Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

HALOOO, ponawiam apel, pomózcie znaleźć ekipę - moja mnie wykiwała, wyjezdzając po EURO, pozdrawiam.

Spróbuj znaleźć "marsol" w ogłoszeniach. Choc przy dziesiejszym zap... lu wątpie czy uda się coś znaleźć. Za tydzien mógłbym cos w hydraulice znaleźć w moich ekipach , ale w budowlance ...watpię - sezon. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przede wszystkim: jakie drewno, czy może być nasze krajowe?

- czy impregnować w pierwszej kolejności ciśnieniowo a później jeszcze raz po złożeniu impregnatem z "kolorkiem"?

- czy można kupić coś gotowego w trójmieście lub okolicy, tylko do zmontowania i końcowego zaimpregnowania?

 

Z góry dziękuję za pomoc!!!

 

W zasadzie to najpierw powinienem zapytać jaką masz w planie konstrukcję tarasu - na gruncie, na wylanej płycie betonowej, podniesiony?

 

Na konstrukcję tarasu może być spokojnie krajowe (sosna) impregnowane (najlepiej ciśnieniowo, ale nie koniecznie). Im suchsze tym lepiej. Nie ma sensu potem malować impregnatem bo deszcz i tak to wypłucze.

Coś gotowego? Nie bardzo rozumiem. Możesz kupić z dowolnego tartaku belki o wymiarze jaki Ci jest potrzebny (patrz jaki masz projekt). Ja mam belki główne nośne (3 szt) o przekroju 7,5 x22,5 cm oraz belki konstrukcji o przekroju 5x15 cm kupione w tartaku na Osowej.

 

Pokrycie tarasu czyli deski to najlepiej egzotyczne. Ja kupiłem deski tarasowe iDeck z drewna bangkirai w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: jakie drewno, czy może być nasze krajowe?

- czy impregnować w pierwszej kolejności ciśnieniowo a później jeszcze raz po złożeniu impregnatem z "kolorkiem"?

- czy można kupić coś gotowego w trójmieście lub okolicy, tylko do zmontowania i końcowego zaimpregnowania?

 

Z góry dziękuję za pomoc!!!

 

W zasadzie to najpierw powinienem zapytać jaką masz w planie konstrukcję tarasu - na gruncie, na wylanej płycie betonowej, podniesiony?

 

Na konstrukcję tarasu może być spokojnie krajowe (sosna) impregnowane (najlepiej ciśnieniowo, ale nie koniecznie). Im suchsze tym lepiej. Nie ma sensu potem malować impregnatem bo deszcz i tak to wypłucze.

Coś gotowego? Nie bardzo rozumiem. Możesz kupić z dowolnego tartaku belki o wymiarze jaki Ci jest potrzebny (patrz jaki masz projekt). Ja mam belki główne nośne (3 szt) o przekroju 7,5 x22,5 cm oraz belki konstrukcji o przekroju 5x15 cm kupione w tartaku na Osowej.

 

Pokrycie tarasu czyli deski to najlepiej egzotyczne. Ja kupiłem deski tarasowe iDeck z drewna bangkirai w Castoramie.

 

Taras jest na płycie betonowej. Całość na wys. ok. 55 cm nad poziomem gruntu. Pisząc "coś gotowego" miałam na myśli np. deski lub płytki tarasowe . Kiedyś coś takiego widziałam w Nomi. W tej chwili czegoś takiego niestety nie mają.

Kontaktowałam się z firmą Deck-Dry, która oferuje wykonanie i montaż tarasu z drewna egzotycznego. Ich propozycja cenowa (350 zł netto za 1 kw ) spowodowała u mnie migotanie komór, bo lekko liczą mój taras (bez okładziny stopni ) kosztowałby mnie ok. 8 tys. zł. Dlatego wlaśnie szukam tańszej alternatywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, nie macie gdzieś klinów do stempli. Potrzebne jest nam ich 400, mamy 180. W sprzedaży tego nie ma, "tartaki nie chcą ciąć bo nie ma kto robić a pani da małe pieniądze". Mąż tnie sam ale z chęcią bym od kogoś odkupiła z 200.

Pokazuję na zdjęciu o co mi chodzi.

http://images1.fotosik.pl/149/1b086afe07e0bfc7m.jpg' alt='1b086afe07e0bfc7m.jpg'>

 

A może wiecie, gdzie mają takie gotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, nie macie gdzieś klinów do stempli. Potrzebne jest nam ich 400, mamy 180. W sprzedaży tego nie ma, "tartaki nie chcą ciąć bo nie ma kto robić a pani da małe pieniądze". Mąż tnie sam ale z chęcią bym od kogoś odkupiła z 200.

Pokazuję na zdjęciu o co mi chodzi.

).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gotowe do wrzucenia do kominka. Długości około 40 cm. Porąbane na polana. Cena o ile pamiętam ostatnio to było 120 zł / m3.

 

 

a mogą przywieźć niepocięte? bo to se sam moge zrobić, może wtedy byloby taniej

 

To wtedy pogadaj z leśniczym. Wakmen chyba tak załatwiał drewno. Ja nawet nie rozważałem takiego układu.

Ja biorę z prywatnych lasów po 100 / mp. - niepołupane i w dużych balach cietych po 1m. Jedno wiem na pewno ścinają na przełomie września i pażdziernika a odbieram późną wiosną. Jest to dość kłopotliwe i tak do końca nie wiem czy o wiele taniej. Na pewno dostaje tyle ile zakupiłem bo sam je odbieram a nie jak mi przywiozą to mam uwierzyc na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z góry dziękuję za pomoc!!!

...Kontaktowałam się z firmą Deck-Dry, która oferuje wykonanie i montaż tarasu z drewna egzotycznego. Ich propozycja cenowa (350 zł netto za 1 kw ) spowodowała u mnie migotanie komór, bo lekko liczą mój taras (bez okładziny stopni ) kosztowałby mnie ok. 8 tys. zł. Dlatego wlaśnie szukam tańszej alternatywy

Co za zdzierusy!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :o :o .

Ja uważam, że nasza sosna jest wystarczająco wytrzymała a przy jej cenie możliwość wymiany co 10 lat i tak będzie cenowo korzystniejsz od jakiegoś drewna egzotycznego, które i tak i tak nie przyżyje 40 lat.

Ja będę robił w przyszłym roku taras w całości sosnowy i nie jakiś tam na betonie czy na gruncie (takie mają zdecydowanie krótszą żywotność) a w powietrzu - na niewielkich słupach i na dodatek wentylowany od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gotowe do wrzucenia do kominka. Długości około 40 cm. Porąbane na polana. Cena o ile pamiętam ostatnio to było 120 zł / m3.

 

 

a mogą przywieźć niepocięte? bo to se sam moge zrobić, może wtedy byloby taniej

 

To wtedy pogadaj z leśniczym. Wakmen chyba tak załatwiał drewno. Ja nawet nie rozważałem takiego układu.

Ja biorę z prywatnych lasów po 100 / mp. - niepołupane i w dużych balach cietych po 1m. Jedno wiem na pewno ścinają na przełomie września i pażdziernika a odbieram późną wiosną. Jest to dość kłopotliwe i tak do końca nie wiem czy o wiele taniej. Na pewno dostaje tyle ile zakupiłem bo sam je odbieram a nie jak mi przywiozą to mam uwierzyc na słowo.

 

a to cena z transportem? masz jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras jest na płycie betonowej. Całość na wys. ok. 55 cm nad poziomem gruntu. Pisząc "coś gotowego" miałam na myśli np. deski lub płytki tarasowe . Kiedyś coś takiego widziałam w Nomi. W tej chwili czegoś takiego niestety nie mają.

Kontaktowałam się z firmą Deck-Dry, która oferuje wykonanie i montaż tarasu z drewna egzotycznego. Ich propozycja cenowa (350 zł netto za 1 kw ) spowodowała u mnie migotanie komór, bo lekko liczą mój taras (bez okładziny stopni ) kosztowałby mnie ok. 8 tys. zł. Dlatego wlaśnie szukam tańszej alternatywy

 

Jak na płycie to chyba najszybciej (ale nie wiem czy najtaniej) wyjdzie Ci kupić deski i legary iDeck z bangkirai w Castoramie. Mocujesz legary do betonu za pomocą kształtek metalowych (legary co 40 cm) i na to deski. Legary kosztują jakieś 22 zł / mb, deski (9 cm szerokości, 19 mm grubości) około 12 zł / mb. Przy pow. 23 m2 (tak mi wychodzi z Twojego postu) to wychodzi mi około 4700 zł za sam materiał drewniany. Do tego jakieś 500 zł w górę na kształtki metalowe i pewnie drugie tyle na śrubu itp.

 

Taniej wyjdzie Ci na pewno jak kupisz legary sosnowe (na płycie betonowej wystarczyłyby spokojnie 5x10 cm co 40 cm rozmieszczone czyli jakieś 300 zł (zamiast około 1800 przy legarch bangkirai). Co do desek to pozostawiam decyzji. Wakmen pewnie ma rację - sosna będzie dużo tańsza, a wytrzyma może tylko kilka(naście) lat krócej. Pytanie o wygląd. Widziałem tarasy z sosny i bangkirai. Nie zrobiłbym z sosny - ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję osoby, która ma zasobą sprawę papierologiczna związaną z wykopaniem studni głębinowej dla własnych potrzeb (zwykłego domku).

 

Witam, wszystko zależy od tego na jakiej głębokości jest woda - jamogę powiedzieć, że prawie doszłam do końca w sprawie studni głebinowej na mojej działce - tzn. studnia już jest, woda leci, badania na bakterie poza mną, teraz czekam na wynik badań na zawartośc żelaza i manganu. Papierkologię rozpoczęłam w grudniu :roll: w połowie lutego otrzymałam akceptację projektu studni w UM w Gdańsku (niestety), no a potem dłuuugie miesiące czekałam na ekipę (teraz może być lepiej, bo sezon w zasadzie się kończy) Samo kopanie studni - trzy tygodnie (woda na głębokości 62 metrów, ale głębokość warstwy wodonośnej - kolejne 10 metrów) Prace budowlane, chlorowanie - kolejny tydzień. Oczekiwanie na badania z Sanepidu minimum 14-15 dni. Projekt studni - Firma GEOKONSULT z Gdyni (p. Sławomir Kratiuk)

Wykonawstwo studni - polecany przez w/w p. Adam Dunst - (mam mieszane uczucia jesli chodzi o terminowość - facet miał wejśc na działkę na początku maja, a wszedł w ...połowie lipca - po drodze przytrafiały mu sę wszystkie możliwe "nieszczęścia", a tak naprawdę nabrał wiele zleceń i nie mógł się wyrobić. Robi porządnie, ale jeśli komuś zależy na czasie - radzę poszukać kogos innego) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gotowe do wrzucenia do kominka. Długości około 40 cm. Porąbane na polana. Cena o ile pamiętam ostatnio to było 120 zł / m3.

 

 

a mogą przywieźć niepocięte? bo to se sam moge zrobić, może wtedy byloby taniej

 

To wtedy pogadaj z leśniczym. Wakmen chyba tak załatwiał drewno. Ja nawet nie rozważałem takiego układu.

Ja biorę z prywatnych lasów po 100 / mp. - niepołupane i w dużych balach cietych po 1m. Jedno wiem na pewno ścinają na przełomie września i pażdziernika a odbieram późną wiosną. Jest to dość kłopotliwe i tak do końca nie wiem czy o wiele taniej. Na pewno dostaje tyle ile zakupiłem bo sam je odbieram a nie jak mi przywiozą to mam uwierzyc na słowo.

 

a to cena z transportem? masz jakieś namiary?

Przyłączam się do pytania

 

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...