Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Mam pytanie, czy cena za wybudowanie stanu surowego z więźbą i deskowaniem + papa (dom o powierzchni użytkowej 162 m2 + podwójny garaż, dach dwuspadowy z 4 lukarnami) 35 tys. jest do przyjęcia.

 

 

Drugie pytanie, czy podpisujecie umowy z wykonawcami? Czy są to krótkie umowy dotyczące ceny i zakresu prac, czy też szczegółowe umowy, które widziałam na forum

 

 

 

Projekt http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-90,102,61,opis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drugie pytanie, czy podpisujecie umowy z wykonawcami? Czy są to krótkie umowy dotyczące ceny i zakresu prac, czy też szczegółowe umowy, które widziałam na forum

 

 

 

Projekt http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-90,102,61,opis.html

 

Nie podpisaliśmy żadnej umowy. Jeszcze z nikim :-? I tak chyba zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dobra i zla wiadomosc - Dobra - w muzeum archeologicznym powiedzieli nam, ze nie sa zainteresowani robieniem zadnych badan na naszej dzialce, bo budowa nie znajduje sie w strefie, ale napisza w opinii uwage, ze gdyby przyszlo nam jednak do glowy kopac w tej strefie, to oni chcieliby sprawowac nadzor - a wiec trzeba bedzie ich powiadomic pismem. Zla wiadomosc - na opinie i tak musimy czekac dwa tygodnie, a potem nie wiadomo ile na pieczatke Glownego Konserwatora Zabytkow. Oczekiwanie na opinie sprobjemy skrocic, ale w sprawie pieczatki bedzie problem :-? Kto wie, moze termin lipcowy nie jest jeszcze stracony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy cena za wybudowanie stanu surowego z więźbą i deskowaniem + papa (dom o powierzchni użytkowej 162 m2 + podwójny garaż, dach dwuspadowy z 4 lukarnami) 35 tys. jest do przyjęcia.

 

U mnie cena za podobny dom - właściwie to prawie identyczny - w tym samym zakresie prac - 1 ekipa - cena 26.000 PLN - ale w zeszłym roku. Miałem wycenę również na 38 i 49 tys. PLN.

 

Drugie pytanie, czy podpisujecie umowy z wykonawcami? Czy są to krótkie umowy dotyczące ceny i zakresu prac, czy też szczegółowe umowy, które widziałam na forum

Umowa musi być - moze być krótka ale na pewno z zakresem robót i karami za przekroczenie terminu - dzięki tym karom mialem czesc dodatkowych prac za darmo (nie obciąłem z wynagrodzenia ale chciałem żeby mi zrobili trochę ekstra).

 

EDIT: Co do inspektora nadzoru - wg mnie zbędny jak napoisano powyżej dobry kierownik budowy wystarczy a o nadzór i tak trzeba zadbać samemu - my mieliśmy kierownika budowy, który wizytował budowe ok. 2x w tygodniu i odpowiadał na telefon na wszystkie nasze pytania a jak była potrzeba przyjeżdżał na budowe i ustalał z wykonawcą. Mimo tego i tak nie ustrzegliśmy się pewnych błędów a najlepszym nadzorcą jest sam inwestor - nikt Cie na budowie nie zastąpi (nawet za duze pieniądze - dla niego to bedzie tylko praca a dla Ciebie to TWÓJ dom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="e.kala"]Mam pytanie, czy cena za wybudowanie stanu surowego z więźbą i deskowaniem + papa (dom o powierzchni użytkowej 162 m2 + podwójny garaż, dach dwuspadowy z 4 lukarnami) 35 tys. jest do przyjęcia.

 

 

Drugie pytanie, czy podpisujecie umowy z wykonawcami? Czy są to krótkie umowy dotyczące ceny i zakresu prac, czy też szczegółowe umowy, które widziałam na forum

 

 

 

Projekt http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-90,102,61,opis.html

 

Ja podpisałem mowę o roboty budowlane na stan surowy zamknięty tj. na taki etap jak Ty. Jestem umówiony z wykonawcą na tzw. ryczałt, oczywiście wcześniej porównywałem ceny u innych wykonawców m.in. u takich z ktorymi współpraca miała być bez umowy, dostarczanie materiałów we własnym zakresie i wyszło niewiele drożej /zestawienie robocizny plus materiały/. Mam jeden duży plus gdyż mam skonstruowaną umowę w ten sposób, że zabezpieczony jestem na ewentualne komplikacje, jednak budowa domu to nie kupno bułek w sklepie. Nasz projekt ma ok. 160 m. pow. użytkowej, skomplikowany dach i panowie /ci bez zawierania umowy/ z którymi rozmawiałem o wykonaniu stanu surowego zamkniętego, deskowanie i papa wołali ok. 25-27 tysiecy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ''kiermasz'' w Bat: to żenada. Jesteśmy aktualnie na etapie poszukiwania materiałów na stan ''0''; i dokładnie tyle informacji uzyskałem od miłej pani. Przepraszam, faktycznie podała mi cenę bloczków betonowych, których tak na marginesie nie ma i nie wiadomo dokładnie kiedy będą, ale cena jest a jak: 4,10zł (np. u Wrońskiego 3.05 z cennika)! Nie rozumiem co za polityka, dali by wolne swoim pracownikom i nam też nie zawracali ......głowy :wink:

 

A ja wszystkie zakupy robię w BAT w Redzie i jestem super zadowolona - tak fachowej obsługi nigdy jeszcze nie spotkałam. Pan wychodzi z założenia ze kobieta nie wszystko musi wiedziec i podpowiada ile sie da, no i z transportem tez nigdy nie ma problemu. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też w sprawie architekta.

W przyszłym tygodniu spotykamy sięz architektem, który ma robić adaptację projektu i projekt zagospodarowanie terenu.

Prawdopodobne zmiany to dobudowa garażu i zrobienie ściany kolankowej, żeby podnieść poddasze.

Jak myślicie, do jakiej kwoty uznać żądania finansowe za realne?

Projekty branżowe ma robić ktoś inny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też w sprawie architekta.

W przyszłym tygodniu spotykamy sięz architektem, który ma robić adaptację projektu i projekt zagospodarowanie terenu.

Prawdopodobne zmiany to dobudowa garażu i zrobienie ściany kolankowej, żeby podnieść poddasze.

Jak myślicie, do jakiej kwoty uznać żądania finansowe za realne?

Projekty branżowe ma robić ktoś inny.

Pozdrawiam.

 

Uważaj, żeby przy takich zmianach w projekcie nie okazało się że za porównywalne pieniądze otrzymasz projekt indywidualny.

 

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Tak mi powiedziano. Podobno są niezbędne projekty przyłączy typu prąd, woda i kanaliza, bo gazu póki co mieć nie będę. Może wcześniej nie wyraziłem się precyzyjnie.

A jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście nic nie może iść pięknie i gładko i chciałam Was zapytać czy słyszeliście coś o Gdańskiej Infrastrukturze Wodno Kanalizacyjnej ???

Podobno powstało toto cudo w tym roku i okazuje sie że nie wystarczy umowa z Saurneptun :o :o :o W wydziale architektury powiedzieli że jeszcze musimy mieć umowę właśnie z GIWK.

Sprawa jest chyba bardziej lokalna bo tam gdzie mamy działkę (Klukowo) nie ma jeszcze kanalizacji ale ma być w ciągu kilku lat. Pani w GIWK (tzn. piąta z kolei pani, bo oczywiście nikt nic nie wie, czeski film) powiedziała że tak musimy mieć umowę trójstronną jeszcze z saurneptun, za kanalizę nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić bo pani nie wie czy to inwestycja gminy czy z pieniędzy unijnych ... :o :o :o

 

Jak ktoś miał już z tym do czynienia to plis napiszcie o co tu do :evil: chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zla wiadomosc - na opinie i tak musimy czekac dwa tygodnie, a potem nie wiadomo ile na pieczatke Glownego Konserwatora Zabytkow. Oczekiwanie na opinie sprobjemy skrocic, ale w sprawie pieczatki bedzie problem :-? Kto wie, moze termin lipcowy nie jest jeszcze stracony :)

 

No i jak zwykle pod górę biednemu inwestorowi :evil: , a niech czeka.

ale wierzę, że zaczniecie w lipcu i będziemy walczyć o czas naszej ekipy :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliwko, a Wy jak z Waszym gruntem radzicie sobie? Sa jakies postepy? Zaczniecie w koncu czerwca?

 

MalaRuda - GIWK nie jest taki straszny - my uzyskalismy tam duzo wiecej informacji niz w SaurNeptunie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście nic nie może iść pięknie i gładko i chciałam Was zapytać czy słyszeliście coś o Gdańskiej Infrastrukturze Wodno Kanalizacyjnej ???

Podobno powstało toto cudo w tym roku i okazuje sie że nie wystarczy umowa z Saurneptun :o :o :o W wydziale architektury powiedzieli że jeszcze musimy mieć umowę właśnie z GIWK.

Sprawa jest chyba bardziej lokalna bo tam gdzie mamy działkę (Klukowo) nie ma jeszcze kanalizacji ale ma być w ciągu kilku lat. Pani w GIWK (tzn. piąta z kolei pani, bo oczywiście nikt nic nie wie, czeski film) powiedziała że tak musimy mieć umowę trójstronną jeszcze z saurneptun, za kanalizę nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić bo pani nie wie czy to inwestycja gminy czy z pieniędzy unijnych ... :o :o :o

 

Jak ktoś miał już z tym do czynienia to plis napiszcie o co tu do :evil: chodzi....

Też z nimi (GIWK) rozmawiałem przez telefon, pani zapraszała do wizyty i pogadania/obejrzenia planów na miejscu.

Muszę się zebrać i w końcu do nich wybrac, popatrzeć na miejscu jakie mają plany. Jak będę wiedział cos więcej to dam znać.

A jeli chodzi o pienišdze, to z tego co wiem to GIWK powstało włanie po to żeby dotacje unijne wykorzystać. Bo jako spółka może występowac o takie dotacje, a miasto nie mogłoby. Tak więc pewnie przynajmniej częciowo kanalizacje sfinansuje nam EU :).

 

A w ogóle to wczoraj był wielki dzień bo w końcu odebrałem pozwolenie na budowę :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...