Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo, bardzo proszę o wszelkie kontakty na ekipy DEKARZY .

Odnoszę wrażenie, że ten, z którym byłam umówiona próbuje mnie wykończyć. Cena dogadana jakie 3 miesišce temu stała się nieaktualna i goć lekkš rękš dorzucił 5 ty i jeszcze wymyla. Słowem - NIE JEST SŁOWNY.

Jak nikogo innego nie znajdę za normalne pienišdze to wezmę tego, ale ... BAAAADZO WAS PROSZĘ O POMOC.

Aaaaaa, "zapomniałam" dodać, że potrzebuję ekipy dekarzy za 2 tygodnie :).

Ratunku !!!!!

 

Jeli macie jakie sprawdzone namiary na kogood elewacji, to również chętnie skorzystam.

 

Z rzeczy do pochawalenia - pod koniec przyszłego tygodnia będę pewnie miała już wiechę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo proszę o wszelkie kontakty na ekipy DEKARZY .

Odnoszę wrażenie, że ten, z którym byłam umówiona próbuje mnie wykończyć. Cena dogadana jakie 3 miesišce temu stała się nieaktualna i goć lekkš rękš dorzucił 5 ty i jeszcze wymyla. Słowem - NIE JEST SŁOWNY.

Jak nikogo innego nie znajdę za normalne pienišdze to wezmę tego, ale ... BAAAADZO WAS PROSZĘ O POMOC.

Aaaaaa, "zapomniałam" dodać, że potrzebuję ekipy dekarzy za 2 tygodnie :).

Ratunku !!!!!

 

Jeli macie jakie sprawdzone namiary na kogood elewacji, to również chętnie skorzystam.

 

Z rzeczy do pochawalenia - pod koniec przyszłego tygodnia będę pewnie miała już wiechę.

 

Pozdrawiam

Po pierwsze umowa by tu się przydała...przynajmniej nie mógłby za duzo cudować.

Po drugie...w sezonie ekipę na "za 2 tygodnie"??? Ufff... sprawdzę jeden mój namiar i wrzucę na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać się czy ktoś z forumowiczów mieszkający na terenie gminy Szemud a w szczególności np. Koleczkowo lub Bojano "przerabiał" (tzn. starał się o pozwolenie) temat POŚ ? Podobno odrzucają takie wnioski bo będzie budowana kanaliza (za dwa lata), bo to otulina Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego itd. Może komus się udało. Prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami.

 

Pozdrawiam,

[email protected]

 

Przerabiałem - w Bojanie - bezskutecznie. W warunkach zabudowy jest szambo i koniec. Po rozmowie z kierownikiem wydziały w Szemudzie dowiedziałem się (i takie tez dostałem oficjalne pismo) że kanaliza będzie budowana od 2007 roku, a miejscowy plan zagospodarowania przewiduje, że oczyszczalnię można postawić jedynie na działkach pow. 3000 m2.

 

Wakmen innymi metodami załatwił pozwolenie, ale chyba jeszcze przed zatwierdzeniem obecnego planu zagospodarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie napisać skąd braliście drewno na więźbę?

 

B.

 

 

Ja zamówiłam drewno w Starej Kiszewie (0586876336). Wysłałam e-mailem zamówienie (wcześniej ustaliłam to telefonicznie). Zrobiono mi wycenę. Bardzo dobry kontakt z panią z tartaku. Drewno impregnowane ciśnieniowo 650 zł + 22% vat. Transport w cenie. Trzeba zamawiać z wyprzedzeniem miesięcznym. Zaliczka w wysokości 10%. Polecano mi ten tartak ze względu na metodę impregnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo proszę o wszelkie kontakty na ekipy DEKARZY .

Odnoszę wrażenie, że ten, z którym byłam umówiona próbuje mnie wykończyć. Cena dogadana jakie 3 miesišce temu stała się nieaktualna i goć lekkš rękš dorzucił 5 ty i jeszcze wymyla. Słowem - NIE JEST SŁOWNY.

Jak nikogo innego nie znajdę za normalne pienišdze to wezmę tego, ale ... BAAAADZO WAS PROSZĘ O POMOC.

Aaaaaa, "zapomniałam" dodać, że potrzebuję ekipy dekarzy za 2 tygodnie :).

Ratunku !!!!!

 

Jeli macie jakie sprawdzone namiary na kogood elewacji, to również chętnie skorzystam.

 

Z rzeczy do pochawalenia - pod koniec przyszłego tygodnia będę pewnie miała już wiechę.

 

Pozdrawiam

Po pierwsze umowa by tu się przydała...przynajmniej nie mógłby za duzo cudować.

Po drugie...w sezonie ekipę na "za 2 tygodnie"??? Ufff... sprawdzę jeden mój namiar i wrzucę na prv.

 

rozmawialem wlasnie z moim dekarzem. skonczylby dzisiaj gdyby byly dachowki polowki (5szt.) ale akurat zabraklo na skladzie.

Wracajac do tematu pytalem go jak z terminarzem na ten rok i powiedzial ze nie bierze juz zadnych zlecen, bo nie ma miejsca. A na prawde moglbym go polecic, poki co jest to moj najlepszy wykonawca z jakim przyszlo mi pracowac. Moglby ktos powiedziec ze jeszcze nie skonczyl, ale te piec polowek (nie mylic, jak moj sasiad) to juz drobnostka. jezeli jest ktos zainteresowany na rok przyszly to podesle namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za namiary i dobre chęci w pomocy z dekarzem. Czuję, że niestety będę musiała skorzystać z tej ekipy, z którš umowy nie podpisałam, ... ale teraz na pewno to zrobię.

A włanie - macie wzór takowej :).

 

Korzystam z Waszych namiarów na fachowców i muszę się pochwalić "swoim geodetš". Jak dla mnie, to mistrzostwo wiata. Ten człowiek po raz kolejny wycišga mnie z kłopotów. Tym razem mapkę powykonawczš na wodocišg dostałam po niecałych 2 tygodniach.

Jest sezon urlopowy, więc min oczekiwanie na takš mapkę to 6 - 8 tygodni. Grrrr. Oczywicie Gdańsk.

Jakby kto chciał to podaję namiary:

 

Jacek Baczyński, tel 600 472 971.

Smieszne bo włanie przeczytałam, że on nazywa się Jacek, a nie Jarek. Jeju, .. wstyd mi teraz bo cišgle do niego mówiłam panie Jarku.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, szukam dobrego (chociaż chyba przyjdzie wziąć jakiegokolwiek) wykonawcy od tynku zewnętrznego cementowo wapiennego. Coś ciężko z namiarami ostatnio.

Pozdrawiam

 

Paczoszka Zygmunt 665 321 782. Nie wiem jak pracują. W naszej firmie będą robili w przyszłym tygodniu, ale są ponoć dobrzy. Zadzwoń, zapytaj. Poproś o referencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 27zl/m2 robocizna elewacji (styropian +tynk) to dobra cena?

 

Dzis dostalam tez wycene instalacji wodno-kanalizacyjno-grzewczej. Calość ogrzewania to podlogowka 162m2, - robocizna 4500. Jak sie ma to do waszych cen?

Podłogówka i kocioł na paliwo stałe? Nie jest to najlepszy pomysł. Chyba że z buforem...

 

Bedzie do tego piec Cichewicza na groszek. Jutro przyjedzie facet od pieca -zobaczymy co on powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 27zl/m2 robocizna elewacji (styropian +tynk) to dobra cena?

 

Dzis dostalam tez wycene instalacji wodno-kanalizacyjno-grzewczej. Calość ogrzewania to podlogowka 162m2, - robocizna 4500. Jak sie ma to do waszych cen?

Podłogówka i kocioł na paliwo stałe? Nie jest to najlepszy pomysł. Chyba że z buforem...

 

Bedzie do tego piec Cichewicza na groszek. Jutro przyjedzie facet od pieca -zobaczymy co on powie

Chodzi o to że ekogroszek pracuje na doć wysokich parametrach, a podłogówka na niskich. Więc po jej nagrzaniu możesz mieć efekt cišgłego wygaszania się kotła. A w tym momencie chyba lepiej wejć w kocioł na pelletsy który się sam rozpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Trójmieście lub okolicach Wejherowa można dostać kształtki wentylacyjne (tylko nie plastykowe)? Potrzebuję do zamontowania dmuchawy pod kominkiem. Przez internet tego to raczej nie chcę kupować bo wolałbym na miejscu obejrzeć.

 

Na ulicy Hutniczej jest hurtowani wentylacyjna. Bardzo dobre ceny nawet detaliczne. Kieruj się do Henryka :-) ul. Hutnicza 18A 058 667-00-07

Byłem tam i ... dostałem to co mnie interesowało. Bardzo dziękuję za namiary.

Jestem ciekaw czy ten p. Henryk to Ty? Jeśli tak tym bardziej dziękuję.

Dmuchawę pod kominkiem podłączyłem, przewody z dmuchawy już są teraz tylko kilka lutów przy centralce (wydłużam przewody) i ... na "fest" napalić w kominku i czekać aż podłoga będzię się powoli rozgrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Podłogówka i kocioł na paliwo stałe? Nie jest to najlepszy pomysł. Chyba że z buforem...

No dobra Malutki a jako instalator co powiesz o takim zestawieniu:

kominek z płaszczem w systemie otwartym z podłogówką + parę grzejników na piętrze i zasobnik 160 l. na CWU.

Według mnie nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Takie coś montują instalatorzy z Bojana sprzedający kominki CTM'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać się czy ktoś z forumowiczów mieszkający na terenie gminy Szemud a w szczególności np. Koleczkowo lub Bojano "przerabiał" (tzn. starał się o pozwolenie) temat POŚ ? Podobno odrzucają takie wnioski bo będzie budowana kanaliza (za dwa lata), bo to otulina Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego itd. Może komus się udało. Prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami.

 

Pozdrawiam,

[email protected]

 

Przerabiałem - w Bojanie - bezskutecznie. W warunkach zabudowy jest szambo i koniec. Po rozmowie z kierownikiem wydziały w Szemudzie dowiedziałem się (i takie tez dostałem oficjalne pismo) że kanaliza będzie budowana od 2007 roku, a miejscowy plan zagospodarowania przewiduje, że oczyszczalnię można postawić jedynie na działkach pow. 3000 m2.

 

Wakmen innymi metodami załatwił pozwolenie, ale chyba jeszcze przed zatwierdzeniem obecnego planu zagospodarowania.

Ja załatwiłem legalnie ale moją działkę kanalizacja nie obejmnie przez najbliższe 10 - 15 lat (znając szybkość projektowania przez gminę). Po drugie wykorzystałem WZiZT z 1998 roku (takie mam) i wszystkie kluczki słowne i prawne aby naciągnąć dokumenty na moją korzyść choć za pierwszym razem to powiedzieli, że nie mam szans. Po 3 miesiącach załatwiania już dostałem zgodę od tych samych osób :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie napisać skąd braliście drewno na więźbę?

 

B.

... Polecano mi ten tartak ze względu na metodę impregnacji.

Ja proponowałbym samemu impregnować drewno tuż przed stawianiem konstrukcji i oczywiście niech choć troszkę przesezonuje pod zadaszeniem (lub przewiewnym przykryciem) a efekt impregnacji będzie napweno skuteczny.

Ja tak robiłem i wiem co to znaczy dobrze zaimpregnowana więźba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Podłogówka i kocioł na paliwo stałe? Nie jest to najlepszy pomysł. Chyba że z buforem...

No dobra Malutki a jako instalator co powiesz o takim zestawieniu:

kominek z płaszczem w systemie otwartym z podłogówką + parę grzejników na piętrze i zasobnik 160 l. na CWU.

Według mnie nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Takie coś montują instalatorzy z Bojana sprzedający kominki CTM'u.

Drobna różnica niż " całość w podłogówce" nie?

Dowcip polega na tym żeby można zrobić coś z nadmiarem ciepła kiedy obieg grzewczy się zamknie. Tu masz grzejniki i zasobnik 160l.

A w tamtym przypadku...tylko zasobnik (chyba). A kociołka na paliwo stałe nie można wyłączyć ot tak sobie.

Zresztą tu bardziej mi chodziło o możliwy dyskomfort ciagłego rozpalania kotła (przy braku zapotrzebowania po prostu zgaśnie, a ekogroszek sam się nie rozpali- w odróżnieniu od pelletsu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

rzadko, bo rzadko informuję, ale budowa powoli i konsekwentnie zdąża do końca. Jestem już na etapie "pod klucz", a glazura i terakota jest w 50% położona. Do końca miesiąca dom będzie pomalowany, a my zamierzamy się pakować i przeprowadzać w drugiej połowie września.

Niestety orginalny plan przeprowadzki w lipcu nie powiódł się :cry:

 

Przeglądałem listę białych wykonawców, ale nie widziałem specjalnie polecanych wykonawców od drzwi. Czy możecie podać jakieś propozycje w tym zakresie??? Interesują mnie drzwi drewniane w (oczywiście) dobrej cenie.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...