Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was ma internet bez kabla?

U mnie TP s.a. nie ma możliwości technicznych :cry:

Liczę na Wasze rady jak zdobyć internet w tej sytuacji

Miałem, ale okazało się że pomimo talerza w czasie rzęsistego deszczu internet szlag trafiał, że nie wsponę o jakimś dziwnym plajtowaniu dawców usług radiowo-internetowych.

W pozostałościach mam kartę oraz wiszący na ścianie talerz. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Wraz z żonką rozpoczynamy budowę na Karczemkach (początek Kokoszek od strony obwodnicy).Po ponad rocznych przeprawach z mediami (a kupiliśmy działkę "uzbrojoną") chcemy postawić stan 0 a jeżeli pogoda pozwoli to stan surowy.Czy ktos jeszcze planuje budowę na zimę? Budujemy APS146 z Archiprojektu. Jesteśmy zupełnie zieloni w budowaniu ale dzięki FORUM (przez ostatnie miesiące zgłebialiśmy tajniki budowy właśnie czytajac FORUM MURATORA) mamy nadzieje nie popełnić zbyt wiele błędów. Pozdrowienia dla wszystkich z GRUPY TRóJMIASTO![/url]

 

Witam nowych forumowiczów, życząc powodzenia ;-). Mój domek już w stanie surowym zamkniętym i wiem, że FORUM pomaga ;-)

Brawo! Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma internet bez kabla?

U mnie TP s.a. nie ma możliwości technicznych :cry:

Liczę na Wasze rady jak zdobyć internet w tej sytuacji

Hej sąsiad :wink: Ja jestem od dwóch dni posiadaczką internetu bezkabelkowego(a właściwie trochę kabelkowego). Piiiiip TePsa nie ma możliwości technicznych, droga radiowa też odpadała, w końcu mam internet z telefonu w sieci Orange połączony przez kabel do komputera albo przez Bluetooth. Działa całkiem sprawnie i w kompie stacjonarnym i laptopiku. Właściwie mogą oba kompy być podłączone jednocześnie jeśli znajdują się w promieniu ok. 100m od siebie.:D

ps. sorki wszystkich znawców tematu za tak dyletanckie wyjaśnienie jak działa mój ineternet :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciela nie dokończył mi więby. Zostały mu do zamontowania 3 słupki, kilka krokwi, wzmocnienie kleszczy (dał kleszcze zamiast jętek) i jeszcze parę poprawek. "Spaprał" mi też płatwie stalowe - żle poprzycinał. Wzišł pienišdze i przepadł jak kamień w wodę - komórka jest poza zasięgiem. Wczoraj dowiedziałem się, że w taki sam sposób postšpił z dwoma osobami którym robił dach przed moim i jednej osobie której robił dach po mnie. Cišgle się łudzę, że się odezwie i przyjedzie dokończyć jak obiecywał, chociaż za bardzo w to nie wierzę. Jak nie odezwie się do końca następnego tygodnia to wpisuję go na czarna listę.

Od tego momentu przyjmuję też żelaznš zasadę: końcówka pieniędzy DOPIERO po wykonaniu CAŁEJ roboty, z wsztstkimi poprawkami!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie okna?

Chcę kupić platykowe białe. :roll:

Muszę koniecznie zamontować je w listopadzie.

Czy kto� może mi co� polecić - firmę, dostawcę, przedstawiciela?

 

Moge polecic dostwce okien z firmy VETREX Tczew najtaniej jak znalazlem i chwalone w Muratorze 508 058 210, ale ostrzegam montaz tragiczny trzeba pilnowac i troche poczytac np w muratorze o sposobie montazu dostawca z Tczewa byl tanszy o 500 zl niz ten sam przedstawiciel z Pruszcza Gd. oczywiscie te same okna. Okres oczekiwania do 3 tygodni.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma internet bez kabla?

U mnie TP s.a. nie ma możliwości technicznych :cry:

Liczę na Wasze rady jak zdobyć internet w tej sytuacji

 

 

Może najlepiej kupić na Allegro kartę PCMCIA do transmisji danych przez siec komórkową GPRS/EDGE/3G i kartę SIM jednego z dostawców do internetu prepaidową. Płacisz np. 3 gr za 100 kb danych. Albo umowa (wszystcy operatorzy chyba mają podobne ceny). Właśnie studiuję ten problem. Ale warto najpierw sprawdzić, z jaką szybkością to chodzi w miejscu zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie okna?

Chcę kupić platykowe białe. :roll:

Muszę koniecznie zamontować je w listopadzie.

Czy kto� może mi co� polecić - firmę, dostawcę, przedstawiciela?

 

Moge polecic dostwce okien z firmy VETREX Tczew najtaniej jak znalazlem i chwalone w Muratorze 508 058 210, ale ostrzegam montaz tragiczny trzeba pilnowac i troche poczytac np w muratorze o sposobie montazu dostawca z Tczewa byl tanszy o 500 zl niz ten sam przedstawiciel z Pruszcza Gd. oczywiscie te same okna. Okres oczekiwania do 3 tygodni.

CMyK

 

okna pcv marki avante, bramę i drzwi zakupiłam w firmie Megabud z Rumi tel 058-671-38-18 . Przedstawiciela okien mogę z czystym sumieniem polecić. Jest na rynku juz od paru lat. Namiary dostałem na niego z dwóch niezależnych źródeł. Nie dość, że miła obsługa to duży profesjonalizm no i ceny do przyjęcia przy wysokiej jakości towaru. Okna miałam zamówione parę miesięcy temu ale niestety wykoawcy mi nawalali i montaż miałam dopiero w zeszły piątek. Tak jak się spodziewałam wszystko odbyło sie bez problemów, okienka zamontowane i zabezpieczone. Wybierając tą firmę miałam kilka ofert z konkurencyjnych firm, większość wypadało cenowo lepiej ale pod względem wyposażenia okien i ich jakości to żadna sie nie mogła równać.

Dla mnie najwazniejsza była przedewszystkim jakość, wyposażenie okna i gwarancja producenta na okna która wynosi 10 lat. Znajoma również ma ich okna i też jest bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robił ogrodzenia z siatki :( , nie mam pojecia gdzie szukać ludzi do zrobienia ogrodzenia.

 

Ja mam to samo - nikt do takiej robótki nie chce przyjść :-?

Robimy sami - tzn ja dopinguję a robi mój tata z moim małżem prywatnym. Mamy już połowę.

Najgorzej, że musimy wysoki murek oporowy robić i masa betonu poszła w ziemię.

 

Życzę powodzenia w szukaniu ekipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też szarpiemy się z czasem bo po pracy i weekendy to za dużo nie zrobimy i skaczemy, raz schody, raz garaż, raz ogrodzenie

Ale musieliśmy się sprężyć bo musimy kredyt rozliczyć i ogrodzenie musi być ! Nawet sąsiad pomagał :D (ukłony dla Cmyka :wink: ) i pomału do przodu.

Brakuje ekip generalnie i koło się zamyka. Ja to wogóle miałam depreche bo też nie wiedziałam gdzie szukać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...