Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Słuchajcie czy "Wyciąg głowny z wykazu zmian gruntowych" a wypis z ewidencji gruntow to to samo czy rozne dokumenty?

 

Nie wiem:(

 

Juz wiem ze nie to samo niestety, i jutro musze pedzic do Żukowa by mi tam to wydano w jak najzybszym czasie :(

Własnie jedziemy podpisac wniosek kredytowy, jak to sie ciagnie :( Na szczesnie nie przelozy ten brak tego dok tego podpisania, bede musiala dowiezc.

Ale to wszystko na razie na dzialeczke, ktora ma juz wplacony zadatek!

 

A za rok zmieniamy kredyt na wiekszy, duzo wiekszy na budowe domu. Za rok bo ja przeszlam swiezutko w pracy na kontrakt czyli mam dzialalnosc i moje dochody sie nie licza,bo nie mam roku dzialalnosci bosz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

powiedzcie, jak długo budujecie swoje domy? Ja zaplanowałam, że będzie to trwało pół roku...;)

 

ja pomimo opoznien mam nadzieje na przeprowadzke w grudniu zaczynalem w kwietniu co widac w dzienniku budowy, wykonczeniowka powala terminami jezeli ktos tego nie planowal to klapa, tylko dzieki znajomym mam ekipy na wykonczenie bo tak zostalby przyszly rok.

Moja rada- zaczynac jak najwczesniej najlepiej marzec jak pogoda pozwoli - potem ceny rosna lawinowo i zamawiac nawet w ciemno ekipy od wykonczenia pozniej mozna przesunac a tak nawet nie maja Ciebie w grafiku.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać ile kosztuje komin Leier? Ciekawa jestem, czy tańszy od Presto.

Cena Leiera bardzo podobna do Presto. Zapłaciliśmy ok. 2,5 tys. za komin o przekroju 200 bez wentylacji (akurat nie jest nam potrzebna, ale to różnica tylko ok. 50pln). Do tego będziemy musieli dokupić jeszcze jakąś płytkę czołową do trójnika, czy jakoś tak (za 80pln), bo akurat w fabryce nie było. Nasz komin jest trochę dłuższy od Twojego (9m), więc można powiedzieć, że suma sumarum ceny są bardzo zbliżone.

 

Szukających komina informuję że kupiłem komin:

http://www.kominy.cjblok.com.pl/pl/8/2

cena 8 mb o przekroju 200 kosztuje ok 1600-1800 w STW w Pruszczu Gd. na Batalionów Chłopskich.

 

Podrawiam

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, jak długo budujecie swoje domy? Ja zaplanowałam, że będzie to trwało pół roku...;)

 

Widząc czasy jakie podajecie jestem przerażony.

 

U mnie były 2 sezony budowlane, a dokładniej 1 od lipca do grudnia i 2 od czerwca do stycznia.

 

Tyle że dom w pełni wykończony ze wstawionymi meblami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, jak długo budujecie swoje domy? Ja zaplanowałam, że będzie to trwało pół roku...;)

 

Widząc czasy jakie podajecie jestem przerażony.

 

U mnie były 2 sezony budowlane, a dokładniej 1 od lipca do grudnia i 2 od czerwca do stycznia.

 

Tyle że dom w pełni wykończony ze wstawionymi meblami.

 

Ja budowałem 11 miesięcy (przez budowę rozumiem prace budowlane a nie robienie projektu i uzyskiwanie pozwolenia na budowę). Stan surowy otwart to tylko 3 miesiące. Pozostałe 8 miesięcy to wykończeniówka (bez przerwy). Musicie pamietać, że lepiej przyjąć dłuższy niż krótszy termin. Opóźnienia są zawsze (ja miałem 2 miesiące opóźnienia) - tynki muszą wyschnąć, wylewka też, pogoda musi być dobra i ekipy muszą przychodzić na czas, no i wełna, dachówka ...itd. musi być osiągalna w hurtowni itd.itp. Mase problemów, zawsze ktoś lub coś nawali. Najlepiej rozbić to na dwa sezony jak MarcinU zaleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jestem tu nowa ale widzę że mam na forum sporo sąsiadów :D . Mieszkamy teraz na Świetokrzyskim (między Łostowicami a Kowalami) a działeczkę mamy w Osowej. Chcemy budować z silikatów i dlatego pytanie: czy ktoś brał materiał z "Silikaty Szlachta" koło Czerska? Jakieś opinie o silikatach? To dobry pomysł?

pozdrawiam

Sylikaty to dobry materiał, podstawowa zaleta to to, że jest dobrym izolatorem akustycznym (bo jest ciężki) więc nadaje sie na ścianki działowe. Twardośc materiału gearantuje, że nie pokruszy się więc będzie mniej odpadów(cecha ta może powodować drobne problemy na etapie wykonywania bruzd pod instalacje), powstaje w bardzo ekologiczny sposób (niskie promieniowanie itp.)

Podstawa to znaleźć dobrą ekipę, która potrafi z nich murować.

A w której części Osowy będizesz się budować, bo ja wybudowałem sie na przeciwko dworca PKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, jak długo budujecie swoje domy? Ja zaplanowałam, że będzie to trwało pół roku...;)

 

Widząc czasy jakie podajecie jestem przerażony.

 

U mnie były 2 sezony budowlane, a dokładniej 1 od lipca do grudnia i 2 od czerwca do stycznia.

 

Tyle że dom w pełni wykończony ze wstawionymi meblami.

 

Ja budowałem 11 miesięcy (przez budowę rozumiem prace budowlane a nie robienie projektu i uzyskiwanie pozwolenia na budowę). Stan surowy otwart to tylko 3 miesiące. Pozostałe 8 miesięcy to wykończeniówka (bez przerwy). Musicie pamietać, że lepiej przyjąć dłuższy niż krótszy termin. Opóźnienia są zawsze (ja miałem 2 miesiące opóźnienia) - tynki muszą wyschnąć, wylewka też, pogoda musi być dobra i ekipy muszą przychodzić na czas, no i wełna, dachówka ...itd. musi być osiągalna w hurtowni itd.itp. Mase problemów, zawsze ktoś lub coś nawali. Najlepiej rozbić to na dwa sezony jak MarcinU zaleca.

 

Czy polecalibyscie zaczac budowe na jesieni tzn - ok wrzesnia i zbudowac np do stanu surowego zamknietego-( nie wiem czy mozna zdazyc, czy lepiej zaczac powiedzmy w sierpniu ) i potem na wiosne zaczac dalej? Czy lepiej zaczac najwczesniej na wiosne ile sie da- ale czasem sniegi sa do konca marca i postarac sie zdazyc do konca roku?

Ja to wygladalo u WAs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy polecalibyscie zaczac budowe na jesieni tzn - ok wrzesnia i zbudowac np do stanu surowego zamknietego-( nie wiem czy mozna zdazyc, czy lepiej zaczac powiedzmy w sierpniu ) i potem na wiosne zaczac dalej? Czy lepiej zaczac najwczesniej na wiosne ile sie da- ale czasem sniegi sa do konca marca i postarac sie zdazyc do konca roku?

Ja to wygladalo u WAs?

 

Ja bym zalecał wariant pierwszy tyle, że do stanu surowego otwartego bez okien. Na zimę zabić dechami i zostawić aby przeschło i ppopracowało wtedy na wiosnę zacząć wykończenia. Od września można zdążyć do zimy, ale trzeba się dobrze uwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy polecalibyscie zaczac budowe na jesieni tzn - ok wrzesnia i zbudowac np do stanu surowego zamknietego-( nie wiem czy mozna zdazyc, czy lepiej zaczac powiedzmy w sierpniu ) i potem na wiosne zaczac dalej? Czy lepiej zaczac najwczesniej na wiosne ile sie da- ale czasem sniegi sa do konca marca i postarac sie zdazyc do konca roku?

Ja to wygladalo u WAs?

 

Ja bym zalecał wariant pierwszy tyle, że do stanu surowego otwartego bez okien. Na zimę zabić dechami i zostawić aby przeschło i ppopracowało wtedy na wiosnę zacząć wykończenia. Od września można zdążyć do zimy, ale trzeba się dobrze uwijać.

 

Dzieki bardzo, mialam na mysli otwarty - bez okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...