Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Witam,

Mam krótkie pytanie:

Gdzie, za ile i jakie drewno do kominka!? :roll:

Proszę o namiary do sprawdzonych dostawców.

Pozdrawiam.

 

Ja biorę od faceta spod Brodnicy tel. 509 218 947. Przywozi mieszankę liściastą - zwykle sporo dębu, brzozy i olchy. Nie narzekam.

 

a jest pocięte i połupane?

 

Gotowe do wrzucenia do kominka. Długości około 40 cm. Porąbane na polana. Cena o ile pamiętam ostatnio to było 120 zł / m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kolia - ja też dzwonię chyba od miesiąca i NIC :evil:

 

O kurcze, a może wiesz gdzie mieszka? Pojechałabym dowiedzieć się o co chodzi, bo jak go też gdzieś wywiało to zima bo kogo teraz znajdę.... :roll:

 

 

Nie, nic o nim nie wiem - wyczytałam na forum o nim i dzowniłam od początku sierpnia - szukam ekipy do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNIE POSZUKUJĘ STOLARZA, KTÓRY PODEJMIE SIĘ WYKONANIA TARASU!!!

Proszę o pomoc, bo wszyscy z którymi do tej pory rozmawiałam nie chcą podjąć się takiej roboty :cry:

 

Poszukaj cieśli, a nie stolarza.

 

Ja właśnie robię sam taki taras. Mogę doradzić co i jak :-)

 

Bardzo chętnie! Wszelka pomoc mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla mieszkańców Koleczkowa, Bojana, Kielna, Dobrzewina i Karczemek

 

Ze strony ZKM

Uroczyste otwarcie linii 191 do Koleczkowa w Gminie Szemud!

 

W piątek, 25 sierpnia, w wyniku realizacji zapisów Porozumienia Komunalnego zawartego pomiędzy Prezydentem Miasta Gdyni i Wójtem Gminy Szemud, uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 191, łącząca Gdynię (pętla Dąbrowa Tesco) z Koleczkowem, przez Chwaszczyno, Dobrzewino, Bojano. Wybrane kursy wykonywane będą z zajazdem do Kielna. Tym samym liczba obsługiwanych przez ZKM w Gdyni gmin zwiększy się do 12, a liczba miejscowości, do których docierają nasze autobusy i trolejbusy – do 32.

 

Uroczyste otwarcie odbędzie się w Koleczkowie, o godzinie 10.45. Pierwszy kurs autobusu linii 191 wykonany zostanie o godzinie 11.03 z Koleczkowa. Ten i kolejne kursy w dniu 25 sierpnia, będą – w ramach promocji linii 191 – bezpłatne dla pasażerów. Od 25 sierpnia linia 191 obsługiwana będzie jednym autobusem, kursującym w dni powszednie w godzinach 5-22.30 co 60-90 minut, a w weekendy od 6.30 do 22.30 co 120 minut. Ostatni kurs z Gdyni w dni powszednie oraz wszystkie kursy weekendowe, wykonywane będą z zajazdem do miejscowości Kielno. Obsługę linii 191 – w wyniku wygranego przetargu – powierzono fimie: Pomorska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o. z Wejherowa, która w tym celu zakupiła dwa dwudrzwiowe autobusy niskopodłogowe MAN NL 202 z lat 1993-94. Pojazdy te w sieci ZKM w Gdyni otrzymają numery inwentarzowe 6080 i 6081.

 

W uroczystości otwarcia linii 191 weźmie także udział pierwszy z czterech zakupionych przez PKS w Wejherowie fabrycznie nowych przegubowych autobusów MAN Lion’s City G, nr 6231. Pojazd ten zostanie podstawiony pod Urząd Miasta Gdyni o godzinie 9.45, w celu zapewnienia możliwości dojazdu na uroczystość otwarcia linii 191 w Koleczkowie. Spod Urzędu Miasta Gdyni autobus pojedzie do Koleczkowa al. Piłsudskiego oraz ulicami: Śląską, Morską, Kartuską i Marszewską, z przystankiem pośrednim „Morska – Estakada”, z którego odjazd nastąpi o godzinie 10.00.

 

Od 18 września, w dni powszednie, wprowadzony zostanie do obsługi linii 191 drugi autobus, który wykonywać będzie kursy o 4.33, 5.33 i 6.33 z Koleczkowa oraz o 5.03 i 6.03 z Dąbrowy Tesco. W ten sposób w godzinach szczytu porannego zapewniona zostanie dość wysoka częstotliwość kursowania autobusów – co 30 min. Przewoźnika, który obsługiwać będzie dodatkowe kursy na linii 191 wyłoni przetarg, który odbędzie się w dniu 4 września.

 

Objęcie gdyńską komunikacją miejską dodatkowej gminy oraz czterech nowych miejscowości, to wydarzenie bezprecedensowe. W czasach, gdy w innych miastach w Polsce komunikacja podmiejska jest z reguły redukowana, tak znaczące rozszerzenie oferty gdyńskiej komunikacji miejskiej jest niezmiernie miłym wydarzeniem. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko kibicować przewidywanemu sukcesowi linii 191!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gotowe do wrzucenia do kominka. Długości około 40 cm. Porąbane na polana. Cena o ile pamiętam ostatnio to było 120 zł / m3.

 

 

a mogą przywieźć niepocięte? bo to se sam moge zrobić, może wtedy byloby taniej

 

To wtedy pogadaj z leśniczym. Wakmen chyba tak załatwiał drewno. Ja nawet nie rozważałem takiego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gotowe do wrzucenia do kominka. Długości około 40 cm. Porąbane na polana. Cena o ile pamiętam ostatnio to było 120 zł / m3.

 

 

a mogą przywieźć niepocięte? bo to se sam moge zrobić, może wtedy byloby taniej

 

To wtedy pogadaj z leśniczym. Wakmen chyba tak załatwiał drewno. Ja nawet nie rozważałem takiego układu.

Tu może być stres - stajesz ok. 5-6 rano , czekasz w kolejce, wychodzi gość i mówi "mam 50m3" a na to pierwszy z kolejki " biorę wszystko". Przerabiane.

I tyle... chyba że drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo chętnie! Wszelka pomoc mile widziana :)

 

Pytaj, a odpowiem.

 

Przede wszystkim: jakie drewno, czy może być nasze krajowe?

- czy impregnować w pierwszej kolejności ciśnieniowo a później jeszcze raz po złożeniu impregnatem z "kolorkiem"?

- czy można kupić coś gotowego w trójmieście lub okolicy, tylko do zmontowania i końcowego zaimpregnowania?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo chętnie! Wszelka pomoc mile widziana :)

 

Pytaj, a odpowiem.

 

Przede wszystkim: jakie drewno, czy może być nasze krajowe?

- czy impregnować w pierwszej kolejności ciśnieniowo a później jeszcze raz po złożeniu impregnatem z "kolorkiem"?

- czy można kupić coś gotowego w trójmieście lub okolicy, tylko do zmontowania i końcowego zaimpregnowania?

 

Z góry dziękuję za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wykończenia stropu drewnianego. Czy na dechy, lepiej dać jedną grubą (załóżmy 22-28 mm ) płytę OSB czy lepiej dwie warstwy cieńszych? Co o tym sądzicie?

 

Najlepiej zastosować na podłogę płytę OSB frezowaną, posiadającą pióro i wpust co wpływa niesamowicie pozytywnie na stabilność ułożonej takiej podłogi. Są to płyty węzsze od typowych bodajże mają niecałe 70 cm szerokości i 2,5 metra długości. Jeśli mimo wszystko chcesz zastosować tradycyjną płytę OSB to oczywiście lepiej się sprawdzą dwie ciensze warstwy ułożone na mijankę tak aby złączenia się nie nachodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...