Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

 

 

Wlasnie wrocilismy z UM, okazalo sie, ze kawaleczek naszej dzialki objety jest ochrona archeologiczna :o I co teraz? Pani zajmujaca sie nasza sprawa, powiedziala, ze do srody zastanowi sie, co z tym zrobic :-? :-? A moze ktos mi powie, co moze mnie w srode czekac?

Będę niecierpliwie czekał na rozwój Twojej sytuacji ponieważ ja zrezygnowałem w ostatniej chwili z zakupu takiej działki. Powodem mojej rezygnacji było to co mi powiedziało dwóch prawników - w najlepszym przypadku ponad 5 lat przepychanek z urzędnikami i wykonanie na własny rachunek wykopalisk bez żadnej gwarancji na zniesienie takiej ochrony. Trzymam za Ciebie kciuki. Jeżeli Tobie się uda to może ja jeszcze wrócę do tamtej działki bo bardzo mi się podobała.

Ciekawe na czym polega ochrona archeologiczna kawałka działki - może wystarczy ogrodzić i omijać szerokim łukiem podczas budowy? ;) No chyba że akurat w tym miejscu ma stać dom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie, na tym kawałku będą najwyżej drzewa rosły, pani sama nie za bardzo wiedziała co z tym fantem począć, więc dała sobie i nam czas do środy...A swoją droga nie wiem jak to sie stalo ze dotychczas zaden z "fachowcow" w urzedach nic nam o tym nie wspominal. Nie ma tez zadnej informacji w planie zagospodarowania przestrzennego. Dzisiaj znienacka Pani w UM wyciagnela jakas tajemnicza mape i pokazala nam koleczko siegajace brzegow naszej dzialki i ...sie zrobil problem. A moze ktos wie, o co chodzi i jakos mi to zobrazuje...bo nic a nic z tego nie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jeśli chodzi o ochronę archeologiczną to napiszę tylko, że mam nadzieję, że pani w UM da sobie spokój.

Co do wyłączenia spod uprawy, w Pruszczu pani powiedziała, żeby wnioskować o wyłączenie 500m, poniewaz jest to max. powierzchnia, którą wyłącza się bez dodatkowych opłat. Nie było żadnych problemów, mamy grunty R IIIa.

Faktycznie wyglada na to że, w mniejszych miastach wszystko załatwia się łatwiej. Ja nie spotkałam się do tej pory żeby ktoś robił pod górę, a nawet zdarza się że, służą pomocą i radą.

A z ciekawostek to zaskoczyła mnie dziś energa. Dzwoniłam zapytać ile będzie trwało podłączenie prądu, a pan mi mówi, że podpisuję umowę, wpłacam pieniążki, a oni na drugi dzień jada i podłączają :o

Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce

Pozdrawiam

P.S Walczę z wymianą gruntu, ale bardziej w myślach, bo żwiru brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawostek to zaskoczyła mnie dziś energa. Dzwoniłam zapytać ile będzie trwało podłączenie prądu, a pan mi mówi, że podpisuję umowę, wpłacam pieniążki, a oni na drugi dzień jada i podłączają :o

Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce

Pozdrawiam

P.S Walczę z wymianą gruntu, ale bardziej w myślach, bo żwiru brak.

 

Nie wierzcie temu tak do konca, ja mialem podobnie. "po podpisaniu umowy i wplaceniu pieniedzy max. dwa tygodnie" po okolo miesiacu gdy interweniowalismy telefonicznie facet powiedzial, ze akurat sie zmienily przepisy i muszy robic przetarg, ktory to trwa do trzech miesiecy. Zalapalismy sie (wg Energii) na sezon zimowy/temperatury ponizej zera (nie przypominam sobie takiej sytuacji jesienia ubieglego roku, a umowa i kasa poszla 01.08 co daje + 3 m-ce 01.11) fakt faktem prad mielismy w polowie kwietnia nast. roku. Na szczescie nasz wykonawca mial agregat pradotworczy ktory generalnie wystarcza na prace przy stanie surowym.

 

Zycze powodzenia, mam nadzieje ze wy nie bedziecie sie musieli tak denerwowac, choc jak sie okazalo brak pradu na tym etapie nie jest duzym problemem przy dobrej ekipie. W razie czego agregaty ogladalem na allegro jest spory wybor.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialabym do Was prosbe :)

Jesli w najblizszym czasie zauwazycie w swoim sasiedztwie dzialke na sprzedaz , bardzo prosze napiszcie do mnie.

Dzialka powinna byc widoczna z drogi , a najlepiej polozona przy drodze .

Pamietajcie o mnie :D

Pozdrowka

Trasa Gdynia-Szczecin - zaraz za Gocicinem (okolice Wejherowa - Kębłowo), obok serwis Renault (m.in.) - tam ma być w najbliższym czasie sporo działeczek. Koło mnie zresztš też sš (były?), a do drogi krajowej nr "6" mam ok. 1,5km (autobus miejski ok. 2-4 min, kolejka SKM oraz PKP ok. 5-15min).

Pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sobie uświadomiłam, że potrzebne mi są łaty i kontrałty, znacie jakieś tartaki w pobliżu 3miasta gdzie mogę to kupić. Wszystkie namiary które mam to w okolicach Wejherowa a obawiam się że cena za transport przy tak małym zamówieniu będzie niemal zaporowa. Wiem, trzeba było kupić razem z drewnem konstrukcyjnym, no ale nie kupiłam i teraz szukam.
Wiesz co , mi duzo zostało desek, stempli, cholera wie, co tam jeszcze. Niedrogo bede chiała odstapic.Jak chcecie to mozecie zerknac

Na kilka dłuższych stempli chętnie bym się załapał...ile gęzorków musiałbym przywieć? (5-6 szt - ok. 3metrowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sobie uświadomiłam, że potrzebne mi są łaty i kontrałty, znacie jakieś tartaki w pobliżu 3miasta gdzie mogę to kupić. Wszystkie namiary które mam to w okolicach Wejherowa a obawiam się że cena za transport przy tak małym zamówieniu będzie niemal zaporowa. Wiem, trzeba było kupić razem z drewnem konstrukcyjnym, no ale nie kupiłam i teraz szukam.
Wiesz co , mi duzo zostało desek, stempli, cholera wie, co tam jeszcze. Niedrogo bede chiała odstapic.Jak chcecie to mozecie zerknac

Na kilka dłuższych stempli chętnie bym się załapał...ile gęzorków musiałbym przywie�ć? (5-6 szt - ok. 3metrowe).

Musisz wpasc i sobie obejrzec, bo ja naprawde niei wiem, długi epowinny byc, bo ja miałam wysokie pomieszczenia.Deski szalunkowe tez sa;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :D Poczytałam troszkę Wasz wątek i widzę że jesteście zwartą ekipą i w dotatku w dużej części już wybudowaną :D :D My dopiero na początku - działkę już mamy, tylko walczymy z zielenią o plan zagosodarowania działki a konkretnie wyjazd z niej - bo oczywiście to co mają na tych swoich mapkach nijak ma się do tego co jest w rzeczywistości, no ale wiadomo...

Mam nadzieję ze w wakacje zaczniemy, bo ILE MOŻNA CZEKAĆ ??? :roll: :roll: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradca techniczno handlowy p. Dariusz Zaorski tel. 602-745-222, 674-48-20, 303-92-57.

 

Jak na razie to decyzja zapadła w temacie komin dymowy (do konimka).

Będzie systemowy.

Piec będzie kondensacyjny. Jeli chodzi o komin spalinowy, to waham się.

Cenowo wychodzi podobnie Schiedel = morowany + wkład z NN.

 

Sama nie wiem co robić.

 

Jak rozmawiałam z panem Zaorskim, to nic nie mówił o zbyt małej wysokoci. U nas komin będzie miał 8,4 mb.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_Gdynia, anSi:

 

W temacie ochrony archeologicznej: przerabialem to, ale moja cala dzialka lezala w takiej strefie. Co musialem zrobic:

- przed kupnem udalem sie do Muzeum Archeologicznego w Gdansku aby dostac opinie czy dzialka lezy w takiej strefie. Niby wynikalo to z planu zagospodarowania gminy Pruszcz, ale chcialem sie upewnic, bo dzialka lezla na granicy takiej strefy. Mysle, ze ten punkt mozna bylo odpuscic i czekac czy starowstwo przy wydawaniu pozwolenia na budowe przyczepi sie czy nie. Pisze tak, bo dzialka obok na planie w zasadzie nie byla w tej strefie (to trudno ustalic na podstawie wyrysu z planu, poniewaz jest on zbyt niedokladny) ale wlasciciele tez zlozyli prosbe o opinie i okazalo sie ze na mapach muzeum ta dzialka jednak jest w strefie ochrony. Ktos z muzeum stwierdzil, ze gdyby nie to zapytanie o opinie to nie trzeba by bylo robic badan (bo nikt ze starostwa by tego nie nakazal).

- umowilem sie ze sprzedajacym ze wykona badania archeologiczne, jezeli nic nie znajda to ja za nie zaplace, jezeli znajada to nie kupie

- sprzedajacy umowil sie z kims z muzeum archeologicznego na wykonanie takich badan. Koszt na 20-pare dzialek hurtem wyszedl okolo 1000 zl od dzialki ( nie pamietam dokladnie, moze to bylo kolo 800 zl). Pamietam ze archeolog mowil mi ze dla jednej dzialki koszt powinien sie zamknac w 2000 zl. Genralnie liczy sie czas pracy koparki i jakas kasa dla archeologa. Robia pare wykopow na dzialce - u mnie to byly rowy glebokosci ok 0.5 metra. Troche sie to ciagnelo, ale to z winy sprzedajacego.

-muzeum archeologiczne wydalo opinie, ze nie wnosi sprzeciwu do planu zagospodorawania i ten papierek dolaczylem do pozwolenia na budowe

-pozwolenie dostalem bez problemu.

Znam tez sytuacje, gdzie badania byly robione pare lat temu. Wydawanie pozwolenia opoznilo sie o miesiac bo nie bylo opinii konserworatora zabytkow. W moim wypisie z planu zagospodarowania tez bylo napisane, ze jest potrzebna opinia konserwatora zabytkow, ale z tego co mi powiedzieli w starostwie w Pruszczu to oni sami o nia wystepuja.

Z tego co wiem jest mozliwosc ze muzeum archeologiczne/konserwator beda chcieli miec kogos w trakcie robienia prac ziemnych. Ja nic takiego nie mam napisane w pozwoleniu na budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczow juz minelo ladnych pare miesiecy od kupienia przeze mnie dzialki teraz przyszedl czas na kupno projektu i tu wlasnie pytanie co sadzicie o tym projekcie a moze ktos z was buduje go lub zbudowal chetnie bym zadal kilka pytan.I jeszcze jedno czy czy moze kupowal ktos projekt z tej firmy?

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=160&nazwa_projektu=AKWAMARYN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja będę miał na zbyciu za dwa tygodnie.

Skrzynka, różnicówka, siła, dwa gniazda hermetyczne, słupek i 5 m kabla.

Fotki w moim dzienniku.

 

Dzięki za info - wyslalam maila do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, jak mi CMyK nie sprzeda swoich desek szalunkowych, bo ma co do nich pewne plany :D to piszę sie na Twoje.

Pozdrawiam

 

Moze jestes zainteresowana steplami, boczkami BK (majster zamowil okolo 500 sztuk za duzo) no ale co do desek to jeszcze nie wiem czy mi cos zostanie, mam tez troche stali fi 12 okolo 50 pretow 12 metrow dlugie??

 

Jak tam daleko zaszlas w swoim budowaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co , mi duzo zostało desek, stempli, cholera wie, co tam jeszcze. Niedrogo bede chiała odstapic.Jak chcecie to mozecie zerknac

 

Dzięki Gosia, ale trochę mi tego potrzeba a nie mam jak się wyrwać do Ciebie, więc zostają mi tartaki. Umówiłam się z gosciem z Lubieszyna i wygląda na to, że załapię się na transport Ani i Piotra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...