Chyba zdecyduję się na szambo betonowe z Radomia- znalazłam firmę, która zbiera zamówienia i wiezie od razu dla 3 klientów- koszt transportu i HDS to 800,- więc szambo 1 600 + 800 = 2 400 -i tak wychodzi taniej niż z tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...