Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam po dłuuuuuuuuuugim okresie ciszy i bezczynności budowlanej. Stan ten próbujemy teraz zmienić.

Chcemy zamontować szambo mamy jak się zdaje bardzo dobrą ofertę tylko gdyby był jeszcze ktoś chętny (transport może wziąć max 3szt.) gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt.

Grill, dzieci, budujący z okolicy to też brzmi zachęcająco, musze namówić drugą połówkę bo nasi 3 malcy pewnie byliby za...

...oni o grillu i piwku a Ty zaraz o połówce... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po dłuuuuuuuuuugim okresie ciszy i bezczynności budowlanej. Stan ten próbujemy teraz zmienić.

Chcemy zamontować szambo mamy jak się zdaje bardzo dobrą ofertę tylko gdyby był jeszcze ktoś chętny (transport może wziąć max 3szt.) gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt.

Grill, dzieci, budujący z okolicy to też brzmi zachęcająco, musze namówić drugą połówkę bo nasi 3 malcy pewnie byliby za...

 

No i super ! Namawiaj , byle skutecznie ! U nas teren bezpieczny, żadnych szamb :D ani studzienek.

A dzieciakom damy namioty i niech rozstawiają na polu, będzie gdzie wietrzyć .... swąd spalenizny :wink:

 

GRILLLL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ! To nie fer! Ja sie nastawiam z małżonką od pół roku na wyjazd długoweekendowy na fiordy, a Wy mnie kusiecie taką dżamprezką nie do odparcia...Łobuzery afrykanerskie...

 

Fiordy są tam już od jakichś 10tys. lat i pewnie będą przynajmniej drugie tyle :wink: A grill u nas pewnie dopiero ... za tydzień ?

Pewnie, że najlepiej byłoby przenieść tego grila gdzieś we fiordy... No, ale ...tam nie ma naszej chatki :( .

A o której masz wieczorny prom ? Nie zdążysz ? Zresztą oglądanie fiordów po ciemku, to żadna gratka. 8)

 

GRILL !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anekri jak tam ida negocjacje cenowe?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

co do tych cen co podałam wcześniej to nikt mi nic nie podpowiedział :(

 

dzisiaj podjadę jeszcze do NOMI sprawdzę ile tam te kleje kosztują bo coś mi tu podszeptuje, że chyba klej kupowałam po 11 zł więc i reszta może być tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Schody dla mnie tylko betonowe. Po pierwsze są one tańsze (jeśli płaci się za robocizne razem z całym stanem surowym to w ogóle nie drogo a betonu potrzeba raptem 2m3 i trochę stali), po drugie dostępne i wygodne do użytkowania juz na etapie budowy. Nie ma problemu z wchodzeniem na poddasze.

 

 

tak tylko te schody potem też trzeba obrobić, mam to właśnie za sobą i to w dość niedrogiej wersji i myślę, że koniec końców wychodzi koszt podobny, mimo to wolę takie schody niż "gotowe" przynajmniej dziecku noga nie wpadnie pomiędzy stopnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest korzystniejsze komin gotowy np Leier czy zbudowany z cegiel tradycyjny tylko prosze bez podpowiedzi typu a jak mam w planach?

 

to jeszcze zależy co ma na tym kominie chodzić, polecam lekturę wątków na wymianie doświadczeń, z tego co tam wyczytałem to opowiadałbym się za kominem z cegły, ważne jest jednak żeby był prawidłowo wykonany, u nas np zrobiliśmy końcówki kominów z klinkieru a okazuje się że to błąd, zobaczymy, teraz już po ptokach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anekri jak tam ida negocjacje cenowe?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

co do tych cen co podałam wcześniej to nikt mi nic nie podpowiedział :(

 

dzisiaj podjadę jeszcze do NOMI sprawdzę ile tam te kleje kosztują bo coś mi tu podszeptuje, że chyba klej kupowałam po 11 zł więc i reszta może być tańsza

 

Czy mozesz mi dac namiar na miejsce gdzie kupilas styropian? Czy to prawda ze od maja ma wzrosnac cena bo tak mi w jednym miejscu mowili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po długiej nieobecnoci.

Ruszamy po długim weekendie z budowš - Mam nadzieję. Trzymajcie kciuki. Pršd na działce "już" jest (po roku :) ) , gaz do granicy działki wczoraj pocišgnęli - hip hip, hurrra! Woda i kanalizacja się zrobi.

 

Oczywicie mam pytanko.

Będziemy mieli wentylację mechanicznš wraz z reku.

Jeli macie jakie namiary na projektanta to proszę o namiary.

Firmy, do których zwróciłam się z probš o wycenę wentylacji/rekuperatora, najpierw chcš projekt zrobić a potem mi ewentualnie odliczš koszt projektu od ceny urzšdzenia. Chcšc porównać oferty, powinnam chyba zakupić 3/4 projekty :) :o .

Jak dla mnie to jeden spokojnie mi wystarczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalismy sie na dachowke marsylke w Dachdeku w Pruszczu.

CMyK

 

Gdzie ten Dachdek? O namiar proszę, coby się tam rozejrzeć przy okazji.

 

 

Ten dachdek to na nowowiejskiego 35 w pruszczu. W sumie maja duzy wybor, obsluga tez chyba nienajgorsza. My wahamy sie miedzy polka a marsylka, trudny wybor. Zreszta tak jak ze wszystkim ...:)

 

Pozdrawaiam ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dachdek to na nowowiejskiego 35 w pruszczu. W sumie maja duzy wybor, obsluga tez chyba nienajgorsza. My wahamy sie miedzy polka a marsylka, trudny wybor. Zreszta tak jak ze wszystkim ...:)

 

Pozdrawaiam ania

 

Ania, założę się, ze obydwie będą wyglądały pięknie, a za rok nie będzie miało to większego znaczenia. W końcu na dachu się nie mieszka. :D Chyba nie trzeba się bać tych wyborów.

Gaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Je�li macie jakie� namiary na projektanta to proszę o namiary.

Firmy, do których zwróciłam się z pro�bš o wycenę wentylacji/rekuperatora, najpierw chcš projekt zrobić a potem mi ewentualnie odliczš koszt projektu od ceny urzšdzenia. Chcšc porównać oferty, powinnam chyba zakupić 3/4 projekty :) :o .

Jak dla mnie to jeden spokojnie mi wystarczy. Pozdrawiam

 

Nam panowie z http://www.rekuperatory.pl bez problemu zrobili wycenę bez konieczności zakupu od nich projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRRRiiLL !

 

Jak by kto jeszcze zauważył, że zamierzamy się poopiekać na świerzym powietrzu , to i owszem miejsca parkingowe jeszcze są, posada "grilowego" także, polewanko też... Clinton zaproszony, TV kolorowa, Radio stare, ale jara, Paparazzi poszedł spać, ale na Grila wstanie... nie wiem, co tam jeszcze... Aha, beczka na piwo pożyczona.

8)

Przybywajcie, póki prowizorki trzymają ! Potem może być za późno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomkowie -- jam też z Trójmiasta i tu planuję pozostać (finalizuję zakup ziemi w Kiełpinie Grn.), ale mam jeszcze sprawę drogi do załatwienia.

Może Wy mi pomożecie, bo mój post na grupie "Prawo i pieniądze" (w załączeniu) pozostał bez echa...

Będę wdzięczny za wszelkie informacje...

 

Z góry dzięki!!!

---

Witam,

zamierzam kupić działkę, ale związany jest z tym wykup udziałów w prywatnej drodze prowadzącej do niej.

Wiem, że jeśli gmina Gdańsk (bo działka tam się właśnie znajduje) odkupuje grunty pod drogi, to standardową ceną jest 60 zł/m2. Oczywiście może być więcej -- jak miastu bardzo zależy, a sprzedający jest twardym negocjatorem .

Ale to chyba dość atrakcyjna cena -- przynajmniej tak twierdzi gospodarz, które chce mi sprzedać działkę wraz z udziałem w drodze.

 

Mam pytanie do Szanownych Forumowiczów - jaka może być cena 1 m2 działki przeznaczonej na prywatną, wewnętrzną drogę dojazdową?

Oczywiście negocjacje zacznę od 1 zł / m2, ale chciałbym mieć chociaż orientacyjną wiedzę na ilu zł powinienem zakończyć. Czy faktycznie na tych 60 zł?

 

PS. Tak naprawdę, to zachęcony postami z Forum będę chyba próbował przekonać gospodarza, aby wcześniej nieodpłatnie przekazał tę drogę gminie, ale i tak będę musiał wówczas wykupić przypadającą na mnie część drogi -- facet po prostu zwiększy cenę działki o wartość przypadającej na mnie części drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj marejure, ja też mam działkę w Kiełpinie GRN, też mam prywatną drogę dojazdową z tym, że część tej drogi to wspówłasność (droga wewnętrzna), a na drodze dojazdowej do tej wewnętrznej mamy ustanowioną nieodpłatną służebność. My płaciliśmy jakieś grosze za tę współwłasność, no ale tej wewnętrznej drogi gmina raczej nie odkupi, jeśli już - to raczej kupi tę dojazdową, na której jest służebność. Działkę mamy za nowym kościołem, a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...