Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witajcie Trójmieszczanie!

Macie nową Gdańszczankę na liście. A ja mam nadzieję, że będę tu zaglądać - na razie zapewne nie za często, bo moja budowa nie ruszy tak szybko, ale kto wie... Ale przechodząc do konkretów. Mam działkę na W. Sobieszewskiej. Razem z sąsiadem dogadaliśmy się, że zrobimy wspólne przyłącze do wodociągu (niestety znajduje się on po drugiej stronie ulicy, chodziło więc o obniżenie kosztów przekopywania się). Saur się zgodził i mamy błogosławieństwo wszystkich innych na pociągnięcie wspólnej rury. Projektant jednak stwierdził, że nie można umiejscawiać przyłącza (rozłącza?) na granicy działek, tak więc to ostatnie, moje przyłącze znajdowałoby się na działce sąsiada. Czy tkwi w tym jakieś niebezpieczeństwo na przyszłość? Czy może kiedyś tam odciąć wodę (jeśli się zmieni właściciel np)? Kazać przekładać, likwidować? Czy są jakieś prawne zabezpieczenia? Albo jakieś inne wyjście?

Przepraszam za może naiwne pytania, ale ja dopiero ruszam z tym tematem... :smile: Jeśli ktoś z Was ma doświadczenia w takich sprawach proszę o szybką odpowiedź, mam spotkanie w tym tygodniu z projektantem i chciałabym wiedzieć jak się zachowywać.

Dzięki z góry!

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

JEZIORKO: IMHO masz taka prawna mozliwosc - jest to ustanowienie sluzebnosci. Dokonuje sie wpisu w ksiege wieczysta sasiada i nawet jak ktos kupi od niego ta dzialke, sluzebnosc zostanie. Pytanie tylko czy sie zgodzi - wszelkie wpisy maja bowiem tendencje do obnizania wartosci dzialki, czyli sa potencjana strata dla wlasciciela.

 

Jaca_witamy_na_naszym_forum_:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

U nas robota idzie "pełną parą", a w związku z tym, że roboty murarskie dobiegły szczęśliwie do końca, to mamy na zbyciu sporo drewna szalunkowego w dobrym stanie. Chętnie wymienimy je na ziemię z wykopów. Chętnych do takiego "dealu" proszę o telefon 0-606 661907.

Czy macie w planach jakieś spotkanie forumowiczów ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi dzis nie idzie pisanie chcialbym cos porobic na dzialce ale co? Papiery dalem murarzowi do wyceny budowy ciekawe ile zaspiewa srednia cene krzycza 20 tys. za domek od piwnic po dach.

 

mam nadzieje ze was nie denerwuje ze nie pisze wielkich liter i ogonkow, jak tak to przepraszam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:sad: problem

w projekcie mam zaprojektowany nad piwnica strop terivy natomiast majster upiera sie ze lapiej zrobic lany bo lepszy i lepiej sie robi no i taniej. co robic nie rozmawialem jeszcze z kierownikiem ale pewnie powie ze powinien zostac zaprojektowany, majster twierdzi ze ma tanszego kierownika budowy (nawet jak aktualny nie zwruci zaliczki to 500 mam w kieszeni)

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Clark: skądś znam Twoje wątpliwości. Moj majster zaproponowal nawet strop konstruowany z szyn i miedzy to cegla. Druga opcja - lany. Ja postawilem na swoim - ma byc teriva i juz. To nie tylko kwestia pieniedzy, liczy sie tez czas, naklad pracy, no i -jak dla mnie- nowoczesnosc rozwiazania. Widzialem (dzieki Zachar) jak wyglada strop z Terivy i jak dla mnie jest ok. Pamietam przeboje moich rodzicow jak robili strop lany i wybieram terive.

Co do zmiany kierownika, wszystko zalezy od zaufania jakie masz dla majstra. Ja raczej wole miec kierownika ktory sie nie zna z ekipa. Niech ich sprawdza a nie "poklepuje po ramieniu"...

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam goraco cala grupe trojmiejska.

Poszukuje osób które juz zaczely budowe lub planuja ja wkrótce w rejonie granicy Koleczkowa z Bojanem /Clark, Jureks???/. Ja kupilem tam dzialke 1,5 roku temu. Wlasnie miesiac temu otrzymalem warunki zabudowy i mam w zwiazku z tym kilka pytan do bardziej doswiadczonych forumowiczów.

Poszukuje architekta, który mi zrobi indywidualny projekt. Dom parterowy z poddaszem, circa 150m2 calkowitej wraz z projektami branzowymi. Ja wiem dokladnie czego szukam i mam podobny projekt, ale zmiany jakie potrzebuje wprowadzic dyskwalifikuja mozliwosc jego adaptacji. Konieczne jest zrobienie projektu od podstaw. Czy wiecie na ile sie ceni brac architektoniczna ?

 

W moim rejonie brak jest gazu z sieci i zachodzi koniecznosc zainstalowania zbiornika na plynny. Jak i na jakim etapie sie to zalatwia ? Czy np. taki GASPOL zrobi mi projekt i zalatwi uzgodnienia ? Czy wiecie ile ta "przyjemnosc" kosztuje ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze markus

mysle ze taki projekt to okolo 4 tys ja kupilem za 1200 powt. ale robilem zmiany tzn. piwnice do tego badania obliczenia razem wyszlo ponad 3 tys worek nerwow i mysle ze wykonanie projektu na zamowienie jest lepszym rozwiazaniem. niestety nie podam adresu bo nikt nie zdobyl u mnie zaufania pod tym wzgledem wrecz przeciwnie same problemy stwarzaja jakby nie wiedzieli za co biora nie male pieniadze.

natomiast jesli chodzi o gaz to musisz brac pod uwage odleglosci od budynku jakie trzeba zachowac cos bylo pisane na ten temat w muratorze ale nr teraz nie pamietam, jednak mozesz sie umowic z przedstawicielem np. gaspolu 606800576 nic to nie kosztuje a dowiesz sie wszystkiego.

mialemzakladac taka instalacje ale zdecydowalem sie na olej lecz teraz kombinuje nad ogrzewaniem piecemna paliwastale, zupelnie jak z murowaniem bylo tak chcialem inaczej a teraz chce jeszcze inaczej.

 

jakby cos to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca: ale zabiłeś mi klina. Poczytałem stare wątki z Forum i raczej właśnie Roben jest wspominany jako gorszy. Rupp jest podawany jako lepszy, no i droższy. Dostałem oferty z Robena i Ruppa - po 26 tys. za dach 220m2 4spadowy. Cena z oknami Fakro i rynnami Marley, wszystko bez upustów.

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca kiedys myslalem nad takim ogrzewaniem jednak nie jestem pewny tego sposobu zgadzamsie ze moze byc dobry a jakos nie mam przekonania ze mi nie pocieknie woda w salonie przez kominek ponad to czasami przez dluzszy okres nie ma mnie w domu wiec dla zonki bedzie nie wygoda przychodzic do chlodnego domku i rozpalac w kominie :smile:

pompa ciepla powiadasz bajka gdybymmial kase nawet bym sie nie zastanawial nad taka opcja tylko odrazu bym zamawial ale niestety nie mam tyle pieniedzy zeby jeszcze jakies doplaty od ekologow czy innego tworu to tak nawet bym sie pokusil o kolektory i baterie sloneczne.

na chwile obecna jestem w stanie sie skusic na piec na przetwory drewniane nie pamietam nazwy chyba pell czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba posiedze dzisiaj wieczorem nad drukarką ze srubokretem :wink:

Dostalem wyceny na dach i na instalacje gazowa. I tu i tu ponad 20tys. Musze tylko dobry zielony papier dostac i zaczne dolarki drukowac.

Kodi: jak zamawiales drzewo? Musiales od razu powiedziec ze ma byc tyle i tyle takiej dlugosci? Czy z projektu brali wymiary?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na swoich budowach ustanawialiscie nadzor autorski?

w pozwoleniu na budowe nie mam takiego nakazu.

i jeszcze jedna sprawa w projekcie zprojektowano mi sciany piwnic gr. 38 czy moge teraz zmienic to na 25 kierownik nie widzi przeszkod a koszty ida w dol.

drodzy fachowcy czy sciany fundamentowe najpierw malujemy dysperbitem a potem dajemy styropian czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...