Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

marjucha napisał:

Może ktoś z Was polecić taniego i dobrego geodety z okolic Pruszcza Gdańskiego.

Jestem na etapie papierów i muszę zrobić mapkę do celów projektowych.

Ile to Was kosztowało?

 

http://www.geotom.pl/kontakt.html

złapałem go na drodze- rok temu był najtańszy z tych co znalazłem. Da sie z nim dogadać .

Pozdrawiam

 

Wielkie dzięki! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Dziękuje za namiary!

Nasz komitet mieszkańców :lol: zaczyna sie budować w lewym Baninie jadąc z Gdańska na końcu księżycowej. Ulicy jeszcze nie mamy narazie duuuuże pole.

 

Księżycowa to ta co idzie w głąb w okolicach GS-u?

O ile nie pomyliłem ulic to tak koło stacji paliwowej albo straży pożarnej! Do samego konca potem przeskakujemy skrzyżowanie przez gospodarstwo i jesteśmy na swoim :wink:

Dokładnie to tu;

http://maps.google.com/?t=k&om=1&ll=54.383625,18.389568&spn=0.003168,0.0081

twoją możesz też zlokalizować! i powiększyć - niestety zdjęcie z tamtego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiar na jakiegoś dobrego wykonawcę ogrodzeń lub orientuje się w stawkach jakie chodzą na 3-miejskim rynku?

Witam po długiej przerwie, nie odzywałem się bo po założeniu ostatniego obozu wykonałem atak na szczyt tzn. PRZEPROWADZIŁEM SIĘ!

Tak, od 5 maja mieszkam w Osowej. ZAPRASZAM DO ODWIEDZANIA MOJEJ REZYDENCJI :lol:

Dom prawie gotowy, piszę prawie bo wciąz nie mam grzejnika kanałowego, który miał być zainstalowany w podłodze ( o perypetiach z grzejnkiem napisze innym razem bo to zajmie dużo miejsca ), nie mam też tynku na elewacji, ogrodu, podjazdów i ogrodzenia.

Najważniejszy jest teraz płot i ogród, dlatego mam dwa pytania:

1. Czy znacie żródło taniej i dobrej ziemi urodzajnej?

2. Czy znacie kogoś kto ma tydzień czasu wolnego aby wylać 50mb podmurówki pod ogrodzenie Może któryś z Waszych wykonawców jeszcze nie mógł zacząć z powodów biurokratycznych i na tydzień możecie go polecić? Będę bardzo wdzięczny.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuje za namiary!

Nasz komitet mieszkańców :lol: zaczyna sie budować w lewym Baninie jadąc z Gdańska na końcu księżycowej. Ulicy jeszcze nie mamy narazie duuuuże pole.

 

Księżycowa to ta co idzie w głąb w okolicach GS-u?

O ile nie pomyliłem ulic to tak koło stacji paliwowej albo straży pożarnej! Do samego konca potem przeskakujemy skrzyżowanie przez gospodarstwo i jesteśmy na swoim :wink:

Dokładnie to tu;

http://maps.google.com/?t=k&om=1&ll=54.383625,18.389568&spn=0.003168,0.0081

twoją możesz też zlokalizować! i powiększyć - niestety zdjęcie z tamtego roku

 

tak widziałem, w mojej okolicy to stan jak były zaczęte pierwsze dwa domy, ale i tak fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz babo placek.

Nie znam człowieka, ale Majcia spróbuj z nim pogadać i może da się coś wyjaśnić, bo facet chyba trochę przesadza.

Powodzenia

 

No wlasnie "pogadać" bardzo chetnie ale P Sikora chyba nie lubi rozmawiac :) Ze mna to jeszcze tak ale moim tata nie mam mowy. Moj tata ciagle slyszy "nie bede z Panem gadal " i odwraca sie na piecie i dzwoni do kierownika budowy. No coz zobaczymy jak to bedzie. Jak pech to na maksa, najpierw 2 lata urzedasy wstrzymywaly budowe a jak sie w koncu zaczela to z wykonawcą nie możemy sie dogadac :( Dziekuje i pozdrawiam Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz babo placek.

Nie znam człowieka, ale Majcia spróbuj z nim pogadać i może da się coś wyjaśnić, bo facet chyba trochę przesadza.

Powodzenia

 

No wlasnie "pogadać" bardzo chetnie ale P Sikora chyba nie lubi rozmawiac :) Ze mna to jeszcze tak ale moim tata nie mam mowy. Moj tata ciagle slyszy "nie bede z Panem gadal " i odwraca sie na piecie i dzwoni do kierownika budowy. No coz zobaczymy jak to bedzie. Jak pech to na maksa, najpierw 2 lata urzedasy wstrzymywaly budowe a jak sie w koncu zaczela to z wykonawcą nie możemy sie dogadac :( Dziekuje i pozdrawiam Maja

 

Na budowie ktoś musi mieć ostatnie zdanie. Według mnie najlepiej aby tym kimś był Inwestor bo to ON płaci i jeżeli nawet mówi głupoty to trzeba robić jak ON chce (konsekwencje też ON będzie ponosił). Mądry inwestor radzi się fachowców ( i tak każdy fachowiec ma inne zdanie) czyli kierownika budowy, architekta, wykonawcy a potem podejmuje decyzje. Jeżeli jest inaczej to coś tu mi nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz babo placek.

Nie znam człowieka, ale Majcia spróbuj z nim pogadać i może da się coś wyjaśnić, bo facet chyba trochę przesadza.

Powodzenia

 

No wlasnie "pogadać" bardzo chetnie ale P Sikora chyba nie lubi rozmawiac :) Ze mna to jeszcze tak ale moim tata nie mam mowy. Moj tata ciagle slyszy "nie bede z Panem gadal " i odwraca sie na piecie i dzwoni do kierownika budowy. No coz zobaczymy jak to bedzie. Jak pech to na maksa, najpierw 2 lata urzedasy wstrzymywaly budowe a jak sie w koncu zaczela to z wykonawcą nie możemy sie dogadac :( Dziekuje i pozdrawiam Maja

 

Na budowie ktoś musi mieć ostatnie zdanie. Według mnie najlepiej aby tym kimś był Inwestor bo to ON płaci i jeżeli nawet mówi głupoty to trzeba robić jak ON chce (konsekwencje też ON będzie ponosił). Mądry inwestor radzi się fachowców ( i tak każdy fachowiec ma inne zdanie) czyli kierownika budowy, architekta, wykonawcy a potem podejmuje decyzje. Jeżeli jest inaczej to coś tu mi nie gra.

 

Zgadzam sie z Tobą w 100%. Niestety u Pana Sikory Inwestor to "tylko facet od placenia kasy na czas". Najlepiej zeby sie tylko wtedy pojawial na budowie. Bron Boze zeby nie zadawal pytan, mierzyl, interesowal sie !!!Sytuacja jest tak napieta ze robi sie niedozniesienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Szukam namiaru na bloczki betonowe w dobrej cenie, CMYK coś wspominał o bloczkach spod Żukowa ale nie mogę CMYK'a złapać...

 

Pozdrawiam. Michał.

 

Oprucz Miszewka jest jeszcze na końcu Rębiechowa, początek Banina jadąc z Gdańska producent (ma tam teraz wielkie żułte szyldy reklamowe) cena 2,30zł netto sztuka tel. 058 685 84 09 - co najważniejsze transport i rozładunek ( o to nalezy sie też pytać) mają w cenie. Wroński w Miszewie 2,90 brutto (cena z cennika) - transport i rozładunek darmowy w okolicach. Wszystko zalezy ile sztuk i jak daleko.

Jak byś coś znalazł taniej niż 2,30zł za sztuke "14" prosił bym o namiary - dzięki.

 

Co do bloczkow to osobiscie bardzo polecam Małkowo kolo Zukowa o ktorym wczesnie wspominalem koszt bloczkow to 2,20 brutto z faktura i nie probujcie sie targowac bo to naprawde okazja dostalem tez atest. Facet slowny i na czas jak mowi ze bedzie o 8 to bedzie, jescze wczesniej dzwoni ze dojezdza po prostu super :o tel. 0601187938

CMyK

co do jakosci to ekipa powiedziala ze miala problem z ich rozbiciem jezeli przyjechaly pekniete to odliczali trzeba sie tylko potargowac zeby nie brali kaucji za palety i potem zwrocic je (czyli zadzwonic i sami po nie przyjada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Szukam namiaru na bloczki betonowe w dobrej cenie, CMYK coś wspominał o bloczkach spod Żukowa ale nie mogę CMYK'a złapać...

 

Pozdrawiam. Michał.

 

Oprucz Miszewka jest jeszcze na końcu Rębiechowa, początek Banina jadąc z Gdańska producent (ma tam teraz wielkie żułte szyldy reklamowe) cena 2,30zł netto sztuka tel. 058 685 84 09 - co najważniejsze transport i rozładunek ( o to nalezy sie też pytać) mają w cenie. Wroński w Miszewie 2,90 brutto (cena z cennika) - transport i rozładunek darmowy w okolicach. Wszystko zalezy ile sztuk i jak daleko.

Jak byś coś znalazł taniej niż 2,30zł za sztuke "14" prosił bym o namiary - dzięki.

 

Co do bloczkow to osobiscie bardzo polecam Małkowo kolo Zukowa o ktorym wczesnie wspominalem koszt bloczkow to 2,20 brutto z faktura i nie probujcie sie targowac bo to naprawde okazja dostalem tez atest. Facet slowny i na czas jak mowi ze bedzie o 8 to bedzie, jescze wczesniej dzwoni ze dojezdza po prostu super :o tel. 0601187938

CMyK

co do jakosci to ekipa powiedziala ze miala problem z ich rozbiciem jezeli przyjechaly pekniete to odliczali trzeba sie tylko potargowac zeby nie brali kaucji za palety i potem zwrocic je (czyli zadzwonic i sami po nie przyjada)

Dzięki za namiary mi sie też przydadzą - mam jeszcze pytanko czy transport jest wliczony w cene czy płaci sie osobno - dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumznawców

Wybudowałam dom na wybrzeżu pomorskim i jak do tej pory wszystko było w miarę proste. Do czasu kiedy musiałam podjąc decyzję o stolarce otworowej. Po zebraniu i przeanalizowaniu ofert (nie kieruję się tylko ceną ale przedewszystkim jakością i funkcjonalnością okna ) pozostały mi dwie firmy do wyboru. Pierwsza to Avante reprezentowana przez Megabud z Rumi, a druga to Vetrex z Tczewa. Oferty są cenowo zbliżone róznica jest bardzo mała, ale okna Avante mają lepsze bajery w standardzie. Proszę niech mi ktoś pomoże podjąc decyzję, napiście jeśli korzystaliście z jednej bądz drugiej firmy.

 

Osobiście z ofert tych firm nie korzystałam, ale byłam prawie zdecydowana na okna z Vetrex'u. I pewnie zamówilabym tam okna, gdyby nie fakt,że wielkość szyby ma ograniczoną wysokość/szerokość . Mam duże okno tarasowe o wym. 2,2 *2,7 m, trzyskrzydłowe. Niestety Vetrex nie był w stanie wykonać tych skrzydeł z jednej tafli szyby , a jedynie do wys. 1,5 m pozioma lista wzmacniająca ( nie pamiętam dokładnej jej szerokości, ale znaczna ) i pozostałe 0,7 m. Wg mnie takie rozwiązanie może pasuje do wyjścia na balkon, ale nie na taras. To jest oczywiście rzecz gustu, co się komu podoba. Ja ostatecznie zdecydowałam się na okna z firmy Maszrol z Siwiałki k. Godziszewa http://www.maszrol.pl . Przed podjęciem decyzji byłam u nich na produkcji. Zarówno parametry techniczne ( wsp. przenikania ciepla =1,0, profil )jak i sposób wykonania nie wzbudziły moich zastrzeżeń.

Wstępną datę montażu ustaliliśmyna na najbliższy poniedziałek. Nie omieszkam , jak najszybciej dorzucić trochę fotek.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale Pan Sikora okazal sie bardzo trudnym w obyciu czlowiekiem. Na forum byl bardzo chwalony i rzeczywiscie jako fachowiec jest SUPER ale jako czlowiek tragedia :o Nie moża z nim normalnie porozmawiac a juz broń boże sie o cos zapytac bo zaraz odbiera to jako kontrole :-? Moj tata jest czlowiekiem dociekliwym i lubi sobie pomierzyc, popytac i nie chodzi tu o kontrole pracy Pana Sikory ale o sama ciekawosc przecież buduje swoj pierwszy dom. Niestety o to Pan Sikora tez obrazil i nie odzywal do taty przez dwa dni. Ja jestem w szoku. :o Czlowiek wydawal sie taki sympatyczny. Wogole mamy wrazenie ze projekt dla Pana Sikory to tylko tam jakis papier bo on bardzo chetnie by w nim wszystko zmienil i budowal po swojemu. Jak sie nie zgadzamy to tez jest wielkie niezadowolenie i nastepnego dnia tata "dzien dobry" nie uslyszy :o Strasznie do jest meczace i niewiem jak to dalej bedzie :-?

Pozdrawiam wszystkich. Zdesperowana :(

 

Majcia, chyba tak budować się nie da: albo poważna rozmowa przyniesie poprawę stosunków, albo gościa trzeba zmienić, bo w końcu buduje dom dla Was a nie dla siebie. My nie zdecydowaliśmy się na jednego fachowca, chociaż miał dobre referencje, bo między nami zwyczajnie od początku nie zaiskrzyło. Gość od razu wyskoczył na mnie z gębą, że projekt źle opracowany, że tego i tamtego to już nikt tak nie robi, i w ogóle zachowywał się tak, jakby wszystkie rozumy zjadł. Oboje z mężem stwierdziliśmy, że może i potrafi budować, ale współpraca z takim człowiekiem będzie na budowie trudna. A to , co się dzieje u twojego Taty, to jakiś absurd. Zyczę stanowczości i tzrymam kciuki za pomyślne rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franciszku - Gratulacje - zaczynałem mniej więcej w tym samym czasie co ty ale nasza przeprowadzka odbędzie sie w sierpniu.

Gosia wprowadziła się jeszcze szybciej, mnie do pośpiechu zmusiła sytuacja - nie miałem gdzie sie podziać :lol: Trzymam kciuki za końcówkę.

Ponawiam pytanko:

Potzebna ziemia urodzajna i jakaś ekipa do podmurówki. Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...