Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Pytanie do bardziej zaprawionych w boju: jakie są jeszcze "ważne etapy" związane ze świeckimi tradycjami w czasie budowy :wink: ?

 

Gratulacje od przyszłego sšsiada! Obserwuję twój plac budowy, wyglšda poważnie. Ja jestem jeszcze dosłownie w lesie, który widzisz na północy :) Mam fajne grzyby.

 

wieckš tradycję to się chyba stawia jedynie na wiechę. Parę butelek i parę kurczaków z rożna. Oczywicie obecnoć rodziny obowišzkowa. Nadmiar tradycji jest chyba niepożšdany we współczesnym budownictwie :) Teraz te technologie takie nowoczesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAJCIE :D

CZY MACIE MOZE NAMIARY NA DOBREGO KIEROWNIKA BUDOWY, NAJLEPIEJ ZEBY BYL Z TROJMIASTA. DZIEKUJE BARDZO MAJA

 

Witaj,

 

Polecam Pana Stanisława Bielawskiego, tel 601056475.

 

Pozdrawiam

ZB

 

Mozesz mi jeszcze powiedziec jakiego typu to jest kierownik?? Czy to jest z tych co tylko robia wpisy czy jest bardziej pomocny na budowie ?? Dzieki i pozdrawiam

 

Wpisy tez robi :)

Polecam, bo dba o interes inwestora i zna się na tym co robi.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna należę do grona budujących. Budujemy dom w Borkowie Łostowickim. Mam do Was pytanie - gdzie kupujecie beton komórkowy? Widziałam w Leroy-u Solbet z rowkami po 5.99, ale jak dziś pojechałam kupić, to jeszcze stał, ale był już wykupiony :( :evil: Mam już kilkanaście palet Solbetu, ale w hurtowni z której brałam pierwszą partię zarządzili podwyżkę i poszukuję jakiś tańszych dostawców. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna należę do grona budujących. Budujemy dom w Borkowie Łostowickim. Mam do Was pytanie - gdzie kupujecie beton komórkowy? Widziałam w Leroy-u Solbet z rowkami po 5.99, ale jak dziś pojechałam kupić, to jeszcze stał, ale był już wykupiony :( :evil: Mam już kilkanaście palet Solbetu, ale w hurtowni z której brałam pierwszą partię zarządzili podwyżkę i poszukuję jakiś tańszych dostawców. Możecie coś polecić?

 

My kupowaliśmy gazobeton w Jazbudzie w Pruszczu na Przemysłowej. Przedzwoń do nich, może mają to czego szukasz i w cenie do przyjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna należę do grona budujących. Budujemy dom w Borkowie Łostowickim. Mam do Was pytanie - gdzie kupujecie beton komórkowy? Widziałam w Leroy-u Solbet z rowkami po 5.99, ale jak dziś pojechałam kupić, to jeszcze stał, ale był już wykupiony :( :evil: Mam już kilkanaście palet Solbetu, ale w hurtowni z której brałam pierwszą partię zarządzili podwyżkę i poszukuję jakiś tańszych dostawców. Możecie coś polecić?

 

Witam, nareszcie ktoś z Borkowa, gdzie ja też buduję :lol: . W którym miejscu budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podpowiedzieć, gdzie najkorzystniej kupię styropian na podłogi. Oczywicie w okolicach Trójmiasta, żeby transport nie zrekonpensował całej frajdy :).

 

c.d. historii p.t. :"KOSZMAR Z DEKARZAMI"

Ekipa dekarzy zaczęła w zeszłym tygodniu wtorek/roda. Cišgle im co nie halo, szef ekipy cišgle zmienia zdanie. Po 3 dniach pracy zostałam poinformowana, że wole oczko jest do przerobienia. Dodam, że kontrukcja teog cuda została przez niego już raz zaakceptowana, czego potem sięzapierał.

Nie mam pojęcia o co chodzi z tym gociem, albo próbuje mnie nacišgnšc na kasę, za wszelkie możliwe przeróbki, albo ma ostre zaniki pamięci.

Sprawa poszła do wyjanienia, ja kazałam im zabierać swoje zabawki, ale kierownik budowy pogadał i rozeszło się po kociach.

Problem mam gigantyczny. Gdyby nie fakt, że dalsze ekipy mam poumawiane, a na dodatek wolnych ekip dekarzy co to układajš kapiówkę nie ma, już by wchodzili inni.

 

Chętnie wykorzystam wszelkie dobre rady, co do tematu "jak sobie radzić na budowie z popaprańcami". Odpowied, którš już zastosowałam - wywalić, nie rozwišże moich problemów.

 

Zaczęli i muszš skończyć, a ja muszę zacisnšć zęby i przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam trójmiasto

 

poszukuję działki w Kiełpinie górnym, może jest kto stamtšd i zna kogo kto sprzedaje ok 1000m2 w przyzwoitej cenie...

 

Znam tylko pośredników. Im dalej od obwodnicy i bliżej lasu, tym drożej. Niektóre działki są na terenach podmokłych, tez trzeba uwazac. Ale to najładniejsza dzielnica w Trójmieście :) Powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna należę do grona budujących. Budujemy dom w Borkowie Łostowickim. Mam do Was pytanie - gdzie kupujecie beton komórkowy? Widziałam w Leroy-u Solbet z rowkami po 5.99, ale jak dziś pojechałam kupić, to jeszcze stał, ale był już wykupiony :( :evil: Mam już kilkanaście palet Solbetu, ale w hurtowni z której brałam pierwszą partię zarządzili podwyżkę i poszukuję jakiś tańszych dostawców. Możecie coś polecić?

 

Witam, nareszcie ktoś z Borkowa, gdzie ja też buduję :lol: . W którym miejscu budujesz?

 

Buduję w okolicach Kasztanowej. Mój mąż się kiedyś odzywał w tym wątku i zdaje się pisał, gdzie będziemy się budować. Na razie mamy stan 0 - dziś zasypali nam fundamenty piaskiem, a od poniedziałku ruszamy z parterem. Nie wiedziałam, że akcja zasypywania fundamentów pochłonie taką kasę... Niby to tylko kupa piacha, a kosztuje połowę tego, co pustaki na cały dom. Chyba powinnam się przebranżowić i zająć sprzedażą żwiru :-?

Czy poza Jazbudem możecie polecić jakieś inne hurtownie z Solbetem?

Czy ktoś zamawiał strop i kominy z Leier'a od przedstawiciela na Pruszcz? Jakie rabaty można u niego wytargować?

A z tym tartakiem w Starej Kiszewie, to mnie trochę załamaliście. Zamawialiśmy w zeszły weekend i niby mamy mieć więźbę 10 października, czyli za 4 tygodnie. Jak się to przeciągnie do 6 tygodni, to nam to trochę popsuje szyki...

Przy okazji jeszcze jedno pytanko - gdzie można kupić dachówki w korzystnych cenach? Gdzieś mi przemknęło, że w Łęgowie facet ma dobre ceny. Gdzie jeszcze warto się przejechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izi7 ja długo przeżywałam koszt zakupu piachu. Mnóstwo kasy.

 

Jeżeli chodzi o więźbę to już za 4 tygodnie, byłoby bardzo szybko.

 

Kominy polecam Presto w Ambicie, nie było żadnych problemów z budową kominów (jak narazie), rabat też dobry. Gwarancja 30 lat.

W Ambicie też są dachówki, rynny, okna dachowe i też rabaty. Trudno mi ocenić jak tam w Łęgowie ale w porównaniu z innymi u których byłam Ambit okazał się najkorzystniejszy (cenowo i pod względem wyboru dachówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję w okolicy Lęborka. W październiku położą dachówkę :D i chciałabym przed zimą zrobić elektrykę, tynki i posadzkę (jak dostanę dobry kredyt :-? )

Czy to dobry pomysł przed zimą? A może czekać do wiosny?

Czy możecie polecić kogoś?

 

 

Myślę dokładnie o tym samym, ale trzeba by wstawić okna i drzwi, żeby to robić. Ogrzewać pewnie też jakąś dmuchawą, czy kozą.

Podpowiedźcie, czy można robić to zimą, jakie mogą być konsekwencje takiego "pośpiechu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...