Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

A ja mam takie nietypowe pytanie (w sumie to mój znajomy):

Ma dom drewniany, modułowy i chciałby wiedzieć ile (mniej lub wiecej) kosztuje postawienie ściany zewnętrznej z cegły klinkierowej?

 

W Kartuzach jest duża hurtownia zajmująca się tylko klinkierem, tam ci wszystko powiedzą, zdaje się właścicielem jest pan A. S(z)ołtysek. Namiar znajdziesz napewno w necie. Cegła pełna klinkierowa może kosztować nawet ok 4zł za sztukę, do tego jest specjalna zaprawa. Ale nie wiem czy na ścianę musi być pełna czy wystarczy np siedmioszczelinowa.

Ceny materiału to znam (cegła, zaprawa, fuga, olej...) ale wogóle nie orientuję się jaka jest cena robocizny za m2 (postawienie ściany, fugowanie).

Jakbyś znał choćby przybliżoną (wiadomo różna ekipa, różne ceny) to będę wdzięczny.

 

to trudno mi powiedzieć, bo z klinkierem zetnkąłem się przy kominach które były w cenie, ale nie wydaje mi się żeby miało być znacznie więcej niż standardowe murowanie, może trochę więcej bo jeszcze fugowanie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A my wkopujemy łopatę w poniedziałek. Oj, będzie się działo :roll:

 

Fajnie, że zaczynacie:) I powodzenia :D A u nas takie opóźnienie :evil: Ja jestem jednak wciąz jednak dobrej myśli, ze my tez zaczniemy... wkrótce... :-? Jak na razie spróbujemy pogadac z ludzmi, którzy mieszkają najblizej naszej działki (jakies 200 metrów) czy mozna by od nich brac wode. Oczywiscie za odpowiednia opłata. Mam nadzieje, ze sie zgodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy mieć pozwolenie w poniedziałek. Nawet szybko to poszło dzięki kierownikowi budowy p. Wójcikowi. Ale i tak trzeba pilnować w Starostwie swoich spraw, bo okazało się, że zawiadomienie o wszczęciu postępowania wyszło już dawno (zrotka z gminy z 12.05), a do nas do dziś nie doszło, a bez zrotki nie można pisać decyzji. Więc odebrałam pisemko osobiście dziś i pozwolenie będzie z datą 22.05 niezależnie od tego kiedy szefowa podpisze.

Wreszcie będzie można załatwiać kredyt.

A i czeka nas jeszce wymiana gruntu w jednym miejscu. I tu mam prośbę do CMyKa-czy mogę prosic o namiar do firmy, która robiła wymianę u Ciebie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan od robot ziemnych wykopalisk wymiany gruntu itd 0601 622 236

Pozdrawiam Lidke.

Tez mialem ten sam numer ze zwrotkš i czekalem bez sensu.

CMyK

 

Dzięki wielkie! jak zawsze można na Ciebie liczyć, przecierasz szlaki :p

Przy kopaniu okaże się jeszcze jak rozległa jest ta dziura z namułem, bo głęboka na 2,5m. Trochę się wkurzyłam :evil: na to, ale dobrze, że zrobiliśmy te badania, bo jakby wyszło w czasie kopania to dopiero by była niespodzianka.

Można Cię nawiedzić w przyszłym tygodniu na placu boju?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy mieć pozwolenie w poniedziałek. Nawet szybko to poszło dzięki kierownikowi budowy p. Wójcikowi. Ale i tak trzeba pilnować w Starostwie swoich spraw, bo okazało się, że zawiadomienie o wszczęciu postępowania wyszło już dawno (zrotka z gminy z 12.05), a do nas do dziś nie doszło, a bez zrotki nie można pisać decyzji. Więc odebrałam pisemko osobiście dziś i pozwolenie będzie z datą 22.05 niezależnie od tego kiedy szefowa podpisze.

Wreszcie będzie można załatwiać kredyt.

A i czeka nas jeszce wymiana gruntu w jednym miejscu. I tu mam prośbę do CMyKa-czy mogę prosic o namiar do firmy, która robiła wymianę u Ciebie?

Pozdrawiam

Jak w ogóle wygląda procedura z pozwoleniem na budowę? Czy po złożeniu papierów do pozwolenia należy się spodziewać, że najpierw dostanę zawiadomienie o wszczęciu postępowania a potem że decyzja administracyjna została podjęta? Czy też urząd się odezwie dopiero jak podejmie decyzję?

Pytam bo złożyłem wniosek+projekt pod koniec kwietnia i na razie nie ma śladów żadnej aktywności ze strony urzędników....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan od robot ziemnych wykopalisk wymiany gruntu itd 0601 622 236

Pozdrawiam Lidke.

Tez mialem ten sam numer ze zwrotkš i czekalem bez sensu.

CMyK

 

Dzięki wielkie! jak zawsze można na Ciebie liczyć, przecierasz szlaki :p

Przy kopaniu okaże się jeszcze jak rozległa jest ta dziura z namułem, bo głęboka na 2,5m. Trochę się wkurzyłam :evil: na to, ale dobrze, że zrobiliśmy te badania, bo jakby wyszło w czasie kopania to dopiero by była niespodzianka.

Można Cię nawiedzić w przyszłym tygodniu na placu boju?

Pozdrawiam

 

pewnie ze mozna tylko nastepny tydzien mam na druga zmiane i bede na budowie do 14

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podzieli się namiarem na taniego rzeczoznawcę majątkowego?

 

Nam wyceniała pani Raczkowska Aleksandra 604-050-953. Tanio nie było, 800zł, ale robi tak aby bank nie czepiał sie co do wysokości kredytu. Szybko i rzetelnie.

 

 

Mam pytanie, do czego ten rzeczoznawca jest Wam ptrzebny? Czy do zrobiena kosztorysu dla banku, czy moze do zweryfikowania przez bank kosztorysu ktory sami zrobiliscie.

Jestesmy w trakcie zalatwiania kredytu i wlasnie musimy przedstawic w banku kosztorys budowy ,i tak sobie myslalem zeby zrobic go samemu z niewielka pomoca kierownika budowy. Ale moze jestem w bledzie i taki wlasnie kosztorys powinien zrobic rzeczoznawca o ktorym piszecie.

 

pozdrawiam

Artur

 

p.s

Śliwka chyba mamy tego samego kierownika budowy.(my pozwolanie na budowe mamy juz od marca, a zaczynamy za tydzien-wykopy,a 5 czerwca wchodzi ekipa) POWODZENIA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Czy znacie kogoś od wykonania ogrodzenia - cokół i siatka - sprawdzonego i z realnym podejściem do życia?

Pozdrawiam

 

Witaj :)

 

Dawno Cię nie było - słyszałam coś w ostatni weekend, że coś się działao w okolicach Twojej działki - czyżby sezon budowlany się rozpoczął :)?

My planujemy przeprowadzkę na lipiec (miał być czerwiec ale jak to terminy zawsze się przesuwają:)

 

Witaj

Mam już tynki i wylewki. W chwili obecnej biorę się za ogrodzenie. U Ciebie widziałem, że zaczyna powstawać ogród... lipiec - to już moment. Chyba Wam zazdroszczę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo nie odzywałam się. Łatwo nie było, cišgle co nie grało.

 

ROZPOCZĘCIE budowy naszego domu trwało straaasznie długo. Mielimy zaczšć w zeszłym roku, ale wykonawca nam zwiał. Potem okazało się, że wstępnie dogadany kierownik budowy wycofał się. Następny w koleje do "ucieczki" był wykonawca pokrycia dachowego. Już mylałam, że to sięnie skończy.

 

Zima, nie chciała sięskończyć. Jak się już zaczęło (poczštek maja) to oczywicie razem z kłopotami.

Brrrr. W sobotę przyjechali tyczyć dom i grodzić działeczkę. Godzina 8 rano telefon i słowa "pani Doroto, mamy problem, dom nie mieci się na działce". Wierzcie mi, że byłam bliska zawału. 1,5 roku biegania z dokumentami i teraz jeszcze raz od poczštku. Na szczęcie okazało się, że TO TYLKO :o :o :o słupki graniczne sš poprzesuwane o ok 30 cm. Działkę trzeba było tyczyć jeszcze raz - wznawiać punkty graniczne. Cuda na kiju. Trwało to ... :evil: :evil: :evil: z tydzień.

Dzisiaj zalali wraszcie ławy fundamentowe. HIP, HIP HURRRRRAAAAA!!!!

 

Oby do przodu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...