Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa trójmiasto i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Nie polecam ocieplenia od strony wewnętrznej- sciany będą przemarzać.

Jesli kryterium ma być mozliwość położenia płytek na cokół, (stąd jak mniemam pomysł) i chcecie wykonać izolację przeciwwilgociową z dysperbitu, to tak, czy siak czeka Was naklejenie siatki i dopiero wtedy klejenie płytek. Na dysperbit płytek nie powinno się przyklejać.

 

Zmieniając temat.

Jak Wy to robicie, że oddajecie budynki w stanie nieukończonym- brak schodów (barierek), brak poręczy balkonowych, kuchni, ciepłej wody.

Przecież przepisy mówią, że te rzeczy powinny być. Faktem jest, że nikt tego nie sprawdza, ale jednak- jak się zdarzy, to co ? Jak z tego wybrniecie ?

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o chodzi o izolacje wewnątrz to oczywiście myślałem o styropianie!

 

Wcale ściany nie będą przemarzać w takim rozwiązaniu. Jedno co jest pewne to to,że bloczki fundamentowe będą na mrozie. Ale są zaizolowane przeciwwilgociowo i nie ma co przemarzać. Jedynie można myśleć o mostku termicznym ale u mnie on będzie niewielki (taki sam jak by było ocieplenie zewnątrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie doczytałem- murujesz jednowarstwowo z Ytonga :-)

Prawie na pewno będziesz w przyszłości dawał ocieplenie- tak mówi praktyka większości forumowiczów budujących jednowarstwowo.

Nie lepiej na tym etapie zmienić rodzaj muru na np. trójwarstwowy ?

Albo po prostu przewidzieć ocieplenie ?

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KODI - ostatnio jak jeździłem po hurtowniach - to zachaczyłem także do producenta bloczków betonowych w m. zdaje się Małachowo - jak się jedzie od Ciebie do Żukowa po lewej stronie p. Połomski to pamiętam - miałon styropian do dociepleń FS 20 naścianki fundamentowe po 105 zł/m3, może także ma FS 15 - zapytaj.

 

Jaką grubość styropianu będziesz kładł?

 

Powodzenia w wykończeniówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Witam wszystkich. Czas zacząc wakacje z budową. :D :D :D :D

NIestety podczas mej nie obecności cała robota na placu stanęła z braku decyzji - no cóż tak bywa. Wyjaz uważam za udany.

Kodi gratuluje przeprowadzki;

Adamski mam nadzieje że jesteś już w żywiole budowania :)

Widze że prawo budowlane dla budujących jest coraz lepsze :evil: - przykra sprawa że takie problemy sprawiaja urzędnicy.

 

Powiedzcie mi jaką wysokość macie wylewek na podłogi biorąc pod uwagę zastsowania ogrzewania podłogowego na parterze i jaką na poddaszu bez podgrzewania podłogowego.

 

Kodi nie jestem już pewny czy robiłeś ogrzewanie kominkowe z wylotem powietrza w podłodze? Mam prośbę o namiar na osobę robiąca u ciebie kominek jak i do ciebie jak można. Musze porobić kilka ustaleń zeby potem było mniej kucia bo serce placze.

 

Jeśli chodzi o aktualności to ekipa ruszyła w tym tygodniu z podciągami i za tydzień robią strop nad parterem. Musze ich troche pogonic bo sie rozleniwili a czasu szkoda.

 

Ok pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mysle o budowie domu juz od jakiegos czasu:

Jednorodzinny, parterowy z uzytkowym poddaszem. Mam dzialke ok 1000m w Łęgowie, k.Pruszcza Gdańskiego.

 

Teraz siedze w Anglii i zarabiam na resztę :)...

 

ale staram sie nie siedziec bezczynnie - szukam, dowiaduje sie, pytam. Mam mnostwo pytan. Bedac na etapie wyboru projektu i myslenia o wszystkich mozliwych przeszkodach i bledach...

 

Jestem w trakcie czytania 26 stron trojmiejskiej grupy, wiec jesli nie maci nic przeciwko, to sie dolacze i od czasu do czasu zadam jakies - czasem glupie pytanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi- ja myślę, że styropian, to styropian.

W razie wątpliwości daj dwie warstwy na przekładkę ( w sumie tak się powinno robić).

Clark- Co do wylewek, to umnie jest 5cm styropianu, ogrzewanie i nad tym 5-6cm wylewki. Nie zapomnij tylko dodać plastyfikatora- ja dawałem wszędzie- niezależnie, czy na podłogówkę, czy bez. U mnie wszedzie dawali też siatke zbrojeniową.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - dzięki.

 

 

Clark - mam rozprowadzenie powietrza z kominka na pięterko. Zapraszam do siebie na wizje lokalną. Namiary podam na priva. Sprawa delikatna, więc nie chcę aby, śmigał po sieci.

 

Bolek - witamy i pozdrawiam chyba wyjątkowo dość ciepłą Anglię. Wracaj chłopie i walcz na placu boju. Masz pytanie to wal śmiało.

 

Pomocny będzie na pewno Ci Zachar. Buduje w Pruszczu, więc chyba niedaleko.

 

Greg - na ściany 2 warstwy. Chyba myślisz o podłogach. Na ścianę chcę dać 12cm - frez. Zależy mi na równych frezach i równych powierzchniach.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec, że od wtorku nie jestem już bezdomna :D

Oficjalnie mamy już częściowo odebrany dom i pozwolenie na zamieszkanie i zameldowałam już się z Fabianem. Teraz czeka mnie wymiana wszystkich dokumentów których nie wymieniałam od lat czekając na ten właśnie moment. Mam nadzieję, że przez następne ileś tam lat nie będę musiała ich wymieniać :D

 

Greg to właśnie odpowiedź na pytanie o niewykończony dom - my też mamy zrobioną część i dlatego mamy odbiór częściowy.

Kodi w Chwaszczynie reklamują się, że mają styropian za 90zł. Mój tata był i pytał i dzisiaj zamawia także chyba wszystko ok. (sprzedawca od Weny w str. Gdyni, ten co ma też pokrycia dachowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - dzięki. Widziałem to i muszę tam podjechać. Chyba zrobię to w poniedziałek.

 

Ewo - jakie dokumenty do odbioru. Była inspekcja?

 

Pozdrawiam.

 

Jaki macie adres. Podaj to wyślę Wam pocztówkę z Miszewka. Wiesz na pocztówce jest najładniejszy dom we wsi :lol:

 

Dzisiaj będzie ten gość od kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj Panowie maznęli nam farbą ściany zewnętrzne. I jest ok!!. Tzn. wg mnie jest ok, a wg małżonki nie wiadomo jak jest :) . W końcu ja musiałem zdecydować, że zostawiamy ten kolor, więc w razie czego będzie moja wina 8) .

 

Mam pytanko do odbiorów. Jakie trzeba zrobić (koniniarski, powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna etc.), żeby móc "legalnie" zamieszkać i móc się zameldować?

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Greg - na ściany 2 warstwy. Chyba myślisz o podłogach. Na ścianę chcę dać 12cm - frez. Zależy mi na równych frezach i równych powierzchniach."

 

Dwie warstwy, kołkowane, na to i tak dajesz siatkę, klej.

Nie będzie nierówności o ile oczywiście zrobisz podkład równo ;-)

A o ile pewniejsze.

Objetościowo styropian może wyjść tyle samo, więc koszt taki sam. Kupuje się przecież m3 styropianu.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile przywitanie,

 

Póki co jednak musze tylko zbierac informacje. Wedle zasady, że dobry program działania, to połowa sukcesu. Drugą połową bedzie kasa, trzecią połąwą... i tak dalej...

 

Pytanie pierwsze: Jak szacujecie koszt uzbrojenia działki?

Dane: woda, kanaliza, gaz i niedługo też prąd są o działkę sąsiada obok (35m, większość w asfaltowej drodze gminnej).

 

Pytanie drugie: Jaki moze być orientacyjny koszto podniesienia 1000m działki o metr (ze wzgledu na spadek do kanalizy i ogolne czeste 'moczenie sie' działki - ponoć zalecane przez gmine w tym miejscu). I czy warto podnosić od razu całą działkę, czy tylko powierchnie zabudowy ze stosownym marginesem, a reszte zostawic na potem jak sie za ogrod zabierzemy (czyt. pare lat...)

 

Clerk - w Anglii - mala wies, Lower Slaughter - i nie mylic z rzeźnią, bo mieszkańcy zarzekają się, że nie o to tu chodzi ;). To część regionu Cotswolds - takie nasz Kaszuby, tylko o pare zer bogatsze. Między Oxfordem a Gloucester. Też mam nadzieje, ze jakos tu dorobimy - siedze tu juz prawie rok, jeszcze jeden sie ostal :)

 

Kodi - Trzeba miec amunicje aby na wojne ruszac... póki co mam tylko co sam uniose, a jak przestane zbierac, to drastycznie utną się dostawy tejże cennej amunicji (czyt. brak pracy w pl chocby w 20% tak oplacalnej jak tutaj)

 

Zachar - Jak sie buduje w Gminie Pruszcz Gda? Pomocni dla tych co to buduja dom po raz pierwszy (czyli pewno dla 90% inwestorow)? Bylem tam raz czy dwa w sprawie dzialki, i wydawalo mi sie, ze bedzie sie dalo przezyc...

 

czy spotkania typu 'sfinks' o jakich czytalem na pierwszych stronach tego tematu nadal sie odbywaja?

 

hihi - ale dlugi post jak na nowego :)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...