Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Wielkie dzięki moi mili - kamień mi spadł z serca, bo w/g zapowiedzi mojej żonki i 9 letniej córeczki miała to być kolejna piękność w moim domku - a tak będzie po równo, no i najważniejsze z kim pójść np. na mecz kosza - bo córka jakoś nie akceptuje gier zespołowych.

 

 

A co do następnej pociechy to raaaaczej nie jest dobry pomysł - no chba , że wypadek przy pracy, co dość często się zdarza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! Gratulacje dla wszystkich Rodziców szczególnie tych którzy czekają na urodziny ... . Kodi - po ile masz wełnę? Ja w Brokerze dostałem 25% upustu od ceny katalogowej na Isover i 20% na Urse. Co do kierownika to na ciągnącą się budowę mój raczej się nie zgodzi ale w razie czego mogę podać namiary - gość jest z Gdańska. O przedstawicielu Osławy pamiętam, ale w domu teraz nawet jeść nie mam kiedy :) . Poszukuję kanałów do rozprowadzenia ciepłego powietrza z kominka w podłodze -prostokątnych. Jedyne jakie na razie znalazłem to Jotul po 40-50 zł za kształtkę - może macie coś taniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi - nie wiem co będzie. Beata czuje że dziewczynka i niech tak zostanie. Potwierdzenia jednak nie ma.

 

Zachar - wełnę mam po 11.40m2 Isovera - Uni mata, gr.15cm

Nie wiem czy lepsza cena, ale jaka by nie była to już trudno - mam ją kupioną.

 

Co do rozprowadzenia powietrza, to biorą albo z jotula albo z Darco. Wiejdź na ich stronę, wiem że koleś z Gdańska handluje ich materiałami. Robota nie jest trudna, choć mi się spieszyło i zleciłem tą robotę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent - gratulacje za przedłużenie rodu, teraz jeszcze tylko dom i drzewo :)

 

Zachar - spróbuj u kominkarza na Kartuskiej (róg przy skręcie na Morene w strone Carrefour'a). Kupowałem u niego kształtki do doprowadzenia powietrza z zewnątrz (mam je w podłodze). Płaciłem 25 zł/mb za przekrój 5x15 i chyba 27 zł za kolanko. Gość ma otwarte codziennie do 17, a w sobote do 13.

Są one wykonane z blachy.

 

Pozdrawiam B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , dołączam do WAS! :lol: Zacząłem budowę w Gdyni - Suchy dwór!

Mam pytanie , które się na pewno "przewaliło" przez forum - dachówka.

mam zamiar wybrać dachówkę Wiekor-a - holenderkę. Czy macie jakieś sugestie ; gdzie tanio kupić , dobre wykonawstw , może jakiaś alternatywa - Rupp, Roben etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Docent

Noga jeszcze w gipsie :-? (zdejmuje w najbliższy poniedziałek wieczorem) i do tego czasu może będe na budowie - ale o porze, ktoórej nie moge przewidzieć, także proponuję któryś dzień po poniedziałku. Do wyboru, do koloru - który, zgadamy sie co do tego.

Koparka - spróbuj zadzwonić do pana Kazimierza Lodemana 681 - 79 - 76 lub 501 - 222 - 123. Sam z jego usług nie korzystałem, ale gość jest "bardzo sprytny i w godzine zrobi tyle, co inny w dwie godziny" - to cytat znanego nam obu pana Juźwiaka (on sie chyba pisze przez "u", a nie przez "ó" :) ).

 

Markus

Witam. Wiekora sprzedaje Ambit, Ruppa napewno możesz dostać w BAT'cie. Jedni i drudzy polecają wykonawców, zresztą przewijali się oni w tym wątku.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Docent

Gość nie jest z Banina, jest bodajże z wiochy o nazwie Lniska (mogłem coś pomylić w nazwie), ale Banino obsługuje napewno - pracował chociażby u pana Juźwiaka, czyli jakieś 30 metrów od Ciebie :) .

Chyba bierze 70 zł/h, ale to całkowicie niesprawdzona informacja. Standardem jest 60 zł/h, ale tak jak napisałem wcześniej podobno "jest bardzo sprytny i szybki". Sam zdecydujesz czy go brać czy nie, a o opinię dokładniejsza zapytaj pana Juźwiaka.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIMAS - witamy :) Ja mam wiekora. Poczytaj historie naszego 3citty forum to bedziesz wiedzial wszystko. Polecam. No i witamy!

 

LODEMAN -> tez u mnie robil :) Mozna brac i to lokalny zawodnik wiec bedzie patriotycznie.

 

DOCENT - nie wiemy z zona czy koniec czy nam kiedys cos nie odbije ;) Zobaczymy jak sie przeprowadzimy i odzipniemy.

 

Pozdrawiam JACA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cos mnie podkusilo i jadąc w drodze z Chojnic do Starogardu wstapilem w Starogardzie do Brokera. Chcialem popytac o dekarzy ktorych by polecali, podpytac o to co sądzą o RuppCeramice. Wczesniej rozmawialem tylko z ich pracownikami z Tczewa i bylo zawsze bardzo uprzejmie i miło.

Niestety w Starogardzie okazalo sie ze Broker tak naprawde nie sprzedaje Ruppa (w przeciagu ostatniego roku tylko 1 klient na Ruppa), a preferuje Robena. Trudno, ich problem. Poza tym mialem juz oferte z Tczewa i wiedziałem ze nie sa w stanie zaoferowac super upustu.

Chwila rozmowy z fachowcem od dachow. wszystko ok. W tym momencie włącza sie do rozmowy drugi z pracownikow Brokera, zaczyna narzekać na konkurencję, dziwić się dlaczego wybrałem Ruppa a nie Robena, tworzyć insynuacje ze konkurencyjne firmy puszczają na rynek dachówkę 2 kategorii, itd. Zadzwonił do przedstawiciela Ruppa - po rozmowie telefonicznej stwierdzil że w zeszłym roku jedna z firm trojmiejskich kupiła dużą partię dachówki Syriusz w kolorze czerwień naturalna i sprzedaje ją teraz z dużym rabatem. Dachówka jest nieangobowana i "podobno" złej jakości.

Sprawdziłem te informacje dzisiaj bezposrednio w Ruppie - rzeczywiscie dachowka jest z zeszlorocznej oferty, ale jest w 1 gat. Roznica pomiedzy tą czerwienią naturalną aktualnie wprowadzaną na rynek, a zeszłoroczną to to ze tegoroczna jest angobowana. Mysle ze tą zeszłoroczną można porownac pod wzgledem jakosci i wykonania do czerwieni naturalnej z Robena.

Ogolnie mam uczucie "wstretu" do zachowania pracownika Brokera - ktorys raz spotykam sie z podejsciem handlowym - "oczernij konkurencje, chwal tylko swoje produkty, a zdobedziesz klienta". Mało słów na temat roznic w sposobie produkcji dachowki, gwarancji, roznic w ukladaniu dachu, tylko od razu szukanie dziury, dlaczego ktos inny dał większy upust. Ciekawe nie? Moze zakłada organizację charytatywną?

Wszystko wygląda tak, że klient nic nie wie, pyta o głupoty, chce mało zapłacić... Ciekawe, może my forumowcy, z racji tego że chcemy wiedzieć coś o tym co kupujemy jesteśmy największym przekleństwem dla hurtowni budowlanych?

Pozdrawiam

(Juz) zmeczony budowaniem (a raczej kupowaniem)

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamski - już wcześniej pisałem o dachówce RUpp Ceramika - Sirius, - w hurtownii na Przymorzu na początku marca była ona w promocji zdaje się po 24 zł za m kw. - ale tylko dachówka podstawowa- wszystkie dodatki były w normalnej katalogowej cenie . Zdziwienie jednak było moje jak zajrzałem do jednego z nr. Muratora i przeczytałem, że producent tej dachówki daje na nią tylko 10 lat gwarancji - coś nie tak.

 

A tak z ciekawości na ile utargowałeś się na tą dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMSKI - powtorze jeszcze raz - slyszalem sporo niepochlebnych opinii wlasnie o Syriuszu i to tym nieangobowanym. Jest to jeden z powodow z ktorego wraz z zonka zesmy z niego zrezygnowali - bo to byl nasz wybor - jest ladna :( Pomijajac sprawe totalnego braku profesjonalizmu, wydaje sie ze cos w tej jakosci (o ktorej mowil kolo z Brokera) moze byc. Slyszalem, ze poziom nasiakliwosci wlasnie w Ruppie jest dosc wysoki - czytaj glony, mikro a potem maaakro pekniecia i ogolnie kiepskie noszenie sie. Przyjrzyj sie uwaznie bo potem bedzie kla :(

 

Pozdrawiam

Jaca

 

PS> LUDZIE! Gdzie mozna dostac wentylatory kanalowe - please!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panstwa po malej przerwie, widze ze spoleczenstwo nam sie powieksza - bardzo ladnie

 

kupilem kominy z zepela (http://zepel.com.pl/kominy)cena ok. 5600

poogladalem sobie dachoweczki i niestety nie podoba mi sie sirius. natomiast bardzo mi sie podoba karpiowka creatona cena 21 tys razem z orynnowaniem, oknami (5 szt) i wykonczeniem - czy tanio hm?

wiekor renesansowa miedziana 17 737 z cala reszta j/w i blachodachowka plastizol 13 864 z cala reszta j/w moja pow. 160m2.

 

znalazlem w pruszczu hurtownie bloczki bk24 z oslawy 4,88, styropian fs15 z frezem 118, bez frezu 113, folia kubelkowa 4,95/m2 , waz drenarski 2,51/mb przed upustem.

problem ze majster twierdzi ze zalatwi taniej z bodaj ol-transu z tamtad dostalem bb i wygladaja calkiem przyzwoicie.

 

niesteyty na nie bylem nigdzie w niedziele odpoczywalem po egzaminie z anglika (zaliczony) i przygotowywalem sie do kolejnego wieczorem tez w niedziele a sypnal mi sie rozrzad w samochodzie w czasie powrotu z budowy na szczescie 1 km przed domem koszt 1200 w plecy.

 

Uslugi ziemne gosc z bojana 603642014 niedrogi tak mi sie wydaje.

 

drzewo z szemud ale jeszcze nie jest przyklepane.

 

a teraz pytanie kiedy mam robic wyjscia kanalizacyjne?

mury ruszaja od poniedzialku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ale Clark gonisz!!

Ja niestety musialem zrobic malą przerwę i ożenic się z moją -dotej pory -nieslubna.

 

Mam już papiery na budowe i ruszam niewiem kiedy ( niechcący wbabralem się w obrzydliwie wielką robotę i musze kiblować w bielsku ). Ale prawdziwie moja poślubiona ma talent i chyba domek zbuduje za mnie.

Pozdrawiam

Trzymajcie się betoniarek, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...