Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

a nie możecie wykopać studni ?? może być nawet nie być głębinowa byle do budowy się nadawała-

my mielismy wysokie wody gruntowe i sami wykopaliśmy sobie "czerpalnie wody" trochę komarów zabetonowaliśmy w murze z tą wodą i do picia się nie nadawała :wink: a wodę z wodociągu dopiero mamy od pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a nie możecie wykopać studni ?? może być nawet nie być głębinowa byle do budowy się nadawała-

my mielismy wysokie wody gruntowe i sami wykopaliśmy sobie "czerpalnie wody" trochę komarów zabetonowaliśmy w murze z tą wodą i do picia się nie nadawała :wink: a wodę z wodociągu dopiero mamy od pół roku

 

Studnia odpada :( Koszt ok. 40 000, woda jest na głebokości ok 70metrów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wode to bedziemy miec... w sierpniu :evil: :x Jak tu zaczac? Staram sie przekonac meza zebysmy zaczeli dowoząc wode w zbiornikach, ale cos mi sie nie udaje. .... A ja już chcę zacząć! Kolejny rok nam ucieknie :(

Ja wodę na działce miałem dopiero gdy zalewałem strop na piętrze a do tego czasu to zbierałom wodę do beczki 1000l z dachu pomieszczenia w którym sie przebierałem. W razie czego można od jakiegos pobliskiego rolnika pożyczyc beczkowóz lub nawet niech przywiezie wodę i przelać do beczek 100 lub 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wode to bedziemy miec... w sierpniu :evil: :x Jak tu zaczac? Staram sie przekonac meza zebysmy zaczeli dowoząc wode w zbiornikach, ale cos mi sie nie udaje. .... A ja już chcę zacząć! Kolejny rok nam ucieknie :(

Ja wodę na działce miałem dopiero gdy zalewałem strop na piętrze a do tego czasu to zbierałom wodę do beczki 1000l z dachu pomieszczenia w którym sie przebierałem. W razie czego można od jakiegos pobliskiego rolnika pożyczyc beczkowóz lub nawet niech przywiezie wodę i przelać do beczek 100 lub 200l.

w jednym z watków forum znalazlem patent polegajacy na napelnieniu szamba wodą (to pod warunkiem, ze planuje sie szambo / nie ma kanalizy). no i trzeba zadbac zeby fachowcy nie sikali do srodka :-? . jak nie wypali z płytką studnią, to użyje u siebie takiego właśnie sposobu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam. Bardzo chętnie.

 

Ja pewnie pojadę z Kosakowa.

Świetnie-akurat dziś bylismy z małżonką zrobić rekonesans - ścieżka ładna jest od Swarzewa do Chałup. w tym do drugiego kempingu od Władka jest kostka normalnie kładziona, a dalej do góry nogami i się ociupinke rozjeżdża - to dość istotne dla rolkarzy,a tak żeśmy jechali.

Niestety w tym miejscu musieliśmy wracać,ale jazda super - żagle ,pustawo choc troszkę wiało.

To co wstępnie przyszła niedziela?Oczywiscie ważna też aura.

Aaaa i z atrakcji zapomniałem dodać kite-surfingowców wywijających salta na wysokości kilku metrów na powierzchnią zatoki. mają chłopaki zdrowie.

 

 

Ok, niedziela będzie fajnie.

Proponowałbym spotkanie do południa.

Na półwyspie zjeśc rybkę, wypic piwko i wrócic w wczesnym popołudniem.

 

Man nadzieję że uda nam się zrobic wiechę w piątek.

A nie w sobotę. Bo w niedzielę nie będę w stanie prowadzic pojazdów mechanicznych ;)

 

Powoli zwołuję ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie nietypowe pytanie (w sumie to mój znajomy):

Ma dom drewniany, modułowy i chciałby wiedzieć ile (mniej lub wiecej) kosztuje postawienie ściany zewnętrznej z cegły klinkierowej?

 

W Kartuzach jest duża hurtownia zajmująca się tylko klinkierem, tam ci wszystko powiedzą, zdaje się właścicielem jest pan A. S(z)ołtysek. Namiar znajdziesz napewno w necie. Cegła pełna klinkierowa może kosztować nawet ok 4zł za sztukę, do tego jest specjalna zaprawa. Ale nie wiem czy na ścianę musi być pełna czy wystarczy np siedmioszczelinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam doła :cry: :cry: :cry: Pozwolenie mamy od kwietnia a budowa nie zaczeta :( Rzecz w tym,ze na dzialce nie ma wody i prądu. Prąd maja zalozyc po 20.05, ale wode to bedziemy miec... w sierpniu :evil: :x Jak tu zaczac? :(

 

Beata, duzo ludzi buduje ze zbiornikami, może udac się do Sołtysa - może podpowie, kto ma we wsi jakis beczkowóz do użyczenia.

Nie warto chyba się poddawać.

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli korzystając z pięknej aury na małą przejażdżkę rowerową lub rolkową z Władysławowa na Hel nowowybudowaną ścieżką rowerową? W jakąś niedzielę.

 

Fajny pomysł....

Tyle, że u nas nie wchodzi w rachubę :-?

Piesa za stara na takie rajdy, młody za młody (i nie bardzo jeszcze umie jeździć, a w foteliku się nie mieści...), rowery od 2 latek stoją na kapciach :( ....

I w dodatku takie modne miejsce... My preferujemy raczej takie dzury, gdzie nikt jeszcze nie dojechał :D

 

Ale pomysł świetny, życzymy gładkiej drogi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAPORT Z GRRILA 2

 

Grrril się odbył. Upieczono, zjedzono i wypito. Towarzystwo stanowili : znamienity i nagradzany Fotograf Gustaw z małżonką, bardzo znany Górograf Beskidu Niskiego Marek, oraz My. Deszczyk też się pojawił.

:D Miło było.

 

W następną sobotę też rozpalimy ognisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam doła :cry: :cry: :cry: Pozwolenie mamy od kwietnia a budowa nie zaczeta :( Rzecz w tym,ze na dzialce nie ma wody i prądu. Prąd maja zalozyc po 20.05, ale wode to bedziemy miec... w sierpniu :evil: :x Jak tu zaczac? :(

 

Beata, duzo ludzi buduje ze zbiornikami, może udac się do Sołtysa - może podpowie, kto ma we wsi jakis beczkowóz do użyczenia.

Nie warto chyba się poddawać.

 

G.

 

Wlasnie to samo chcialam zaproponowac co Gaba. Pomysl chyba wart rozpatrzenia. Glowa do gory i najważniejsze to sie nie poddawac. Powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Trójmiastowiczan i okoliczan (czyli mieszkańców okolic). Od września zeszłego roku budujemy dom 10 km od miejsca gdzie teraz mieszkamy,czyli od Gdyni. Dom stawiamy w Mostach gmina Kosakowo. Działeczkę mamy niestety nie za dużą, ale ceny ziemi w tym rejonie są koszmarne i względy finansowe pozwoliły nam na zakup ok 630 metrów (tylko), przy czym rozważaliśmy też kupno ok 3 krotnie większej działki w okolicach Kielna czy Bojana, ale inne priorytety zadecydowały o Mostach (m in bliskość morza czy duuużo krótszy dojazd do pracy z pominięciem korków). Jesteśmy dopiero na etapie kładzenia dachówki, a i ten etap się przesunie w czasie z powodu zatrucia dekarza na komunii. Niech szybko wraca do zdrowia.

Na razie tyle.

Aha, nasz dom to Cyprys z pracowni Horyzont z kilkoma zmianami

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=25&a=39&sid=4&projekt=8&odbicie=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Trójmiastowiczan i okoliczan (czyli mieszkańców okolic). Od września zeszłego roku budujemy dom 10 km od miejsca gdzie teraz mieszkamy,czyli od Gdyni. Dom stawiamy w Mostach gmina Kosakowo. Działeczkę mamy niestety nie za dużą, ale ceny ziemi w tym rejonie są koszmarne i względy finansowe pozwoliły nam na zakup ok 630 metrów (tylko), przy czym rozważaliśmy też kupno ok 3 krotnie większej działki w okolicach Kielna czy Bojana, ale inne priorytety zadecydowały o Mostach (m in bliskość morza czy duuużo krótszy dojazd do pracy z pominięciem korków). Jesteśmy dopiero na etapie kładzenia dachówki, a i ten etap się przesunie w czasie z powodu zatrucia dekarza na komunii. Niech szybko wraca do zdrowia.

Na razie tyle.

Aha, nasz dom to Cyprys z pracowni Horyzont z kilkoma zmianami

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=25&a=39&sid=4&projekt=8&odbicie=1

No to gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...