Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie, do czego ten rzeczoznawca jest Wam ptrzebny? Czy do zrobiena kosztorysu dla banku, czy moze do zweryfikowania przez bank kosztorysu ktory sami zrobiliscie.

Jestesmy w trakcie zalatwiania kredytu i wlasnie musimy przedstawic w banku kosztorys budowy ,i tak sobie myslalem zeby zrobic go samemu z niewielka pomoca kierownika budowy. Ale moze jestem w bledzie i taki wlasnie kosztorys powinien zrobic rzeczoznawca o ktorym piszecie.

 

pozdrawiam

Artur

 

p.s

Śliwka chyba mamy tego samego kierownika budowy.(my pozwolanie na budowe mamy juz od marca, a zaczynamy za tydzien-wykopy,a 5 czerwca wchodzi ekipa) POWODZENIA!!!!

 

Na jaki bank zdecydowaliście się bo my jesteśmy w trakcie przeglądania ofert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do czego ten rzeczoznawca jest Wam ptrzebny? Czy do zrobiena kosztorysu dla banku, czy moze do zweryfikowania przez bank kosztorysu ktory sami zrobiliscie.

Jestesmy w trakcie zalatwiania kredytu i wlasnie musimy przedstawic w banku kosztorys budowy ,i tak sobie myslalem zeby zrobic go samemu z niewielka pomoca kierownika budowy. Ale moze jestem w bledzie i taki wlasnie kosztorys powinien zrobic rzeczoznawca o ktorym piszecie.

 

 

 

Do kosztorysu akurat nam nie był potrzebny rzeczoznawca. Wycena potrzebna jest do tego aby stwierdził,ze działka ma odpowiednią wartość jako wkład własny oraz, ze kredyt wystarczy nam na wybudowanie domu "do końca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak off topic, ale może akurat tutaj ktoś z budujących zainteresuje się... Dwa 6 tygodniowe kociaki poszukują dobrych domów - najlepiej w okolicach 3miasta. Miały zostać uśpione, zostały uratowane i w łazience rodziców znajomego odchowane. Oto one:

 

http://foto.onet.pl/upload/41/48/_601391_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/24/37/_601392_n.jpg

 

No komu....(ta szara to dziewczynka) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do czego ten rzeczoznawca jest Wam ptrzebny? Czy do zrobiena kosztorysu dla banku, czy moze do zweryfikowania przez bank kosztorysu ktory sami zrobiliscie.

Jestesmy w trakcie zalatwiania kredytu i wlasnie musimy przedstawic w banku kosztorys budowy ,i tak sobie myslalem zeby zrobic go samemu z niewielka pomoca kierownika budowy. Ale moze jestem w bledzie i taki wlasnie kosztorys powinien zrobic rzeczoznawca o ktorym piszecie.

 

pozdrawiam

Artur

 

p.s

Śliwka chyba mamy tego samego kierownika budowy.(my pozwolanie na budowe mamy juz od marca, a zaczynamy za tydzien-wykopy,a 5 czerwca wchodzi ekipa) POWODZENIA!!!!

 

Na jaki bank zdecydowaliście się bo my jesteśmy w trakcie przeglądania ofert?

 

 

Prawdopodobnie wezmiemy w Millennium-indiwidualnie , bylismy w Openfinance i tam powiedziano nam(po wstepnych analizach

) ze najkozystniejsze oferty ma mBank i Millenniun jednak pani z open... wydala sie malo kompetentna(powiedziala ze zadzwoni a nie zadzwonila ,powiedziala ze wysle maila a nie wyslala ,po przypomnieniu sie wyslala maila ale nie z tym co miala wyslac itd...) wiec sami udalismy sie do millennium.

 

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bylem w Open Finance i tez polecano mi M-bank i Millenium. W m-banku podobno nie chca zadnych faktur i wystarczy im postep w budowie (co bylo dl mnie najwazniesze). Kiedy jednak poszedlem do tych banków, okazalo sie, ze mieli oferte duuzo gorsza (szczegolnie millenium) niz np PKO BP. Ja zdecydowalem sie jednak na DOMbank - oprocentowanie w moim przypadku 2.27% (CHF) i postepy udokumentowuje sie zdjeciami i wpisami w dzienniku budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, planuje zakupic folie, tzn nie folie ale taki patent do oczka wodnego. ktos bedzie robił u siebie i byłby zainteresowany?Moze da rade jakas lepsza cene uzyskac?

 

a może dno wyłożyć gliną? folia w końcu się rozerwie, u moich teśców np raz wlazł w oczko pies :D ... ale oni mieli jakąś lipną folię

A, swoja droga miałam zapytac jak kostka?Zadowoleni jestescie?

 

kostka pierwsza klasa :) cała okolica wybałusza gały z podziwu ;)

Witam, jestem nowy w tym towarzystwie ale uważnie prześledziłem większą część tego forum i wyławiam potencjalnych dostawców materiałów i usług. Możesz napisać trochę więcej co to za cud kostka i skąd? Czy to z tego Kostbetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jednak poszedlem do tych banków, okazalo sie, ze mieli oferte duuzo gorsza (szczegolnie millenium) niz np PKO BP

 

w czym oferta PKO BP jest lepsza (np.od millenium) ? My zamieniliśmy PKO BP na Millenium - niższe oprocentowanie,przyznanie kredytu bez prowizji,uznanie mieszkania własnościowego (jeszcze nie sprzedane) jako wkład własny więc nie trzeba ponosić kosztów ubezpieczenia braku wkładu własnego,przeliczanie wypłat transz po kursie dnia , a nie jak w PKO BP ilości waluty z dnia złożenia wniosku kredytowego, promocyjne pakiety ubezpieczeń na życie i nieruchomości ,brak kolejek i doskonały kontakt zarówno osobisty jak i telefoniczny z pracownikiem banku!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty banków nigdy do końca nie są tym czego sie spodziewamy. Dwa lata temu brałem w PKO BP kredyt w CHF. Zwyciężyli wówczas tym, że nie trzeba było dokumentować wydatków fakturami, co przy systemie gospodarczym ma ogromne znaczenie oraz najwyższą kwotą kredytu jaką gotowi byli przyznać. Oczywiście poziom obsługi był i jest dziadowski, ale coś za coś.

 

Ponieważ z biegiem czasu (podwyzki stóp procentowych w Szwajcarii) oprocentowanie kredytu urosło mi do 3,55% zainteresowałem się tak szeroko reklamowanymi ofertami refinansowania. I jak zwykle wszystko wspaniale wygląda na obrazku, gdy zacząłem chodzić po bankach i pytać o szczegóły to po przeniesieniu kredytu zyskałbym średnio 30-40 złotych miesięcznie, a dla takiej różnicy szkoda podejmować wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze dziwne wrazenie ze we wszystkich bankach tak naprawde jest to samo. Choc roznia sie ofertami to jak sie przeliczy wszystko, to wychodzi mniej wiecej na to samo. Tez bylem w Open Finance i tez wyszedlem od nich mocno zdegustowany. Tez zaproponowali mi Millenium. Ale koszty ubezpieczenia budowy i pozniejszej nieruchomosci sa dla mnie nie do przyjecia. Prawdopodobnie zdecyduje sie na BPH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze dziwne wrazenie ze we wszystkich bankach tak naprawde jest to samo. Choc roznia sie ofertami to jak sie przeliczy wszystko, to wychodzi mniej wiecej na to samo. Tez bylem w Open Finance i tez wyszedlem od nich mocno zdegustowany. Tez zaproponowali mi Millenium. Ale koszty ubezpieczenia budowy i pozniejszej nieruchomosci sa dla mnie nie do przyjecia. Prawdopodobnie zdecyduje sie na BPH.

Z mojego własnego i dwóch przyjaciól doświadczenia przede wszystkim wynika, że pośrednicy tacy jak Expander czy inni tak naprawdę guzik robią i samemu można wywalczyć bezpośrednio więcej i nieporównywalnie szybciej. Jak zauważyłem Open Finance wszystkim proponuje Millenium, nie zauważyłem żeby ktoś wspomniał coś o innej propozycji. Wniosek nasuwa się sam. Słuszna uwaga, że finansowo oferty różnych banków wypadają po dokładnej analizie bliźniaczo podobnie. Istotne różnice są w obostrzeniach przy udzielaniu kredytu i w "papierologii". Ja mam mały kredyt w PKO BP ponieważ trafiliśmy na bardzo sympatyczną panią, która myślała na zapas za nas i bardzo sprawnie załatwiła wszystkie formalności. Po prostu chciało jej się pracować. Jak traficie na kogoś komu jest wszystko jedno jak Was obsłuży to w każdym banku przejdziecie drogę przez mękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak off topic, ale może akurat tutaj ktoś z budujących zainteresuje się... Dwa 6 tygodniowe kociaki poszukują dobrych domów - najlepiej w okolicach 3miasta. Miały zostać uśpione, zostały uratowane i w łazience rodziców znajomego odchowane. Oto one:

 

http://foto.onet.pl/upload/41/48/_601391_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/24/37/_601392_n.jpg

 

No komu....(ta szara to dziewczynka) :)

Pogadam z kumpela chciala kotka;-)tzn kocura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszamy, że tak wtrącamy się w Wasze dyskuje, ale potrzebujemy pomocy.

POTRZEBNA JEST GRUPA KRWI A Rh- (minus).

JEŻELI KTOŚ MÓGŁBY POMOC - BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI.

CHĘTNYCH PROSZĘ O ODDANIE KRWI W STACJI KRWIODAWSTWA W GDAŃSKU PRZY UL.HOENE - WROŃSKIEGO (KOŁO AKADEMII MEDYCZNEJ) NA HASŁO "TERESA CZYŻEWSKA".

 

DZIĘKI,

Hej, miło by było bys napisała cos wiecej. Prawde mówiac Twoj post, to tak nie bardzo zacheca

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, planuje zakupic folie, tzn nie folie ale taki patent do oczka wodnego. ktos bedzie robił u siebie i byłby zainteresowany?Moze da rade jakas lepsza cene uzyskac?

 

a może dno wyłożyć gliną? folia w końcu się rozerwie, u moich teśców np raz wlazł w oczko pies :D ... ale oni mieli jakąś lipną folię

A, swoja droga miałam zapytac jak kostka?Zadowoleni jestescie?

 

kostka pierwsza klasa :) cała okolica wybałusza gały z podziwu ;)

Witam, jestem nowy w tym towarzystwie ale uważnie prześledziłem większą część tego forum i wyławiam potencjalnych dostawców materiałów i usług. Możesz napisać trochę więcej co to za cud kostka i skąd? Czy to z tego Kostbetu?

Nie wiem, czy z Kostbetu, ale zakład produkcyjny jest w Miszewku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wzielismy kredyt w Millennium, wydaje mi sie ze w momencie kiedy podejmowalismy decyzje mieli najlepsza oferte (bynajmniej na taka wygladala), nie mam pojecia jak to jest obecnie.

 

Jezeli chodzi o obsluge to czegos gorszego jeszcze w zyciu nie widzialem, odradzam odzial "centrum kredytow hipotecznych we wrzecszczu". Caly proces od momentu podpisania wniosku i zlozeniu kompletu dokumentow do wyplaty mial trwac 2 tygodnie, bralismy na to poprawke, (choc kilka lat temu jak bralismy kredyt w pko bp, to sie zmiescili) wyoprazcie sobie ze trwalo to 7,5 tygodnia i to po wielkich naciskach. Po ponad miesiacu oczekiwania i kolejnym zapewnieniu pana "doradcy" "dzisiaj badz jutro rano bedzie decyzja" i kolejnym naszym telefonie odezwala sie poczta glosowa ze nasz pan "doradca poszedl na urlop :evil: :evil: :evil:

 

Zalamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...