Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Pytanie do Małego ale i nie tylko:

Gdzie w Trójmieście można wypożyczyć praski do złączek i kształtek zaprasowanych (np. firmy Kisan, Kan)? Zależałoby mi taką praskę pożyczyc na jakieś 2 dni a najlepiej to na weekend. Jak wiecie gdzie to podzielcie sie tą informacją.

Słynny Ramirent na Hutniczej i przy obwodnicy na swojej stronie internetowej niestety nie ma czegoś takiego w swojej ofercie ale pojadę się spytac osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dawno, dawno temu tu byłem, kiedy na "naszej trawie" (jak mawiała nasza córka) szumiał wiatr, a my dobijaliśmy się o decyzję w UG Żukowo, a teraz jestem znowu i zostanę co najmniej do końca budowy, więc się powtórnie przywitam:

 

DZIEŃ DOBRY :-)

 

I dodam jeszcze, że się wiele zmieniło przez ten czas. Wystartowaliśmy 15/10. Mury wspięły się do góry i zdążyły nawet przezimować przykryte czerwonym dachem. Na "naszej trawie" nalazła się woda, a teraz przygotowujemy się do zamknięcia, podłączenia do prądu i wody, wykończenia i przeprowadzki. A wszystko to najpóźniej do 1/9 - zanim zacznie się zerówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Małego ale i nie tylko:

Gdzie w Trójmieście można wypożyczyć praski do złączek i kształtek zaprasowanych (np. firmy Kisan, Kan)? Zależałoby mi taką praskę pożyczyc na jakieś 2 dni a najlepiej to na weekend. Jak wiecie gdzie to podzielcie sie tą informacją.

Słynny Ramirent na Hutniczej i przy obwodnicy na swojej stronie internetowej niestety nie ma czegoś takiego w swojej ofercie ale pojadę się spytac osobiście.

Pamiętaj, że ważna jest kwestia praski, a właściwie zacisków - ja mam Rehau. A dlaczego ważne? Pamiętaj o grubości ścianki rury... inaczej jest dla zacisku na 2,2mm, a inaczej dla 1,8mm( a niby taki drobiazg...). Co do Rehau( 16, 20, 25) to nie ma raczej problemu (choć sezon się zaczął).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jeszcze pytanko- jakiś czas temu ktoś na forum polecał p.Eugeniusza Lis do wykonania pokrycia dachowego ale nie pamiętam kto :roll: - czy nadal go poleca i czy ktoś jeszcze może z nim współpracował??

 

Wydaje mi się, że Docent go polecał, ale pewności nie mam - skopiowałam wpis z 26 stycznia 2004, ale bez nika osoby polecającej. Masz datę, jak chce ci się sprawdzać to znajdziesz 8)

 

No właśnie wyszperałam ten wpis- ale jest bardzo ogólny i bez opisu.

Ale chyba wezme gościa bo robi dobre wrażenie, jest polecany i tani - mam nadzieję, że wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Małego ale i nie tylko:

Gdzie w Trójmieście można wypożyczyć praski do złączek i kształtek zaprasowanych (np. firmy Kisan, Kan)? Zależałoby mi taką praskę pożyczyc na jakieś 2 dni a najlepiej to na weekend. Jak wiecie gdzie to podzielcie sie tą informacją.

Słynny Ramirent na Hutniczej i przy obwodnicy na swojej stronie internetowej niestety nie ma czegoś takiego w swojej ofercie ale pojadę się spytac osobiście.

Pamiętaj, że ważna jest kwestia praski, a właściwie zacisków - ja mam Rehau. A dlaczego ważne? Pamiętaj o grubości ścianki rury... inaczej jest dla zacisku na 2,2mm, a inaczej dla 1,8mm( a niby taki drobiazg...). Co do Rehau( 16, 20, 25) to nie ma raczej problemu (choć sezon się zaczął).

Prawdopodobnie będzie Kisan: 16x2 i 20x2,25.

W jednej firmie będę zamawiał wszystkie materiały do systemów zaprasowanych (jest możliwość wytargowania dobrej ceny :o :wink: ) ale nie wiem gdzie można wypożyczyć takie praski. Tam gdzie można to chcą kosmiczne ceny za materiał a wtedy wypożyczenie niby :wink: gratis.

Co innego położyć wszystkie rurki, podocinać i jednego dnia wypożyczyć praskę i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach i wielkim obżarstwie -przynajmniej w moim przypadku.

Mam pytanko o kogoś lub firmę od kominków. Chodzi mi o wykponanie obudowy kominka + rozprowadzenie powietrza (ewentualnie). Ważna oczywiście jets cena i jakosc obsługi. Prośba o sprawdzone namiary.

 

pozdrowionko

 

Michu

 

U mnie rozprowadzenie robił pan Wojtek (501 120 448), ceny od 50 zl za punkt (za robociznę), ja jestem zadowolona. Kominek też będę od niego kupować, i obudowy też robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach i wielkim obżarstwie -przynajmniej w moim przypadku.

Mam pytanko o kogoś lub firmę od kominków. Chodzi mi o wykponanie obudowy kominka + rozprowadzenie powietrza (ewentualnie). Ważna oczywiście jets cena i jakosc obsługi. Prośba o sprawdzone namiary.

 

pozdrowionko

 

Michu

 

U mnie rozprowadzenie robił pan Wojtek (501 120 448), ceny od 50 zl za punkt (za robociznę), ja jestem zadowolona. Kominek też będę od niego kupować, i obudowy też robi.

 

 

Wielkie dzieki będę do niego dzisiaj dzwonił.

 

pozdrawiam

 

Michu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - czy masz drzwi na klatce schodowej odcinające piwnicę? Na zdjęciach widać, żę masz schody zabiegowe, to tak jak ja i tu mam problem gdzie wstawić te drzwi, bo jakbym chciała na parterze to musze postawić ściankę i nie wiem czy wtedy nie zrobi mi się tunel z klatki schodowej. Jak to u Ciebie wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba kolega dobrze odczytał. A jeżeli urząd się zgodził to nie widzę przeszkód.

 

Działka jest narożna. W planie zagospodarowania przestrzennego jest zapis iż odległość między budynkiem a granicą działki od strony drogi to minimum 7 m. Architekt który umieszczał budynek w planie działki wcisnął go na styk, więc faktycznie urząd wydał zgodę na budowę która "teoretycznie" zgadza się z warunkami zagospodarowania. W praktyce to wygląda tak że się nie zmieści. A nie zmieści się bo wg. mnie jedna z granic jest przesunięta o około 70 cm. Wg planów ta granica powinna mieć 25 m a ma ok 24m i 30 cm. Mój przyszły wybudowany już sąsiad chyba nieznacznie przesunął sobie płotek. W wyniku tego róg domu będzie ok 1 m poza granicą wyznaczoną przez urząd. Czy jeśli faktycznie sąsiad przesunął granicę to jak to wymierzy geodeta ? wg granic faktycznych czy teoretycznych geodezyjnych ?

 

Michał

Nie masz sie co martwic najwazniezsze sa granice geodezyjne a nie plotki sasiadow a co do studni jezeli masz wysokie wody gruntowe to warto wykopac do podlewania w rozliczeniu przynosi duze korzysci i oszczednosci ja kopalem na 4 metry i wpuszczalem 7 kregow po wyrownaniu terenu bede musial podniesc jescze o 3 kregi (koszt kregu 60 cm to 120 zl)

Co do ekip to rzeczywiscie bylo duzo polecanych ale teraz wszystkie zajete i watpie aby mialy wolny termin moja rada przejedz sie po okolicy i popytaj ekip budujacych czy maja czas moze cos znajdziesz a jak sie zdecydujesz i beda mieli wolne terminy to popytaj wlascicieli budowanego domu czy sa zadowoleni z ich pracy.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - czy masz drzwi na klatce schodowej odcinające piwnicę? Na zdjęciach widać, żę masz schody zabiegowe, to tak jak ja i tu mam problem gdzie wstawić te drzwi, bo jakbym chciała na parterze to musze postawić ściankę i nie wiem czy wtedy nie zrobi mi się tunel z klatki schodowej. Jak to u Ciebie wygląda?

 

No właśnie się nad tym sama zastanawiałam bo jeżeli bym chciała zrobić drzwi do piwnicy to powinnam mieś ściankę i schody pełne - w innym przypadku drzwi do lasu :wink: za którymi i tak wszystko widać...

 

a ja zdecydowałam się na zabiegowe bez podstopni i piwnica jest otwarta bo w przyszlości ma to być pomieszczenie pełnowartościowe z siłownią, sauną itp ... :-? i bez pajęczyn ale na razie jest to tylko zmora przez którą ucieka ciepło :(

Ewentualnie drzwi można zrobić u dołu schodów czyli już w piwnicy- ale jest jeszcze jeden problem na imprezie łatwo wpaść do piwnicy :wink: ... no i dzieci trzeba pilnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anekri - czy masz drzwi na klatce schodowej odcinające piwnicę? Na zdjęciach widać, żę masz schody zabiegowe, to tak jak ja i tu mam problem gdzie wstawić te drzwi, bo jakbym chciała na parterze to musze postawić ściankę i nie wiem czy wtedy nie zrobi mi się tunel z klatki schodowej. Jak to u Ciebie wygląda?

 

No właśnie się nad tym sama zastanawiałam bo jeżeli bym chciała zrobić drzwi do piwnicy to powinnam mieś ściankę i schody pełne - w innym przypadku drzwi do lasu :wink: za którymi i tak wszystko widać...

 

a ja zdecydowałam się na zabiegowe bez podstopni i piwnica jest otwarta bo w przyszlości ma to być pomieszczenie pełnowartościowe z siłownią, sauną itp ... :-? i bez pajęczyn ale na razie jest to tylko zmora przez którą ucieka ciepło :(

Ewentualnie drzwi można zrobić u dołu schodów czyli już w piwnicy- ale jest jeszcze jeden problem na imprezie łatwo wpaść do piwnicy :wink: ... no i dzieci trzeba pilnować...

 

Na dole to już mi się nie opłaca, bo mam po pół metra (może nawet nie) do wszystkich pozostałych pomieszczeń, do których są drzwi, a mają być to pomieszczenia nieogrzewane, dlatego chciałam zamknąć wyżej, żeby już nieogrzewać klatki schodowej, ale wtedy nie pozostaje mi nic innego jak postawić ściankę. Chyba pomieszkam trochę bez tych drzwi i zobaczę jak się sprawdza takie rozwiązanie. Widziałam u kogoś drzwi na półpiętrze, ale schody były z podestem, a na takie nie mam miejsca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolia jestem bardzo ciekawa twojego domku- może podeślesz jakieś zdjęcia??

 

a tak wogóle to zapraszam do siebie na oglądanie live i na kawę :D

 

 

z zaproszenia chętnie skorzystam :D ale w tym tygodniu mam jakieś przeziębienie, więc może nie będę sprzedawać go dalej, a w przyszłym wyjeżdżam, to może w święto pracy albo jakiś inny majowy dzionek :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...