Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak to nie istnieje...przecież właśnie u nas p. Dawidowski ma zaczynać (nareszcie, po wielu bojach z urzędasami dostaliśmy TEN papier ;), rozmawialiśmy z nim przed dwoma dniami, coś mówił, że część ludzi mu odeszła, ale..nadal działa i ma się dobrze..więc jak to CMYK-u jest z p. Dawidowskim :o Może wiesz coś, czego my nie wiemy (jeszcze :roll: )
No, włąsnie, a jak Arno?Bo jak jest Arno z Dawidowskim, to reszty ekupy nie tzreba

:wink:

 

Rozmawialam z Panem Dawidowskim w zeszlą środę i mowil, ze zostal SAM :( Jego pracownik przyslal zone rano zeby mu przekazala ze juz do pracy nie przyjdzie :evil: Teraz szuka na gwalt po rodzinie ekipy. Ma jakas "na chwile" ale jak sam mowil z nimi sie nie da pracowac bo jak pojedzie gdzies to zaraz siadaja i piwkuja :evil: Facet wygladal naprawde na zalamanego i narazie nawet o przyszlym roku nie chce gadac zanim kogoś sensownego nie znajdzie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to prawda, ekipa p. Dawidowskiego już nie istnieje, rozmawialiśmy ze słynnym Arnim - pracuje już w innej firmie :(

P. Dawidowski nadal twierdzi ze u nas zgodnie z obietnicą wchodzi na plac budowy, ale....z kim On będzie budował :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to prawda, ekipa p. Dawidowskiego już nie istnieje, rozmawialiśmy ze słynnym Arnim - pracuje już w innej firmie :(

P. Dawidowski nadal twierdzi ze u nas zgodnie z obietnicą wchodzi na plac budowy, ale....z kim On będzie budował :( :(

 

Pewnie z tymi co ma ich "na razie". Oni tez konczą dom w Pępowie. Poprostu bedzie ich pilnowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha apropo drewna ze STAREJ KISZEWY. To co przywiezli zostalo odrzucone przez kierownika i ciesle jako nie nadajace sie na więżbe dachową :o Reklamacja zostala przyjeta przez tartak i teraz od ponad 2 tyg czekamy na nowe drewno. Codziennie zwodza nas nowymi terminami :evil: Mam pare fotek tego "drewna" jakby ktos chcial obejrzec to wysle na e-mail. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla znajomych ekipy bo zrobila ich w konia byla ekipa p.Dawidowskiego (juz nie istnieje) dom zaczety fundamenty oraz pol pietra wybudowane popytajcie swoich ekip czy nie maja czasu na stan surowy do konca roku. Latwa iszybka robota w czasie wolnym.

Pozdrawiam

CMyK

ps jak bedziecie cos wiedziec dzwoncie 606 88 33 27

Dzieki Jacek

Co Ty mowisz, jak to nie istnieje. Powiedz cos wiecej koniecznie, plizz

Jak to nie wiesz co się w tym kraju dzieje? Wyrwali jak większość dobrych do...(tu sobie wpisz jakiś kraj - Anglia, Irlandia, Niemcy, Holandia, USA, Estonia i inne) ;-).

Pozdrawiam

Nie, no co TY???Naprawde, Cmyk odezwij sie

 

Tak jak pisalem ekipa Dawidowskiego jako ekipa nie istnieje musi majster sobie teraz sklecic cos nowego a jak wiadomo ciezko w naszym kraju o dobrych ludzi wolnych od zaraz. Ekipa musiala sie zmowic po cichu ze jak skoncza ostanie 2 budowy jedna w Pruszczu druga za Auchanem i dostana kaske to fora ze dwora pewnie ktos ich podkupil moze to sprawka Arniego ktory byl tym myslacym na budowie. Trudno powiedziec jak to naprawde wygladalo. Mysle ze majster nabral budow na nastepny rok po starych cenach i sie wkurzyli ze robia za stare stawki przeciez zawsze chodzi o kase. Mojego domku tez nie skonczyli ale to drobne rzeczy z ktorymi sobie poradze. Nigdy bym sie nie spodziewal takiego obratu sprawy. Wspolczuje ludziom m.in Ansi ktorzy mieli ich brac w tym roku nie mowiac o ludziach ktorzy byli umowieni na rok nastepny , mam nadzieje ze Dawidowski ich uprzedzil ze moze u nich nie robic. Szkoda dobrej ekipy bo bylem z nich bardzo zadowolony. A takich specow jak Arni to ze swieca szukac.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten temat zainteresuje większość forumowiczów:

 

Konsultacje społeczne - nowe terminy

2006-09-25

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Gdańsk oraz konsorcjum firm PROFIL i BIK zapraszają na konsultacje społeczne dotyczące planowanej rozbudowy dróg krajowych:

 

 

 

Nr 6 na odcinku Bojano – Osowa, tzw. „korytarz S6”

 

Nr 7 na odcinku Żukowo – Gdańsk, tzw. „korytarz 7”

 

Nr 20 na odcinku Glińcz – Gdynia, tzw. „korytarz 20”

 

 

 

Terminarz spotkań:

 

 

 

02.10.2006 r. godz. 17.00 – Chwaszczyno, Remiza OSP, ul. Żeromskiego 7

 

03.10.2006 r. godz. 17.00 – Żukowo, Urząd Gminy Żukowo, ul. Gdańska 52

 

04.10.2006 r. godz. 17.00 – Bojano, szkoła podstawowa, ul. Wybickiego 38

 

05.10.2006 r. godz. 17.00 – Osowa, gimnazjum nr 33, ul. Wodnika 57

 

06.10.2006 r. godz. 17.00 – Miszewo – Remiza OSP

 

09.10.2006 r. godz. 17.00 – Chwaszczyno, Remiza OSP, ul. Żeromskiego 7

 

10.10.2006 r. godz. 17.00 – Leźno, remiza OSP

 

11.10.2006 r. godz. 17.00 – Żukowo, Urząd Gminy Żukowo, ul. Gdańska 52

 

12.10.2006 r. godz. 17.00 – Banino, remiza OSP, ul. Przemysłowa 117

 

 

 

Plan spotkań:

 

przedstawienie rozważanych wariantów przebiegu dróg

odpowiedzi na pytania osób zgromadzonych na spotkaniu

konfrontacja opinii

zgłaszanie uwag i propozycji

 

 

Wszelkich informacji dotyczących spotkań udziela Bartosz Chruścielski (606 229 026)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, jak długo budujecie swoje domy? Ja zaplanowałam, że będzie to trwało pół roku...;)

 

Widząc czasy jakie podajecie jestem przerażony.

 

U mnie były 2 sezony budowlane, a dokładniej 1 od lipca do grudnia i 2 od czerwca do stycznia.

 

Tyle że dom w pełni wykończony ze wstawionymi meblami.

 

Ja budowałem 11 miesięcy (przez budowę rozumiem prace budowlane a nie robienie projektu i uzyskiwanie pozwolenia na budowę). Stan surowy otwart to tylko 3 miesiące. Pozostałe 8 miesięcy to wykończeniówka (bez przerwy). Musicie pamietać, że lepiej przyjąć dłuższy niż krótszy termin. Opóźnienia są zawsze (ja miałem 2 miesiące opóźnienia) - tynki muszą wyschnąć, wylewka też, pogoda musi być dobra i ekipy muszą przychodzić na czas, no i wełna, dachówka ...itd. musi być osiągalna w hurtowni itd.itp. Mase problemów, zawsze ktoś lub coś nawali. Najlepiej rozbić to na dwa sezony jak MarcinU zaleca.

 

Czy polecalibyscie zaczac budowe na jesieni tzn - ok wrzesnia i zbudowac np do stanu surowego zamknietego-( nie wiem czy mozna zdazyc, czy lepiej zaczac powiedzmy w sierpniu ) i potem na wiosne zaczac dalej? Czy lepiej zaczac najwczesniej na wiosne ile sie da- ale czasem sniegi sa do konca marca i postarac sie zdazyc do konca roku?

Ja to wygladalo u WAs?

 

My wariant pierwszy ale otwarty - myśleliśmy żeby położyć jeszcze dachówkę przed zimą ale jakoś wydaje mi się to teraz mało realne :-? Jak na razie mamy ławy :o bo wyobraźcie sobie dziura w ziemi wykopana przez koparkę nam się ... zepsuła ... :-? :-? :-? :-? :o :o :o :evil: :evil: :evil: okazało się że na polu, szczerym polu, jakiś kurde pracowity chłop położył sobie ...dren :o :o :o :o okazało się że mamy odrenowaną działkę - dreny CEGLANE bardzo porządne, tyle że na nich domu nie postawimy, no i trzeba było robić obejście :roll: :roll: :roll: Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, czekamy na kolejne niespodzianki :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wariant pierwszy ale otwarty - myśleliśmy żeby położyć jeszcze dachówkę przed zimą ale jakoś wydaje mi się to teraz mało realne :-? Jak na razie mamy ławy :o bo wyobraźcie sobie dziura w ziemi wykopana przez koparkę nam się ... zepsuła ... :-? :-? :-? :-? :o :o :o :evil: :evil: :evil: okazało się że na polu, szczerym polu, jakiś kurde pracowity chłop położył sobie ...dren :o :o :o :o okazało się że mamy odrenowaną działkę - dreny CEGLANE bardzo porządne, tyle że na nich domu nie postawimy, no i trzeba było robić obejście :roll: :roll: :roll: Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, czekamy na kolejne niespodzianki :p :p :p

 

O kurcze :o Ceglany drenaż? Współczujemy problemów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie...no to mam problem :-? Pan Dawidowski przesuwa rozpoczęcie prac, bo nie ma z kim pracować...coraz bardziej wątpię, czy uda mu się terminu dotrzymać, a ja muszę już zacząć, najlepiej od zaraz...i choć wiem, ze to graniczy z cudem....szukam wolnej, porządnej ekipy, która w tym roku wybuduje mi stan surowy otwarty (budowa z silikatów) Jeżeli ktokolwiek cokolwiek wie...bardzo proszę o kontakt pod nr 501441198 lub na priva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda przyczyna całego zamieszania :

 

http://img512.imageshack.us/img512/7426/img7618malelp0.png

 

 

http://img513.imageshack.us/img513/4244/img7598maleec5.png

 

A oto obejście - supernowoczesny wyjątkowo żółty i nie budzący zaufania nowy dren :p 8) 8) 8)

 

http://img512.imageshack.us/img512/2456/img7616malekq0.png

 

Budującym na polach radzimy nie kopać zbyt głęboko :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! :D

 

Już prawie rok jak mnie tu nie było...

 

Mieszkamy w naszym nowym domku już jakiś czas i wszystkim życzę jak najszybszego dotarcia do mety w budowaniu. To bardzo przyjemne uczucie. :D

 

Po okresie "pobudowlanego wypoczynku" znów zaczęłam przeglądać forum...

 

Pozdrawiam wszystkich starych i nowych forumowiczów!

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak pisalem ekipa Dawidowskiego jako ekipa nie istnieje musi majster sobie teraz sklecic cos nowego a jak wiadomo ciezko w naszym kraju o dobrych ludzi wolnych od zaraz. Ekipa musiala sie zmowic po cichu ze jak skoncza ostanie 2 budowy jedna w Pruszczu druga za Auchanem i dostana kaske to fora ze dwora pewnie ktos ich podkupil moze to sprawka Arniego ktory byl tym myslacym na budowie. Trudno powiedziec jak to naprawde wygladalo. Mysle ze majster nabral budow na nastepny rok po starych cenach i sie wkurzyli ze robia za stare stawki przeciez zawsze chodzi o kase. Mojego domku tez nie skonczyli ale to drobne rzeczy z ktorymi sobie poradze. Nigdy bym sie nie spodziewal takiego obratu sprawy. Wspolczuje ludziom m.in Ansi ktorzy mieli ich brac w tym roku nie mowiac o ludziach ktorzy byli umowieni na rok nastepny , mam nadzieje ze Dawidowski ich uprzedzil ze moze u nich nie robic. Szkoda dobrej ekipy bo bylem z nich bardzo zadowolony. A takich specow jak Arni to ze swieca szukac.

CMyK

 

No, niezupełnie tak. Pan Dawidowski kończy właśnie u mnie budowę. Zostało mu może jeszcze kilka dni pracy, same detale i sprzątanie. Nie skreślałbym go tak zupełnie, bo jakoś udało mu się pięciu ludzi znaleść do pracy. Fakt, Arni fachowiec jest, ale nie przeceniałbym, bo też się mylił. Nie wiem gdzie teraz robi, ale wisi mi jeszcze kasę, na szczęście niewielką.

 

Pan Dawidowski dotrzymuje umów. Miał poślizg, przejechał się na ludziach, ale umowy (spisanej) dotrzymał. Nie miejcie do niego wielkiego żalu, po prostu nie poradził sobie z ekipą.

 

Ta nowa ekipa faktycznie już nie to samo. Trzeba pilnować. Tak długo jak na budowie jest p. Dawidowski, to pracują ... poźniej sielana.

 

Cóż, ja jeszcze się załapałem, ale zalecam każdemu następnemu spisać konkretna umowę. Pan Dawidowski bardzo się z tym liczy.

 

pozdrawiam

Fin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pan Dawidowski dotrzymuje umów. ...pozdrawiam

Fin

 

Trzymam się tej myśli...i wierzę, że tak właśnie będzie...że umowy dotrzyma, choć z terminem będzie trudno :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...