Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

jestesmy tu początkujący, zatem witamy sie u przedstawiamy:)

Zaczynamy na wiosnę projekst z muratora c113-drobny. Okolica Lniska k.leźna. Na razie mamy problem z ekipą budowlaną. Na razie mamy tylko ofertę p. Borka - czy ktos korzystał albo slyszał cos na ten temat? Bedziemy wdzieczni za uwagi. Stan surowy otwarty z dachem (dachówka ceramiczna i oknami połaciowymi) ma nas kosztowac 126 000+ VAT. Nie mamy porównania co do innych ofert, wiec nawet nie wiem czy to drogo czy nie. Bede wdzieczny za kazda opinie

pozdrawiam wszystkich

Poczatkujący:):)

Witaj. Czy chodzi Ci o p. Tadeusza Borka z Tuchomia tj. TadBud. Jeśli tak to służę informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jestesmy tu początkujący, zatem witamy sie u przedstawiamy:)

Zaczynamy na wiosnę projekst z muratora c113-drobny. Okolica Lniska k.leźna. Na razie mamy problem z ekipą budowlaną. Na razie mamy tylko ofertę p. Borka - czy ktos korzystał albo slyszał cos na ten temat? Bedziemy wdzieczni za uwagi. Stan surowy otwarty z dachem (dachówka ceramiczna i oknami połaciowymi) ma nas kosztowac 126 000+ VAT. Nie mamy porównania co do innych ofert, wiec nawet nie wiem czy to drogo czy nie. Bede wdzieczny za kazda opinie

pozdrawiam wszystkich

Poczatkujący:):)

Witaj. Czy chodzi Ci o p. Tadeusza Borka z Tuchomia tj. TadBud. Jeśli tak to służę informacją.

 

Tak, o tego Pana mi chodzi. Będziemy wdzięczni za opinię:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sliwka. to jest ta firma za kościołem w pruszczu jadąc od ronda ? bo tam zdaje się że widziałam ich reklamę ? aha jeszcze jedno to cena z vat ? robocizna też od nich czy twoja ? ile wołają dekarze za mkw ?

 

Tak to ta. Cena jest z vat-em. Nie wiem ile u nich bierze dekarz. Może Cmyk wie. My mamy swojego, pana Stępińskiego, polecanego kiedyś na forum i chyba Krzyżak go ostatnio chwalił na białej liście. Umawialiśmy się w maju, cena 28 zł. za m. kw. + okna połaciowe 150 sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za swojego dekarza placilem 25 zl za metr + 50 zl za okno, robil dobrze tylko kominy ciekna ale juz doszedlem ze to wina zlej fugi ktora przepuszcza wode swoja droga dekarz powinien tak zabezpieczyc komin zeby nie przeciekal. Wiecej zastrzezen do jego roboty nie mam jak na razie, slowny i terminowy.

CMyK

ps ta dachoweczka cosmo jest piekna ale jak ja sie orientowalem byla drozsza wiec zrezygnowalismy z niej i kupilismy marsyke tondacha i tez jestesmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc ul. Nowy Świat w kierunku Barniewickiej w Gdańsku Osowej jest plac gdzie sprzedają gruz, żwir itp.

Dzieki. W sumie to mozemy to obgadac przy okazji, moze przy bezalkoholowym ;) ?

 

Zawsze do usług, zapraszamy do nas!

Przeczytałem, że będziesz miał taras nad garażem - uwaga! taras lubi cieknąć! z mego doświadczenia 80% klientów ma problemy z tarasami. Jak się spotkomy to pogodomy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sliwka i Cmyku za odp muszę się do nich przejechać :wink: ja będę chciała raczej z ich robocizną bo to ponoć trochę taniej jest no i niby jakaś gwarancja ale szczegółów nie znam , niewiem tylko ile zawoła dekarz współpracujący z tą firmą ? jeszcze raz dzięki

 

daj sobie spokoj z dekarzem od nich poniewaz dodaja do robocizny 40%. Mi wlasnie dach robil dekarz ktory jest na kontrakcie w tej firmie ale u mnie robil prywatnie. Mowi ze odchodzi od nich poniewaz oszukuja swoich ludzi. Mi zaspiewali za dekarzy 9 tys a zaplacilem 5600 zl wiec rachunek jest prosty. A jezeli chcesz miec pewnosc ze dekarz dobrze zrobi dach i nie nie ucieknie sporzadz umowe i niech da ci gwarancje na robizne.

Ale jak przycisniesz faceta z tej firmy to sprzeda dachowke z 7% vatem bez robocizny. Ja osobiscie polecam firme Dach dek moi dekarze wlasnie rozpoczeli wspolprace z nia. Bez problemu przebiegaja rozmowy o Vacie roaz rozliczenie dachu nastepuje po skonczonej robocie. Jestem bardzo zadowolony z tej firmy.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Słyszał może ktoś o podatku Adjeceńskim a może płacił go jakie to są kwoty? Buduje sie Baninie i robimy podłączenie wody i kanalizy które najprawdopodobniej zasponsoruje gmina ale ponoć nałoży ona wtedy podatek Adjeceński - jak nie z jednej strony przyłożą to z drugiej co za kraj :(

 

Opłata adiacencka. U mnie za kanalizę wyliczyli 1% wartości działki (a nie działki z domem). Przychodzi rzeczoznawca, wylicza wartość działki, potem przychodzi pismo z propozycją opłaty. Można zapłacić jednorazowo albo rozłożyć na 10 lat, ale wtedy chyba żądają wpisu do hipoteki z wszystkimi tego konsekwencjami, papiórami i kosztami. Na hasło "księgi wieczyste" robi mi się niedobrze, tak więc już wolałem zapłacić.

 

Płacenia chyba nie unikniesz - z tego co wiem, to nie żyjemy w raju podatkowym :)

 

Dzięki za odpowiedź! :D

A do jakiej gminy należysz? I czy wszystkie koszta przyłącza ponosiła gmina czy oprucz podatku adjecńskiego też coś płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem czy ktoś miał do czynienia z Panem Sławomirem Maszottą z Banina, daliśmy mu do zrobienia elewację, z braku fachowców na rynku, koniec końców jest przyzwoicie zrobiona, ale tylko dlatego że robili ją ludzie których on przyprowadził bo sam się na niczym nie zna a udaje speca, na wizytówce ma wypisane wszelkiem możliwe usługi budowlane, nie chce mi się rozpisywać o wszystkich ciekawostkach ale co mieliśmy przejść to ... generalnie ostrzegam :)

 

a elewacje można obejrzeć, dodałem ostatnio po dość długiej przerwie kilka świeżych fotek w linku poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo...

 

Czas sie "zapisać" na ten wątek :)

Właśnie otrzymałem prawomocne już pozwolenie na budowę (o drodze jaka do niego prowadziła mogłbym pisać dłuuugo).

 

Zamierzam zacząć na wiosnę 07. Budowa w Nowym Dworze Wejherowskim, projekt M02 Konkursowy.

 

Tradycyjnie zapytuję więc o sprawdzone ekipy z okolic wejherowskich.:roll:

 

Pozdrawiam wszystkich "ziomali" trójmiejskich... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo...

 

Czas sie "zapisać" na ten wątek :)

Właśnie otrzymałem prawomocne już pozwolenie na budowę (o drodze jaka do niego prowadziła mogłbym pisać dłuuugo).

 

Zamierzam zacząć na wiosnę 07. Budowa w Nowym Dworze Wejherowskim, projekt M02 Konkursowy.

 

Tradycyjnie zapytuję więc o sprawdzone ekipy z okolic wejherowskich.:roll:

 

Pozdrawiam wszystkich "ziomali" trójmiejskich... :lol:

 

radze przejrzeć wątek "biała lista Trójmiasto" w dziale "wykonawca doskonały i mniej .." i jak najszybciej się umawiać, bo z wykonawcami licho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cmyku za odp. troszkę się :cry: zmartwiłam tą odp. bo bardzo mi sie podoba ta dachówka i z tego co wiem mają ją tylko ponoć w tej firmie i to w dość dobrej cenie może faktycznie zrobić tak żeby przycisnąć gościa o vat7 a z dekarzami dogadać się po cichu :wink: tak jak Ty zrobiłeś bo rzeczywiście różnica w cenie jest kolosalna tym bardziej że cena robocizny za mkw jaką podałeś jest atrakcyjna możesz podać na nich jakieś namiary ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od września jestem szczęśliwym posiadaczem pieca retortowego zasilanego w zamierzeniach paliwem stałym tzw. eko-groszkiem.

Z samej instalacji (hybryda układ otwarty/zamkniety), pieca i stosunku pracochłonności do ekonomiczności jestem bardzo zadowolony. Problemem pozostaje jednak nabycie paliwa do takiego pieca tj. eko-groszku, paczkowanego w workach 25 kg. na paletach, (nie szuflowanych na składach opałowych ręcznie).

O ile na południu Polski nie stanowi to zadnego problemu, o tyle u nas na północy temat praktycznie jest nie do przejścia. Jedyne Centrum Logistyczne EWA z Tczewa na ul.Kwiatowej które coś takiego dystrybułuje, stwierdziło ostatnio że mimo iż mają taki węgiel po 600 zł. za tonę, to ze wzgledu na ogromny popyt nie są w stanie obsługiwac klientów detalicznych zamawiajacych mniej niż 25 ton na raz.

Na kolejnych składach opałowych otrzymuję informację że nie ma zapotrzebowania na tak przygotowany wegiel i o takich parametrach, więc nie handluje sie nim w Trójmieście.

Kółko się zamyka.

Teraz podsumowanie.

Spaliłem 100 kg. zwykłego groszku zakupionego na składzie opałowym co zaskutkowało dwukrotnym zatrzymaniem się pieca i utytłaniem się po pachy.

Udało mi się zamówić 2 tony ekogroszku w EWI-ie w zeszłum miesiacu.

2 palety rozładowałem w 1 godz. nie ubrudziwszy ani siebie, ani posesji, ani domu. Załadunek paliwa tak przygotowanego (paczkowane worki po 25 kg) trwa około 5 min. na tydzień i nie powoduje żadnego uszczerbku na czystości ubrania itp.

To powoduje że nie chcę korzystać z rad sprzedawców ze składów opałowych którzy polecają groszek własnoręcznie pakowany do worków na śmieci które sie rozrywaja, mają czasami 40 a czasami 47 kg, kamienie i inne smieci a przedewszystkim pył ...

Czy nikt w Trójmieście mający taki piec nie wolałby zamiast szuflować i zmagać się z węglowym pyłem, czystą robotę polegająca na: podniesieniu worka, przecięciu opakowania, wsypaniu zawartości do zasobnika za nawet 20 % większą cenę ?.

A zatem - kto wie gdzie Ekogroszek paczkowany na paletach w Trójmieście można kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...