Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie zwróciłam uwagi na Isower'a.

TOPROCK Rockwool'a gr. 15 cm kupiłam ca. 22 /m2.

Jeśli chodzi o zapasy Rockwool'a, to pewnie jest to Rockmin.

Zadzwoń do BROKER'a w Gdańsku Osowej 58 522 93 36, wiem że mieli promocję na Isowerze. Niestety nie wiem na co.

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki za informację. Jak ja byłam w Leroy to TOPROCK też był, ale niedużo.

Stosujesz tylko 15 cm, czy tez na to jeszcze druga warstwę?

 

Dziwny problem z welna ja kupowalem bez problemu od reki a Jazbudzie w pruszczu i bylem nastawiony na problemy ale dostalem informacje ze z welna nie ma zadnego problemu kupowalem urse 15 cm i Rockwool 5 cm

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="e.kala

Dziwny problem z welna ja kupowalem bez problemu od reki a Jazbudzie w pruszczu i bylem nastawiony na problemy ale dostalem informacje ze z welna nie ma zadnego problemu kupowalem urse 15 cm i Rockwool 5 cm

CMyK[/quote]

 

Napisz proszę kiedy kupowałeś i jeśli to nie problem to podaj telefon do Jazbudu, nigdy od nich nie kupowałam.

Chcę jeszcze dokupić parę metrów ROCKWOOLA SUPERROCKA - tego w płytach, ale grubość 10 cm.

W LEROY nie mają (dzisiaj dzwoniłam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D . Tadzik07 proszę o opinię na temat stolarki okiennej i drzwiowej no i oczywiście wykonawców. Czy nie zmieniłeś zdania?. Pozdrawiam :lol:

 

Montaż okien i drzwi skończony.

Okna prezentują się rewelacyjnie. Jestem bardzo zadowolony.

Z największą przyjemnością mogę polecić firmę PHU MEGABUD Michał Michnowicz z Rumii (tel.: 501-228-741). Firma była parokrotnie polecana na FORUM. Muszę przyznać, że zasługuje na dobre referencje. Szef jest osobą o wysokiej kulturze, cechuje go pełen profesjonalizm. Słowny i solidny. Jego ekipa - po prostu SUPER.

Muszę powiedzieć, że sprawdziłem każdy centymetr uszczelnienia wstawionych okien - oklejałem dokładnie okna folią (żeby ochronić przed tynkarzem), dotykałem więc każdy centymetr pianki. Żadnych przedmuchów!!!

Papaja, możesz śmiało jechać i kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłam uwagi na Isower'a.

TOPROCK Rockwool'a gr. 15 cm kupiłam ca. 22 /m2.

Jeśli chodzi o zapasy Rockwool'a, to pewnie jest to Rockmin.

Zadzwoń do BROKER'a w Gdańsku Osowej 58 522 93 36, wiem że mieli promocję na Isowerze. Niestety nie wiem na co.

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki za informację. Jak ja byłam w Leroy to TOPROCK też był, ale niedużo.

Stosujesz tylko 15 cm, czy tez na to jeszcze druga warstwę?

 

NO TO ILE DAĆ TEJ WEŁNY, ŻEBY BYŁO DOBRZE.

Ja chciałem dać 15cm + 5cm. Dach jest kryty dachówką plus folia paroprzepuszczalna, bez deskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grubość wełny do ponoć max w naszym klimacie to 25 cm.

 

30 cm, które ja będę kładła, to ponoć normy dla północnej Skandynawii.

Na usprawiedliwienie swojej desperacji dodam, że wg. mojej oceny problemy z wełną były i "wszyscy" utwierdzali mnie w przekonaniu, że takowe są. Dostawy spodziewane są dopiero kwiecień - maj 2007 :o :o :o .

Fachowcy umówieni na styczeń już we wrześniu, więc ... :lol: aż taka szalona nie jestem. Lepiej dopłacić troszkę do wełny niż potem do fachowców :).

Mam nadizeję, że w lecie skorzystamy przy tej ilości wełny i nie będzie gorąco na poddzaszu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grubość wełny do ponoć max w naszym klimacie to 25 cm.

 

30 cm, które ja będę kładła, to ponoć normy dla północnej Skandynawii.

Na usprawiedliwienie swojej desperacji dodam, że wg. mojej oceny problemy z wełną były i "wszyscy" utwierdzali mnie w przekonaniu, że takowe są. Dostawy spodziewane są dopiero kwiecień - maj 2007 :o :o :o .

Fachowcy umówieni na styczeń już we wrześniu, więc ... :lol: aż taka szalona nie jestem. Lepiej dopłacić troszkę do wełny niż potem do fachowców :).

Mam nadizeję, że w lecie skorzystamy przy tej ilości wełny i nie będzie gorąco na poddzaszu.

 

Pozdrawiam.

 

A czy przy 30 cm ten skos nie wyjdzie tak nisko, bo jednak na krokwie dojdzie jeszcze 15 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że przy powierzchni naszego domu, te 5 cm różnicy nie zrobi :).

 

Chwalę się (mam nadzieję, że nie zapeszę).

Dekarzom została jeszcze jedna połać dachu i gąsiory. Do piątku powinni skończyć kłaść dachówkę. Dość skomplikowana połać, bo 2 małymi lukarnami i daszkiem od wykuszu, same kosze lub narożniki :).

Panowie od elewacji do soboty też powinni skończyć. Struktura na wiosnę / lato.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani.

 

Jeszcze jedno. Wspolpracujacy z p.architekt Jolanta Makander laczcie sie i podpowiedzcie mi jak sie ukladala wspolpraca z nia. Chcialbym, aby ona wlasnie przeprowadzila adaptacje mojego projektu APS 119 z Archiprojektu i prosze Was o opinie. Wczesniej slyszalem same pozytywne opinie na jaj temat, niemniej jednak .......... .

 

Pozdrawiam

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="e.kala

Dziwny problem z welna ja kupowalem bez problemu od reki a Jazbudzie w pruszczu i bylem nastawiony na problemy ale dostalem informacje ze z welna nie ma zadnego problemu kupowalem urse 15 cm i Rockwool 5 cm

CMyK[/quote]

 

Napisz proszę kiedy kupowałeś i jeśli to nie problem to podaj telefon do Jazbudu, nigdy od nich nie kupowałam.

Chcę jeszcze dokupić parę metrów ROCKWOOLA SUPERROCKA - tego w płytach, ale grubość 10 cm.

W LEROY nie mają (dzisiaj dzwoniłam).

 

welne kupowalem 3 tygodnie temu i byli zdziwieni ze sa klopoty bo oni maja w ciaglej sprzedazy tel. do jazbudu 058 682 24 88; 058 692 81 39

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani.

 

Jeszcze jedno. Wspolpracujacy z p.architekt Jolanta Makander laczcie sie i podpowiedzcie mi jak sie ukladala wspolpraca z nia. Chcialbym, aby ona wlasnie przeprowadzila adaptacje mojego projektu APS 119 z Archiprojektu i prosze Was o opinie. Wczesniej slyszalem same pozytywne opinie na jaj temat, niemniej jednak .......... .

 

Pozdrawiam

 

Tomasz

 

ja slyszalem ze jest lekko mowiac - droga, ja za swoja adaptacje placilem 1400 zl

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wełną to jest tak, że jest jak za bardzo nie wybrzydzasz jaka ma być, ale jak sobie wymyślisz konkretną to już robi sie problem.

My chyba za dużo czytamy na tym forum i potem szukamy za długo :lol:

 

Dzisiaj spytałam dekarzy czy zrobią nam odgromienie a oni powiedzieli, że tego raczej sie nie robi :wink: . Zdziwiłam się, jak to jest u was i ile wykonanie odgromienia kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wełną to jest tak, że jest jak za bardzo nie wybrzydzasz jaka ma być, ale jak sobie wymyślisz konkretną to już robi sie problem.

My chyba za dużo czytamy na tym forum i potem szukamy za długo :lol:

 

Dzisiaj spytałam dekarzy czy zrobią nam odgromienie a oni powiedzieli, że tego raczej sie nie robi :wink: . Zdziwiłam się, jak to jest u was i ile wykonanie odgromienia kosztuje?

 

mi odgromowke robili dekarze i sami sie zaofiarowali wolalem zeby nikt po nich nie chodzil mi po dachu koszt robocizna 1 tys materialy okolo 900 zl w tym drut i bednarka naokolo domu dwie skrzynki pomiarowe, wiecej w dzienniku Budowy.

zona boi sie burzy i wole wydac jakies 2 tys niz potem cala elektronike pieca ma mi byle piorun rozwalic. Tez sie dlugo zastanawialismy tylko my na ulicy mamy odgromowke zostal mi jeszcze maszt antenowy dopiero co postawiony odizolowac i odgromic. Wszystkie materialy kupowane w metalzbycie w Gdansku i kilku hurtowniach elektrycznych.

Drut radze kupowac 6 lub ponizej 6 ja kupilem zgodnie z projektem 8 i mialem problemy z nagieciem.

CMyK

CMyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wełną to jest tak, że jest jak za bardzo nie wybrzydzasz jaka ma być, ale jak sobie wymyślisz konkretną to już robi sie problem.

My chyba za dużo czytamy na tym forum i potem szukamy za długo :lol:

 

I tu się zgadzam, jak ja szukałam Isovera to się okazywało, że wszyscy mają Uni-Mate i na tym koniec, jak chciałam coś innego to robil się problem.

 

Dzisiaj spytałam dekarzy czy zrobią nam odgromienie a oni powiedzieli, że tego raczej sie nie robi :wink: . Zdziwiłam się, jak to jest u was i ile wykonanie odgromienia kosztuje?

Nie muisisz robić i dlatego część osób nie robi. My płaciliśmy 2 tys., jak dla mnie za taką robotę straszne pieniądze, ale musieliśmy zrobić szybko i specjalnego wyboru nie mieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...