Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktos ma namiar na godna polecenia ekipe od tynkow cem.wap.

 

Bylem z kolesiem umowiony od kwietnia, zaklepywalem go tak wczesnie bo wiedzialem ze jest oblozony terminami, wowczas mowil ze najblizszy termin na lipiec. Mi to akurat pasowalo, nawet chcialem sie spotkac i spisac jakas umowe, mowil ze nie ma problemu, mam zadzwonic jak beda wszystkie sciany. Teraz dzwonie, a on mi mowi ze nie ma terminow a ja sie nie odzywalem i myslel ze zrezygnowalem.

 

Czy ktos moze mi pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może z innej beczki. Może ma ktos namiary na jakiegoś dobrego i w miarę taniego architekta z Gdańska, który zrobiłby nam projekt indywidualny?

Przeglądamy katalogi projektów gotowych, ale może indywidualny nie byłby dużo droższy od gotowca+przeróbki. :-?

Dzięki. :lol:

 

Skontaktuj się z Panią Anią Fiałek - 601 786 613

Ona robiła dla mnie projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, poszukuje niedrogiej ekipy do wymurowania slupkow i ogrodzenia frontu dzialki z okolic Gdanska albo najchetniej Skarszew.

Poleccie mi kogos sprawdzonego i nie za drogiego.

Jaki w chwili obecnej bylby koszt wymurowania slupkow i zrobienia bramy wjazdowej i furty?

Prosze o namiary i podanie kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej czytam niz pisze, ale w koncu czas tez napisac:)

U mnie na budowie mury i sciany juz prakrtycznie stoja, poza dwoma, ktore podobno przeszkadzac mialyby ciesli.

Ciesla zaczal swoją prace. Na razie 3 dni zajelo mu przygotowanie materiału na ziemi. Wymyslelismy sobie ozobne zakonczenia krokwi, wiec trocje to trwa:) Gosc wyglada na solidnego i obeznanego w wsojej robocie. Widziłaem jedna konstrukcję wykonaną przez niego i dosc mi sie podobala. Gość nazywa sie Bela i kilka osób mi go polecało. Zobaczymy, czy ja tez bede go polecał ;) Dzis rozpoczelismy kladzenie instalacji elektrycznej. W sumie prawie cały parter mamy zrobiony. Poza tym caly dzień zająła konserwacja drewnochronem desek do odeskowania dachu, które bedą widoczne od zewnątrz.

Praca jakoś idzie powoli do przodu:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących w Klukowie - czy ktoś z Was przebijał się przez warstwę gliny? Zastanawiamy się nad studnią chłonną no i pytanie tylko ile przyjdzie kopać żeby jakąś warstwę chłonną znaleźć... na głębokości 3 - 4,5 m glina, głębiej nie wiemy... tzn niby nie glina tylko " piasek gliniasty" :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej czytam niz pisze, ale w koncu czas tez napisac:)

U mnie na budowie mury i sciany juz prakrtycznie stoja, poza dwoma, ktore podobno przeszkadzac mialyby ciesli.

Ciesla zaczal swoją prace. Na razie 3 dni zajelo mu przygotowanie materiału na ziemi. Wymyslelismy sobie ozobne zakonczenia krokwi, wiec trocje to trwa:) Gosc wyglada na solidnego i obeznanego w wsojej robocie. Widziłaem jedna konstrukcję wykonaną przez niego i dosc mi sie podobala. Gość nazywa sie Bela i kilka osób mi go polecało. Zobaczymy, czy ja tez bede go polecał ;) Dzis rozpoczelismy kladzenie instalacji elektrycznej. W sumie prawie cały parter mamy zrobiony. Poza tym caly dzień zająła konserwacja drewnochronem desek do odeskowania dachu, które bedą widoczne od zewnątrz.

Praca jakoś idzie powoli do przodu:)

 

Pozdrawiam!

 

Widze ze jestesmy na podobnym etapie budowy u mnie wiezba skonczona, teraz deskuja i papuja, elektryk tez mial sie zajac swoja robota, ale mam z nim male problemy. Moze bede musial poszukac innego chetnego do pracy, mam wrazenie ze ten nie bardzo jest chetny.

Co za czasy bezrobocie :o chyba go jednak nie ma w naszym rejonie.

 

W razie czego ile czsau jeszcze bedzie u ciebie robil Twoj elektryk i jak ci sie z nim wspolpracuje??

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zrozpaczona, kolejny cieśla który zobowiązał się zrobić mi dach ma opóznienie o 1,5 miesiąca, ja nie mogę tak długo czekać.

wielka prośba proszę o namiary na sprawdzonego wykonawcę dachów.

Jeszcze pozostaje mi książka telefoniczna i anonse ale wolałabym uniknąć

loterii. PROSZĘ POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zrozpaczona, kolejny cieśla który zobowiązał się zrobić mi dach ma opóznienie o 1,5 miesiąca, ja nie mogę tak długo czekać.

wielka prośba proszę o namiary na sprawdzonego wykonawcę dachów.

Jeszcze pozostaje mi książka telefoniczna i anonse ale wolałabym uniknąć

loterii. PROSZĘ POMÓŻCIE

 

Kobiela 607 712 935, robił u MarcinaU i był z niego zadowolony.

Facet gdzieś w okolicy miał teraz robić dwie więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących w Klukowie - czy ktoś z Was przebijał się przez warstwę gliny? Zastanawiamy się nad studnią chłonną no i pytanie tylko ile przyjdzie kopać żeby jakąś warstwę chłonną znaleźć... na głębokości 3 - 4,5 m glina, głębiej nie wiemy... tzn niby nie glina tylko " piasek gliniasty" :roll:

 

Jak szukałem działki, to rozmawiałem z kobietš z gospodarstwa na końcu Klukowa (patrzšc od stony lotniska). Kobieta sprzedawała swoje rozparcelowane pole, podzielone na działki po 2000m2. Mówiła, że wykopała studnię, ale woda była mierdzšca. Studnia stoi na podwórzu, a gospodyni z niej nie korzysta.

Podobno z Klukowie jest wysoki poziom wód gruntowych i dlatego nie jest zalecane budowanie piwnic.

MałaRuda, jak rozwikłasz problem studni to napisz na forum co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno z Klukowie jest wysoki poziom wód gruntowych i dlatego nie jest zalecane budowanie piwnic.

MałaRuda, jak rozwikłasz problem studni to napisz na forum co z tego wyszło.

Hmmm, u mnie według badań geotechnicznych wyszło że mam na działce piach, a wode na głębokości 3.5 metrów, więc piwnica się zmieści.

No i dom będzie podpiwniczony....

Pytanie czy się w coś nie pakuję, okaże się to niestety dopiero po zrobieniu wykopów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wykonawcy dachu: konstrukcja, okna i dachówka, może znacie kogoś

 

 

dekarz Sarah Leszek 605 052 277 polecany przez Ados

 

dekarz Okrój Wiesław 505 073 064 polecany przez Tomi_3miasto

 

dekarz Dejk Witold 605 594 634, 601 156 163 polecany przez Ivo

 

cieśla Gajkowski 692707131 polecany przez gosi@

 

dekarz Garlak Leszek 601643065 polecany przez gosi@ i Wojtekkkk

 

cieśla Kobiela Andrzej 607 712 935 polecany przez MarcinU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u mnie według badań geotechnicznych wyszło że mam na działce piach, a wode na głębokości 3.5 metrów, więc piwnica się zmieści.

No i dom będzie podpiwniczony....

 

No to super, że będziesz miał piwnicę!!!

Jest ostanio moda na domy bez piwnic. Ja jednak zawsze chciałem mieć piwnicę, ale niestety, mój domek jest bez piwnicy. Muszę to jako zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...