Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I już po świętach :cry:

 

A ja liczę na wasze rady odnośnie okien firmy M&S ze Słupska. Podobają mi się drewniane, choć cenowo jeszcze nie wiem jak wypadną :-? .

Czy możecie coś podpowiedzieć, solidni czy nie?, jak negocjacje cenowe, rabaty 8) , montaż, .. no i same okna.

A może polecicie inną firmę

Proszę odezwijcie się, jakie okna macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani.

 

Jeszcze jedno. Wspolpracujacy z p.architekt Jolanta Makander laczcie sie i podpowiedzcie mi jak sie ukladala wspolpraca z nia. Chcialbym, aby ona wlasnie przeprowadzila adaptacje mojego projektu APS 119 z Archiprojektu i prosze Was o opinie. Wczesniej slyszalem same pozytywne opinie na jaj temat, niemniej jednak .......... .

 

Pozdrawiam

 

Tomasz

 

ja slyszalem ze jest lekko mowiac - droga, ja za swoja adaptacje placilem 1400 zl

CMyK

 

 

Witam.

 

Sorki, ze dopiero teraz odpowiadam, ale bylem wyjechany. Dzisiaj dzwonie do p. architekt w sprawie pierwszego spotkania i zobaczymy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jesteśmy po wstępnej rozmowie z wykonawcą oto jego oferta:

 

ławy

fundament, izolacja fundamentów

posadzki

mury

strop

kominy

schody wewnętrzne i zewnętrzne

dach dwuspadowy (konstrukcja+obicie deskami+papa)

 

razem 25 000

 

co o tym sądzicie?

 

dodam że dom ma 96,6 m2 powierzchni uzytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jesteśmy po wstępnej rozmowie z wykonawcą oto jego oferta:

 

ławy

fundament, izolacja fundamentów

posadzki

mury

strop

kominy

schody wewnętrzne i zewnętrzne

dach dwuspadowy (konstrukcja+obicie deskami+papa)

 

razem 25 000

 

co o tym sądzicie?

 

dodam że dom ma 96,6 m2 powierzchni uzytkowej

 

Tanio nie jest, ale jeżeli wykonawca dobry i polecany to może trochę wynegocjuj i go bierz. Dobry wykonawca to bardzo ważna rzecz i czasem warto zapłacić trochę wyższą cene i spać spokojnie. Każdy by chciał zapłacic jak najmniej, ale branie tych tanich i nieznanych wykonawców różnie się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie wszystkiego poświątecznie dobrego, niniejszym jest to mój pierwszy post na tym forum (dopiero dostałem WZiZT) więc pragnę serdecznie pozdrowić forumowiczów.

Nie udało mi się znaleźć nic odpowiedniego w projektach które przeglądałem więc zdecydowałem się na indywidualny, wstępnie rozmawiałem z panią BOGDANNĄ ZIĘTEK z Wejherowa, czy ktoś z was wykonywał projekt lub adaptacje u tej architekt i możecie się podzielić swoimi wrażeniami. Będę bardzo wdzięczny.

 

BTW czy możecie polecić jakąś dobrą ekipę do stanu surowego zamkniętego, tradycyjne technologie, z okolic Wejherowa (działka w Gniewowie) - bo zdaje się ze już czas na szukanie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jesteśmy po wstępnej rozmowie z wykonawcą oto jego oferta:

 

ławy

fundament, izolacja fundamentów

posadzki

mury

strop

kominy

schody wewnętrzne i zewnętrzne

dach dwuspadowy (konstrukcja+obicie deskami+papa)

 

razem 25 000

 

co o tym sądzicie?

 

dodam że dom ma 96,6 m2 powierzchni uzytkowej

 

 

ja płacę podobną cenę.. stan surowy zamknięty mojej parterówki 30 000 zł (od zdjęcia humusu poprzez fundamenty, mury, posadzki, hydraulikę, kominy, więźbę po kliknkier i pokrycie dachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - WITAJCIE! :)

Zamierzam się budować gdzieś na obszarze Chwaszczyno - Żukowo, raczej w okolicach Chwaszczyna. Czy ktoś się orientuje za ile można tam dostać ładną działeczkę 700-1000m2 uzbrojoną i czy jest tam gazociąg? Bo większość działek o których słyszałam ma prąd i wodę - nie wiem czy o gazie nie wspomniano czy go nie ma. Piszcie czy warto i w ogóle. Dodam, że budować zamierzam się dopiero za ok.3 lata, ale od 2 lat zbieram informacje i planuję budowę do 200 tyś zł głównie własnym nakładem sił (zainspirował mnie oczywiście kodi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - WITAJCIE! :)

Zamierzam się budować gdzieś na obszarze Chwaszczyno - Żukowo, raczej w okolicach Chwaszczyna. Czy ktoś się orientuje za ile można tam dostać ładną działeczkę 700-1000m2 uzbrojoną i czy jest tam gazociąg? Bo większość działek o których słyszałam ma prąd i wodę - nie wiem czy o gazie nie wspomniano czy go nie ma. Piszcie czy warto i w ogóle. Dodam, że budować zamierzam się dopiero za ok.3 lata, ale od 2 lat zbieram informacje i planuję budowę do 200 tyś zł głównie własnym nakładem sił (zainspirował mnie oczywiście kodi :) )

Ładna działeczka w okolicach Chwaszczyna, uzbrojona to obecnie wydatek od ok. 80-120- tys. złotych i drożeją. Z gazem raczej nie ma problemów, ale i to w zależności gdzie ta działka będzie /to samo odnosi się do ceny działki/. Budowa za 3 lata i do kwoty 200 tys. zł- przy tym co się dzieje na rynku, a nic nie zapowiada w najbliższej przyszłości stabilizacji na rynku - może być trudno. Jednak działę warto już kupić dzisiaj. Na pewno nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - WITAJCIE! :)

Zamierzam się budować gdzieś na obszarze Chwaszczyno - Żukowo, raczej w okolicach Chwaszczyna. Czy ktoś się orientuje za ile można tam dostać ładną działeczkę 700-1000m2 uzbrojoną i czy jest tam gazociąg? Bo większość działek o których słyszałam ma prąd i wodę - nie wiem czy o gazie nie wspomniano czy go nie ma. Piszcie czy warto i w ogóle. Dodam, że budować zamierzam się dopiero za ok.3 lata, ale od 2 lat zbieram informacje i planuję budowę do 200 tyś zł głównie własnym nakładem sił (zainspirował mnie oczywiście kodi :) )

Ładna działeczka w okolicach Chwaszczyna, uzbrojona to obecnie wydatek od ok. 80-120- tys. złotych i drożeją. Z gazem raczej nie ma problemów, ale i to w zależności gdzie ta działka będzie /to samo odnosi się do ceny działki/. Budowa za 3 lata i do kwoty 200 tys. zł- przy tym co się dzieje na rynku, a nic nie zapowiada w najbliższej przyszłości stabilizacji na rynku - może być trudno. Jednak działę warto już kupić dzisiaj. Na pewno nie stracisz.

 

Witaj.

 

Przegladajac ostatnio Anonse wpadla mi w oko dzialka w Straszynie (nie bylo napisane dokladnie gdzie) 1350 m2 za 72 zl/m2. Z dopiskiem pelne uzbrojenie i ogrodzona. Dla mnie troche za tanio, ale moze ktos potzrebuje kasiorki.

Zobacz w gazecie, bo anonse w necir sa niezbyt aktualne.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - WITAJCIE! :)

Zamierzam się budować gdzieś na obszarze Chwaszczyno - Żukowo, raczej w okolicach Chwaszczyna. Czy ktoś się orientuje za ile można tam dostać ładną działeczkę 700-1000m2 uzbrojoną i czy jest tam gazociąg? Bo większość działek o których słyszałam ma prąd i wodę - nie wiem czy o gazie nie wspomniano czy go nie ma. Piszcie czy warto i w ogóle. )

 

Witam

Mamy wspólny temat gdyż ja też poszukuję działki w tamtych rejonach. Zerknij parę postów wyżej jakie były moje spostrzeżenia.

Mi osobiście najbardziej spasowała okolica Koleczkowa i Bojan. Pod uwagę biorę nadal sąsiednie wioski gdyż nigdy nie wiadomo jaka oferta się trafi.

 

 

Planuję jechać za 2 tygodnie na ponowne rozpoznanie terenu i oglądanie konkretnych działek. Co z tego wyjdzie naskrobię po powrocie.

 

Jakbyś miała niusy o działkach w dobrej lokalizacji(znaczy się najlepiej nie przy drogach głównych to daj znać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...