Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam !

 

Szukam namiarów na żelbetowe szamba w ok 10 m3. Mógłby ktoś coś polecić ?

 

Michał. Gdynia-Kosakowo

 

Gdynia, ul: Hutnicza, około 200 metrów za MAKRO w kierunku Rumii. Firma nazywa się bodajże MG Żuraw

I ma dużą reklamę "szamba, baseny" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać się czy ktoś z forumowiczów mieszkający na terenie gminy Szemud a w szczególności np. Koleczkowo lub Bojano "przerabiał" (tzn. starał się o pozwolenie) temat POŚ ? Podobno odrzucają takie wnioski bo będzie budowana kanaliza (za dwa lata), bo to otulina Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego itd. Może komus się udało. Prosiłbym o podzielenie się doświadczeniami.

 

Pozdrawiam,

[email protected]

 

Przerabiałem - w Bojanie - bezskutecznie. W warunkach zabudowy jest szambo i koniec. Po rozmowie z kierownikiem wydziały w Szemudzie dowiedziałem się (i takie tez dostałem oficjalne pismo) że kanaliza będzie budowana od 2007 roku, a miejscowy plan zagospodarowania przewiduje, że oczyszczalnię można postawić jedynie na działkach pow. 3000 m2.

 

Wakmen innymi metodami załatwił pozwolenie, ale chyba jeszcze przed zatwierdzeniem obecnego planu zagospodarowania.

A,z Grablowskim próbowałes rozmawiac, bo moim zdaniem, on by złatwił

 

Ja mam pozwolenie z gm. Szemud/ Koleczkowo.

Ze dwa miesiace to trwalo :roll:

Z tym ze ja mam "chate za wsia" - takze ta kanaliza co ma niby byc , do nas moze i tak nie dojsc. W warunkach zapisano - ze jak kanaliza bedzie - to trzeba sie podlaczyc ..

Ja tez radze pogadac z Grablowskim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof

Ja mam Entre, kupowałam k Kklifa w Gdyni. Bardzo, bardzojestem zadowolona

 

Dziękuję Gosiu za informacje. Dzisiaj zdecydowaliśmy się na stolarnię w Brusach. Nasi przyjaciele mają tamte drzwi i są bardzo zadowoleni.

 

Serdeczne pozdrowienia,

Krzysztof

 

P.S.

Pierwszy pokój pomalowany!! Będzie gotowy (jeszcze tylko podłogi) w poniedziałek na 100% :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olał nas umowiony cieśla :evil:

najpierw przez 3dni nie odbieral telefonu, a dzisiaj powiedzial :

nie wiem kiedy , nie znam sie , zarobiony jestem... :roll:

 

macie moze jakiegos bezrobotnego cieśle ?

obdzwonilam chyba wszystkich w okolicy... :(

Dżizas - w sezonie znaleźć dobrego cieślę? Łoj może być problem.

Spróbuj może do Alfredy w tej sprawie choć Zbychu był u mnie dziś i miał telefon za telefonem. Ale nie wadzi sprawdzić - szukaj w necie Zbigniew Nacz ul. Dworska Gościcino lub też "luknij" parę postów wyżej.

I powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Przedstawiam się grupie. buduję w Jagatowie pod Gdańskiem. Start za mną, mam już ławy. Pozdrawiam

 

ZB

 

Witaj Zbigniew !

Gdzie jest to Jagatowo?

 

Witaj, tu je zlokalizujesz :)

http://mapa.szukacz.pl/?&nc=54,27744&ec=18,5498&n=54,22111&e=18,55041&z=3&m=Jagatowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wakmen - odchodzi się już raczej od nadmuchów na drewnie (patrz posty Janussz oraz kłopoty z kominami). Ale dobrze że przystosowałe� sobie kominek do takiego rozwišzania. W razie co zamontujesz przepustnice powietrza z siłownikiem.

Dostałem priva od Janusszka na ten temat i twierdzi, że nie pisał o nadmuchach do kominka a o wyciągu w kominie.

Janussz twierdzi tylko, że wentylator w salonie to jakieś nieporozumienie bo go słychać. Ale przecież można go umieścić w obudowie kominka i tak bardzo go nie słychać (choć zawsze będzie o sobie dawał znać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wakmen - odchodzi się już raczej od nadmuchów na drewnie (patrz posty Janussz oraz kłopoty z kominami). Ale dobrze że przystosowałe� sobie kominek do takiego rozwišzania. W razie co zamontujesz przepustnice powietrza z siłownikiem.

Dostałem priva od Janusszka na ten temat i twierdzi, że nie pisał o nadmuchach do kominka a o wyciągu w kominie.

Janussz twierdzi tylko, że wentylator w salonie to jakieś nieporozumienie bo go słychać. Ale przecież można go umieścić w obudowie kominka i tak bardzo go nie słychać (choć zawsze będzie o sobie dawał znać).

Ja się tu obawiałbym jeszcze czegoś innego - w razie zaniku ciągu (z jakiejkolwiek przyczyny) czad dostanie się do mieszkania, które staje się wtedy kotłownią.W wypadku kotłowni jako osobnego pomieszczenia nie me problemu bo są i drzwi i wyciąg. ale tu mieszkanie i ludzie...

Przepraszam Cię, ale po zeszłorocznych wypadkach w Rumii jestem jakoś przewrażliwiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Ja się tu obawiałbym jeszcze czegoś innego - w razie zaniku ciągu (z jakiejkolwiek przyczyny) czad dostanie się do mieszkania, które staje się wtedy kotłownią.W wypadku kotłowni jako osobnego pomieszczenia nie me problemu bo są i drzwi i wyciąg. ale tu mieszkanie i ludzie...

Przepraszam Cię, ale po zeszłorocznych wypadkach w Rumii jestem jakoś przewrażliwiony...

W moim przypadku jest to niemożliwebo:

1. Mam bardzo wysoki komin i jestem na wzgórzu. Nawet w upalny dzień mam ciąg jak nie wiem co.

2. Ale gdyby punkt nr 1 niesprawdziłby się to ten czad dostanie się kanałem pod posadzką na zewnątrz. Wszystkie połączenie są uszczelnione silikonem i napewno szczelne. Szyba jest również szczelna więc nie mam sie czego obawiać.

3. Tuz nad kominkiem jest kanał wentylacyjny, który zawsze działa bo w oknach są umieszczone nawietrzaki.

4. W odległości 3m. od szyby kominka jest umieszczona atestowana czujka dymu, która jest podłączona do alarmu z powiadomieniem.

5. Więcej grzechów nie pamiętam.

 

Tak więc chyba spokojnie mogę ja i moja rodzinka spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Ja się tu obawiałbym jeszcze czegoś innego - w razie zaniku ciągu (z jakiejkolwiek przyczyny) czad dostanie się do mieszkania, które staje się wtedy kotłownią.W wypadku kotłowni jako osobnego pomieszczenia nie me problemu bo są i drzwi i wyciąg. ale tu mieszkanie i ludzie...

Przepraszam Cię, ale po zeszłorocznych wypadkach w Rumii jestem jakoś przewrażliwiony...

W moim przypadku jest to niemożliwebo:

1. Mam bardzo wysoki komin i jestem na wzgórzu. Nawet w upalny dzień mam ciąg jak nie wiem co.

2. Ale gdyby punkt nr 1 niesprawdziłby się to ten czad dostanie się kanałem pod posadzką na zewnątrz. Wszystkie połączenie są uszczelnione silikonem i napewno szczelne. Szyba jest również szczelna więc nie mam sie czego obawiać.

3. Tuz nad kominkiem jest kanał wentylacyjny, który zawsze działa bo w oknach są umieszczone nawietrzaki.

4. W odległości 3m. od szyby kominka jest umieszczona atestowana czujka dymu, która jest podłączona do alarmu z powiadomieniem.

5. Więcej grzechów nie pamiętam.

 

Tak więc chyba spokojnie mogę ja i moja rodzinka spać.[/quote]

Czego Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zbiornika na szambo ok. 10 m3. nie chcę nwestować do podłącznia kanalizy zbyt dużo. Może ktoś mi doradzi gdzie zmaleźć rozwiazanie.

 

Pozdrawiam

 

Zbyszek

 

Zobacz w Ekomie w Gdańsku, mają tam najróżniejsze zbiorniki i dobre ceny.

80-180 Gdańsk - Kowale. ul. Magnacka 7. Tel:. (058) 304 57 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...