Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

No i stało sie.... Dzis pozegnalem moja ekipe murarzy... Pojawili sie po tygodniu i stwierdzili, ze dzis porobia jeden dzien, bo maja jakies woje zajecia... To samo zrobili zreszta w zeszlym tygodniu. Po zwroceniu im uwagi, ze jak maja zamiar tak robic, to niech sobie szukaja innej budowy, stwieerdzili, ze wlasnie chcieli jeszcze tydzin wolnego sobie wziac. Wtedy od slowa do slowa stwierdzili, ze "gowniarz" nie bedzie im zwracal uwagi. Ja na to, ze ten "gowniarz" placi im za robote i maja robic to co ja powiem a nie to co oni by sobie chcieli. Nie mowilem nic, kiedy spieprzyli pare spraw kosztowalo mnie to troche kasy za material, nie zwracalem im uwagi na fachowosc prac. Interesowal mnie tylko termin, poniewaz zobowiazali sie zakonczyc prace ostatniego czerwca a wygladalo na to, ze do konca lipca nie skoncza. Zakonczylo sie tym, ze musze szukac innej ekipy na dokonczenie. Dobrze, ze nie zaplacilem im wszystkiego, to zostanie na dokonczenie prac. W zwiazku z tym mam pytanie do was. Moze macie jakas wolna ekipe naq 4-5 dni, moze jakas przerwa w pracach i mogliby wpasc na ten czas. Zostalo juz w sumie nie duzo prac, ale trzeba je wykonac, bo juz w kolejce czeka elektryk na dokonczenie instalacji i tynkarz.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i stało sie.... Dzis pozegnalem moja ekipe murarzy... Pojawili sie po tygodniu i stwierdzili, ze dzis porobia jeden dzien, bo maja jakies woje zajecia... To samo zrobili zreszta w zeszlym tygodniu. Po zwroceniu im uwagi, ze jak maja zamiar tak robic, to niech sobie szukaja innej budowy, stwieerdzili, ze wlasnie chcieli jeszcze tydzin wolnego sobie wziac. Wtedy od slowa do slowa stwierdzili, ze "gowniarz" nie bedzie im zwracal uwagi. Ja na to, ze ten "gowniarz" placi im za robote i maja robic to co ja powiem a nie to co oni by sobie chcieli. Nie mowilem nic, kiedy spieprzyli pare spraw kosztowalo mnie to troche kasy za material, nie zwracalem im uwagi na fachowosc prac. Interesowal mnie tylko termin, poniewaz zobowiazali sie zakonczyc prace ostatniego czerwca a wygladalo na to, ze do konca lipca nie skoncza. Zakonczylo sie tym, ze musze szukac innej ekipy na dokonczenie. Dobrze, ze nie zaplacilem im wszystkiego, to zostanie na dokonczenie prac. W zwiazku z tym mam pytanie do was. Moze macie jakas wolna ekipe naq 4-5 dni, moze jakas przerwa w pracach i mogliby wpasc na ten czas. Zostalo juz w sumie nie duzo prac, ale trzeba je wykonac, bo juz w kolejce czeka elektryk na dokonczenie instalacji i tynkarz.

 

Pozdrawiam!

Możesz przedzwonić na numer 502475609 - Alojzy Prancz, ja co prawda nie korzystałem z jego usług, ale z tego co wiem jest godny polecenia i b. dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie urlopowej.

Troszkę ponad miesiąc "urlopowałem" :wink: na budowie i :

Wszystkie instalacje wodne są zakończone. Na parterze wszędzie podłogówka plus jeden mały grzejnik w saloniku, druga drabinka w łazience i 3 w garażu. Na piętrze za to wszędzie grzejniki i tylko jeden obieg z zaworem RTL na powrocie. Wszystko w rurkach 1 i 3 warstwowych TECE a poszło ich 0,5 km. Kolektory słoneczne z dwoma zasobnikami po 250l. już działają a kominek Lechmy z płaszczem też jest podłączony. Pozostało mi tylko podłączenie dmuchawy pod nim no i podłączenie wszystkich pomp do zasilania poprzez automatyczny zmieniacz fazy i UPS'a (od solarów już są). 50 m miedzi lutowana jest na luty twarde i tylko jeden lut przeciekał (20 cm od stropu lutowane już po ciemku - zemściło się).

Posadzki na parterze zrobione. W łazience na piętrze zestaw Geberitu już stoi a w trakcie roboty jest blat pod 2 umywalki wpuszczane.

Pokoje na piętrze wczoraj już zagruntowałem i najpierw sufity na biało a potem jakieś kolory na ścianach.

A w między czasie zakupiłem całe mnóstwo drewna z suszarni na schody, blaty do kuchni, jekiś meble (napewno łóżko do sypialni - na być prezentem ode mnie na zakończenie budowy :wink: :oops: ). Wszystkie drewno zajmuje mi pół salonu. Muszę je przechowywać w zamkniętym pomieszczeniu by nie chłoneło wilgoci z powietrza.

To chyba tyle.

Oj jeszcze nie.

Zrobiłem wielkie schody przed wejściem do domku z ... kamienia łupanego. 5 pełnych dni je robiłem i efekty wyszedł powalający. Żoneczka i ci co je oglądali byli nimi zachwyceni a tym bardzie że robiłem coś takiego pierwszy raz. To nic zniszczone tylko 2 przecinaki i jeden wielki młotek ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wczoraj był u mnie sprzedawca z firmy rintal i bagatela wycenił moje porecze (tylko tralki drewniane i poręcz) na 9 tys zł. Myślałam ze zapaści dostanę . Fakt, sporo tych tralek, gdyż schody mają 16 stopni i jeszcze mam balustrade na pietrze wokół dziury od schodów. Ale jak dodam stopnice....... t

Ja też chcę mieć schody wewnętrze sosnowe. Z podstopnicami, z równym biegiem, wypasione na całego ale ... cena wykonawstwa jez przerażająca. Więc wielką wyrówniarkę o szerokości noża 32cm z blatem 1,5m zrobiłem, Frezarkę stołową i piłę stołową pożyczyłem. Z netu ściągnąłem zajebisty program "SEMA Wood Building Construction Programs V9.4 (E)" do projektowania w drewnie. Jak będą gotowe lub poszczególne etapy to będę się dzielił wiadomościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy ktoś z trójmiastowiczów wykonywał samodzielnie szafę wnękową z drzwiami przesuwanymi i wie może jak to ugryść i gdzie najlepiej kupić elementy do jej złożenia ??

 

:roll:

Szkoda, że jesteś z Gdańska ale w Gdyni na Hutniczej jesy sklep z akcesoriami meblowymi i tam można bardzo dużo ciekawych rzeczy i elementów zakupić. Myśle, żę że w Twoich okolicach taki sklep też się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałam, że w Elblągu można kupić płyty meblowe itp ale dokładnie właśnie nie wiem - no i czy w specjalistycznych firmach z akcesoriami meblowymi nie jest taniej niż w hipermarketach?

 

a wogóle to jak poszło składanie i jaki efekt końcowy??

Jest taniej a co ważniejsze większy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D przydomowa OCZYSZCZALNIA ścieków :( ---kto montował u siebie takie ustrojstwo

Ja je mam.

jakieś namiary na firmy,które polecacie

Namiary mam tylko na projektanata.

jak się sprawuje urządzenie

Raczej nie można ocenić jak się sprawuje bo jakie można postawić kryteria? Jest bezobsługowa - stawiasz i zapominasz (no z wyjątkiem wiosny bioaktywator za 30PLN no i raz na 2 lata wywóz).

jaki typ,itp...

ROTO Tank 2000.

oczywiście za wszelkie informacje dodatkowe będę wdzięczna :p :p :p

Lepiej raz a dobrze ją zrobić, no i dość wysoki koszt zamontowania ale i tak się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na watku z wnetrzami i wielu sklepach. Mozna zwariowac tyle tego jest , kazda nowosc burzy niby ustalona koncepcje i zaczynamy od nowa, ale nie poddajemy sie. Najgorsze ze to dopiero stan surowy, a hydraulicy chca juz od nas baterie podtynkowe itp.Generalnie na etapie surowym dopracowywanie detali i szczegołow , poczawszy od elektryki , przez hydraulike itd

A kto mówił, że będzie "letko" :wink: Wszyscy przez to przechodziliśmy albo będziemy przechodzili. Mimo wszystko życzę powodzenia i trafnych wyborów :D

Hej, a kiedy sie ruszysz do mnie na kawke w koncu;-)?

 

 

Nnnoo... ten... tego :oops: Jakoś mam totalny brak czasu (jak ja ten dom wybudowałam :roll: :wink: ) Gosia walcze z ogrodem a raczej z chwastami w ogrodzie :-? zaparłam się, że zrobię wszystko sama :roll: (ciekawe jak skoro ledwo liściaste od iglastych odróżniam :wink: )Mąż cały czas na banicji więc... 8) Kiedy przyjeżdża "r"? :wink:
Lada chwila, ja ostatnio wziełam babeczkę do chwastow, bo nie dawałam rady, cały dzien i wszystko wypielone;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jeszcze jednym nie zameldowałem:

Dnia 2 lipca 2006 poraz drugi zostałem szczęśliwym tatusiem. Urodził nam się drugi synek Remigiusz. Zaczeliśmy budowe i z Żoneczką byliśmy sami - kończymy budowę i mamy dwóch wspaniałych synów. Co to się dzieje?... :D

GRATUJACEEEEE!!!!!Buzaiki dla dzielnej zony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen: serdeczne gratulacje!

Też marzy się nam (żonie i mi) drugie dziecko, teraz ze względów zdrowotnych (choroba żony) możemy zacząć o tym myśleć... Modlę się żeby się udało.

Pozdrawiam

Adamski

Napewno sie uda. My tak do końca to też nie planowaliśmy a jak miło się rozwiązało. Teraz to już trzeba planować - czyli koniec tego 2+2. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej !

 

Czy jeszcze ktoś nas pamieta ? jakos sie nie skladalo pisanie (i czytanie, przyznaję się) ale żyjemy, właśnie kończymy (he he MY) robenie kostkowego podjazdu (jak w koncu wyjde z aparatem na ten zaduch to zrobie zdjecia, bo na razie to na stronie tylko koty :) ) i tak powoli nam czas plynie. Moze sie troche czesciej popokazujemy, ale na razie nic nie obiecuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej !

 

Czy jeszcze ktoś nas pamieta ? jakos sie nie skladalo pisanie (i czytanie, przyznaję się) ale żyjemy, właśnie kończymy (he he MY) robenie kostkowego podjazdu (jak w koncu wyjde z aparatem na ten zaduch to zrobie zdjecia, bo na razie to na stronie tylko koty :) ) i tak powoli nam czas plynie. Moze sie troche czesciej popokazujemy, ale na razie nic nie obiecuje....

 

A te zdjęcia to kiedy bendom :) A i na ciąg dalszy wlowikowego dziennika czekam, który w forumowych czeluściach gdzieś zaległ był...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...