Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

A my na wczoraj mielismy miec gotową poprawkę projektu (dla niewtajemniczonych przypomne, ze architekt nie zauważył :o , ze na działce jest spadek terenu 180cm i nie uwzglednil tego przy adaptacji) I co? Nic. Nie przygotował... No comments, bo już brak mi sił...

Beata! Zmieńcie tego człowieka, ja bym już mu nie wierzyła, a poza tym przy Waszym problemie może warto zasięgnąć języka u innego fachowca. Może wcale nie trzeba tej piwnicy. A badania gruntu robiliście?

Gaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Jestem całkiem nowym użytkownikiem forum. Mam działkę w Kiełpinie i prawie skończony projekt oraz wstępnie umówionš ekipę do budowy stanu surowego.

Poszukuję solidnego, godnego zaufania i niedrogiego kierownika budowy będę wdzięczny za polecenie mi kogo takiego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata! Zmieńcie tego człowieka, ja bym już mu nie wierzyła, a poza tym przy Waszym problemie może warto zasięgnąć języka u innego fachowca. Może wcale nie trzeba tej piwnicy. A badania gruntu robiliście?

Gaba

 

Juz zasiegalismy jezyka u kogos innego, i tego pana to moge wszystkim polecac:) A czy Ty wiesz, ze architekt, ktory nam tak "pomaga" i "pomógl"był polecany na tym forum? Tragedia :evil: Dobrze, ze kierownika budowy mamy naprawde extra :)

Tą piwnice własnie inny architekt nam zaproponował, a "nasz" cudny architekt tylko potwierdził, ze to najlepsze wyjscie. Co do gruntu, to nie ma problemu. Problem tylko w tym spadku terenu :-? Juz sie pogodzilismy z tym, ze garaze beda na dole, tylko te koszty mnie przerazaja, bo sporo wzrosną :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zla wiadomosc - na opinie i tak musimy czekac dwa tygodnie, a potem nie wiadomo ile na pieczatke Glownego Konserwatora Zabytkow. Oczekiwanie na opinie sprobjemy skrocic, ale w sprawie pieczatki bedzie problem :-? Kto wie, moze termin lipcowy nie jest jeszcze stracony :)

 

 

 

To czekanie może człowieka faktycznie wykończyć. Najpierw czekałam na pozwolenie, jak już je mam to nie mam prądu. Obecnie jest taka wersja, że prąd będzie do 20 lipca. Teraz zajmę się kredytem i czekam. Powoli przestaję wierzyć, że ten dom w końcu będziemy mieli :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekanie może człowieka faktycznie wykończyć. Najpierw czekałam na pozwolenie, jak już je mam to nie mam prądu. Obecnie jest taka wersja, że prąd będzie do 20 lipca. Teraz zajmę się kredytem i czekam. Powoli przestaję wierzyć, że ten dom w końcu będziemy mieli :cry:

 

U mnie tez wciaz pojawiaja sie jakies problemy. Jednak nie poddam sie tak łatwo :wink: I ty rowniez dasz rade. A to forum jest tez po to abysmy wzajemnie sie wspierali, więc: bedzie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z nimi (GIWK) rozmawiałem przez telefon, pani zapraszała do wizyty i pogadania/obejrzenia planów na miejscu.

Muszę się zebrać i w końcu do nich wybrac, popatrzeć na miejscu jakie mają plany. Jak będę wiedział cos więcej to dam znać.

A jeli chodzi o pienišdze, to z tego co wiem to GIWK powstało włanie po to żeby dotacje unijne wykorzystać. Bo jako spółka może występowac o takie dotacje, a miasto nie mogłoby. Tak więc pewnie przynajmniej częciowo kanalizacje sfinansuje nam EU :).

 

 

 

Mąż dzisiaj zmolestował wszystkie panie w GIWK i dowiedział się że umowę z nimi podpisuje się jeżeli nie ma szans na inne rozwiązania - czyt. szambo. Wtedy oni indywidualnie ciągną kanalizację i się za to płaci. U nas nie ma problemu z szambem, więc piłeczka wraca do architektury - CO TERAZ WYMYŚLĄ ??? :evil: :evil: :evil: :evil:

 

 

A w ogóle to wczoraj był wielki dzień bo w końcu odebrałem pozwolenie na budowę :D :D :D

 

gratulacje!!!! Ach my też tak chcemy :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście nic nie może iść pięknie i gładko i chciałam Was zapytać czy słyszeliście coś o Gdańskiej Infrastrukturze Wodno Kanalizacyjnej ??? [...]

Sprawa jest chyba bardziej lokalna bo tam gdzie mamy działkę (Klukowo) nie ma jeszcze kanalizacji [...]

Jak ktoś miał już z tym do czynienia to plis napiszcie o co tu do :evil: chodzi....

 

Witaj,

musisz udac sie do GIWKu - ul. Na stoku 50 p. 213, a wczeniej umówić się telefonicznie z Pania Gabrielš Ejsmond (Ona prowadzi sprawy Klukowa). Pani Ejsmond pokaże Ci plany kanalizy w Klukowie i na mapie zidentyfikujesz swojš działkę. Będziesz wtedy wiedziać na pewno, czy zadanie inwestycyjne obejmuje Twojš ulicę i czy będziesz mogła podłšczać się "bezporednio". Budowa kanalizacji w Klukowie rusza w styczniu 2007 i obejmuje 5 etapów. Inwestyvja zaplanowana jest na okres 3 lat.

Jeżeli w planach kanalizy nie ma odnogi przy Twojej działce, to problem można rozwišzywać jako "Lokalnš inicjatywę inwestycyjnš". Odpowiedni regulamin który zapozna Cię jak przygotowywać wniosek o dofinansowanie lokalnej inicjatywy inwestycyjnej (Uchwałę Rady Miasta Gdańska z dnia 24 czerwca 2004r) otrzymasz bezpłatnie w Urzędzie Miasta w dziale lokalnych inicjatyw inwestycyjnych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Tak mi powiedziano. Podobno są niezbędne projekty przyłączy typu prąd, woda i kanaliza, bo gazu póki co mieć nie będę. Może wcześniej nie wyraziłem się precyzyjnie.

A jest inaczej?

 

Projekty wody, kanalizy, gazu i tak bedziesz musiala zrobic niezaleznie, nie robi tego architekt, mozna to zrobic pozniej, mozna od razu. Kosztuje to okolo 300-450 pln za kazde przyøacze. Z tego co mi wiadomo nie trzeba miec projektu pradu, ja jeszcze nie mam go w budynku, bede robil na dniach i nie zamierzam takowego robic, ale mozliwe ze jeszcze przyjdzie mi zrobic projekt "powykonwaczo". Nie bylaby to pierwszza niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Tak mi powiedziano. Podobno są niezbędne projekty przyłączy typu prąd, woda i kanaliza, bo gazu póki co mieć nie będę. Może wcześniej nie wyraziłem się precyzyjnie.

A jest inaczej?

 

Projekty wody, kanalizy, gazu i tak bedziesz musiala zrobic niezaleznie, nie robi tego architekt, mozna to zrobic pozniej, mozna od razu. Kosztuje to okolo 300-450 pln za kazde przyøacze. Z tego co mi wiadomo nie trzeba miec projektu pradu, ja jeszcze nie mam go w budynku, bede robil na dniach i nie zamierzam takowego robic, ale mozliwe ze jeszcze przyjdzie mi zrobic projekt "powykonwaczo". Nie bylaby to pierwszza niespodzianka

Wiem, że tego architekt mi nie zrobi, ale ma osoby podobno godne polecenia, które mają to zrobić tanio. I stąd moje pytenie,bo nie wiem ile to będzie tanio?

Pozdrawiam.

Jeszcze jedno - jestem płci męskiej

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pewnie w nie biezacym temacie ale mam prosbe z pytaniem.gdzie w okolicy Bojana mozna kupic niedrogo drewno do kominka?

227 stron ciezko przejzec w poszukiwaniu tego tematu a wiem ze kiedys tu to bylo opisywane

Wielka prosba

Chwaszczyno - ale drogo jak diabli - obacz może w jakimś nadleśnictwie tzw suszki lub wiatrołomy. Choć może nic nie być.

Dodatkowo obacz w Gniewowie koło Wejherowa (w Nowym Dworze Wejh. skręć w prawo na Zbychowo i za rozjazdem skręć w lewo, naprzeciw stawu w Gniewowie w prawo i po lewej jest tartak-ale mają drobne drewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pewnie w nie biezacym temacie ale mam prosbe z pytaniem.gdzie w okolicy Bojana mozna kupic niedrogo drewno do kominka?

227 stron ciezko przejzec w poszukiwaniu tego tematu a wiem ze kiedys tu to bylo opisywane

Wielka prosba

Chwaszczyno - ale drogo jak diabli - obacz może w jakimś nadleśnictwie tzw suszki lub wiatrołomy. Choć może nic nie być.

Dodatkowo obacz w Gniewowie koło Wejherowa (w Nowym Dworze Wejh. skręć w prawo na Zbychowo i za rozjazdem skręć w lewo, naprzeciw stawu w Gniewowie w prawo i po lewej jest tartak-ale mają drobne drewno).

Dzieki, bede musial poszukac, w Chwaszczynie faktycznie maja ceny :o

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że wymiana gruntu zakończyła się wczoraj i trwała 2 dni. Nie liczę oczywiście dni w czasie, których był gromadzony żwir. Wszystko przebiegło nadzwyczaj sprawnie, pogoda dopisała, deszczyk popadał dopiero na koniec prac, a to podobno nawet dobrze :D

Pana od wymiany mogę polecić każdemu. Zna się na rzeczy i mistrzowsko operuje fadromą czy jak to się tam nazywa. A do tego jest sympatyczny i uczynny.

Wkopami pod fundamenty i innymi też sie zajmuje.

Ekipa zacznie najprawdopodobniej w poniedziałek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Tak mi powiedziano. Podobno są niezbędne projekty przyłączy typu prąd, woda i kanaliza, bo gazu póki co mieć nie będę. Może wcześniej nie wyraziłem się precyzyjnie.

A jest inaczej?

 

Projekty przyłączy, a projekty branżowe to dwie różne rzeczy.

 

Projekt przyłącza opisuje sposób i miejsce dociągnięcia instalacji do budynku, natomiast projekty branżowe obejmuja przebieg instalacji wewnątrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pana od wymiany mogę polecić każdemu. Zna się na rzeczy i mistrzowsko operuje fadromą czy jak to się tam nazywa. A do tego jest sympatyczny i uczynny.

Wkopami pod fundamenty i innymi też sie zajmuje....

 

A polec, Sliwko, polec...kto wie, czy do Gdanska Pan by nie dojechal, jak juz nadejdzie ta godzina zero :)

 

Za poniedzialkowy start trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę projekty branżowe są Ci niezbędne ? Warto wydawać dodatkowo pieniądze ? Hydraulik zrobi co trzeba bez żadnego projektu branżowego. A każdy dobry wykonawca instalacji CO i tak będzie robił projekt

Tak mi powiedziano. Podobno są niezbędne projekty przyłączy typu prąd, woda i kanaliza, bo gazu póki co mieć nie będę. Może wcześniej nie wyraziłem się precyzyjnie.

A jest inaczej?

 

Projekty przyłączy, a projekty branżowe to dwie różne rzeczy.

 

Projekt przyłącza opisuje sposób i miejsce dociągnięcia instalacji do budynku, natomiast projekty branżowe obejmuja przebieg instalacji wewnątrz budynku.

Dzięki za wyjaśnienie.Dla mnie to było to samo, tak jak kiedyś mapa do celów informacyjnych i mapa do celów projektowych. :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że wymiana gruntu zakończyła się wczoraj i trwała 2 dni. Nie liczę oczywiście dni w czasie, których był gromadzony żwir. Wszystko przebiegło nadzwyczaj sprawnie, pogoda dopisała, deszczyk popadał dopiero na koniec prac, a to podobno nawet dobrze :D

Pana od wymiany mogę polecić każdemu. Zna się na rzeczy i mistrzowsko operuje fadromą czy jak to się tam nazywa. A do tego jest sympatyczny i uczynny.

Wkopami pod fundamenty i innymi też sie zajmuje.

Ekipa zacznie najprawdopodobniej w poniedziałek.

Pozdrawiam

 

Podaj namiary na tego pana. Najpierw potrzebny mi do zdjęcia humusu a potem wykopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 250 złoty to bardzo tanio, a 450 to już drogo :wink:

inz. Bertram Klawiter, tel. 058 682 93 89

Też jestem na etapie robienia różnych projektów i faktycznie pan Klawiter zaoferował najlepsze warunki a 400 zł za projekt przyłącza to nie jest jeszcze jakoś bardzo dużo. Górne stany średnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...