Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

Chyba chodzi o małżeństwo Damps, też mi właśnie robią obudowę, robią ją po raz drugi, bo pierwsza nijak miała się do projektu. Ale przyznaję, że bez zająknięcia zabrali się za naprawienie błędu. Moja obudowa to właśnie taka sobie zwykła półeczka marmurowa i czopuch z płyt gips-katronowych, ale cena to zależy jak dla kogo, mnie wynosi bez mała 5 tys, i raczej nie uważam, że to mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Szanownych Forumowiczow,

Fajnie sie czyta jak odbywaja sie postepy waszych budow i jak mozna sobie wzajemnie pomoc polecajac zaufane ekipy.

 

My mieszkamy w Gdańsku na 5 Wzgorzach - miedzy Łostowicami a Kowalami i szukamy na razie dzialki. Troche jezdzilismy po gminie Kolbudy, ale okolice Kiełpina nawet by bardziej odpowiadaly.

Moze poratujecie jakimis namiarami, bardzo by nam nawet pomogly preferowane metody szukania ogloszen. Portale typu trader.pl czy gratka maja stare ogloszenia, a na stronie pbon to nie ma nawet dat zamieszczania wiec moga byc wszystkie nieaktualne. Patrze ostatnio w anonsach, ale tam tez malo. Pewnie na wiosne bedzie wysyp ofert.

Moze ktos poleci jakas fajna i niedroga lokalizacje w tym obrebie? Wiem ze np. dzialki w Przyjaźni są duzo tansze niz np w Kolbudach czy bardzo drogim Kielpinie. Jezdzilismy po Lapinie ale tam z kolej to drogi sa straszne:(

 

pozdrawiam,

rafus, zona Monika i 3-letni syn Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafus Wysłany : Czw, 9 Listopad 2006 21:07 Temat postu : Witamy - szukamy dzialki

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam Szanownych Forumowiczow,

Fajnie sie czyta jak odbywaja sie postepy waszych budow i jak mozna sobie wzajemnie pomoc polecajac zaufane ekipy.

 

My mieszkamy w Gdańsku na 5 Wzgorzach - miedzy Łostowicami a Kowalami i szukamy na razie dzialki

 

 

Mysle,ze chyba najbardziej sprawdzona metoda jest jezdzenie po okolocy,ktora sie podoba i pytanie tubylcow o dzialki na sprzedaz.Oni chyba sa najbardziej zorientowani.

Moj znajomy najpierw namierzyl u posrednika okolice,gdzie sprzedaje sie dzialka,a pozniej jezdzil po danej okolicy i zasiegal jezyka u mieszkancow.

I w ten sposob kupil dzialke jaka mu odpowiadala bez posrednika,bo tubylcy wskazali mu posesje na sprzedaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar powykonawczy geodezyjny - 600,00 zł plus koszty przyłączy - za każde 150,00 zł

 

Dzięki za pomoc, to ja pomiarów inst. elektrycznej (mierzy się opory :lol: ) też nie zrobie. A geodetę namówie na 400zł (ciężko będzie).

 

Dokładnie jak to jest z instalacją to nie wiem bo mój elektryk zwiał z budowy zanim skończył robotę i po dokończeniu przez mojego męża wzieliśmy elektryka który zrobił nam taki papier- PROTOKÓŁ badania rezystancji w obwodach instalacji eketrycznej (nie pamietam ile wziął)- do odbioru przez ENERGĘ ten protokół nie był potrzebny - nie wiem czy do odbioru budynku nie będę go potrzebowała :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar powykonawczy geodezyjny - 600,00 zł plus koszty przyłączy - za każde 150,00 zł

 

Dzięki za pomoc, to ja pomiarów inst. elektrycznej (mierzy się opory :lol: ) też nie zrobie. A geodetę namówie na 400zł (ciężko będzie).

 

Dokładnie jak to jest z instalacją to nie wiem bo mój elektryk zwiał z budowy zanim skończył robotę i po dokończeniu przez mojego męża wzieliśmy elektryka który zrobił nam taki papier- PROTOKÓŁ badania rezystancji w obwodach instalacji eketrycznej (nie pamietam ile wziął)- do odbioru przez ENERGĘ ten protokół nie był potrzebny - nie wiem czy do odbioru budynku nie będę go potrzebowała :roll:

Witam

ten protokół jest potrzebny do odbioru budynku, w dodatku musi zrobic to osoba z uprawnieniami dozoru "D", innych nie przyjmą.Wymagane jest to przez Prawo Budowlane.

Srednia cena pomiarów to okolo 2zł za punkt

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o małżeństwo Damps, też mi właśnie robią obudowę, robią ją po raz drugi, bo pierwsza nijak miała się do projektu. Ale przyznaję, że bez zająknięcia zabrali się za naprawienie błędu. Moja obudowa to właśnie taka sobie zwykła półeczka marmurowa i czopuch z płyt gips-katronowych, ale cena to zależy jak dla kogo, mnie wynosi bez mała 5 tys, i raczej nie uważam, że to mało.

 

Faktycznie pomyliłem nazwisko.

 

Moja opinia w zakresie ceny wynika z tego, że dla wymyślonego przeze mnie projektu oni zaoferowali najniższą cenę i byli negocjowalni. Do wykonania nie miałem zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to odlot bo mi kominkarz zaspiewal 3,5 tys i uwazam ze za duzo

CMyK

 

Ale co masz na myśli mówiąc o cenie. Samą obudowę? Czy też kominek w pełnym wykonaniu?

U mnie sam wkład kosztował 2,5 tys. Reszta zależy od materiału wykończeniowego. Można wziąć aglomarmur za 500 zł/m2 lub trwertyn za 1500/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze np. dzialki w Przyjaźni są duzo tansze niz np w Kolbudach czy bardzo drogim Kielpinie. Jezdzilismy po Lapinie ale tam z kolej to drogi sa straszne:(

rafus, zona Monika i 3-letni syn Dawid.

 

Poświęćcie sporo czasu na spacery w wybranych okolicach. Przy wielu działkach na sprzedaż są tabliczki z telefonami - tak jest np. w Kiełpinie i w Smęgorzynie (tez już drogie). Poza tym Gratka, Anonse, strony www biur nieruchomości trójmiejskich.

A swoją drogą - najładniejsze osiedle w Trójmieście to Kiełpino :) A i trasa WZ niedługo do nas dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęćcie sporo czasu na spacery w wybranych okolicach. Przy wielu działkach na sprzedaż są tabliczki z telefonami - tak jest np. w Kiełpinie i w Smęgorzynie (tez już drogie). Poza tym Gratka, Anonse, strony www biur nieruchomości trójmiejskich.

A swoją drogą - najładniejsze osiedle w Trójmieście to Kiełpino :) A i trasa WZ niedługo do nas dotrze.

Pewnie ze pojezdzimy, dzieki za rade. A Kielpino jest fajne, ale czy aby juz nie za bardzo przepelnione? Przeraza mnie wizja sasiada zagladajacego w okno z kazdej strony:( Nie zebym chcial mieszkac na odludziu, ale np. w Baninie pod tym wzgledem jest juz nieciekawie.

 

pozdrawiam,

rafus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

chcialem przyznać sie do tego, ze Forum Muratora "potraktowałem instrumentalnie" i "wykorzystałem" biorąc sobie z niego polecanych instalatorów i wykonawcow wykonczeniowki.

Na swoje usprawiedliwienie poczytuję sobie to, ze pracuje po kilkanaście godzin dziennie i zazwyczaj w terenie; nie mam też zwyczaju "czatowania" (pokolenie powyzej 40-tki).

Informacje do ew. wykorzystania (poczuwam sie teraz do podzielenia swoimi doswiadzeniami jak jest ktos chetny):

1/ Szybkie tempo budowy jest mozliwe przy plynnym finansowaniu (w tym kredytem i sprzedaza mieszkania) - 4 kondygnacyjny blizniak w Gdyni Dabrowie: wykopy pod fundamenty: sierpien 2005; stan wykonczony (zewn. i wewn.) i umeblowany - koniec pazdziernika 2006 (tak naprawde taki stan byl planowany i mozliwy do osiagniecia w czerwcu b.r.)

2/ Projekt arch/bud + generalne wykonawstwo stanu surowego zamknietego - firma 2 wspolnikow specjalizujacych sie od ok. 10 lat w domach jednorodzinnych znaleziona w Internecie - szybko i generalnie poprawnie (oczywiscie nigdy nie jest idealnie)

3/ Instalacje, tynki gipsowe, wylewki, wykonczeniowka - w wiekszosci firmy juz polecane na tym forum; zamawiane oczywiscie z wyprzedzeniem. Ocena firm juz polecanych: od b.dobrych poprzez dobre do dostatecznych.

NIE CHCE PISAC ZLYCH OPINII

W tym miejscu chcialbym wyroznic najlepszego wykonawce na budowie - kafelkarza p. Andrzeja. Potwierdzam juz wielokrotnie powtarzane na tym forum opinie , ze jest mistrzem w tym co robi. Moge dodać, ze wykonal u mnie tez pare dodatkowych prac - malych ale b. istotnych w danym momencie - robiac to oczywiscie w sposob perfekcyjny. I ostatnie (choć dla mnie b. istotne) - w dni kiedy byl na budowie bylem spokojniejszy gdyz mialem wrazenie (uzasadnione ) że budowa jest w pewnym sensie pod kontrola tego prawego i rzetelnego czlowieka (w sensie bezp. i wykonawstwa pozostalych ekip).

Moge polecic prywatnie dla zainteresowanych wykonawcow:

- barierki zewn (metalowe; nowoczesny design; mal. proszkowe)

- barierki wewn (nierdzewka + porecz czesciowo drewniana0

- schody (oblozenie drewnem "skopanych wykonawczo" schodow zelbetowych)

Jakosc 1 klasa; cena niestety chyba nie niska, ale w moim rozumieniu rozsadna

4/ rekuperator - zadowolony? - TAK kogos interesuje, niech pyta to odpisze (niestety moze dopiero npoparu dniach)

POZDRAWIAM FORUMOWICZOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kielpino jest fajne, ale czy aby juz nie za bardzo przepelnione? Przeraza mnie wizja sasiada zagladajacego w okno z kazdej strony:( Nie zebym chcial mieszkac na odludziu, ale np. w Baninie pod tym wzgledem jest juz nieciekawie.

 

Tak, ale to zależy od miejsca. Teraz mieszkam na stoku i mam widok na pół nieboskłonu i nikomu nie zajrzę w okno. W niektrych częściah Kielpina w warunkach zabudowy masz określone już działki jako nie mniejsze niż 1400 m, a są i po 2200 metrów. To już całkiem dobrze. Ale chyba nie ma planów w okolicach Gdańska, które nakazywałyby jeszcze większe parcele. Wszędzie ci się ktoś pobuduje w odległości 10-20 metrów. Ratunkiem jest właśnie teren pagórkowaty i domy na wzgórzach lub na stokach. Można też szukać dalej, Sulmin, Kolbudy, Baino, Przyjaźń, ale wszędie, gdzie powstaje ulica i działki, mają one mniej więcej ten rozmiar - 1000 - 2000 m. Bojanianie i Koleczkowianie chyba też. Ewentualnie pozostaje kupić parę hektarów ziemi rolnej (trafiają się takie tanie okazje), ale to się wiąże z decyzją mieszkania dalej od miasta (a dziecko do szkoły to kto będzie woził?), sąsiedztwem naszych przemiłych Kaszubów i odludziem. Trudno też wyważyć pomiędzy mieszkaniem z dala od sąsiadów a poczuciem bezpieczeństwa w tych wojennych czasach. Jedni są odważni i uzyskują pozwolenia na broń (mj znajomy z Przyjaźni), inni wolą mieszkanie w falowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to odlot bo mi kominkarz zaspiewal 3,5 tys i uwazam ze za duzo

CMyK

 

Ale co masz na myśli mówiąc o cenie. Samą obudowę? Czy też kominek w pełnym wykonaniu?

U mnie sam wkład kosztował 2,5 tys. Reszta zależy od materiału wykończeniowego. Można wziąć aglomarmur za 500 zł/m2 lub trwertyn za 1500/m2.

 

to jest cena za sama robocizne bez materialu kominek kosztowal hmm troche cena katalogowa 12 tys kominek z plaszczem wodnym i pelna elektronika wspolpracujacy z piecem gazowym bezobsugowy w kwestii zamykania i otwierania oraz pilnowania temperatury jedynie dokladac do paleniska. wiec chcialbym przyoszczedzic na samej robociznie ktora nie bedzie skomplikowana.

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar powykonawczy geodezyjny - 600,00 zł plus koszty przyłączy - za każde 150,00 zł

 

Dzięki za pomoc, to ja pomiarów inst. elektrycznej (mierzy się opory :lol: ) też nie zrobie. A geodetę namówie na 400zł (ciężko będzie).

 

Dokładnie jak to jest z instalacją to nie wiem bo mój elektryk zwiał z budowy zanim skończył robotę i po dokończeniu przez mojego męża wzieliśmy elektryka który zrobił nam taki papier- PROTOKÓŁ badania rezystancji w obwodach instalacji eketrycznej (nie pamietam ile wziął)- do odbioru przez ENERGĘ ten protokół nie był potrzebny - nie wiem czy do odbioru budynku nie będę go potrzebowała :roll:

Witam

ten protokół jest potrzebny do odbioru budynku, w dodatku musi zrobic to osoba z uprawnieniami dozoru "D", innych nie przyjmą.Wymagane jest to przez Prawo Budowlane.

Srednia cena pomiarów to okolo 2zł za punkt

pozdrawiam

Od wczoraj mam oficjalnie zakończoną budowę ( Starostwo przyjęło bez zastrzeżeń ) i protokół o którym mowa wcześnie nie był potrzebny.

Wymagane dokumenty to :

- protokół odbioru przyłącza wod-kan

- protokół odbioru przyłącza energetycznego

- protokół odbioru przewodów kominowych i wentylacyjnych

- oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu prac i wykonaniu ich zgodnie z projektem

- mapka geodezyjna powykonawcza

- zgoda autora projektu na zmiany ( jeśli takowe były )

I to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, mniej lub bardziej "znajomi" z FORUM pragnę pochwalić się zakończeniem BUDOWY.

Od jutra przenosimy się w nasze własne cztery kąty. 15 miesięcy zleciało niewiadomo kiedy. Były wpadki, ale przede wszystkich chwile zadowolenia i dumy i tego co powstało. Jeszcze sporo pracy przed nami ( cała wykończenióka na zewnątrz ), ale wydaje mi się ,że teraz to już z górki :)Życzę wszystkim budującym szybkiego zakończenia budowy i zamieszkania.

POWODZENIA !!!

 

Przez jakiś czas niestety będę bez netu :(. Ale tylko jak nas podłączy TP to będę nadal śledzić Wasze postępu i służę pomocą.

Pozdrawiam

Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, mniej lub bardziej "znajomi" z FORUM pragnę pochwalić się zakończeniem BUDOWY.

Od jutra przenosimy się w nasze własne cztery kąty. 15 miesięcy zleciało niewiadomo kiedy. Były wpadki, ale przede wszystkich chwile zadowolenia i dumy i tego co powstało. Jeszcze sporo pracy przed nami ( cała wykończenióka na zewnątrz ), ale wydaje mi się ,że teraz to już z górki :)Życzę wszystkim budującym szybkiego zakończenia budowy i zamieszkania.

POWODZENIA !!!

 

Przez jakiś czas niestety będę bez netu :(. Ale tylko jak nas podłączy TP to będę nadal śledzić Wasze postępu i służę pomocą.

Pozdrawiam

Ala

Gratulacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to odlot bo mi kominkarz zaspiewal 3,5 tys i uwazam ze za duzo

CMyK

Ja mam taki kominek

http://images3.fotosik.pl/208/76f771902f636f20m.jpg

 

a za podłączenie, obudowanie , wykończenie zapłaciliśmy 1400 zł

 

Witam wszystkich po długiej nieobecności. My też chcielibyśmy tyle zapłacić za podłączenie i obudowanie. Mogę prosić o namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczow,

Fajnie sie czyta jak odbywaja sie postepy waszych budow i jak mozna sobie wzajemnie pomoc polecajac zaufane ekipy.

 

My mieszkamy w Gdańsku na 5 Wzgorzach - miedzy Łostowicami a Kowalami i szukamy na razie dzialki. Troche jezdzilismy po gminie Kolbudy, ale okolice Kiełpina nawet by bardziej odpowiadaly.

Moze poratujecie jakimis namiarami, bardzo by nam nawet pomogly preferowane metody szukania ogloszen. Portale typu trader.pl czy gratka maja stare ogloszenia, a na stronie pbon to nie ma nawet dat zamieszczania wiec moga byc wszystkie nieaktualne. Patrze ostatnio w anonsach, ale tam tez malo. Pewnie na wiosne bedzie wysyp ofert.

Moze ktos poleci jakas fajna i niedroga lokalizacje w tym obrebie? Wiem ze np. dzialki w Przyjaźni są duzo tansze niz np w Kolbudach czy bardzo drogim Kielpinie. Jezdzilismy po Lapinie ale tam z kolej to drogi sa straszne:(

 

pozdrawiam,

rafus, zona Monika i 3-letni syn Dawid.

 

Sprawdz http://www.nieruchomoscizukowo.pl/index.php?window=ofirmie - maja dzialki m.in w Przyjazni, duze osielde w cenie ok 45zl/m2 dzialki od 800-1200m2. My kupilismy w Niestepowie od p.M.Bogdan http://www.dom.ax.pl/dostepnosc.php Zostaly dzialki w Łapinie Kartuskim, tez sie tam zastanawialismy ale zrezygnowalismy bo nic sie tam jeszcze nie buduje. To Łapino Kartuskie jest ok 500 m w strone Łapina za Przyjaznia po prawej stronie, bardzo malownicza okolica, wzgorza i doly , stawki. Jakbys chcial to mam kilka zdjec tych dzialek. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...