Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Serdeczne pozdrowienia poświąteczne !

 

... nie daję rady przebrnąć przez te stoileś stron od ostatniego razu... Czas nie jest z gumy...

Radosne jest to, że tyle nowych "inwestorów" wokoło, smutne, że tyle w tej materii występuje problemów. :wink:

 

A tak odbiegając od tematu, to 29 kwietnia robimy GRILA (czy jak kto woli barbe--cośtam). Zapraszamy więc wszystkich, którzy mają ochotę, bo miejsca jest dość. Będzie paru znakomitych gości, Telewizja, Radio, stado Reporterów... 8)

Kiełbasa będzie darmo, piwo z beczki, wódeczka i laseczki...

No taki, powiedzmy, festyn...

 

Markus - kwiatek się trzyma, więc dawno to nie było... Wciąż planujemy Cię zrewizytować, tylko nie potrafimy się dogadać - kiedy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia poświąteczne !

 

... nie daję rady przebrnąć przez te stoileś stron od ostatniego razu... Czas nie jest z gumy...

Radosne jest to, że tyle nowych "inwestorów" wokoło, smutne, że tyle w tej materii występuje problemów. :wink:

 

A tak odbiegając od tematu, to 29 kwietnia robimy GRILA (czy jak kto woli barbe--cośtam). Zapraszamy więc wszystkich, którzy mają ochotę, bo miejsca jest dość. Będzie paru znakomitych gości, Telewizja, Radio, stado Reporterów... 8)

Kiełbasa będzie darmo, piwo z beczki, wódeczka i laseczki...

No taki, powiedzmy, festyn...

 

Markus - kwiatek się trzyma, więc dawno to nie było... Wciąż planujemy Cię zrewizytować, tylko nie potrafimy się dogadać - kiedy. :wink:

Te,a co to za okazja????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia poświąteczne !

 

... nie daję rady przebrnąć przez te stoileś stron od ostatniego razu... Czas nie jest z gumy...

Radosne jest to, że tyle nowych "inwestorów" wokoło, smutne, że tyle w tej materii występuje problemów. :wink:

 

A tak odbiegając od tematu, to 29 kwietnia robimy GRILA (czy jak kto woli barbe--cośtam). Zapraszamy więc wszystkich, którzy mają ochotę, bo miejsca jest dość. Będzie paru znakomitych gości, Telewizja, Radio, stado Reporterów... 8)

Kiełbasa będzie darmo, piwo z beczki, wódeczka i laseczki...

No taki, powiedzmy, festyn...

 

Markus - kwiatek się trzyma, więc dawno to nie było... Wciąż planujemy Cię zrewizytować, tylko nie potrafimy się dogadać - kiedy. :wink:

Te,a co to za okazja????

 

A to musi być okazja ?

Nie wystarczy, że będzie TV, Radio i sfora paparazzich ? :wink: I że jest wiosna ?

Toć masz blisko, wskakujesz w autko i w pięć minut jesteś na miejscu.

Parking bezpłatny. A i przenocować jest gdzie, gdyby ktoś presadził z castingiem... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia poświąteczne !

 

... nie daję rady przebrnąć przez te stoileś stron od ostatniego razu... Czas nie jest z gumy...

Radosne jest to, że tyle nowych "inwestorów" wokoło, smutne, że tyle w tej materii występuje problemów. :wink:

 

A tak odbiegając od tematu, to 29 kwietnia robimy GRILA (czy jak kto woli barbe--cośtam). Zapraszamy więc wszystkich, którzy mają ochotę, bo miejsca jest dość. Będzie paru znakomitych gości, Telewizja, Radio, stado Reporterów... 8)

Kiełbasa będzie darmo, piwo z beczki, wódeczka i laseczki...

No taki, powiedzmy, festyn...

 

Markus - kwiatek się trzyma, więc dawno to nie było... Wciąż planujemy Cię zrewizytować, tylko nie potrafimy się dogadać - kiedy. :wink:

Te,a co to za okazja????

 

A to musi być okazja ?

Nie wystarczy, że będzie TV, Radio i sfora paparazzich ? :wink: I że jest wiosna ?

Toć masz blisko, wskakujesz w autko i w pięć minut jesteś na miejscu.

Parking bezpłatny. A i przenocować jest gdzie, gdyby ktoś presadził z castingiem... 8)

A, ja iwem.....nie wiem jaki storj wybrac, wieczorowy, czy sportowy

:lol: :lol: :lol: no i w byl ejakiej tv tez sie nie bede przeciez pokazywała :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, ja iwem.....nie wiem jaki storj wybrac, wieczorowy, czy sportowy

:lol: :lol: :lol: no i w byl ejakiej tv tez sie nie bede przeciez pokazywała :lol: :lol: :lol:

 

Niestety nie będzie to TV TRWAM, ani Radio Maryja, więc stroje mają być do grila, sportowe i wygodne, żeby taki dajmy na to Clinton nie czuł się wyobcowany. No i oczywiście całość będzie poddana cenzurze, coby nie poszło w świat jakie badziewie.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia poświąteczne !

 

... nie daję rady przebrnąć przez te stoileś stron od ostatniego razu... Czas nie jest z gumy...

Radosne jest to, że tyle nowych "inwestorów" wokoło, smutne, że tyle w tej materii występuje problemów. :wink:

 

A tak odbiegając od tematu, to 29 kwietnia robimy GRILA (czy jak kto woli barbe--cośtam). Zapraszamy więc wszystkich, którzy mają ochotę, bo miejsca jest dość. Będzie paru znakomitych gości, Telewizja, Radio, stado Reporterów... 8)

Kiełbasa będzie darmo, piwo z beczki, wódeczka i laseczki...

No taki, powiedzmy, festyn...

 

Markus - kwiatek się trzyma, więc dawno to nie było... Wciąż planujemy Cię zrewizytować, tylko nie potrafimy się dogadać - kiedy. :wink:

 

No i dupa, pewnie mnie ominie, bo wracam dopiero o 20 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlowik - dlaczego wymienialiście rurki od solarów? Jakaś usterka czy może nowe doświadczenie i dlatego te zmiany?

 

Powody były dwa. Konieczność przeniesienia rurek z belki jętki dachu (zmiana koncepcji izolacji poddasza) i przecieki na złączach (czyli typowa usterka).

Instalacja była wykonana z rurek Alu-Pex, które nie wytrzymały przegrzania i w miejscach połączeń, szczególnie tych poddawanych wibracjom (przy pompie), po prostu ciekły. To było do przewidzenia, ale nie tak szybko. Okazało się, że wystarczy jednorazowe przegrzanie solarów ponad 120* i powstały wycieki, a wszystko z powodu braku prądu w słoneczne południe. Teraz rurki są z miedzi i mają krótszy obieg i lepszą izolację, reszta bez zmian... Robotę odwaliłem sam by mieć pewność... 8)

 

GRILL W SOBOTę AKTUALNY ! serdecznie zapraszamy, robota nie zając, nie ucieknie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i pupa, pewnie mnie ominie, bo wracam dopiero o 20 :(

 

EEEE... co Ty ? O 20 to dopiero się rozkręci ! Jak znam życie to dopiero po zmroku będzie prawdziwy ubaw. Dzieci padną gdzieś po kątach (zbierze się je na taczkę i zawiezie do chaty), towarzystwo się odpowiednio podchmieli a steki przypalą... Łatwiej się wtedy gada o psach, kotach i dzieciach, budowach, fachowcach i takich tam...

:D

Zapraszamy tak czy siak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i pupa, pewnie mnie ominie, bo wracam dopiero o 20 :(

 

EEEE... co Ty ? O 20 to dopiero się rozkręci ! Jak znam życie to dopiero po zmroku będzie prawdziwy ubaw. Dzieci padną gdzieś po kątach (zbierze się je na taczkę i zawiezie do chaty), towarzystwo się odpowiednio podchmieli a steki przypalą... Łatwiej się wtedy gada o psach, kotach i dzieciach, budowach, fachowcach i takich tam...

:D

Zapraszamy tak czy siak !

 

to poproszę o namiary jak trafić do Was :D najlepiej na maila, bo nie wiem czy będę miała okazję zajrzeć na forum w ciągu tygodnia, w mojej centarli monitorują wyjścia internetowe :( :evil: a mail zawsze może byc służbowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania działkę w Żelistrzewie 741m2(budowlana) koło Pucka. Prąd jest na działce, kanalizacja i woda tuż przy działce. Mieliśmy zamiar się budować ale trafiła się nam okazja kupna domu w stanie surowym w Rumi. Może znacie kogoś chętnego będę wdzięczna.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlowik - dlaczego wymienialiście rurki od solarów? Jakaś usterka czy może nowe doświadczenie i dlatego te zmiany?

 

Powody były dwa. Konieczność przeniesienia rurek z belki jętki dachu (zmiana koncepcji izolacji poddasza) i przecieki na złączach (czyli typowa usterka).

Instalacja była wykonana z rurek Alu-Pex, które nie wytrzymały przegrzania i w miejscach połączeń, szczególnie tych poddawanych wibracjom (przy pompie), po prostu ciekły. To było do przewidzenia, ale nie tak szybko. Okazało się, że wystarczy jednorazowe przegrzanie solarów ponad 120* i powstały wycieki, a wszystko z powodu braku prądu w słoneczne południe. Teraz rurki są z miedzi i mają krótszy obieg i lepszą izolację, reszta bez zmian... Robotę odwaliłem sam by mieć pewność... 8)

 

GRILL W SOBOTę AKTUALNY ! serdecznie zapraszamy, robota nie zając, nie ucieknie !

A cóż to za gigant zamontował al-prx do solarów? Przecież tam temperatura może dojść do ponad 200 st C. A pexy mają z reguły wytrzymałość do 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRILL W SOBOTę AKTUALNY ! serdecznie zapraszamy, robota nie zając, nie ucieknie !

 

A cóż to za gigant zamontował al-prx do solarów? Przecież tam temperatura może dojść do ponad 200 st C. A pexy mają z reguły wytrzymałość do 95.

 

... a taka niedoświadczona Młoda firma... Ale w założeniu, to tam nie miało być cieplej niż te 95*. Sprawa wyszła awaryjnie, jak nie było zasilania w prąd a tylko w słońce. 8)

 

GRILLL jak najbardziej aktualny!

To o której będziesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki. Budowa juz w sumie rozpoczeta, jutro zalewanie ław, jestem w trakcie zalatwiania kredytu (najwazniejsze, ze decyzja juz jest, teraz kilka szczegółów). Bank nie wymaga zadnych faktur, wystarczy im tylko postęp prac. W związku tym moglbym kupowac wszystkie materialy bez VAT. Czy jednak np Urząd Skarbowy lub jakaś inna instytucja nie bedzie sie "przyczepiac" skad mialem materialy? Czy macie w tych sprawach jakies doswiadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomorskie :)

Czy ktos sam zaprojektowal sobie domek. Chcialabym sie zorientowac ile to kosztuje. Nie moge znalezc takiego tematu na forum, jesli znacie to prosze o link. Juz mielismy wybrany projekt (prawie) i zawsze jest cos nie tak, wiec przyszla mysl zeby samemu zaprojektowac.co o tym myslicie ??

 

Ja robiłem projekt indywidualny. O ile pamiętam to kosztował mnie 3500 zł, ale opierał się na tym, co architekt już kiedys namalował. Po prostu po wysłuchaniu tego co chcemy pogrzebal i wyciągnął prjekt domu prawie dokładnie taki jaki chcielismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki. Budowa juz w sumie rozpoczeta, jutro zalewanie ław, jestem w trakcie zalatwiania kredytu (najwazniejsze, ze decyzja juz jest, teraz kilka szczegółów). Bank nie wymaga zadnych faktur, wystarczy im tylko postęp prac. W związku tym moglbym kupowac wszystkie materialy bez VAT. Czy jednak np Urząd Skarbowy lub jakaś inna instytucja nie bedzie sie "przyczepiac" skad mialem materialy? Czy macie w tych sprawach jakies doswiadczenia?

 

ja bym się nie przejmował, nie masz obowiązku brać faktur, a jeśli chodzi o sprzedaż bez faktury to VAT zobowiązany jest odprowadzić sprzedawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...