Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy zauważyliście, że za miesiąc święta? Ciekawa jesetem czy do tego czasu będę miała pozwolenie na budowę (byłby idealny prezent pod choinkę :D )

Ja zauważyłam. Ciacho na pierniczki juz się sezonuje a w Matarni nie ma miejsca na parkingach :)

Trzymam kciuki za pozwolenie. Ja swoje dostałam 30 grudnia kilka lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo wody uplynelo, wiele cegiel wmurowalo o do czasu kiedy tu ostatnio zagladalem. Podziwiam tych ktorzy w ferworze walki z wlasnymi domami znajduja na to czas. Tak czy inaczej witam wszystkich nowych i zycze powodzenia.

My w miedzyczasie ocieplilismy nasz domek od wewnatrz i zewnatz, niestety prace wykonczeniowe wewnetrzne troche sie opozniaja i tak swieta 2006 spedzimy jeszcze w mieszkaniu, a nie w domu, ale mojej ladniejszej polowie juz wpadl do glowy pomysl, aby zorganizowac tam sylwestra na betonkach.

 

Kolia, moze jednak uda nam sie spotkac ___ :lol:

W którym miejscu w Juszkowie macie chałupkę? My mieszkamy już z odbiorem na Makowej niedaleko Łškowej.

Nasz domek stoi na Sosnowej, dojazd od Polnej.

Sorki ale nie wiem gdzie jest Lakawa, ani makowa, podpowiedzcie cos wiecej.

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolia, moze jednak uda nam sie spotkac ___ :lol:

 

Może się jednak jakoś konkretnie umówimy, bo jakoś spotkanie się na zasadzie jak będziemy na budowie nie za bardzo nam wychodzi :wink: Przyszły tydzień mam cały wolny, więc możecie wybrać sobie jakiś dzień i dajcie mi znać kiedy Wam pasuje.

 

Ja teraz jestem nieosiagalny, chyba ze moja lepsza polowa, za to ogladam wasz domek jak kolo niego przejezdzam, gdy jade na budowe z obwodnicy

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję ekipy do dokończenia dachu - położenie dachówki, obmurowanie kominów, montaz okien połaciowych.

Dekarz który był ze mnš umówiony położył folię i łaty i od 5-ciu tygodni obiecuje mi codziennie, że będzie jutro. Obrzydliwy kłamczuch, wykończył mnie nerwowo, przestałem już wierzyć, że przyjdzie. Może za miesišc, dwa lub trzy, jak skończy inne roboty które "nabrał" lub jak go powyrzucajš inni inwestorzy których z pewnociš tak samo oszukuje jak mnie.

Może komu przesunšł sie termin z jakich powodów i może "odstšpić" na ok. 1,5 tygodnia swoja ekipe.

Obdzwoniłem wszystkie namiary z FORUM, ale wszyscy pozajmowani.

Prosze o pomoc !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, mniej lub bardziej "znajomi" z FORUM pragnę pochwalić się zakończeniem BUDOWY.

Od jutra przenosimy się w nasze własne cztery kąty. 15 miesięcy zleciało niewiadomo kiedy. Były wpadki, ale przede wszystkich chwile zadowolenia i dumy i tego co powstało. Jeszcze sporo pracy przed nami ( cała wykończenióka na zewnątrz ), ale wydaje mi się ,że teraz to już z górki :)Życzę wszystkim budującym szybkiego zakończenia budowy i zamieszkania.

POWODZENIA !!!

 

Przez jakiś czas niestety będę bez netu :(. Ale tylko jak nas podłączy TP to będę nadal śledzić Wasze postępu i służę pomocą.

Pozdrawiam

Ala

 

Cześć!

Tylko pogratulować!

Ja jestem na początku i chciałem poprosić Was o pomoc - znacie jakąś firmę, która solidnie i nie za jakieś kosmiczne pieniądze wybudowałaby mi "pod klucz" w 2007 roku?

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich do wymiany doświadczeń i ewentualnych kontaktów ludzi związanych z budową własnego domu.

Pozdrawiam

 

 

Witam,

mam na imię Małgorzata, mój plan to budowa domu w Koleczkowie latem przyszłego roku. Mam działkę i jestem w trakcie wybierania projektu.

Poza tym nie wiem nic. Proszę o kontakt osób z okolic, które budowę maja już za soba lub sa w trakcie. Na poczatek interesuje mnie kto tanio i solidnie zrobiłby wykop na działce i fundamenty. Szukam też dobrego geodety. Proszę o jakies wskazówki. Pozdrawiam :oops: bezradna Małgosia

Witam,

Od sierpnia buduję dom w Bojanie, wiec jestem na bieżąco też mnie to przerażało więc chętnie moge służyć radą. na geodetę juz namiar jest a wykop może zrobić hurtownia A&Z z Koleczkowa. Jeśli chodzi o fundamenty to najlepiej dogadać się z ekipą na całość-ja jestem z moich na razie zadowolony:)

Pozdrawiam

Dzięki za dobre rady. Wszystko dokładnie notuję. I jeszcze pytanko jak długo czeka się na pozwolenie "na budowę" w gminie Szemud?

Pozdrawiam Małgosia :D

 

Witam wszystkich.

 

Mam zamiar sie budowac na osiedlu Modre w Straszynie. Podobnie jak Malgorzata jestem na etapie wybierania projektu, walkowania Forum i czytania wszystkiego co mi wpadnie w reke zwiazanego z domami. Az wstyd sie przyznac jaki cienki w tym temacie jestem i biorac to wszystko pod uwage Drodzy Forumowicze, szczegolnie z okolic Pruszcza badzcie pewni, ze niejednokrotnie bede wam uprzykrzal zycie swoimi pytaniami.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie :lol: .Buduję się niedaleko Wejherowa.Własnie dzisiaj zakończyłam I etap-stan surowy otwarty z dachówką i oknami połaciowymi, no i teraz poszukuję sprawdzonej firmy do tynków wewnętrznych. Kilkakrotnie pojawiło się na forum nazwisko P. Wickiego, czy możecie podać jakieś namiary na tego Pana?. Zgóry dziękuję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia dla Rrmiow AnSi przekaz :D

to ja tutaj szukam co u AnSi za niusy som

a tu niespodzianka z pozdrowieniami :D

 

Tak nie wiem czy Oni na Niedziele wroca :roll: :roll: :D :wink:

Zosia a Ty tez przyjedziesz? :D

Włąsnie przepytywałam Anie,c o u Ciebie. na ploty sie umawiamy, to i mam nadzieje na szersza relacje. ja czekam na Ciebie a z kawa, a Ty w warszawskiei strony uderzyłas

:o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:) Andrzeju! Strasznie się cieszę że odezwał się ktoś z Chwaszczyna :lol: My mamy działeczkę na ul. Szafirowej,Mam do Ciebie mnustwo pytań:) A mianowicie : Jak daleko jesteś z budową, od czego należy zacząć załatwianie spraw i gdzie, czy w Żukowie czy w Kartuzach, czy masz jakieś fotki ze swojej budowy, no i jaki projekt wybrałeś? Serdecznie Cię pozdrawiam i ciesze się że budujesz w Chwaszczynie :D :lol:

 

Witaj. Zdjęcia z mojej budwy: http://foto.onet.pl/AC1XbVV+U2FXZVFgCT8EMgw8BjRVeVxqBmYNOgZiWmwBZwNhBX1SZwAgAQ==

Jak widać mam za sobą I etap, tj. stan surowy otwarty. Jest to projekt APS 136 biura Archi-projekt z Lublina. Załatwianie spraw należy zacząć od wyboru projektu. Potem należy otrzymać warunki zabudowy itd. itp. Nie będe ukrywał, że do etapu: otrzymanie pozowlenia na budowę /Starostwo Powiatowe w Kartuzach/, korzystałem z usług jednego pana z Żukowa /służę namiarami/. To on załatwiał wszelkie formalności, adaptacje itp. W tym miejscu od razu Was ostrzegam i uczulam- musicie zwrócić uwagę na sprawę odrolnienia działki i ewentualnej opłaty za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej, jeżeli macie klasę I-III to może to was kosztować trochę kasy przez najbliższe kilka lat, o ile pamiętam 10/. Warto to wieć sprawdzić w ewidenji gruntów i ewentualnie zrobić nowe badania gruntów celem ewentualnej zmiany klasy /od IV klasy nie ma opłat za wyłączenie z produkcji/, chyba że działka jest już odrolniona. Współpraca z panem o którym piszę zaoszczędziła mi wiele czasu i nerwów /oczywiście było parę zgrzytów, ale w ramach normy, generalnie wszystko o.k./ Parę rzeczy oczywiście załatwiałem sam np. prąd- Wejherowo, gaz-Gdańsk. Budowę wodociągu i podłaczenie wody razem z sąsiadami - Glincz. Teraz razem działami w sprawie kanalizacji. Pozdrawiam i w miarę możliwosci służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie :lol: .Buduję się niedaleko Wejherowa.Własnie dzisiaj zakończyłam I etap-stan surowy otwarty z dachówką i oknami połaciowymi, no i teraz poszukuję sprawdzonej firmy do tynków wewnętrznych. Kilkakrotnie pojawiło się na forum nazwisko P. Wickiego, czy możecie podać jakieś namiary na tego Pana?. Zgóry dziękuję :D

 

Wicki- tynki i wylewki: 693 379 089

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu w Juszkowie macie chałupkę? My mieszkamy już z odbiorem na Makowej niedaleko Łškowej.

Nasz domek stoi na Sosnowej, dojazd od Polnej.

Sorki ale nie wiem gdzie jest Lakawa, ani makowa, podpowiedzcie cos wiecej.

 

pozdrawiam

Piotr

Łakowa to jest pierwsza ulica w Juszkowie od strony Pruszcza, jeszcze przed obwodnicš.

Sosnowa i Polna to gdzie tam za torami pod lasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...