Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gosiu śliczny ten dożek, bym go nawet wzięła ale Czarek teraz panuje u nas, a niedługo być może mały kotek :) - Rodzinka zwierzaków się powiększa :)
wiem

:( nawet tak pomyslałam o Tobie.Trudno, mam nadzieje, ze w koncu znajdzie dom. Ma rodowod, ksiazeczke, wszystkie szczepienia. Własciciel po prostu przyszedł do schroniska i go zostawił :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu śliczny ten dożek, bym go nawet wzięła ale Czarek teraz panuje u nas, a niedługo być może mały kotek :) - Rodzinka zwierzaków się powiększa :)
wiem

:( nawet tak pomyslałam o Tobie.Trudno, mam nadzieje, ze w koncu znajdzie dom. Ma rodowod, ksiazeczke, wszystkie szczepienia. Własciciel po prostu przyszedł do schroniska i go zostawił :evil: :evil: :evil:

 

 

A fee wstrętny właściciel, który potraktował pieska jak przedmiot - ja chciałabym mieć dwa pieski, ale jeszcze nie teraz - muszę psychicznie przygotować mojego przyszłego niedoszłego :) Bo jak mu mówie, że będzie drugi psiak to się pyta gdzie nam posłanie na dworze szykować :) :) :)

Jak na razie muszę stanąć troszkę na nogi i jedną bestyje wyżywić, bo niby takie nieduże, ale bestia je za 5. Już nie nadążam z gotowaniem :)

 

A dożka na pewno ktoś weźmie tylko trzeba rozreklamować, ja się popytam wśród znajomych i gdzie się tylko da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A fee wstrętny właściciel, który potraktował pieska jak przedmiot - ja chciałabym mieć dwa pieski, ale jeszcze nie teraz - muszę psychicznie przygotować mojego przyszłego niedoszłego :) Bo jak mu mówie, że będzie drugi psiak to się pyta gdzie nam posłanie na dworze szykować :) :) :)

Jak na razie muszę stanąć troszkę na nogi i jedną bestyje wyżywić, bo niby takie nieduże, ale bestia je za 5. Już nie nadążam z gotowaniem :)

 

A dożka na pewno ktoś weźmie tylko trzeba rozreklamować, ja się popytam wśród znajomych i gdzie się tylko da :)

Super, popytaj. No i wazne, ze szkolenie warte 450 zl, facet chce za darmo zrobic :p Ja mam 2 koty i Urke i 2 dzieci, na razie tez nie dam rady z 2 psem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A fee wstrętny właściciel, który potraktował pieska jak przedmiot - ja chciałabym mieć dwa pieski, ale jeszcze nie teraz - muszę psychicznie przygotować mojego przyszłego niedoszłego :) Bo jak mu mówie, że będzie drugi psiak to się pyta gdzie nam posłanie na dworze szykować :) :) :)

Jak na razie muszę stanąć troszkę na nogi i jedną bestyje wyżywić, bo niby takie nieduże, ale bestia je za 5. Już nie nadążam z gotowaniem :)

 

A dożka na pewno ktoś weźmie tylko trzeba rozreklamować, ja się popytam wśród znajomych i gdzie się tylko da :)

Super, popytaj. No i wazne, ze szkolenie warte 450 zl, facet chce za darmo zrobic :p Ja mam 2 koty i Urke i 2 dzieci, na razie tez nie dam rady z 2 psem :(

 

Szkolenie to naprawdę wiele :))

Jutro się popytam, mam zajęcia w szkole , może ktoś chętny się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomorskie :)

Czy ktos sam zaprojektowal sobie domek. Chcialabym sie zorientowac ile to kosztuje. Nie moge znalezc takiego tematu na forum, jesli znacie to prosze o link. Juz mielismy wybrany projekt (prawie) i zawsze jest cos nie tak, wiec przyszla mysl zeby samemu zaprojektowac.co o tym myslicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My złożyliśmy pod koniec marca, ale dokładnie nie pamiętam. My tez jeszcze rozmawiamy z ekipą, jeszcze nie ma decyzji. Pradu tez nie ma, choć mają niebawem ruszyć, a po uzyskaniu pozwolenia i kredytu, trzeba będzie zacząć od przyłącza wodnego, żeby wodę czerpać na potrzeby budowy. Ale wszystko bierzemy na spokój, niektórych rzeczy nie da się przyspieszyć i już. Oby tylko ekipa była sprawna i pogoda dopisała, jak ruszą prace. Czego i Wam życzę.

 

 

Widzę, że jesteście na podobnym etapie jak my. Ja jeszcze zastanawiam się, czy nie zrobić studni kopanej. Ale tego jeszcze nie wiem. I też trzeba zrobić przyłącze wodne (ciekawe ile to kosztuje).

Też uważam, że trzeba podejść do budowy spokojnie (chociaż niektóre rzeczy już teraz mnie denerwują :x ). Tak myślę, że ruszymy w czerwcu. Termin przeprowadzki planowany na rok po rozpoczęciu budowy :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteście na podobnym etapie jak my. Ja jeszcze zastanawiam się, czy nie zrobić studni kopanej. Ale tego jeszcze nie wiem. I też trzeba zrobić przyłącze wodne (ciekawe ile to kosztuje).

Też uważam, że trzeba podejść do budowy spokojnie (chociaż niektóre rzeczy już teraz mnie denerwują :x ). Tak myślę, że ruszymy w czerwcu. Termin przeprowadzki planowany na rok po rozpoczęciu budowy :D :D :D :D

 

nam własna studnia z pompą, sterowaniem i przyłączem wyszła za 9500 zł, 43 m głęboka, tzn oficjalnie 28 m ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum,

u mnie w Gościcinie chcą za przyłącz do kolektora gminnego około 2000 zł :( . W tej cenie ma być studzienka tymczasowa z zaworem na czas budowy - 2 kręgi betonowe na działce w pobliżu domu. Robić chce to firma eksploatująca wodociąg gminny. Potem praktycznie studzienka do likwidacji bo po co komu takie monstrum na działce.

Pozdrawiam

Sigi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja źle myślę, ale z tego co piszecie warto zrobić studnię kopaną (myślę o takiej na około 5 m) tylko dla wody na budowę i później do podlewania ogródka.

 

Wodę mam doprowadzoną na działkę, ale podłąćzenie wtedy zrobię już później docelowe. Tak trochę kombinuję. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. A gdzie dokładnie budujecie? I ile już czekacie na pozwolenie?

 

 

Budujemy w Borkowie. Uważam, że fajna lokalizacja. Czekamy w sumie niedługo bo długo projekt był u architekta.

 

http://www.lokum.gda.pl/images/mapka_rejon.gif

http://www.lokum.gda.pl/images/mapka_dojazd.jpg

Jak ktoś chce bliżej zapoznać się z tym miejscem można sobie obejrzeć stronę firmy, która buduje tam domy.

http://www.lokum.gda.pl/kwiatowadolina/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie nad GERDA, ale moze ktos ma namiary na jakies inne drzwi

 

 

Witam

 

Poszukuję producenta (bądź też dystybutora drzwi zewnętrznych antywłamaniowych (atest niekonieczny) w dobrych cenach. Oczywiście okolice Trójmiasta.

 

Michu_Gdynia

Witajcie,

właśnie przez ostatnie kilka dni szukałam dzwi wejściowych, antywłamaniowych. Szukałam drzwi w kolorze złoty dąb i oczywiście w przyzwoitej cenie. Ogólnie mówiąc , jeśli nie masz co najmniej 4 tys. to oferta rynkowa jest uboga. Gerda- no i owszem,ale nie antywlamaniowe tylko wzmocnione - najtańsze kosztują ok. 2.1 tys. z montażem (bez atestu). Ja zamówiłam wczoraj drzwi antywłamaniowe z firmy KMT - ok. 1.9 tys. z montażem. Więcej informacji na stronie http://www.kmt.com.pl. Myślę , że w napewno są one dostępne w Trójmieści.Ja zamówiłam u nas w firmie Tar-Mal ( http://www.tarmal.pl ).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja źle myślę, ale z tego co piszecie warto zrobić studnię kopaną (myślę o takiej na około 5 m) tylko dla wody na budowę i później do podlewania ogródka.

 

Wodę mam doprowadzoną na działkę, ale podłąćzenie wtedy zrobię już później docelowe. Tak trochę kombinuję. Co o tym sądzicie?

 

Podobno nie zawsze woda z takiej studni nadaje się tak naprawdę do murowania. Pytanie do tych, co juz wykańczają: skąd wodę do budowy, kiedy przyłącze jeszcze nie gotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu śliczny ten dożek, bym go nawet wzięła ale Czarek teraz panuje u nas, a niedługo być może mały kotek :) - Rodzinka zwierzaków się powiększa :)
wiem

:( nawet tak pomyslałam o Tobie.Trudno, mam nadzieje, ze w koncu znajdzie dom. Ma rodowod, ksiazeczke, wszystkie szczepienia. Własciciel po prostu przyszedł do schroniska i go zostawił :evil: :evil: :evil:

 

dzwonilem juz do tej dziewczyny w sprawie pieska, sam z zonka mamy wielka ochote, ale juz jednego mamy (boksera) i dopoki nie zamieszkamy w domku to nie widze szans na drugiego psa. Do tego takiego duzego. Tak jak ci mowilem widze go u moich rodzicow tymbardziej ze stracil ostatnio swoje. Czekam wlasnie na ojca tylko ze wiem jak wielki jest to pies i nie wiem czy to jego nie przerazi.

 

W kadym razie wielkie dzieki, dam znac jaki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos poleca firme sprzedajaca tanio dachowki najlepiej bez VAT-u jakies telefony byc moze firma zarobi bo sasiad tez potrzebuje w tym samym czasie, wiec moze ktos ma znajomych agentow od dachowek

dach 220 m2 + drugi taki sam u sasiada; uderzylem jak na razie do Mr Dach, AMbit, Seeger Dach, gombud kolo Malborka, Makrobud Dach z Pruszcza szukam dalej

CMyK

 

cmyk budujemy niedaleko i jestesmy na podobnym etapie, od poniedzialku jade szukac dachowki, jak znajdziesz cos dobrego i jakiegos negocjacyjnego czlowieka to mozesz dorzucic moje 250 m.kw. przy twoim zamowieniu 220*2 + moje 250 = 690 to juz niezle zamowienie, mozna negocjowac.

Moj dekarz mi polecal swojego znajomego ktory jak treba to nie wie co to Vat, ale jeszcze nie dzwonilem, musze wziac od niego b=namiar.

Na kiedy potrzebujesz material???

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem juz do tej dziewczyny w sprawie pieska, sam z zonka mamy wielka ochote, ale juz jednego mamy (boksera) i dopoki nie zamieszkamy w domku to nie widze szans na drugiego psa. Do tego takiego duzego. Tak jak ci mowilem widze go u moich rodzicow tymbardziej ze stracil ostatnio swoje. Czekam wlasnie na ojca tylko ze wiem jak wielki jest to pies i nie wiem czy to jego nie przerazi.

 

W kadym razie wielkie dzieki, dam znac jaki efekt

Fajnie, popatrz sobie na http://www.dogiadopcje.republika.pl/pies8.htm tam jest historia Scobiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cmyk budujemy niedaleko i jestesmy na podobnym etapie, od poniedzialku jade szukac dachowki, jak znajdziesz cos dobrego i jakiegos negocjacyjnego czlowieka to mozesz dorzucic moje 250 m.kw. przy twoim zamowieniu 220*2 + moje 250 = 690 to juz niezle zamowienie, mozna negocjowac.

Moj dekarz mi polecal swojego znajomego ktory jak treba to nie wie co to Vat, ale jeszcze nie dzwonilem, musze wziac od niego b=namiar.

Na kiedy potrzebujesz material???

 

Pozdrawiam Piotr

 

My mamy 310 m2 do pokrycia :lol: . W zależności od tego z jaką ekpią podpiszemy umowę być może dołączymy się do tego zamówienia... :wink:

 

Dawajcie znać jak coś będzie wiadomo

 

pzdr,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cmyk budujemy niedaleko i jestesmy na podobnym etapie, od poniedzialku jade szukac dachowki, jak znajdziesz cos dobrego i jakiegos negocjacyjnego czlowieka to mozesz dorzucic moje 250 m.kw. przy twoim zamowieniu 220*2 + moje 250 = 690 to juz niezle zamowienie, mozna negocjowac.

Moj dekarz mi polecal swojego znajomego ktory jak treba to nie wie co to Vat, ale jeszcze nie dzwonilem, musze wziac od niego b=namiar.

Na kiedy potrzebujesz material???

 

Pozdrawiam Piotr

 

My mamy 310 m2 do pokrycia :lol: . W zależności od tego z jaką ekpią podpiszemy umowę być może dołączymy się do tego zamówienia... :wink:

 

Dawajcie znać jak coś będzie wiadomo

 

pzdr,

Piotr

 

Ja też szukam, bo dachówka jeszcze nie położona, więc piszcie o wszelkich możliwościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...