Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

CLARK i JACA dzieki za informacje.

 

JACA - Sprobuje wyslac maila na Twoj adres /ciut przydlugi/z prosba o namiary na pania architekt. Co do ogrzewania to pozostane jednak przy gazie. Ja zawalu dostaje na sama mysl o budowie a ty chcesz mnie jeszcze namawiac na eksperymenty.

 

Idac za ciosem, kolejne pytanie. Szukam ekipy do fundamentow, a jak pogoda jesienna pozwoli to moze i do stanu zerowego, gdzies na koniec pazdziernika/poczatek listopada. Jakies polecenia, albo u was sie zwalnia ekipa w tym czasie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus powiem tak przejedz sie po bojanie ekip budowlanych pelno rozmawiaj ze wszystkimi moze kogos wytargujesz niestety nie sa tani tak mi sie wydaje ja ustalilem za stan surowy z piwnica 18 tys za same fundamety roznie licza w zaleznosci od skomplikowania.

nikogo niestety nie moge polecic

ciekaw jestem gdzie masz dzialeczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drewna to nie ma strony internetowej. Trzeba jechaz i z projektu badz wykazu jesli sie taki ma zamawiamy drewno. Placimy za konkretny wymiar. Zadnych odpadow, ale to chyba norma.

 

Co do scian 38 na 25. Mialem identyczny problem. W projekcie mialem 38 choc bez piwnic i wydawalo mi sie to glupie. Z racji tego ze sciany parteru mam 24cm to zarowno forumowicze jak i kierownik budowy nie widzieli przeszkod. Gdybym chcial sciany np. z porothermu o grubosci np 40cm no to trezba zrobic szersza sciane fundamentowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Długo się nie odzywałem ale prace ostro sie posuwają do przodu - są okna, woda, elektryka, alarm, sieć, telefony (mogę polecić swoje i brata usługi w zakresie kabelkowym :smile: ). Wykorzystałem pierwszą transzę kredytu i na ogrzewanie oraz tynkarzy przygotowuję drugą. Jak wszystko dobrze pójdzie to w czwartek zaczną się tynki. Goście biorą 18 zł/m2 tynk gipsowy maszynowy.

Co do malowania dysperbitem - najpierw ściana (grubość 25 powinna wystarczyć)potem jeżeli ściana nierówna tynk, potem dysperbit, potem styropian potem folia (u mnie kubełkowa)potem zasypać ziemią ale uwaga nie zapomnieć o drenażu.

Kodi Ci moi od kuchni są rewelacja ale z daleka więc chyba nic z tego (ja mam transport gratis -Ty byś musiał wynająć a to koszt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uf ale wrzuciliście tempo jak nic parapety sie posypia

jako lekką odskocznię polecam Asterixa i Kleopatrę niezłe klimaty budowlane a jakie tempo zakładania ogrodu!

 

Zachar tych od kuchni poleć wszystkim jak są świetni trzeba korzystać zamiast potem w 3 pilnować jednego "fachowca"

 

póki co jak ktos przejazdem to zapraszam bo planowe spotkania chyba mają małe szanse w sezonie

uwaga na pieska bo nam wyrósł na 25 kg wagi i lubi obcych położyć na parter a wogóle to taka łagodna psina co wylizuje mi dziecko od stóp do nosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sciany fundamentowe 25 to jak kierownik mowi robic i sie pod tym podpisuje to ja nie widze zaaaadnego problemu. Ogolnie ja mialem pelne zaufanie do mojego inspektora (p.o. kierownika).

 

Jesli chodzi o smarowanie scian dysperbitem to machnalem je 2x a nawet potem tuz przed kladzeniem styropianu 3ci raz. U nas tereny gliniaste wiec wolalem nie ryzykowac. Na to styro + klej + dysperbit raz jeszcze. Nie mam zamiaru tego juz w zyciu odkopywac. moze sie uda nie przemoczyc chalupy.

 

A ogrzewanie - to juz wybor kazdego z nas, Ja tam nie namawiam, bo nie wiem czy w ogole zadziala. Za dwa/trzy lata pogadam juz jako doswiadczony i swiadomy uzytkownik.

 

GABI - o co cho z kuchnia? Jaki piesek? Napisz wiecej... Ciekawym bo planujemy Labradora.

 

Pozdrawiam wszystkich

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba22 - instalacje robilem w systemie Wirsbo. Wiem ze jest to "mercedes" wsrod instalacji. Ma bardzo dobre parametry i wytrzymuje wysokie chwilowe temp. duzo wyzsze niz u konkurencji.

Za materialy na CO i wode /bez ogrzewania podlogowego - nie stac mnie na takie rozwiazanie/ zaplacilem 2400zl. Zrobilem je totalnie sam z ojcem w dwa weekendy. Robota mila i przyjemna. Trudnosci jak trzeba przejsc przez strop i bawimy sie w kucie. Tragedia.

Masz tu namiar na bardzo przyjemnego goscia. Przyjedzie, zobaczy, poradzi i da wycene. Za grosze wypozyczaja narzedzia i jak masz problem bez bolu dzownisz na komore i masz porade. Wiem bo tak raz sie zdarzylo. Zadzwon zboaczysz czy cie tgo interesuje

namiary na goscia to: Andrzej Kucharczak - firma Organika Propex: 321-80-00 lub kom. 601-821-651. Powiedz ze masz namiary od Konrada Niznika.

wejdz na strone http://www.organikapropex.pl - zorientujesz sie w temacie.

Z mojej stgrony sluze rada i badz co badz pewnym doswiadczeniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK - pytales Kodiego ale Ci odpowiem bo tez przez kominek przechodzilem. Jesli chodzi o doprowadzenie to sprawa jest trywialna - wywalasz rure PCV o przekroju (i tu jest kilka szkol) 75/100/125mm i masz. Zero filozofii, zalewasz betonem i z bani. Jesli chodzi o dystrybucje to firma od kominkow zrobila to za jakies 2kPLN. Wszystko jednak zalezy od ilosci przewodow, ale standardowo wypada to od 1000 do 2500 PLN za domek.

 

Pozdrawiam

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ruara doprowadzajaca pow. idzie bezposrednio do kominka czy czy zachowujesz jaka jakas przerwe?

kiedys tak rozmyslalem i doszedlem do wniosku ze po drugiej stronie rury mozna zrobic komore (w ziemi) pelniaca funkcie agregatu powietrza no nie wiem jak to nazwac przedewszystkim dawaloby to chlud latem do domu ale wtedy trzeba kanal zakonczyc jakos na wysokosci posadzi.

czy do rury nie powinien bys zastosowany jakis filtr przed owadamilub innymi gryzoniami a moze jakies zasuwy?

jakie macie doswiadczenie z desperbitem ile go faktycznie schodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie kominka:

1. doprowadzenie powietrza tak jak pisze Jaca. Mozna to zrobic na etapie robienia tzw. podlogi na gruncie, badz na etapie wylewek. Ja zrobilem to na etapie wylewek. Poprowadzilem kanal prostokatny 200x60mm i zakonczylem fi125. Z doswiadczenia innych kominkowcow takie fi100 to min. no chyba ze traktuje sie kominek rekreacyjnie. Przewod musi trafic albo pod komore spalania /wklady francuskie/ albo gdzies w rog planowanego kominka aby na sztywno polaczyc go z kominkiem /wklady niemieckie, niektore polskie/. Dobrze jesli w takim przewodzie jest jakas przepustnica, siatka itp. Albo robisz to przy kominku albo na zewnatrz budynku.

 

2. Rozprowadzenie powietrza srednio kominkowcy biora ok. 350zl /material + robocizna/ za tzw. punkt - czyli doprowadzenie do pomieszczenia. Teraz wiem ze jest to raczej dolna granica. U mnie za rozprowadznie do 3 punktow na gorze i jeden na dole chca ok. 1300-1400zl.

Wczoraj podpisalem umowe lacznie na sume 5100zl i jest to kominek+plaszcz grzewczy+ podlaczenie wkladu+rozprowadzenie. jest to kompleksowa usluga bez obudowy. Dla ciekawskich wklad Hajduk - identyczny jak Spartherm. Dobry model. Co wazne wyliczenia mialem na 6000zl - warto walczyc troche blefowac.

 

3. Dysperbit - troche tego idzie, ale w granicach rozsadku. Na opakowaniu masz wydajnosc teraz nie pamietam. Znajdziesz na stronie internetowej izolmat. Ja smarowalem 3 razy od zew. i 2 razy na styropian. Poszlo chyba ze 100litrow a moze 80. Skleroza.

 

Dzisiaj leca z woda. W koncu po dwoch latach bede mial wode w chalupie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca to znaczy rura konczy sie pod paleniskiem ale nie jest z nim polaczona?

tak mysle zrobic jednak boje sie zwiekszonego ciagu i straty ciepla jako ze nad pokojem jest antresola. jednak podczas upalnych dni przy pomocy rury i komory znajdujacej sie na drugim koncu mozna uzyskac chlodny klimat w domu.

 

dysperbit- w moich obliczeniach na sciany fundamentowe potrzebne bedzie okolo 160 l. na to planuje polistyren i chyba jeszcze na niego jakas warstwe poloze mysle o tej foli kubelkowej i drenazu i zastanawiam sie czy mozna znalezc jakies rozwiazanie mogace doprowadzic do zbierania wody w odrebnym zbiorniuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARK - jesli chodzi o rure to zawsze najwiekszy przeplyw otrzymujesz w przekroju kola. Gdy kanal jest prostokatny, to nawet juz przy niewielkich przeplywach aktywny staje sie tylko przekroj zblizony do elipsy a potem kola. Reszta przekroju jest praktycznie nieaktywna. Optimum to zawsze kolo, ale czasami sie po prostu nie da - wtedy kombinujemy z innymi....

 

Jesli chodzi o Syriusza od Ruppa to tez sie zastanawialismy. Bardzo nam sie podobala. Jest supper. Jak juz kiedys pisalem stanelo ostatecznie i tak na Wiekorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca: niestety Wiekor jest drozszy, inna sprawa ze juz biorac RuppCermike przeciążam niebezpiecznie fundusze. Ty podobnie jak Kodi, Sebo, Zachar i kilka osob macie juz te wybory za sobą :smile:

 

Clark i pozostali: jeżeli planujecie pokrycie dachem w tym roku dachowką to radze pomyslcie juz teraz. Idą w górę ceny Robena, nie wiem jak z Brassem i innymi cementowymi.

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...