Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Pytanie do bardziej zaprawionych w boju: jakie są jeszcze "ważne etapy" związane ze świeckimi tradycjami w czasie budowy :wink: ?

 

Gratulacje od przyszłego sšsiada! Obserwuję twój plac budowy, wyglšda poważnie. Ja jestem jeszcze dosłownie w lesie, który widzisz na północy :) Mam fajne grzyby.

 

�wieckš tradycję to się chyba stawia jedynie na wiechę. Parę butelek i parę kurczaków z rożna. Oczywi�cie obecno�ć rodziny obowišzkowa. Nadmiar tradycji jest chyba niepożšdany we współczesnym budownictwie :) Teraz te technologie takie nowoczesne.

My oidbilismy rece w fundamencie;-)W kazdym rogu nasypałam po grosiku, no i oczywiscie "podlanie" przez Gospodarza jest niezbędne

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jezeli chodzi o temat tynkow wewnetrznych cementowo-wapiennych to moge smialo polecic pana Kazimierza Wickiego. Umawialem sie z nim na poczatku maja na pierwszy tydzien wrzesnia. Opoznienie wynioslo jeden tydzien co tez bylo mi na reke. Z tego co mowili jego ludzie to do tynkow ma w sumie piec ekip a do wylewek dwie ekipy. Wiec co do jakosci wykonania tez pewnie zalezy jak sie trafi ale ja naprawde nie moge narzekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, buduję w okolicy Lęborka. W październiku położą dachówkę :D i chciałabym przed zimą zrobić elektrykę, tynki i posadzkę (jak dostanę dobry kredyt :-? )

Czy to dobry pomysł przed zimą? A może czekać do wiosny?

Czy możecie polecić kogoś?

 

 

Myślę dokładnie o tym samym, ale trzeba by wstawić okna i drzwi, żeby to robić. Ogrzewać pewnie też jakąś dmuchawą, czy kozą.

Podpowiedźcie, czy można robić to zimą, jakie mogą być konsekwencje takiego "pośpiechu"?

U mnie cała zime pracowali, zreszta nic dziwnego

:wink: bo wprowadzilismy sie w lutym. Fakt, cały czas grzalismy, a to kominkiem, ato juz piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje dobrego kafelkarza

 

ktory ladnie wycina wzory i robi to z glowa no i ladnie uklada kafelki

pozdrawiam

CMyK

 

Pan Andrzej: 604 453 930

Byłem z niego bardzo zadowolony. Jest przede wszystkim myslący. Tylko ciężko u niego z terminami, bo ma jeszcze pracę etatową.

Taaa, Pan Andrzej, to prawdziwy MISTRZ KAFELKARSTWA, ja rózwniez byłam bardzo, bardzo zadowolona z jego pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję, że należę do tej grupy :)

Chociaż nieustannie szukam działki w Kiełpinie...i zadroszczę wam;)

Jak szukać działki? Sprawdzam anonse, gratkę, objeżdżam teren...i co jeszcze można zrobić? Przygotowałam kartki na słupy, ale nie wiem, czy to skuteczne

 

Ej, tylko nam nie zaśmiecaj pieknego Kielpina kartkami na drzewach :) Pojezdzij u troche i napisz, ktory rejon tak naprawde i od serca ci sie podoba. Wtedy moze cos podpowiem. Napisz tez, czy chcesz dzialke pod blizniak czy wolnostojacy i ile mniej wiecej przeznaczasz na ten cel. Czy lubisz dzialki na stoku czy plaskie. Czy pod lasem, czy raczej wszystko jedno. Czy strony swiata (wjazd od poludnia) graja role, czy ci wszystko jedno. Czy boisz sie sasiedztwa cmentarza albo bagienka z komarami. Czy chcesz pelne uzbrojenie, czy ambitnie wywiercisz studnie i ogrzewanie bez gazu. Czy wolisz kolo Ansi, czy kolo Mamonia :) Czy moze jedynym kryterium jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi polecic architekta do przystosowania projektu? oczywiscie z Gdanska ew.okolic. Bardzo prosze :oops:

 

Ja Ci nie polecę, bo trafiłam fatalnie. Dlatego odradzam pana Wójcika z Kolbud, a teraz z Lisewca (bo zmienił siedzibę firmy).

 

A gdzie się budujesz?

 

B.

 

 

a dlaczego odradzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi polecic architekta do przystosowania projektu? oczywiscie z Gdanska ew.okolic. Bardzo prosze :oops:

 

Ja Ci nie polecę, bo trafiłam fatalnie. Dlatego odradzam pana Wójcika z Kolbud, a teraz z Lisewca (bo zmienił siedzibę firmy).

 

A gdzie się budujesz?

 

B.

 

 

a dlaczego odradzasz?

 

Wiesz, nie chce juz tu zaśmiecać forum. Krótko mówiąc niesolidny (mamy działkę ze spadkiem a ten pan wrysował nam dom w płaską działkę) i bardzo nieterminowy, niesłowny. Poszukaj w moich postach z chyba gdzieś przełom kwiecień/maj oraz chyba z lipca. Tam wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy sie budowac dopiero, jestesmy w trakcie kupna dzialki- czekamy na decyzje o kredycie, dzialka w Niestepowie. A mieszkamy na Ujescisku, he,he, niedaleko Kowali. Potrzebny nam architekt do przystosowania projektu, mamy juz upatrzony- dom w groszku z Archonu. Oczywiscie bedziemy sie dopiero przygotowywac do pozwolenia na budowe. Takze wszystkie rady tutaj sa dla nas cenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy sie budowac dopiero, jestesmy w trakcie kupna dzialki- czekamy na decyzje o kredycie, dzialka w Niestepowie. A mieszkamy na Ujescisku, he,he, niedaleko Kowali. Potrzebny nam architekt do przystosowania projektu, mamy juz upatrzony- dom w groszku z Archonu. Oczywiscie bedziemy sie dopiero przygotowywac do pozwolenia na budowe. Takze wszystkie rady tutaj sa dla nas cenne.

 

 

dorbie:

 

mieszkasz obok mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy sie budowac dopiero, jestesmy w trakcie kupna dzialki- czekamy na decyzje o kredycie, dzialka w Niestepowie. A mieszkamy na Ujescisku, he,he, niedaleko Kowali. Potrzebny nam architekt do przystosowania projektu, mamy juz upatrzony- dom w groszku z Archonu. Oczywiscie bedziemy sie dopiero przygotowywac do pozwolenia na budowe. Takze wszystkie rady tutaj sa dla nas cenne.

 

 

dorbie:

 

mieszkasz obok mnie :lol:

No to witam sąsiadów :) Ja też z Ujeściska/Szadółek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...